Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 28 stycznia 2022 napisz DONOS@

Wojewody Strzalińskiego wojaże po starostwach

cz cz, 24 lutego 2005 19:45

Marek Strzaliński Wojewoda Podlaski wyruszył na spotkania z wójtami, burmistrzami i starostami. Zaczął od byłego województwa łomżyńskiego. W poniedziałek był w Wysokiem Mazowieckiem, w środę w Grajewie, a w piątek ma odwiedzić Łomżę. Wojewoda tak jak w latach poprzednich wysłuchuje żali samorządowców i mówi, że będąc w Unii Europejskiej mamy szansę na nadgonienie zaległości tylko trzeba się postarać... np. o eurodotacje

Protest Samoobrony

mm cz, 24 lutego 2005 12:57

Kilku członków i sympatyków Samoobrony protestowało w Łomży przeciwko złej sytuacji w służbie. Protestujący z niewielkimi przerwami przechodzili przez jedno z przejść dla pieszych na Starym Rynku w Łomży. Mała frekwencja - jak powiedziała nam organizatorka protestu Barbara Zych – spowodowana była tym, że grupa zorganizowała się stosunkowo późno. Protest trwał pół godziny, od 12-stej. Podobny protest odbył się również w Ostrołęce.

Miasto bez dojazdu

cz cz, 24 lutego 2005 11:46

Łomża jest odcięta od świata. Nie mamy kolei, nie mam dróg i Narew też nie jest żeglowną. Co gorsza wydaje się, że sytuacja taka nie jest przejściowa, a raczej na stałe. Od kiedy na drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Augustowem białostocki oddział GDDKiA postawił znak zakazu ruchu dla samochodów o łącznej masie powyżej 8 ton – miasto zostało odcięte od ruchu tranzytowego.

Po maturze...

cz cz, 24 lutego 2005 08:46

Osiemnaście uczelni wyższych z północno-wschodniej polski przedstawi dziś w Łomży swoje oferty kształcenia. Po raz piąty tutejsze III Liceum Ogólnokształcące organizuje Giełdę Pomysłów na Życie. Maturzystom nie tylko z tego liceum, ale także z innych tego typu szkół działających na terenie Łomży zaprezentują się zarówno uczelnie publiczne jak i prywatne. Swoje stoiska przygotowały m.in. Uniwersytet Warmińsko Mazurski z Olsztyna, Politechnika Białostocka, Akademia Podlaska z Siedlec, Zespół Kolegiów Nauczycielskich z Suwałk, czy Wyższa Szkoła Agrobiznesu z Łomży.

11 za, 7 przeciw, 3 wstrzymało się – hipermarket może być

cz śr, 23 lutego 2005 16:10

Rada Miasta Łomży uchwaliła zaproponowany przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów położonych pomiędzy ulicami Sikorskiego, Zawadzką i Wyszyńskiego w Łomży. Zgodnie z tym dokumentem może powstać tu pierwszy w mieście sklep wielkopowierzchniowy.

Szpital otworzył spalarnię

cz śr, 23 lutego 2005 12:52

Nowoczesną spalarnię odpadów medycznych i weterynaryjnych otworzył dziś uroczyście Szpital Wojewódzki w Łomży. Modernizacja starego obiektu trwała 2 lata. Jej koszt to około 3 milionów złotych. Spalarnia spełnia wszystkie normy ekologiczne. Będą tam niszczone odpady septyczne niemal ze wszystkich placówek służby zdrowia z terenu byłego województwa łomżyńskiego- powiedział zatępca dyrektora szpitala Jan Bajno.

Gimnazjum do likwidacji

mm śr, 23 lutego 2005 12:30

Radni Miast przyjęli zaproponowaną przez prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 4 w Łomży. Mimo, że miejska Komisja Edukacji wypowiedziała się negatywnie na ten temat radni w głosowaniu prezydencki projekt poparli. Za głosowało 12 radnych, 5 było przeciwnych i 5 wstrzymało się od głosu.

Ze straszakiem na ludzi

cz wt, 22 lutego 2005 23:39

Dwóch dwudziestolatków z Łomży i Stawisk trafiło na trzy miesiące do tymczasowego aresztu za napad ze straszakiem w ręku. Do zdarzenia doszło w połowie lutego Jacek W. i Łukasz W. na ulicy Pięknej w Łomży - według policji – zaatakowali innego mężczyznę. Napastnicy ofierze przystawili do głowy pistolet i zażądali pieniędzy i telefonu komórkowego.

Gimnazjum i hipermarket

cz wt, 22 lutego 2005 22:04

Dawno posiedzenie Rady Miasta Łomży nie wywołało tyle emocji, ile wywołuje to środowe. Radni mają rozstrzygnąć w dwóch kontrowersyjnych sprawach. Prezydent Jerzy Brzeziński proponuje im przyjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Publicznego Gimnazjum Nr 4 i uchwalenie nowego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów położonych pomiędzy ulicami Sikorskiego, Zawadzką i Wyszyńskiego - na tzw. obszarze P3 miałby stanąć pierwszy w mieście hipermarket.

Nadnarwiańskie wizje w ratuszu

cz wt, 22 lutego 2005 08:52

Jak za kilka lat mogłyby wyglądać nadnarwiańskie bulwary w Łomży można się przekonać w łomżyńskim ratuszu. W holu budynku od dziś prezentowany jest projekty zagospodarowania łomżyńskiego nabrzeża Narwi, który wygrał konkurs ogłoszony przez ratusz. Nagroda główną jest zamówienie na przygotowanie dokumentacji pod realizację projektu.

Solidarność przeciw hipermarketowi przy Sikorskiego i Zawadzkiej

cz pon, 21 lutego 2005 11:49

Zaniepokojenie planami budowy w centrum Łomży, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, pierwszego w mieście sklepu wiekopowierzchniowego wraził miejscowy oddział NSZZ Solidarność. W specjalnym stanowisku w tej sprawie podpisanym przez Przewodniczącego łomżyńskiej Solidarności Henryka Piekarskiego czytamy, że „winien on (hipermarket – dop. red.) powstać na obrzeżach miasta, co gwarantuje miastu równomierny rozwój i nie niszczy istniejących już dobrze funkcjonujących struktur handlowych.”

Kamienica już nie żydowska... ale i nie miejska

cz pon, 21 lutego 2005 08:44

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego sprzedała kamienicę przy ul. Senatorskiej 7 w Łomży. Na razie nie wiadomo komu i za ile, ale na pewno szczęśliwym nabywcą nie jest samorząd miasta, który o kupnie kamienicy z fundacją pertraktował przez cały ubiegły rok. O sprzedaży należącej do Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego kamienicy Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński dowiedział się w piątek tuż przed końcem pracy. Wtedy otrzymał od Fundacji lakonicznej treści faks, w którym poinformowano go, że propozycja sprzedaży miastu tej nieruchomości jest już nieaktualna.

Otwarte prokuratury i sądy

cz nie, 20 lutego 2005 20:08

Od poniedziałku do piątku każdy kto został pokrzywdzony w wyniku przestępstwa może iść do łomżyńskiej prokuratury lub sądu po bezpłatną informację. To w ramach ogólnopolskiej ministerialnej akcji Tydzień Ofiar Przestępstw prokuratorzy i sędziowie przez cały tydzień będą robić... to co robią przez cały rok. Co ciekawe będzie to już trzecia tego typu akcja.

Przeciw likwidacji „szóstki”

cz nie, 20 lutego 2005 19:27

Powiatowa SDPL zaapelowała do radnych Łomży, aby w środę opowiedzieli się przeciwko likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 6. Uchwała w sprawie zamiaru likwidacji szkoły, obok uchwały w sprawie nowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „P3” to dwa główne punkty środowej sesji łomżyńskich rajców. Socjaldemokracja zajęła stanowiska w obu sprawach.

Ćwierć miliona mniej na łomżyńską oświatę

cz cz, 17 lutego 2005 22:45

Dokładnie o 245 tys. 123 złote dostanie Łomża mniej na prowadzenie miejskich szkół. Przyznawana przez Ministerstwo Edukacji i Sportu tegoroczna subwencja oświatowe będzie niższa niż obliczono w ratuszu bo Ministerstwo zmieniło metodę, według której określa kwoty subwencji. Okazało się, że większość gmin dostanie mniej pieniędzy, a Łomża mniej o blisko ćwierć miliona.

Jelenie czeka odstrzał

cz cz, 17 lutego 2005 16:03

Skandal w Biebrzańskim Parku Narodowym. Policzono, że jest tam więcej jeleni niż łosi. Dokładnie wygląda to tak: nad Biebrzą żyje około 550-ciu łosi (jedna trzecia wszystkich łosi żyjących w Polsce) i ponad 600-set jeleni. O ile łoś zawsze był w Biebrzy, to jeleń stał się intruzem. Pojawił się tam na przełomie lat 60/70-ch i odtąd wchodzi łosiowi w drogę.

Godula wygrał z PZW

cz cz, 17 lutego 2005 13:37

Gospodarstwo Rolno- Rybackie “Projekt Rewitalizacji Pisy i Narwi” wygrało przetarg na użytkowanie wód w rejonie od lat obsługiwanym przez Polski Związek Wędkarski. To początek końca działalności związku w okręgu łomżyńskim.

Coraz więcej osób chce wiedzieć co zbierała o nich Służba Bezpieczeństwa PRL.

cz cz, 17 lutego 2005 08:27

Od początku tego roku białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej wydał już niemal 600 i przyjął niemal 400 wypełnionych druków o nadanie statutu pokrzywdzonego przez SB. To więcej niż łącznie w dwu poprzednich latach. Liczba wydawanych wniosków gwałtownie wzrosła po opublikowaniu tzw. listy Wildsteina – czyli spisu około 240 tysięcy osób pojawiających się w archiwaliach IPN. Historycy podkreślają, że służby bezpieczeństwa komunistycznych władz Polski zbierały dużo i o wielu osobach. Do tego celu wykorzystywano nie tylko etatowych pracowników służb, cały aparat pezetpeerowski ale także tajnych współpracowników. Tylko w 1984 roku na terenie ówczesnego województwa łomżyńskiego TW było 870.

Miały być a nie ma.

cz śr, 16 lutego 2005 22:11

Miały być a nie ma – opóźnianie się wypłat unijnych dopłaty bezpośrednich coraz bardzie irytuje rolników i posła Wojciecha Borzuchowskiego. Ten ostatni wystąpił ostatnio z interpelacją proszą o wyjaśnienia ministra rolnictwa Wojciecha Olejniczaka. Poseł chce uzyskać odpowiedzi na pytania Kiedy wreszcie zostaną zrealizowane wszystkie płatności dopłat bezpośrednich na rzecz podlaskich rolników? I kto ponosi odpowiedzialność za tak znaczne opóźnienie w realizacji tego programu?. Borzuchowski przypomina, że w październiku ubiegłego roku w Łomży gdy inaugurowano ogólnopolską realizację wypłat dopłat bezpośrednich do gruntów rolnych zapewniano, że rolnicy pieniądze dostaną bardzo szybko, tymczasem po 5 miesiącach wielu rolników jak tych pieniędzy nie widziało tak nie widzi.

Hipermarket na obrzeżach

cz śr, 16 lutego 2005 21:04

Grupa kilku miejskich radnych chce aby hipermarket powstał na obrzeżach miasta a nie w centrum Łomży. Przygotowali oni projekt specjalnego stanowiska Rady Miejskiej w tej sprawie, który ma być rozpatrywany w najbliższą środę. Radni proponują trzy lokalizacje pod ewentualne sklepy wielkopowierzchniowe: pomiędzy ul. Wojska Polskiego a ul. Piaski - wylot na Ostrołękę, przy Szosie do Mężenina i przy ul. Poznańskiej od strony Alei Legionów.

« · «« · 1143 · 1144 · 1145 · 1146 · 1147 · 1148 · 1149 · 1150 · 1151 · 1152 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę