Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 28 stycznia 2022 napisz DONOS@

Jesteś na „liście Wildsteina”? - wniosek dla pokrzywdzonych o udostępnienie dokumentów z IPN

cz nie, 06 lutego 2005 21:48

Wniosek o udostępnienie dokumentów /zapytanie o status pokrzywdzonego na podstawie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

2 tys. zabawek dla dzieci poszkodowanych przez tsunami

cz so, 05 lutego 2005 23:03

Blisko 2000 zabawek trafi z Łomży do dzieci w Południowo-wschodniej Azji. Zabawki przez ostatnie dwa tygodnie zebrali uczestnicy właśnie zakończonego zimowiska „Ferie 2005” zorganizowanego przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową. Zabawki trafią do dzieci poszkodowanych przez falę tsunami w Azji za pośrednictwem organizacji charytatywnych. Dodajmy, że była to jedyna tego typu akcja w regionie.

Lista Organizacji Pożytku Publicznego spełniających kryteria wg. stanu rejestru na dzień: 05-02-2005

cz so, 05 lutego 2005 13:21

Każdy podatnik ma prawo przekazać 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na działalność wskazanej przez siebie organizacji pożytku publicznego. To jedyny taki przypadek gdy możemy sami rozdysponować część płaconego podatku. W prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości rejestrze OPP jest kilkanaście z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego.

Rozlicz się z fiskusem

cz cz, 03 lutego 2005 15:44

2,5 tysiąca zeznań podatkowych wpłynęło do Urzędu Skarbowego w Łomży. Okres rozliczeń z fiskusem trwa od początku stycznia. Jak na razie zainteresowanie wśród podatników jest niewielkie. Urząd Skarbowy w Łomży spodziewa się w tym roku ponad 30 tysięcy zeznań podatkowych.

Tajny współczynnik

cz cz, 03 lutego 2005 13:42

„Łomżyńska lista Wildsteina” – tak nazwał prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Ryszard Siedlecki listę, którą chcieliśmy opublikować w Bezcennej. Na liście tej miały się znaleźć naliczone przez administrację ŁSM, dla każdego bloku osobno, współczynniki, przez które będą mnożone odczyty wodomierzy przed wystawieniem rachunku. Niestety listy nie opublikujemy, bo prezes wraz z radcą prawnym do poniedziałku będzie się zastanawiał czy aby to nie są dane tajne. Co ciekawe, Siedlecki powiedział przy okazji, że jeszcze nie wszystkim blokom ów współczynnik naliczono, choć już od wtorku lejemy wodę, za którą zapłacimy rachunek z tym właśnie „tajnym” współczynnikiem.

Zima zaatakowała

mm śr, 02 lutego 2005 19:54

2 lutego zima wreszcie zaatakowała. W środę wieczorem w Łomży spadło kilka centymetrów śniegu. Warunki jazdy na drogach natychmiast stały się wręcz tragiczne. Na ulicy Sikorskiego kilka ciężarówek nie mogło podjechać pod górkę. Po innych ulicach miasta samochody poruszały się z prędkością rzędu 30-40 km/h.

Mokradła – bogactwo różnorodności, nie zniszczmy ich!

cz śr, 02 lutego 2005 08:41

Pod takim hasłem dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mokradeł. Światowy Dzień Mokradeł obchodzony jest dla upamiętnienia Konwencji Ramsarowskiej, podpisanej w dniu 2 lutego 1971r., w irańskiej miejscowości Ramsar. Główną ideą Konwencji jest ochrona obszarów wodno-błotnych, będących środowiskiem życia wielu rzadkich gatunków ptaków. Biebrzański Park Narodowy jest taką "mokradłową perełką", stąd 10 lat temu został on wpisany na listę obszarów chronionych Konwencją.

Bracia Kurkowi w Łomży

cz wt, 01 lutego 2005 20:48

Powołano pierwsze w historii miasta Łomżyńskie Bractwo Kurkowe „Pospolite Ruszenie”. Pod listem intencyjnym mówiącym o zawiązaniu Łomżyńskiego Bractwa podpisało się około 30 osób. Inicjatorem powołania "Pospolitego Ruszenia" był Gniewomir Rokosz - Kuczyński, członek Bractwa Kurkowego z Krakowa, a także kandydat nr 1. Narodowego Komitetu Wyborczego z okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim na „europosła” w wyborach 2004r.

Internautów coraz więcej

cz wt, 01 lutego 2005 16:31

20% wzrost liczby internautów, wizyt i odsłon zanotowała w styczniu na www.4lomza.pl niezależna firma pomiaru ruchu stat.pl. W ciągu pierwszego miesiąca 2005 roku z witryną połączyło się niemal 33 tysiące unikalnych użytkowników (czyt. różnych komputerów). W sumie internauci zaglądali na „czwórkę” ponad 80 tysięcy razy, a łączna liczba odsłon serwisu w styczniu wyniosła 380 tysięcy.

Pierwszy z Białegostoku

cz wt, 01 lutego 2005 12:06

Łomża ma nowego pierwszego zastępcę Komendanta Miejskiego Policji. Od dziś funkcje tę pełni komisarz Władysław Naliwajko. „Pierwszy” do łomżyńskiej policji trafił wprost z Białegostoku. Do tej pory był on zastępcą naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Łomżyńscy sportowcy najlepsi

cz pon, 31 stycznia 2005 14:14

Podczas Gali Piłki Nożnej zorganizowanj przez Podlaski Związek Piłki Nożnej i Gazetę Współczesną, która odbyła się w Białymstoku, uhonorowano najlepszych sportowców minionego roku w województwie podlaskim. Trenerem roku został trener ŁKSu- Tadeusz Gaszyński. Tytuł najbardziej utalentowanego zawodnika 2004 roku przypadł obrońcy łomżyńskiej drużyny- Pawłowi Galińskiemu. W plebiscycie na piłkarza roku, wysoką bo drugą lokatę zajął Rafał Boguski.

Przestępczość rośnie, a ukaranych sprawców coraz mniej

cz pon, 31 stycznia 2005 14:10

W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego rośnie przestępczość – alarmują prokuratorzy. W 2004 roku popełniono tu ponad 5 tys. przestępstw. Gro z nich – około 16% - to kradzieże z włamaniami. Co gorsza przestępstw tego typu jest coraz więcej, a coraz mniej ich sprawców ponosi karę. W ubiegłym roku na ogólna liczbę ponad 800 popełnionych w Łomży i najbliższej okolicy takich czynów sprawców znaleziono tylko w 130 przypadkach.

Dobry rok łomżyńskich strażaków

cz pt, 28 stycznia 2005 11:17

Spadek liczby pożarów i wzrost liczby miejscowych zagrożeń czyli wypadków i awarii. Tak w skrócie możnaby podsumować ubiegły 2004 rok w Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Wmiejscowej komendzie odbyło się spotkanie podsumowujące działalność jednostki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Z danych wynika, że w 2004 roku na terenie powiatu łomżyńskiego doszło do blisko 400 pożarów. To mniej o 127 zdarzeń niż w 2003 roku.

Zbiórka zabawek dla dzieci poszkodowanych w Azji

cz cz, 27 stycznia 2005 21:22

Uczestnicy zimowiska "Ferie 2005" zorganizowanego przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową i 59 Drużynę Harcerską "Ptaki Ptakom" zwracają się z prośbą do Państwa o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki zabawek, które zostaną wysłane dla dzieci poszkodowanych przez żywioł Tsunami w Azji.

Złodzieje zatrzymani

cz cz, 27 stycznia 2005 13:42

Policja zatrzymała pięciu mężczyzn, podejrzanych o udział w grupie przestępczej, która od maja ubiegłego roku dokonywała kradzieży na terenie powiatu łomżyńskiego. Jak twierdzi policja, grupa młodych ludzi (zatrzymani są w wieku od 19 do 22 lat) dopuściła się 20. przestępstw. Były to najczęściej kradzieże i włamania, dwukrotnie dokonali też rozboju.

Jest nowy naczelnik oświaty

cz cz, 27 stycznia 2005 10:50

Wojciech Kowalik będzie kierował Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łomży. Wojciech Kowalik jest obecnie zastępcą dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Stanowisko naczelnika wydziału oświaty w łomżyńskim ratuszu obejmie oficjalnie od 1 lutego. „To osoba, która posiada bardzo szerokie doświadczenie w zarządzaniu oświatą. Wojciech Kowalik pełnił stanowisko w wydziale oświaty w kuratorium, ponadto ma bogate doświadczenie w zarządzaniu jako dyrektor szkoły. Uważam, że ta osoba bardzo dobrze sprawdzi się na tym stanowisku, posiada wizję oświaty łomżynskiej" - mówi vice-prezydent Łomży Krzysztof Choiński.

Encyklopedia "Britannica" - istnieje województwo łomżńskie

mm cz, 27 stycznia 2005 09:17

Brytyjski 12-latek, który sporo wie o historii Polski i polskiej przyrodzie, wytknął poważne błędy w ostatniej edycji renomowanej brytyjskiej encyklopedii "Britannica" - podał "The Times". 12-latek przeszukał "Britannicę" bardzo skrupulatnie, tom po tomie, strona po stronie, kolumna po kolumnie. Na przykład w tomie drugim źle umiejscowiono Puszczę Białowieską (pisząc przy tym, że wciąż istnieją województwa suwalskie i łomżyńskie) i błędnie podano obszary występowania żubrów.

Remont ratusza odwleka się

cz śr, 26 stycznia 2005 18:26

Unieważniono wyniki przetargu na remont zabytkowego ratusza w Łomży. Przypomnijmy: za 1 mln 275 tys. zł zabytkowy budynek starego ratusza miał wyremontować Zakład Remontowo - Budowlany Jana Mierzejewskiego z Łomży. Prace miały rozpocząć się niebawem, ale się odwleką. Wyniki przetargu zaskarżył jeden z jego uczestników - Pracownie Konserwacji Zabytków nad Łódką sp. zoo. z Łodzi i jej skarga została uznana.

O jeden gang mniej

cz śr, 26 stycznia 2005 16:01

Ponad trzydzieści przestępstw mają na swoim koncie zatrzymani przez łomżyńską policję mieszkańcy Łomży i gminy Wizna. Podejrzani to 5-ciu mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat. Policja twierdzi, że przestępstw dokonali w okresie od maja ub. roku do stycznia 2005 roku. Chodzi o kradzieże i włamania do mieszkań i samochodów oraz rozboje. Sprawa ma charakter rozwojowy, a to oznacza, że mogą być kolejne zatrzymania.

Łomżyńskie „koło vipów„ SLD mniejsze

cz śr, 26 stycznia 2005 14:26

Senator Maria Szyszkowska osoba, która miała legitymację łomżyńskiego koła nr 1 Sojuszu Lewicy Demokratycznej porzuciła partię. Jak powiedziała senator “SLD nie spełnia już moich założeń programowych”. Legitymacja partyjna to jedyna z tych nielicznych rzeczy która czołową polityczkę lewicy łączyła z Łomżą.

« · «« · 1145 · 1146 · 1147 · 1148 · 1149 · 1150 · 1151 · 1152 · 1153 · 1154 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę