Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Studenci bawią się także w Łomży

Główne zdjęcie
Dominik Sasinowski, Dariusz Tercjak, Adam Sowa, Mirosława Kluczek, Jacek PIorunek

Oficjalne otwarcie Juwenaliów PWSIiP rozpoczęło się umieszczeniem na maszcie w Porcie Łomża przy bulwarze nad Narwią białej flagi z logiem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, którą w obecności sześciu gości oficjalnych i kilkunastu studentów PWSIiP wciągnął wolno Dominik Sasinowski (lat 22), student drugiego roku zarządzania. To jemu oraz koordynatorowi Juwenaliów Dariuszowi Tercjakowi (lat 24) z drugiego roku pracy socjalnej wiceprezydent grodu Mirosława Kluczek przekazała dwa klucze do Miasta Łomża na tydzień imprez i koncertów. Jak na początek tradycyjnie raczej wesołej imprezy swawolnych żaków, uroczystość w Porcie Łomża wyglądała sztywno i pompatycznie. Za stołem prezydialnym zasiedli goście oficjalni, z których każdy życzył studentom, aby dobrze bawili się nie tylko w swoim gronie podczas Juwenaliów.

Trochę weselej zrobiło się tuz po oficjałce, gdy uczestnicy Juwenaliów przystąpili do konkurencji sportowych: Paweł Gałczyk najszybciej napełnił 30-litrową beczkę używając wiadra z wodą, Bartek Kołodziejczyk najdalej rzucił kołem ratunkowym, a czteroosobowa drużyna dziewcząt PWSIiP wygrała przeciąganie liny z... kolegami. 
- Doświadczenie już mamy, tak samo jak moc pozytywnych wrażeń, ponieważ Juwenalia w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem i studentów, i mieszkańców Łomży – mówi przewodniczący Samorządu Studentów PWSIiP Sebastian Chrzanowski, student drugiego roku administracji i absolwent informatyki PWSIiP oraz prawa w Uniwersytecie w Białymstoku. - Dzięki przychylności wielu osób i instytucji na Juwenaliach występowały znane gwiazdy: IRA w 2009 roku na Starym Rynku, zaś Pezet w 2010, ze względu na tragedię smoleńską, w Klubie Yam Caffe. W 2011 roku w byłej jednostce chemicznej przy alei Legionów słuchaliśmy Sidney'a Pollaka i East Wets Rockers, a rok temu na parkingu przed naszą uczelnią przy ul. Akademickiej wystąpili Focus i Trzeci Wymiar. Gwiazdami tegorocznych Juwenaliów będą wykonujący utwory w stylu pop i r'n'b Mrozu oraz raper Sobota. 
Nad programem Juwenaliów i przeprowadzeniem tygodniowego cyklu imprez oraz koncertów pracowali nie tylko łomżyńscy studenci. Pomocą służyli pracownicy PWSIiP.       
- Studenci to dość rozbrykana gromadka, a ja dostałam trudne zadanie trzymania ręki na pulsie i ogarniania tego towarzystwa, które w tym roku rozszalało się z bogatym programem Juwenaliów – opowiada Ewa Zawłocka, rzeczniczka prasowa JM Rektora PWSIiP prof. Roberta Charmasa. - W tym roku organizujemy Juwenalia jako uczelnia sami, po wieloletnich trudnych doświadczeniach z innymi łomżyńskimi uczelniami. 

Tydzień Kultury Studenckiej PWSIiP z Venedą
Po raz pierwszy w tym roku do współorganizacji Juwenaliów PWSIiP zaangażowała się otwarta w marcu Galeria Veneda, której dyrektor Marta Kostyk powtórzyła, że Veneda chce angażować się i pomagać w prezentacji oferty kulturalnej Łomży. W poniedziałek do swoich stoisk zaprasza na degustacje i porady żywieniowe Instytut Technologii Żywności i Gastronomii, zaś w godz. 17. - 20. Studio Tańca B.K. Step na maraton taneczny z breakdance, hip-hopem i zumbą. We wtorek od godz. 15. do 21. prezentacje Instytutu Informatyki i Automatyki i Instytutu Wychowania Fizycznego, kiedy odbędą się, m.in., zawody w grach cyfrowych, pokazy aikido, taekwondo i karate oraz koncert akustyczny grupy Przemka Kamińskiego. „Bitwa o Łomżę” rozegra się w Venedzie w środę od godz. 17. między artystami łomżyńskiego podziemia i sceny alternatywnej. Stoiska promocyjne przygotują Instytut Przedsiębiorczości i Instytut Społeczno–Humanistyczny. Na czwartek od godz. 17. zaplanowano prezentację Instytutu Medycznego: pomiary ciśnienia, naukę samobadania piersi na fantomie i pokazowy makijaż. Wówczas odbędą się wybory miss i mistera PWSIiP, konkursy, pokazy strojów sportowych i sukien ślubnych oraz koncert muzyczny grupy Miąższ.
W ciągu pięciu dni Juwenaliów studenci, m.in., poprowadzą gry uliczne w Łomży, zawody strzeleckie w Forcie III w Piątnicy oraz IV Igrzyska Sportowo–Rekreacyjne o Puchar Przechodni Rektora PWSIiP w czwartek od godz. 11 w Skate Parku.
Juwenalia zakończą się w piątek koncertami łomżyńskich zespołów i wykonawców oraz gwiazd na parkingu PWSIiP przy ul. Akademickiej. Zabawa ma zacząć się już od godz. 16. i potrwać nawet do 1. czy 2. po północy: Mrozu pojawi się na scenie po godz. 21. 15, natomiast Sobota – ok. godz. 23.30.

Mirosław R. Derewońko

Foto: Dominik Sasinowski, Dariusz Tercjak, Adam Sowa, Mirosława Kluczek, Jacek PIorunek
Foto: Dominik Sasinowski wciąga na maszt flagę PWSIiP
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Prz stole prezydialnym zasiedli: Henryk Trojanowski (Kanclerz PWSIiP), Adam Sowa (wicestarosta łomżyński), Mirosława Kluczek (wiceprezydent Łomży), dr Krystyna Leszczewska (prorektor PWSIiP), Jacek Piorunek (członek zarządu województwa podlaskiego), Marta Kostyk (dyrektor Galerii Veneda), Sebastian Chrzanowski (przewodniczący samorządu studenckiego PWSIiP)
Foto: Fot. Mieczysław Mertin
Foto: Fot. Mieczysław Mertin
Foto: Fot. Mieczysław Mertin
Foto: Fot. Mieczysław Mertin
Foto: Fot. Mieczysław Mertin
Foto: Fot. Mieczysław Mertin
Foto: Fot. Mieczysław Mertin

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę