Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 28 stycznia 2022 napisz DONOS@

Coraz więcej wody

cz cz, 10 marca 2005 09:43

Silne opady śniegu, jakie w ostatnich dniach nawiedziły region spowodowały wzrost poziomu wód w rzekach. Na Biebrzy w Osowcu o 6 cm. został już przekroczony stan ostrzegawczy. Poziom wody wynosi tam 386 cm. Do ogłoszenia alarmu brakuje tylko 24 cm, tymczasem jak podają meteorolodzy na okolicznych polach leży 40 cm śniegu.

Znowu wzrost bezrobocia

cz cz, 10 marca 2005 08:34

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lutego 2005 roku wyniosła 8.633 osoby, w tym w mieście Łomża 5.280 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.353 osoby. W porównaniu do stanu na koniec stycznia poziom bezrobocia zwiększył się o 45 osób. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec lutego 2005 roku wyniosła 19,3%, a dla samego miasta Łomży 21,6 %. Bezrobocie nieprzerwanie rośnie od października ubiegłego roku. W tym czasie liczba osób bez pracy wzrosła o niemal 900.

Zagłosuj na wójta

cz wt, 08 marca 2005 22:49

Dzwoniąc pod numer telefonu 0-708 777 007, lub wysyłając SMS-a na numer 7198 o treści: 7 mieszkańcy gminy Śniadowo głosują na Lecha Szabłowskiego wójta tej gminy, który znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu "Wójt Roku 2004". Spośród 61 kandydatur z całej Polski kapituła konkursu wybrała dziesięciu najlepszych. Szabłowski jest jedynym nominowanym wójtem z tej części kraju. Głosowanie w systemie audiotele trwa od niedzieli, a zakończy się w środę za tydzień.

Komendant Rutkowski odchodzi

cz wt, 08 marca 2005 15:59

Młodszy inspektor Bogdan Rutkowski Komendant Miejski Policji w Łomży złożył raport o zwolnienie ze służby w Policji - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku kom. Jacek Dobrzyński. "Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku rozpatrzył raport i podjął decyzję o zwolnieniu go ze służby" - dodał. Sprawa rezygnacji Komendanta Rutkowskiego ma najprawdopodobniej związek z jego czwartkowym wypadkiem. W drodze powrotnej z pracy do domu samochód prowadzony przez Komendanta wpadł do rowu. Rutkowski z lekkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Nie wiadomo czy był pijany czy trzeźwy. Po „dmuchaniu” policyjny alkomat wykazał 0,00, ale przybyła chwilę później na miejsce wypadku prokuratura zażądała pobranie krwi. Wyniki tego badania mają być znane pod koniec marca.

Długa zima naciąga na koszty drogowców

cz wt, 08 marca 2005 08:21

Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży musiał dokupić piaskosoli, bo tej zgromadzonej na tę zimę już zabrakło. Adam Łazarski dyrektor jednostki podkreśla, że większości wydawać by się mogło, że drogowcy zaoszczędzili na stosunkowo ciepłym i bezśnieżnym grudniu i styczniu jednak to nie jest prawdą. Gdy śniegu nie było a temperatura powietrza spadało poniżej zera drogowcy musieli łatać bardzo szybko powstające dziury w jezdniach co także wiązało się w kosztami.

Odcięci od świata

cz pon, 07 marca 2005 12:48

Do kilkudziesięciu miejscowości na terenie dawnego województw łomżyńskiego nie można dojechać. Z danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku przed południem nie można było dotrzeć do ponad 50 miejscowości przede wszystkim w powiatach grajewskim i zambrowskim.

Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu, dość silnym wietrze oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych

cz so, 05 marca 2005 18:44

W niedzielę w ciągu dnia oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek a także w ciągu następnej doby w województwie podlaskim a będą występowały ciągłe, okresami intensywne opady śniegu – ostrzega dyżurny synoptyk meteorolog z białostockiego Biura Prognoz W. Winnicki. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 8 do 15 cm w ciągu 24 godz.

Prezydent apeluje o nie obojętność...

cz pt, 04 marca 2005 12:21

“Zwracam się do dorosłych mieszkańców Łomży, aby nie byli obojętni. Kiedy w Twojej obecności sprzedaje się alkohol osobie niepełnoletniej lub gdy osoba niepełnoletnia usiłuje kupić alkohol – protestuj. Nie wyrażaj „cichego przyzwolenia” na sprzedaż alkoholu nieletnim – protestuj” - apeluje prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Od czterech miesięcy trwa w mieście kampania informacyjna „Alkohol – nieletnim dostęp wzbroniony”... kampania o której łomżyńskim przebiegu nie wiedzą nie tylko mieszkańcy, ale także m.in. szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Chciał wyłudzić odszkodowanie

cz pt, 04 marca 2005 11:24

Chiał wyłudzić odszkodowanie ale mu się nie udało. Łomżyńscy policjanci zatrzymali mieszkańca Wołomina, który najpierw uszkodził swoje auto, a później zgłosił policji, że samochód został skradziony. W ten sposób chciał wyłudzić odszkodowanie. Policjanci z łomżyńskiej komendy szybko ustalili, że samochód stoi na parkingu przed blokiem właściciela.

Strzaliński mówi „nie” dla becikowego

cz cz, 03 marca 2005 19:28

Wojewoda podlaski Marek Strzaliński uznał za nieważną uchwałę rady gminy w Nowych Piekutach, dotyczącą tzw. becikowego. Samorządowcy chcieli płacić po tysiąc złotych na każde urodzone w gminie dziecko. Tymczasem wojewoda w ramach uprawnień nadzorczych uchylił podjętą przez Radę Gminy uchwałę, bo jego zdaniem samorząd nie miał do tego stosownej podstawy prawnej.

Taxi trójca

cz cz, 03 marca 2005 13:39

Trzy korporacje taksówkarskie w Łomży porozumiały się co do ustaleń cenowych. Za popularnie zwane “trzaśnięcie drzwiami” klient Radio Taxi Plus, Bis i MPT zapłaci 4 zł. Bez zmian zostają w tych korporacjach opłaty za przejechany 1 km trasy. Korporacje te zlikwidowały jednak wszystkie promocje.

Ambasador USA w Łomży

cz śr, 02 marca 2005 15:12

W środowe południe nieoczekiwaną wizytę w łomżyńskim ratuszu złożył ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Victor Ashe. Była to typowa kurtuazyjna wizyta - Ashe jechał z Białegostoku do Ostrołęki. W kilkunastominutowej rozmowie z prezydentem miasta Jerzym Brzezińskim mówiono głównie o Łomży, jej historii i wizycie w mieście papieża Jana Pawła II.

Grypa szaleje... w Kolnie i Łomży

cz śr, 02 marca 2005 06:14

192 nowe przypadki zachorowania na grypę zanotowano przez cały ubiegły tydzień w Kolnie i na terenie powiatu kolneńskiego. W Łomży w tym czasie grypę lekarze wykryli u 165 pacjentów. To 65% przypadków grypy z całego województwa podlaskiego.

Szlak turystyczny Pisa Narew

cz pon, 28 lutego 2005 23:35

Wzdłuż rzek Pisy i Narwi powstanie nowy szlak turystyczny. Pomysłodawcy projektu podpiszą dziś porozumienie w tej sprawie. Na trasie znajdą się stanice wodne, hotele, pensjonaty, pola namiotowe i parkingi. Wszystko ma spełniać europejskie standardy obsługi turystycznej. Inicjatywa PISA-NAREW ma charakter ponadregionalny. Plan budowy trasy turystycznej zaakceptowali przedstawiciele miast i gmin trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Podsumowanie Tygodnia Ofiar Przestępstw

cz pon, 28 lutego 2005 12:18

31 jeden osób, zgłosiło się do Prokuratury Rejonowej w ramach Tygodnia ofiar Przestepstw. Łomżyńscy Prokuratorzy udzielali informacji i uprawnieniach , które przysługują pokrzywdzonym. Zdecydowana większość spraw dotyczyła podziałów majątków. "Te porady prawne jakich udzielali prokuratorzy naszym mieszkańcom dotyczyły leczenia odwykowego, walotyzcji rent i emerytur, przeważału ednak sprawy majątkowe dotyczące udziałów w spadku, sporów rodzinnych dotyczących podziałów spadków. Cztery spośród tych spraw nadawały się do przyjęcia do postępowania karnego i będziemy kontynouwać dochodzenie. Sprawy te dotyczyły przestępstw na szkodę rodziny i przeciw rodzinie"- powiedział Radiu Bab Prokurator Rejonowy w Łomży - Jarosław Cholewicki.

Zambrowskie Żubry po raz piąty

cz pon, 28 lutego 2005 09:02

W przeddzień światowej gali wręczenia Oskarów, w Zambrowie burmistrz wręczał statuetki Żubra. Zambrowskie Żubry choć nie są imprezą tak renomowane jak hollywoodzkie Oskary, to emocji – przynajmniej w Zambrowie wywołują równie wiele. Burmistrz miasta Kazimierz Dąbrowski w pierwszych czterech edycjach Żubry przyznawał je w dwóch kategoriach za działalność kulturalną oraz upowszechnianie kultury, a w tym roku postanowił zwiększyć tę ilość do siedmiu.

Idą mróz i silny wiatr

cz so, 26 lutego 2005 21:11

Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa w Warszawie oraz IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzegają, że począwszy od nocy z 26 na 27.02.2005. przewidywany jest znaczny spadek temperatury. Temp. minim. osiągnie w regionie dzisiejszej nocy -13C, -17C. W okresie 27.02.- 1.03. temp. maks. w dzień osiągnie od -6C do -11C, temp. minimalne w nocy od -15 do -20 C - lokalnie są możliwe spadki temp. do -21 C, -24 C.

Nadnarwiańskie bulwary w Łomży

cz so, 26 lutego 2005 14:06

Stanica wodna, osada szkutników, kryty basen, ścianka wspinaczkowa, pole biwakowe i kładka przez Narew - m.in. takie obiekty mają zostać wybudowane na łomżyńskim nabrzeżu Narwi. Jak za kilka lat – jeśli znajdą się pieniądze – będzie wyglądała Łomża od strony rzeki można zobaczyć w holu Urzędu Miejskiego w Łomży.

Kto mordował w Radziłowie?

cz so, 26 lutego 2005 11:44

Od uzyskania z Izraela zeznań świadków mordu Żydów w Radziłowie latem 1941 roku białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej uzależnia wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów m.in.: dziś 94-letniemu Hermanowi Schaperowi, który miał dowodzić akcją gestapowców w Radziłowie. Na trzy dni przed mordem w Jedwabnem żydowscy mieszkańcy Radziłowa zostali spędzeni na rynek miasteczka, a następnie - na rozkaz niemieckiego komanda - zamknięci w stodole, którą podpalono. Jeden z naocznych świadków rozpoznał Schapera jako dowodzącego akcją gestapowców.

Gdzie są pieniądze z SAPARD-u

cz pt, 25 lutego 2005 13:40

Od trzech miesięcy na sapardowskie pieniądze czeka powiat łomżyński. Jak podkreśla Starosta Wojciech Kubrak fundusze powinny dotrzeć na konto starostwa jeszcze w ubiegłym roku, tymczasem, mamy koniec lutego, a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która wypłaca eurodotacje dla samorządów winna jest łomżyńskiemu starostwu 700 tys zł. Pieniądze to sapardowska dotacja do wyremontowanego przez powiat odcinka drogi Szczepankowo – Jarnuty.

« · «« · 1142 · 1143 · 1144 · 1145 · 1146 · 1147 · 1148 · 1149 · 1150 · 1151 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę