Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 20 maja 2022 napisz DONOS@

Andrzejkowy prezent

cz pon, 02 grudnia 2019 15:04

Akwarium o pojemności 375 litrów podarowali Zespołowi Szkół Specjalnych w Łomży „akwariusze”, czyli członkowie Polskiej Społeczności Akwarystycznej. Akwarium stanęło w szkolmy korytarzu i cieszy oczy i serca nie tylko dzieci i młodzieży.

Praktyczne rady na naukowym poziomie w PWSIiP

cz pon, 02 grudnia 2019 08:05

Jak walczyć z otyłością i nadwagą u dzieci, ażeby nie wstydziły się rozebrać w szatni przed lekcją wychowania fizycznego? W jaki sposób uniknąć zerwania więzadeł i łąkotki w stawie kolanowym, aby móc samodzielnie chodzić? Kiedy zacząć badać postawę i układ stóp dziecka, żeby uchronić je przed chorobami i bólami kręgosłupa? Czy piramida egipska może mieć znaczenie dla stylu życia i odżywiania Polaków? - setki ciekawych pytań i odpowiedzi zrodziła II Ogólnopolska Konferencja Naukowa ph. „Sport, zdrowie, edukacja dzieci i młodzieży”. W piątek przez 6 godzin dokonywano przeglądu prac naukowych i problemów badawczych w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Krótkich, bo zwykle 10 – 15 minutowych, wykładów było ponad 20.

I LO bawi się i pomaga

cz pt, 29 listopada 2019 13:51

747 złotych zebrano podczas czwartkowego koncertu „Aktywator” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Pomogą w dalszym leczeniu chorującemu na stwardnienie zanikowe boczne Łukaszowi Karasiowi. – Chcemy i możemy pomagać, więc to robimy! – mówi jedna z wolontariuszek. W części koncertowej zaprezentowali się utalentowani uczniowie łomżyńskich szkół, śpiewający wyłącznie polskie piosenki, zagrał też zespół Leczsami, dla którego był to koncertowy debiut w tym składzie. – Cieszymy się, że nasi uczniowie są tak otwarci na pomaganie innym! – podkreśla pedagog Anna Leszczewska, dodając, że cały, obfitujący w wydarzenia, Tydzień Kultury Uczniowskiej przygotowała młodzież.

Ostatnie godziny na zgłoszenie

cz wt, 26 listopada 2019 11:02

Wydarzenie odbędzie się w piątek. Dedykowane jest nauczycielom wychowania fizycznego, ale mile widziani są także instruktorzy sportu, trenerzy, specjaliści z zakresu medycyny i zdrowia, pedagodzy, dydaktycy i studenci. W Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbędzie się druga edycja Konferencji Naukowej „SPORT, ZDROWIE, EDUKACJA DZIECI I MŁODZIEŻY” . - Przyjeżdżają do nas naukowcy z prestiżowych ośrodków w Polsce, ludzie z doświadczeniem praktycznym i naukowym – rekomenduje dr Tomasz Waldziński, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego PWSIiP.

PWSIiP ma nowy biurowiec

cz pon, 25 listopada 2019 15:23

„Budynek geodezji”, czyli trzykondygnacyjny biurowiec przy ulicy Akademickiej 20, został notarialnie przekazany Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przez samorząd województwa. To trzeci budynek w mieście, który „Państwówka” otrzymuje nieodpłatnie od władz województwa. – Otwiera to przed nami nowe możliwości związane z rozwojem naukowo-dydaktycznym – mówi rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP.

Natalka i Maciek z „Wety” w „Pytaniu na śniadanie”

cz pon, 25 listopada 2019 14:56

Dwoje wyróżniających się uczniów z łomżyńskiej „Wety” wystąpi we wtorek rano w „Pytaniu na śniadanie” na antenie ogólnopolskiej „Dwójki”. Chociaż to ich pierwszy występ przed kamerami na żywo, trema młodych techników nie zżera. - Odczuwamy pozytywny stres, dający chęć do działania – mówi Natalia Farfułowska, 19-latka, z którą w programie o zaletach mleka dla zdrowia i rozwoju opowie także kolega Maciej Szlejter i Bogumiła Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży. Młodzi przygotują mleczne desery i zaproszą na Targi Mleczarskie Mleko – Expo 2019, które będą odbywać się w dniach 27. - 29. listopada w Pałacu Kultury i Nauki.

O „Dolinie Muminków” wiedzieli prawie wszystko

cz pon, 25 listopada 2019 09:14

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w składzie: Monika Jałbrzykowska, Gabriela Szymańska i Julia Żebrowska wygrał trzecią edycję Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego organizowany przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Turniej skierowany był do uczniów kl. III i IV szkół podstawowych i w tym roku odbywał się pod hasłem „W Dolinie Muminków”.

Zmarła Maria Anna Kujawa

mm pt, 22 listopada 2019 12:24

W wieku 93 lat zmarła Maria Kujawa, nauczyciel i pedagog, która wykształciła wiele pokoleń uczniów i nauczycieli. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 23. listopada w kaplicy pogrzebowej na cmentarzu przy ul. Kopernika w Łomży.

Z łomżyńskiej podstawówki do warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych

cz pt, 22 listopada 2019 09:51

Bajki, baśnie i legendy jako pretekst do rozmów o sztuce... Na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie otwarto wystawę prac dzieci z 25 szkół w Polsce. Wśród nich są prace 12 uczniów łomżyńskiej „Siódemki”.

Noc w Siódemce – rozum nie śpi…

cz śr, 20 listopada 2019 16:23

Oto do czego prowadzą wygórowane ambicje i chęć zwycięstwa w wyścigu szczurów. Jakby lekcji przez pięć dni w tygodniu było mało, to jeszcze uczniowie spędzają noc w szkole. Tak było w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. „Noc w Siódemce” to jedna z większych atrakcji i rozrywek w roku szkolnym. Tak oceniają ją sami uczniowie, którzy na cała noc do szkoły przyszli dobrowolnie.

Przedszkole inne niż wszystkie

cz pon, 18 listopada 2019 08:29

Od września w Łomży funkcjonuje nowe przedszkole. To Przedszkole Specjalne Nr 3 przy Zespole Szkół Specjalnych w Łomży. To jedyna tego typu publiczna placówka w mieście, która specjalizuje się w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną w tym z autyzmem.

Młodzi filozofowie z I LO

mm so, 16 listopada 2019 21:29

– Filozofia daje uczniom szersze spojrzenie na rzeczywistość, bo nie koncentrują się na jednym, wybranym kierunku – mówi Jan Łukasiuk. – Poznają też podstawy kultury europejskiej i myślę, że przydają im się one w uczeniu się innych przedmiotów, w szczególności języka polskiego i historii, a taka filozoficzna podbudowa pomaga też w udanych startach w olimpiadach. Dlatego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki rozpoczęto kolejny już cykl dodatkowych zajęć z filozofii. Będą odbywać się w weekendy pod kierunkiem wykładowców Instytutu Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku, a uczestnicy otrzymają na koniec unijne certyfikaty.

Jubileusz 20 lat „Edukatora” z 15-leciem Prezes Kuczałek

cz pt, 15 listopada 2019 15:28

Sala Kina Millenium w Łomży zapełniona po brzegi przez tłum odświętnych pracowników i gości SOS „Edukator” - sygnał ratowania tonących to nie tylko symboliczne nawiązanie do prowadzonej w 6 województwach od 20 lat działalności. To tej działalności powód, istota i cel, za co serdeczne i gorące brawa, gratulacje, podziękowania zebrała Barbara Kuczałek, 74-letnia twórczyni Społeczno-Oświatowego Stowarzyszenia Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży – z jej inicjatywy przed likwidacją dla oszczędności uratowano przedszkola: Mały Artysta i Wesołe Słoneczko z Łomży oraz 60 małych, zwykle wiejskich szkół podstawowych, zatrudniając 650 osób.

Konkurs „Polska to My” uczy troski o Ojczyznę

cz pt, 15 listopada 2019 11:27

Tylko 47 uczniów i uczennic z województwa podlaskiego zgromadził 13. Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to My” w III LO w Łomży, co pedagodzy skomentowali pomiędzy sobą jako jeden ze skutków strajku włoskiego nauczycieli, którzy nie mają w obowiązkach pracy zostawania za darmo po lekcjach z uczniami, przygotowującymi się do recytacji i śpiewu ku chwale Ojczyzny. Ale wśród uczestniczących nastrój był w stylu „z ziemi włoskiej do Polski”, podniosły, patetyczny i przesiąknięty bólem walczących i pragnieniem wolności zwyciężonych. - Poziom wykonawczy był niższy, niż w poprzednich edycjach, brakło wyrazistych indywidualności, aktorskich interpretacji, tego, co nazywamy dreszczem emocji – zgodnie oceniają Lidka Choińska i Katarzyna Życzkowska.

Akademia patriotyczna z motylami w „Mechaniaku”

mm pt, 08 listopada 2019 19:31

- Hasło uroczystości „Polska – Ja i Ty” przypomina nam, że wszyscy tworzymy Polskę, że jesteśmy jednym narodem – mówi Karolina Książek, 17-letnia uczennica „Mechaniaka” w Łomży, która za zdjęcie młodszej siostry z biało-czerwoną wstążeczką na twarzy dostała wyróżnienie 7. Konkursu „Patriotyczne inspiracje”. W Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących imienia Józefa Piłsudskiego w piątek przed poniedziałkowym Narodowym Świętem Niepodległości odbywała się akademia: młodzi recytowali wiersze o tęsknocie za wolnością legionistów i żołnierzy, oddających ofiarnie swoje życie za Ojczyznę, śpiewali piosenki patriotyczne i oglądali animacje propagandowe.

Szkoła unowocześnia się

cz pt, 08 listopada 2019 14:20

Waży ponad 12 i pół tony, kosztowała ok. 830 tysięcy złotych i potrzebuje jeszcze osprzętu za ok. 150 tysięcy. Do szkoły rolniczej w Marianowie dotarła nowoczesna sieczkarnia firmy New Holland. To jedna z serii nowych maszyn rolniczych kupowanych w ramach realizacji unijnego projektu modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Śpiewają dla Niepodległej Polski

mm cz, 07 listopada 2019 17:37

- Organizujemy konkurs, aby przypomnieć młodym ludziom, takim jak my, że w czasie wojny jest inaczej niż teraz: strach o życie, zagrożenie, głód i nędza – mówi 13-letnia Roksana Zakrzewska z Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Drozdowie, gdzie przez 6 godzin odbywał się VII Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. - Chcemy, żeby nasze pokolenie zapamiętało, komu zawdzięczamy niepodległość i wolność: żołnierzom, którzy dla nas oddali w walce życie... W patriotycznej rywalizacji wokalnej brało udział 38 wykonawców: 26 solistów i 12 zespołów z 15 szkół podstawowych z Łomży, gminy Piątnica i powiatu łomżyńskiego. Jury najwyżej oceniło ex aequo: Oliwię Szmitko (SP Jedwabne) i Wiktorię Mańko (SP 1 w Łomży).

Zdolni uczniowie odebrali stypendia od prezydenta Łomży

mm śr, 06 listopada 2019 19:52

O czym myślą sobie stypendyści prezydenta Łomży w mrocznej auli II LO imienia Hanki Bielickiej (1915 – 2006), kiedy mówi o ich sukcesie Mariusz Chrzanowski, prosząc, żeby podziękowali tegoż sukcesu współautorom za wspólną pracę: nauczycielom, rodzicom i opiekunom? Tematy rozmyślań zapewne są tak różne, jak różnych jest 33 stypendystów za szczególne osiągnięcia w nauce ze szkół podstawowych, gimnazjów (byłych), liceów i techników oraz 37 za osiągnięcia sportowe. Ponadto prezydent wyróżnił piętnaścioro uczniów swoją nagrodą edukacyjną w kwocie od 500 do 1 200zł.

W Łomży bezprawnie ograniczono prawa studentów

cz cz, 31 października 2019 08:23

Skoro każdy student w Polsce ma prawo do ulgowych przejazdów komunikacją miejską, to Rada Miejska w Łomży nie może w sposób dowolny tego prawa ograniczać – to konkluzja wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który stwierdza nieważność zaskarżonej części uchwały w sprawie uprawnienia określonych grup osób do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Władze miasta unieważnionymi przez sąd zapisami ograniczyły ulgi dla studentów do 26 roku życia. Zdaniem sądu było to istotne naruszenie prawa.

Listy do bohatera literackiego

cz wt, 29 października 2019 16:49

Spośród 69 listów nagrodzili najlepsze. W Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży odbyło się podsumowanie 9. edycji konkursu literackiego organizowanego w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów (9 - 15 października).

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę