Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Portugalczycy pomogą zbudować drogę do Białegostoku

Portugalsko - polskie konsorcjum firm: Mota - Engil Polska S.A., Strabag sp. z o.o. oraz Transprojekt Gdańsk - zaprojektuje i zbuduje 24,5 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S 8 Jeżewo - Białystok. Kontrakt na roboty budowlane opiewa na kwotę 675 mln zł., a finansowany będzie w 85 procentach przez unijny Program Infrastruktura i Środowisko. Resztę dopłaci budżet państwa – poinformował białostocki oddział GDDKiA.

O wyborze konsorcjum zdecydowała korzystna cena przedstawiona w ogłoszonym przez GDDKiA przetargu.
- Jest prawie o 25 mln zł niższa, niż oferty dwóch pozostałych oferentów – podaje Dyrekcja.
A że protestów nie było cała dokumentacja przetargowa trafiła już do Urzędu Zamówień Publicznych, który - zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami - sprawdzi, czy przetarg został przeprowadzony prawidłowo. Jeżeli tak, to w pierwszej połowie sierpnia, GDDKiA podpisze umowę z wykonawcą na realizację przedsięwzięcia.

Zwycięskie konsorcjum w pierwszym etapie musi przygotować szczegółową dokumentację techniczną oraz uzyskać pozwolenie na budowę. Ma na to nie więcej niż 12 miesięcy.
W drugim etapie wykonawca ma w okresie 24 miesięcy zbudować 24,5 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej.

S 8 na odcinku Jeżewo-Białystok będzie miała taki sam standard jak obwodnica Wyszkowa - dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdą stronę, pasy awaryjne, i pas rozdzielający.
Na realizowanym odcinku powstanie nowy most na Narwi, cztery skrzyżowania bezkolizyjne (Jeżewo, Rzędziany, Złotoria, Dzikie), droga dla autobusów i jezdnia dla ruchu lokalnego, ścieżka rowerowa, wreszcie - przejścia dla zwierząt.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę