Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Sytuacja epidemiczna w szkołach przed nauczaniem zdalnym

W sześciu szkołach 26 klas uczy się zdalnie w ostatni dzień nauki stacjonarnej. Od poniedziałku zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, wszystkie szkoły podstawowe i średnie do 9 styczna 2022 roku przechodzą na nauczanie zdalne.

Najwięcej klas - 12 zdalnie uczy się w Szkole Podstawowej nr 9. W sumie dotyczy to 266 uczniów. Na kwarantannie przebywa 245 dzieci. W izolacji jest jeden pracownik jednostki. W Szkole Podstawowej nr 10 naukę zdalną pobierają dwie klasy i dotyczy to 35 uczniów. Na kwarantannie przebywa 37 uczniów i dwoje w izolacji. W jednostce trzech pracowników jest na kwarantannie i jeden w izolacji.  W Szkole Podstawowej nr 1 nauczane zdalne dotyczy jednej klasy z 25 uczniami. Na kwarantannie przebywa 29 uczniów, a 3 jest w izolacji. Także dwóch pracowników szkoły przebywa na kwarantannie. Podobnie w Szkole Podstawowej nr 5 jedna klasa uczy się zdalnie. Dotyczy to 24 uczniów. Na kwarantannie przebywa 8 uczniów i jeden w izolacji. W sumie w szkołach podstawowych zdalnie uczy się 350 uczniów z 16 klas.

Sytuacja w szkołach średnich jest nieco lepsza. Zdalnie pracuje 238 uczniów z 9 klas i dwóch szkół. W II Liceum Ogólnokształcącym 7 klas z 214 uczniami uczy się z domów. Na kwarantannie przebywa 214 uczniów i dwoje w izolacji. Także jeden pracownik szkoły jest w izolacji. W III Liceum Ogólnokształcącym zdalnie uczestniczy w zajęciach 24 uczniów z 2 klas. Na kwarantannie przebywa 24 uczniów i jeden w izolacji. Trzech pracowników jednostki przebywa na kwarantannie. W pozostałych szkołach zdarzają się pojedyncze przypadki izolacji lub kwarantanny.

W sumie na kwarantannie przebywa 559 uczniów, a w izolacji 10. Z personblu na kwarantannie przebywa 11 pracowników i 4 w izolacji.

Zgodnie z decyzją Rady Ministrów od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę