Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

W listopadzie 400 pracowników zacznie pracę w odbudowanych zakładach mięsnych JBB w Łysysch

Dokumentacja projektu nowego zakładu JBB jest już zatwierdzona przez odpowiednie instytucje – powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Józef Bałdyga właściciel zakładów mięsnych, które spaliły się pod koniec czerwca - Od listopada wznawiamy produkcję przetworów mięsnych. Do nowego zakładu już zamówiliśmy maszyny, które będą zaprojektowane specjalnie pod nasze wymagania – cytuje słowa Bałdygi serwis.

Z informacji udzielonej serwisowi portalspozywczy.pl wynika, że w odbudowanym zakładzie w pierwszej kolejności uruchomiona zostanie produkcja parówek tęczowych, pasztetu Zdzicha, tyrolskiej, szynki z piersi indyka, przysmaku w konserwie i polędwicy z warzywami.

W zakładzie JBB w Łysych dziennie produkowano ok. 350 ton wyrobów mięsnych. Jak podkreśla Tomasz Gietek prezes Podlaskiej Izby Rolniczej zniszczenie przez pożar zakładu odczuwa w kieszeni każdy – nie tylko zatrudnione tam półtora tysiąca osób.
- W sklepach, ze względu na mniejszą podaż, ceny wędlin wzrosły, a w skupie żywca, ze względu na mniejszy popyt, ceny spadły – mówił podczas wczorajszej porannej rozmowy Radia Nadzieja Tomasz Gietek.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę