Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Co piąty oblał maturę

Główne zdjęcie
Matura 2013

82% maturzystów z województwa podlaskiego zdobyło świadectwa dojrzałości – wynika z danych opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Z 11 753 uczniów, którzy w maju przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych maturę zdało 9 617. Większość z pozostałych - 1 516 osób - będzie mogło jeszcze poprawiać się w sierpniu, a 620 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych - czyli 5% ogółu - nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu.

Tradycyjnie najlepiej matura wypadał w liceach ogólnokształcących. Tu wskaźnik zdawalności w województwie wyniósł 91%. Na drugim miejscu są technika z wynikiem 69%, a dalej licea profilowane 58%. Najmniej osób przystępujących do maturalnych egzaminów świadectwa dojrzałości otrzyma w liceach i technikach uzupełniających, gdzie zdawalność wyniosła poniżej 25%.   

Z przedmiotów obowiązkowych najwięcej maturzystów poległo na matematyce – 15%. Z języka angielskiego egzamin maturalny zdało 95% przystępujących, a z języka polskiego 96%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę