Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

V falę widać w łomżyńskiej edukacji?

Coraz głośniej mówi się o V fali pandemii. W danych udostępnianych przez łomżyński Ratusz widać wyraźny przyrost izolacji, co oznacza zakażenie. Niestety wiąże się to z przejściem ogromnej ilości klas i uczniów na nauczanie zdalne.

Zbliżają się ferie i uczniowie udadzą się na dwutygodniową przerwę. Znaczna jednak część młodzieży może rozpocząć je na kwarantannie. 

Jak wynika z danych opublikowanych przez Ratusz w ciągu tygodnia uczniów na izolacji przybyło o ponad 100% (17 osób), a pracowników jednostek oświatowych o prawie 240% (11 osób). Prawie 10-krotnie więcej uczniów pobiera naukę zdalnie. Znaczny przyrost nauki zdalnej i kwarantanny  uczniów wynika z procedur epidemicznych. Wzrost zakażeń, mimo że procentowo znaczący, to ilościowo jeszcze nie tak dramatyczny. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział w Polskim Radiu, że szybko może dojść do skrócenia obowiązku kwarantanny do 5-6 dni. 

Na dzień 20 stycznia 2022 roku 1 268 uczniów z 56 klas uczy się zdalnie. W izolacji przebywa 33 uczniów i 19 pracowników jednostek. Kwarantanna dotyczy 19 osób z personelu szkół i przedszkoli oraz 1 253 dzieci i młodzieży. 

Najpoważniejsza sytuacja jest w szkołach podstawowych. W SP nr 9 zdalnie uczy się 386 uczniów z 18 klas. W izolacji przebywa jeden uczeń i dwie osoby z personelu. Kwarantanna dotyczy 377 uczniów i jednej osoby z personelu. 

W Szkole Podstawowej nr 7 nauka zdalna dotyczy 193 uczniów z 9 klas. W izolacji przebywa dwoje uczniów i dwoje obsługi. Kwarantanna dotknęła 19 uczniów. 

W Szkole Podstawowej nr 4 zdalnie uczy się 166 uczniów z 8 klas. Izolacja dotyczy trojga uczniów i trzech osób z personelu. Na kwarantannie jest 162 młodzieży i jedna osoba z obsługi. 

W Szkole Podstawowej nr 10 nauczanie zdalne dotyczy 155 uczniów z 7 klas. Izolacji podlega 6 uczniów i jedna osoba z personelu szkoły. Na kwarantannie przebywa 158 uczniów i jedna osoba z obsługi. 

W pozostałych szkołach podstawowych (nr: 1,2,5) nauczanie zdalne dotyczy po jednej klasie. W SP nr 1 to 25 uczniów zdalnie i 26 na kwarantannie. Jedna osoba z personelu w izolacji. W SP nr 2 nauczanie zdalne dotyczy 19 uczniów, a kwarantanna 16. Jeden uczeń i jeden pracownik są w izolacji. W SP nr 5 zdalnie uczy się 27 uczniów, a na kwarantannie przebywa 32. Jeden uczeń jest w izolacji, a jeden pracownik na kwarantannie. 

W szkołach średnich sytuacja wygląda dużo lepiej. Po 3 klasy na zdalnym pracuje w I LO i III LO. W „Wecie” zdalnie uczą się 2 klasy, a w „Mechaniaku”  i II LO po jednej klasie. W sumie ze szkół średnich zdalnie uczy się 3 273 uczniów z 10 klas. W sumie w izolacji przebywa 16 uczniów szkół średnich, a na kwarantannie 233. Jedna osoba z personelu skierowana została do izolacji, a 6 na kwarantannę. 

W przedszkolach tylko jedna grupa (24 osoby) z Publicznego Przedszkola nr 5, uczy się zdalnie. Na kwarantannie przebywa 69 uczniów: 42 – PP4, 23 - PP5, 1- PP1, 1- PP14 i 2 – PP15. Z personelu przedszkolnego w izolacji przebywa 9 osób, a na kwarantannie 5.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę