Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Członkowie tak chcieli”. Edukator wygrał z miastem w sądzie

„Nowe” władze Społeczno-Oświatowego Stowarzyszenia Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym Edukator będą wpisane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Procedura ich wpisania przeciągała się od wakacji ubiegłego roku. To wówczas walne zebranie członków Edukatora m.in. odwołało trójkę członków zarządu stowarzyszenia, w tym żonę obecnego prezydenta Łomży. Później przedstawiciel prezydenta miasta, który formalnie sprawuje nadzór nad stowarzyszeniami, zaskarżył je. Sąd pierwszej instancji przyznał rację „miastu”, ale w ogłoszonym dziś wyroku Sąd Okręgowy w Białymstoku, uchylił tamto postanowienie argumentując, że co prawda dopuszczono się uchybień, ale skoro członkowie stowarzyszenia taką zdecydowaną większością uchwały podejmowali, to znaczy że tak chcieli.

W starym zarządzie Edukatora zasiadali: prezes Barbara Kuczałek, wiceprezes Bogusława Cymek, sekretarz Izabela Czerniawska (obecna małżonka prezydenta Mieczysława Czerniawskiego była przez 10 lat dyrektorem jednego z przedszkoli Edukatora – Mały Artysta w Łomży) i członek Piotr Wycik. W nowym zarządzie prezesem została również Barbara Kuczałek którą na sierpniowym walnym zgromadzeniu w tajnym głosowaniu wybrało 75 z 76 delegatów stowarzyszenia, oraz wiceprezesem – Mikołaj Jednacz i skarbnikiem – Elżbieta Wdziękońska.  
Według opinii prezes Kuczałek, stary zarząd przez cały czas próbował utrudnić pracę nowemu, na przykład, składając w banku oświadczenia, że nieprawomocnie wybrane osoby sprawują władzę w stowarzyszeniu. Działacze Edukatora w tym kontekście odczytywali także uwagi i działania przedstawiciela miasta, który zaskarżył prawomocność uchwał podjętych na walnym zebraniu członków stowarzyszenia.

Tu zwycięzców nie ma
- Wielka radość i przeświadczenie, które mieliśmy od początku, że nie mogło być inaczej – ocenia postanowienie sądu Barbara Kuczałek, prezes Edukatora. - Sąd dał przykład na bezstronność i brak zaangażowania po żadnej ze stron sporu. W swoim postanowieniu potwierdził to co uchwaliło walnego zebranie członków Stowarzyszenia, które jest najwyższą władzą Edukatora.
Czy Barbara Kuczałek czuje się zwycięzcą?
- Tu zwycięzców nie ma – mówi Kuczałek. - Na długie 10 miesięcy pogrążono ideę niezależności Stowarzyszenia. Wszyscy w tym okresie byliśmy znerwicowani i nie mogliśmy się skupić na pracy.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę