Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Maturzyści znaleźli pracę w wybranej firmie

mm cz, 06 maja 2021 15:03

Słońce nad "Ekonomikiem" rozświetla kłębiaste obłoki, a wietrzysko niesforne dmie i hula po ulicy Mikołaja Kopernika, którą dziarsko maszerują dwaj 20-letni maturzyści. Zadowoleni, wyszli jako jedni z pierwszych po egzaminie pisemnym z języka angielskiego. - Bardzo łatwa matura - oceniają Sebastian Just i Przemysław Rogowski. Bez trudu, w mig budują zdanie z bloga w 10. poleceniu: "I was very happy and excited because I've got a new job". Jeden wyjedzie, drugi zostanie w Polsce.

Młodzi muzycy na start

mm cz, 06 maja 2021 13:24

Trwa rekrutacja do klas pierwszych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży. To jedyna tego typu państwowa placówka w mieście, wszechstronnie kształcąca dzieci i młodzież w kierunku muzycznym. Szkoła jest również organizatorem przeglądów, konkursów i warsztatów o charakterze regionalnym i ogólnopolskim, a jej uczniowie odnoszą liczne sukcesy w kraju i poza jego granicami. Wśród absolwentów łomżyńskiej PSM jest wielu wybitnych muzyków jazzowych i klasycznych, ale jak podkreślają nauczyciele ważne jest to, żeby wzbudzić w młodych ludziach pasję do muzyki, co ukierunkowuje ich twórczo na całe życie, nawet jeśli nie będą grać zawodowo.

Łatwa matematyka dla maturzystów I LO w Łomży

mm śr, 05 maja 2021 15:07

- Nasi uczniowie twierdzą, że są dobrze przygotowani, a rano widziałem, że są również w dobrym nastroju - odpowiada cierpliwie Jerzy Łuba, dyrektor I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. Jednak dla dyrektora Łuby środowe rano zaczęło się o wiele wcześniej: o godzinie 6.05 odebrał od kuriera paczki z arkuszami egzaminacyjnymi dla 186 abiturientów, w tym 4 absolwentów, chcących poprawić poprzednie wyniki. W 407-letniej Szkole przy ulicy Feliksa Bernatowicza abiturienci w 9 salach, w tym auli i gimnastycznej, mieli na maturę z matematyki, poziom podstawowy, 180 minut. - Easy - twierdzą licealiści I LO, spodziewając się na rozszerzeniu mocniejszego uderzenia z CKE.

Dyrektor OKE: "Kompletne i nienaruszone arkusze matur"

mm wt, 04 maja 2021 20:21

- Zapewniam, że na terenie działania Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, obejmującym województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie, arkusze egzaminacyjne z języka polskiego trafiły do wszystkich szkół w stanie nienaruszonym i wszędzie kompletne - twierdzi dr Agnieszka Muzyk, dyrektor OKE w Łomży. Poprosiliśmy Panią Dyrektor o komentarz do informacji z portalu Onet o ewentualnych przeciekach tematu na wtorkowej maturze z języka polskiego. - Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik sprawę ewentualnych przecieków na maturze przekaże w środę na Policję, ponieważ przygotowywane jest zawiadomienie.

Matura z polskiego bez kwitnących kasztanów

mm wt, 04 maja 2021 14:12

1227 abiturientek i abiturientów z liceów i techników w Łomży po raz pierwszy mogło przystąpić do matury pisemnej z języka polskiego, zaś 424-oro mogło przystąpić po raz kolejny, na przykład, dlatego, że chcą poprawić ubiegłoroczne wyniki albo rok temu matury nie zdali. Zuzanna Choińska debiutuje w szrankach maturalnych w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sadowej 12, gdzie w słoneczny wtorek inauguracji matur pisemnych z testem językowym i rozprawką mocował się każdy z 56 uczniów 2 klas maturalnych. - Po pierwszym dniu jestem mniej zestresowana - mówi z uśmiechem Zuzia Choińska, która będzie zdawać 3 rozszerzenia: z angielskiego, chemii i biologii.

Odebrali świadectwa gotowości do matury

mm pt, 30 kwietnia 2021 19:57

1077 tegorocznych abiturientów szkół średnich w Łomży - w tym 713 licealistów i 364 techników - zostało zgłoszonych do egzaminów maturalnych, które zaczną się po długiej majówce w Polsce. Drugi rok z rzędu nie odbywały się uroczystości zakończenia roku szkolnego maturzystów, którym wcześniej świadectwa wręczali w klasie wychowawcy. - Niestety, z powodu pandemii tak ważnego wydarzenia w życiu uczniów i nauczycieli znowu nie mogliśmy zorganizować - mówi ze smutkiem Katarzyna Życzkowska, polonistka i dyrektor III LO w Łomży, gdzie świadectwa przygotowano dla 130 uczennic i uczniów. Odebrali je także wychowankowie cenionej historyczki Alicji Czarnockiej.

Jak naprawdę wyglądają studia?

JJS cz, 29 kwietnia 2021 10:22

Rozpoczęcie studiów zawsze jest związane z niemałym stresem – zwłaszcza, że dość często oznacza również pierwsze poważne uniezależnienie się od rodziców. Studia wyglądają również zupełnie inaczej, niż jakikolwiek wcześniejszy etap edukacji. Studenci nie siedzą bowiem w szkolnych murach od 8 do 15, lecz zajęcia mają rozłożone na cały dzień, co ma swoje plusy jak i minusy. W niniejszym artykule postaramy się opowiedzieć, czym studenckie życie różni się od szkolnego, jak wygląda i jak się do niego przygotować

Skromni triumfatorzy 50. Olimpiady Biologicznej

mm śr, 28 kwietnia 2021 08:04

- Chłopcy zdolni, mądrzy i bardzo pracowici, życzliwi względem siebie, co nie zawsze zdarzało się ambitnym olimpijczykom, chętnie dzielili się pozyskanymi informacjami i jeden drugiego wspierali na drodze do finału, uwieńczonego zasłużonym sukcesem - dawno licealiści nie słyszeli tak pięknej, opinii, jaką wystawiła Ewa Urbańska, nauczycielka biologii w I LO w Łomży. Dwaj trzecioklasiści: Kacper Borawski i Jędrzej Perkowski sięgnęli po laury ogólnopolskiej 50. Olimpiady Biologicznej. - Wiedza i wysoka kultura osobista. Każde spotkanie i każda rozmowa z nimi to była przyjemność.

VI Akademickie Mistrzostwa Makijażu Fantazyjnego - rozstrzygnięte

mm pon, 19 kwietnia 2021 11:19

Mistrzostwa makijażu to okazja, aby pokazać pasję i zaprezentować własne umiejętności. Tegoroczny konkurs, ze względu na pandemię, nie mógł odbyć się w murach Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie przesłanych zdjęć wykonanego przez siebie makijażu.

„Ja tu jestem- szanuj mnie”

JJS pt, 16 kwietnia 2021 14:34

„Ja tu jestem- szanuj mnie” - piękne hasło tegorocznych Obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Łomży przyświeca idei wzmacniania świadomości o autyzmie i „odczarowanie” często krępujących zachowań z jego spektrum. Fundacja DR OTIS przy wsparciu współorganizatora Prezydenta Miasta Łomży dr Mariusza Chrzanowskiego aktywizuje lokalną społeczność dając możliwość i szansę na wyjście poza własnej strefy komfortu, dostrzeżenie drugiego człowieka i zrozumienie specyfikacji zaburzenia autyzmu.

PWSIiP zaprasza na Otwarte Drzwi – Wirtualnie

mm cz, 15 kwietnia 2021 20:12

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w czasie zamknięcia i izolacji zaprasza na Wirtualne Drzwi Otwarte. Zachęca do spaceru z wykładowcami i studentami po swoich włościach. Pokazać chce, gdzie studentom w zgłębianiu arkan wiedzy towarzyszą alchemicy dziedzin wielu.

Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

mm wt, 13 kwietnia 2021 17:48

Minister edukacji, Przemysław Czarnek, w porannej audycji radia RMF FM zapowiedział, że edukacja ma być pierwszym sektorem, w którym nastąpi luzowanie obostrzeń. Od danych ze środy i czwartku zależeć będzie, czy w poniedziałek 19. kwietnia otworzą się przedszkola.

Koronawirus w łomżyńskich szkołach

mm pt, 19 marca 2021 13:46

30 pracowników placówek edukacyjnych ma koronawirusa i przebywa na izolacji - poinformował Urząd Miasta. W sumie w izolacji i na kwarantannie przebywa 396 osób tj. pracowników i uczniów.

"Na styku kultur"

mm śr, 17 marca 2021 09:31

Dominika Żelechowska i Mateusz Jankowski wygrali II Edycję Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Fotograficznego „Podlasie w moim sercu”, którego temat brzmiał – Na styku kultur. - Cieszy nas, że pomimo sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju nie zawiedliście i nadesłaliście do nas swoje prace fotograficzne i nagrania recytatorskie – mówił na podsumowaniu Sławomir Łomotowski, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie.

Angielski online - 4 zalety kursu internetowego. Ucz się wygodnie, skutecznie i bez stresu!

JJS cz, 11 marca 2021 07:43

O możliwościach, jakie daje w dzisiejszym świecie umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym, nie trzeba nikomu przypominać. Najbardziej powszechnym i uniwersalnym językiem, którego używają ludzie w każdym kraju świata, jest język angielski. Zmieniająca się sytuacja i warunki naszego życia skłaniają nas do poszukiwania nowych rozwiązań, które pozwolą na rozwój w zaciszu własnego domu. Przeczytaj, czym wyróżnia się kurs angielskiego online i dlaczego warto zdecydować się właśnie na taką formę nauki.

Dziwna matura próbna: online, w szkole lub w ogóle

mm śr, 03 marca 2021 17:15

- Podjęte decyzje i działania mogą odbić się na losach człowieka i celu, do jakiego dążył w swoim życiu - mówi Natalia Konopka, maturzystka z I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży, która drugi raz zdaje maturę próbną: w połowie lutego w ponad 100-letnim gmachu przy Bernatowicza i na podstawie materiałów autorskich nauczycieli "Pierwszego" oraz od środy, 3. marca na podstawie arkuszy egzaminacyjnych z OKE, lecz - online. Maturzystka z I LO argumentowała w rozprawce z języka polskiego dziejami Jacka Soplicy z "Pana Tadeusza", a maturzyści II LO oraz III LO - wcale.

Agnieszka Muzyk została dyrektorem OKE w Łomży

mm wt, 02 marca 2021 10:40

Od 2 marca 2021 roku dr Agnieszka Muzyk pełni funkcję dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Nowa Pani dyrektor wygrała dwuetapowy konkurs na to stanowisko.

Zrób makijaż, nagraj filmik i wygraj w PWSIiP

mm pt, 26 lutego 2021 10:13

- Dobrze dobrany makijaż podkreśla urodę kobiety, tuszuje mankamenty i dodaje pewności siebie - mówi Monika Dąbrowska z Biura Rektora PWSIiP w Łomży i zachęca miłośników sztuki makijażu do startu w konkursie. - Pomimo pandemii koronawirusa, Zakład Kosmetologii na Wydziale Nauk o Zdrowiu PWSIiP zaprasza do udziału w VI Akademickich Mistrzostwach Makijażu Fantazyjnego. Rywalizacja odbędzie się wirtualnie pod hasłem „Po drugiej stronie lustra online”. Uczestniczkami i uczestnikami mogą być uczący się w szkołach policealnych kosmetycznych i studiujący w szkołach wyższych na kosmetologii. Zapraszamy także uczennice i uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

Zamknięta przez Covid Szkoła Podstawowa w Piątnicy

mm cz, 18 lutego 2021 13:27

- To trudna decyzja zamknąć całą szkołę, radykalna, ale podjęłam ją w porozumieniu z Sanepidem i organem prowadzącym, czyli Urzędem Gminy w Piątnicy - wyjaśnia dyrektor Marta Ogonowska-Stolarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy. - Na kwarantannach, w izolacji domowej i na zwolnieniach lekarskich mamy 8 nauczycieli oraz 9 osób z obsługi. Bez personelu w szkole nie można wypełnić zaleceń sanitarnych, jak sprzątanie, wycieranie klamek i poręczy oraz mycie toalet. Postanowiłam, że do końca lutego klasy pierwsze, drugie i trzecie przejdą na tryb zdalny nauczania.

Profesorowie i doktorowie chętni się zaszczepić

mm wt, 16 lutego 2021 16:29

- Chciałbym z przyjemnością zaszczepić się przeciwko COVID-19 z żoną, rodziną oraz pracownikami Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, ale jeszcze nie mogę, bo mam powyżej 65 lat - wyjaśnia z życiowym optymizmem prof. Roman Engler, 67-letni rektor WSA, w której z ok. 100 pracowników naukowych i dydaktycznych 16 zadeklarowało chęć przyjęcia szczepionki. Od poniedziałku kadra akademicka uczelni w Polsce może zgłosić się do przyjęcia szczepionki - aby uodpornić się na czas prowadzenia zajęć ze studentami, bo wykłady są online. Jak licznie zgłosili się naukowcy z Łomży?

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę