Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Strajk trwa nadal

Foto: Strajk trwa nadal
cz wt, 16 kwietnia 2019 10:19

24 placówki oświatowe w Łomży i najbliższej okolicy prowadzą nadal strajk szkolny – wynika z najnowszych danych oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Dziś rano na listy strajkowe wpisało się 356 osób – mówi dr Ewa Chludzińska, wiceprzewodnicząca ZNP w Łomży podkreślając, że to dane poranne i nie uwzględniają np. nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży, która pracuje głównie popołudniami i codziennie, od ubiegłego poniedziałku, strajkuje w niej 15 - 20 nauczycieli.

Demonstracja poparcia dla strajkujących nauczycieli

Foto: Demonstracja poparcia dla strajkujących nauczyc...
cz pon, 15 kwietnia 2019 20:39

- Jak to jest możliwe, że nauczyciela nie stać, aby kupić sobie książkę – pytała publicznie jedna z nauczycielek podczas poniedziałkowego wiecu poparcia dla strajkujących od tygodnia nauczycieli i pracowników szkół. W poniedziałkowe późne popołudnie na Stary Rynek w Łomży przyszło około 400 - 450 osób. W większości to nauczyciele, ale byli także uczniowie i ich rodzice. - Chcieliśmy pokazać nasze wsparcie, że nauczyciele nie są sami – mówiła Natalia Kościelecka, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta. To właśnie MRM wraz nauczycielami „nie byli organizatorami” łomżyńskiego „protestu symbolicznego” czy „zebrania spontanicznego” jak nazywano demonstrację popierających strajk szkolny.

Ponad tysiąc uczennic i uczniów na egzaminie 8-klasisty

Foto: Ponad tysiąc uczennic i uczniów na egzaminie 8-...
cz pon, 15 kwietnia 2019 13:58

- Dobre wieści mamy: egzamin 8-klasisty odbywa się spokojnie we wszystkich szkołach w Łomży, powiecie łomżyńskim i województwie podlaskim – cieszy się w słoneczny poniedziałkowy poranek Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. O godzinie 9. zaczął się 3-dniowy sprawdzian wiedzy i umiejętności 15-nastolatków, również ze szkół podstawowych w mieście nad Narwią. Najpierw mają 120 minut egzaminu z języka polskiego, we wtorek CKE dała 100 minut na matematykę, a w środę ledwie 90 minut na język obcy, którym jest głównie angielski.

Oferty na salę gimnastyczną przy SP 2

Foto: Oferty na salę gimnastyczną przy SP 2
cz pon, 15 kwietnia 2019 11:58

Dwie firmy złożyły oferty na budowę nowej sali gimnastyczne przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Firma z Piątnicy za jej zbudowanie chce nieco ponad 7 milionów złotych, a firma z Białegostoku blisko 11 milionów. Przed otwarciem kopert miejscy urzędnicy poinformowali, że na realizację tego zadania przeznacza się tylko 6 mln zł.

Strajk się zmniejsza

Foto: Strajk się zmniejsza
cz pon, 15 kwietnia 2019 11:30

Ponad godzinę trwało spotkanie prezydenta Łomży z kilkudziesięcioma nauczycielami łomżyńskich szkół. Po rozmowach, za zamkniętymi drzwiami, ani prezydent Mariusz Chrzanowski, ani szefowa łomżyńskiego oddziału ZNP Aleutyna Kołos nie chcieli komentować spotkania. Przekazywali, że tak się umówili wyznaczając następną turę rozmów po Wielkanocy. Na pewno rozmowa nie zakończyła strajku w miejskich szkołach. Ten trwa nadal w 27 placówkach z Łomży i regionie. To o 5 strajkujących mniej niż w piątek i o 11 mniej niż zaczynało strajk na początku ubiegłego tygodnia. Dziś o godzinie 18.00 na Stary Rynku w Łomży ma się odbyć wiec wspierający strajkujących nauczycieli. Na Facebooku promuje go Młodzieżowa Rada Miejska Łomży.

Piotr, Grzegorz, Inga, Damian i Staś after easy exams

Foto: Piotr, Grzegorz, Inga, Damian i Staś after easy...
cz pt, 12 kwietnia 2019 17:26

Kiedy po ostatnim egzaminie gimnazjalnym wychodzili ze szkoły, mocno świeciło słońce, choć w cieniu było nadal zimno. Mają wesołe miny i uważają zgodnie, że egzamin poranny z angielskiego podstawowego był łatwy, a przedpołudniowy z rozszerzenia nie był trudny. Ponad tysiąc uczniów z Łomży i powiatu łomżyńskiego zdawało obowiązkowo język nowożytny, czyli głównie angielski na poziomie podstawowym i - rozszerzonym, skoro uczyli się go 6 lat w podstawówce. W Publicznym Gimnazjum nr 6 przy Bernatowicza zdawało około 80-orga trzecioklasistów i 80-oro w Katolickim Gimnazjum. W PG 6 kilka osób pokonywało niemiecki, 9 w KG. Nasza piątka miała dobre humory.

Piąty dzień strajku w szkołach

Foto: Piąty dzień strajku w szkołach
cz pt, 12 kwietnia 2019 10:57

- Sytuacja jest bardzo stresująca, bardzo męcząca, bardzo napięta. Mamy doniesienia, z jednej ze szkół, że nauczyciele strajkujący są szykanowani – mówi Aleutyna Kołos, prezes oddziału ZNP w Łomży. Dziś piąty dzień strajku szkolnego. Tak jak wczoraj od pracy powstrzymują się nauczyciele w 32. placówkach w Łomży i najbliższej okolicy. - Rano na listy strajkujących wpisało się 435 osób, ale będzie to się zmieniało, bo kolejni nauczyciele przychodzą do pracy na późniejsze godziny więc w południe na pewno będzie więcej strajkujących – mówi Kołos, która zapowiada, że w poniedziałek rano delegacje łomżyńskich szkół mają spotkać się z prezydentem Łomży.

Wspomnienie nauczycielki z pasją

Foto: Wspomnienie nauczycielki z pasją
cz pt, 12 kwietnia 2019 07:59

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi – przywołują słowa św. Jan Pawła II nauczycie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży wspominając zmarłą pod koniec marca wieloletnią dyrektor i nauczyciela mgr Janinę Czerepowicz. Zmarła po ciężkiej chorobie 27 marca 2019 r. pozostawiając żal i pustkę w naszych sercach.

Kacper Malczyk z ASP w Łomży wygrał Infotest 2019

Foto: Kacper Malczyk z ASP w Łomży wygrał Infotest 2019
mm cz, 11 kwietnia 2019 18:51

- Dwa lata czekałem na taką chwilę! – cieszył się ze zwycięstwa w szóstym Infoteście 2019 Kacper Malczyk (lat 19), 3-klasista Technikum Informatycznego Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Łomży. Chłopiec dwa lata temu zapewniał, że wystartuje w swoim drugim i trzecim Infoteście w PWSIiP i danego sobie słowa dotrzymał. W nagrodę od organizatorów ogólnopolskiego konkursu otrzymał nowoczesną klawiaturę i głośnik bezprzewodowy oraz złoty, wysmukły puchar i dyplom. - Kacper zdobył aż 43 i pół punktu na 45 – chwaliła go przewodnicząca jury dr inż. Aneta Wiktorzak.

Monika pogodna po matmie na egzaminie gimnazjalnym

Foto: Monika pogodna po matmie na egzaminie gimnazjalnym
cz cz, 11 kwietnia 2019 13:56

- Nie wszystkie zadania, chyba z 24-ech, mam zrobione – śmieje się w szarawy i wietrzny czwartek Monika Jankowska, prawie 16-letnia uczennica 3. klasy gimnazjalnej, wychodząc raźno ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży w drugim dniu egzaminów gimnazjalnych. W szkole zgłoszonych było 121 gimnazjalistów, a w całym mieście 459. Uczennica matematyczki Katarzyny Niewińskiej czuła się dobrze przygotowana, ale wykorzystał praktycznie aż 90 minut zdawania pisemnej matematyki.

Czwarty dzień strajku ZNP – ubyła 1/4 nauczycieli

Foto: Czwarty dzień strajku ZNP – ubyła 1/4 nauczycieli
cz cz, 11 kwietnia 2019 12:34

- Rząd nam nie oferuje niczego, czeka i chce nas złamać – mówi Aleutyna Kołos, prezes oddziału ZNP w Łomży w czwartym dniu ogólnopolskiego strajku o podwyżki płac nauczycieli ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Federacji Związków Zawodowych. - Każdy dzień naszego strajku od poniedziałku to bardzo duży stres dla nauczycieli. Są bombardowani hejterskimi komentarzami w publicznych mediach i w internecie, a do tego poddawani różnym naciskom ze strony dyrektorów. W Łomży i powiecie łomżyńskim w czwartek w południe strajkowało 625 osób w 32. placówkach.

Karina i Zuzia zdają egzamin z tysiącami gimnazjalistów

Foto: Karina i Zuzia zdają egzamin z tysiącami gimnaz...
cz śr, 10 kwietnia 2019 16:03

W Łomży w 7 szkołach zgłoszonych zostało do egzaminu gimnazjalnego 549 uczennic i uczniów, natomiast w powiecie łomżyńskim w 9 szkołach zdawać mogło 460 uczniów. Dwie sympatyczne 16-latki: Karina Wojtaszek i jej koleżanka Zuzia Makowska z SP nr 1 w Łomży również zaczęły 3-dniowy maraton sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów klas trzecich gimnazjalnych. - Trochę stresu było, ale tylko na początku, przed wejściem na salę i otworzeniem arkuszy egzaminacyjnych z historii i wiedzy o społeczeństwie – twierdzą zgodnie gimnazjalistki z „Jedynki”. - Najtrudniejsze było zadanie ze scharakteryzowania starożytnych Aten i Egiptu. A w rozprawce w części z językiem polskim trzeba było napisać, czy warto bronić swoich poglądów i uzasadniać argumentami z lektur.

Trzeci dzień szkolnego strajku

Foto: Trzeci dzień szkolnego strajku
cz śr, 10 kwietnia 2019 10:34

- Nauczyciele czują się upokorzeni – mówi dr Ewa Chludzińska, wiceprezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wczoraj w mieście i najbliższej okolicy strajkowało 823 nauczycieli w 38 placówkach. Dziś trzeci dzień strajku, który rano rozpoczął się w 32 z nich. - Niektóre placówki zawiesiły strajk. To przedszkola nr 2 i 8 w Łomży oraz szkoły z gminy Zbójna – mówi Chludzińska podkreślając, że nauczyciele czują się upokorzeni, zażenowani i zlekceważeni.

Wielki strajk nauczycielek entuzjastek w Łomży

Foto: Wielki strajk nauczycielek entuzjastek w Łomży
cz śr, 10 kwietnia 2019 07:46

Elżbieta Kaliściak od razu została rzucona na głęboką wodę. Po 35 latach pracy jako nauczycielka polskiego została miesiąc temu szefową ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego w III LO w Łomży. Mogła na początek zaprosić koleżanki i kolegów na ognisko i wyjazd integracyjny, lecz od razu trzeba było organizować strajk ZNP. Największy od ponad ćwierć wieku protest, do którego w całej Polsce włączyło się w poniedziałek ponad 15 tysięcy szkół i placówek oświatowych. Niemało, aż trzy czwarte. Walczą o podwyżki pensji dla siebie i zaczynających w zawodzie. Polonistka nieraz ślęczała nad wypracowaniami i rozprawkami do wpół do pierwszej w nocy. Ma 23 godziny i 7 klas.

Warsztaty dla dzieci w Parku Przemysłowym Łomża na czas strajku i korepetycje ze Scratch'a

Foto: Warsztaty dla dzieci w Parku Przemysłowym Łomża...
JJS wt, 09 kwietnia 2019 18:40

W tej nietypowej sytuacji dla dzieci i rodziców uruchamiamy cykl interesujących zajęć z robotyki i programowania. Warsztaty będą odbywały się we współpracy z Parkiem Przemysłowym Łomża, przy ul. Gen. Sikorskiego 166 od godz. 8 do 14 przez 6 lub 8 dni. Zapewniamy profesjonalną opiekę dla dzieci w wieku 7-14 lat oraz fascynującą naukę przez zabawę. Zajęcia są kontynuacją zimowych i letnich warsztatów, więc zapraszamy zarówno dzieci które jeszcze nie były, jak i naszych przyjaciół.

Nauczyciele strajkują, ale egzamin gimnazjalny ma być

Foto: Nauczyciele strajkują, ale egzamin gimnazjalny ...
cz wt, 09 kwietnia 2019 13:20

Mimo że nauczyciele przystąpili w poniedziałek do ogólnopolskiej akcji strajkowej o podwyżkę pensji pod egidą Związku Nauczycielstwa Polskiego – w czterech szkołach w Łomży dyrektorzy zamierzają przeprowadzać egzamin w placówkach, gdzie uczy się jeszcze ostatni rocznik uczniów klas trzecich gimnazjalnych. - Mam nadzieję, że uda mi się złożyć komisję egzaminacyjną... – mówi dyrektor Jerzy Łuba z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Feliksa Bernatowicza. Według harmonogramu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, egzamin gimnazjalny ma odbywać się od środy do piątku, czyli od 10. do 12. kwietnia. W Łomży ma przystąpić do niego 429 uczniów.

Drugi dzień szkolnego strajku. Strajkuje 38 placówek

Foto: Drugi dzień szkolnego strajku. Strajkuje 38 pla...
cz wt, 09 kwietnia 2019 08:56

- Według danych na godzinę 13. wczoraj w Łomży i najbliższej okolicy strajkowało ponad 750 nauczycieli – podaje Aleutyna Kołos, szefowa łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Strajkuje zdecydowana większość miejskich placówek oświatowych: przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Dziś do strajkujących dołączyli nauczyciele ze szkół w Zbójnej, Dobrymlesie i Podgórzu, ale ze strajku na dziś zrezygnowali nauczyciele z Jeziorka, ZDZ-ów w Łomży i zgodnie z zapowiedzią zawiesili go nauczyciele ze szkoły specjalnej. - Dziś do strajku w Łomży i regionie przystąpiło 38 placówek - mówi dr Ewa Chludzińska, wiceprezes łomżyńskiego ZNP.

Władzy nie uda się likwidacja Bursy Szkolnej nr 3

Foto: Władzy nie uda się likwidacja Bursy Szkolnej nr 3
cz pon, 08 kwietnia 2019 13:02

Nie będzie likwidacji od 1 września Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży. Uchwałę o zamiarze likwidacji – na wniosek prezydenta - radni miasta podjęli pod koniec lutego większością jednego głosu. Andrzej Stupułkowski, zastępca prezydenta Łomży ds. oświaty, zapewniał radnych, że ta likwidacja żadnych negatywnych skutków nie będzie miała, zarówno dla opieki nad wychowankami jak i dla pracowników burs, bo – jak mówił - „de facto jest to połączenie bursy nr 2 z bursa nr 3, a nie likwidacja”. O tym, że bursa nie będzie zlikwidowana zdecydowała negatywna opinia Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Szkoły strajkują

Foto: Szkoły strajkują
cz pon, 08 kwietnia 2019 09:23

- Zdecydowana większość łomżyńskich szkół i placówek oświatowych przystąpiła do strajku – mówi Aleutyna Kołos, szefowa łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Poparcie nauczycieli dla strajku jest bardzo duże. W poszczególnych szkołach strajkuje nawet po 80 – 90% nauczycieli. W Przedszkolu Publicznym nr 15 na listę strajkową mieli wpisać się wszyscy nauczyciele, którzy rano przyszli do pracy. Według organizatorów strajku ZNP i FZZ jest on bezterminowy, co oznacza, że ma trwać do skutku. - My jesteśmy gotowi nawet jutro wrócić do pracy, ale nich rząd spełni ten jeden postulat, który podnosimy – wzrost płac – podkreśla Kołos.

Biblioteki czekają na uczniów strajkujących szkół

Foto: Biblioteki czekają na uczniów strajkujących szkół
cz pon, 08 kwietnia 2019 08:59

W związku ze strajkiem szkolnym w Łomży w stan gotowości postawiono... bibliotekę. Godziny pracy czterech placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej zmieniono w ten sposób, by ich pracownicy mogli zaopiekować się dziećmi, dla których nie będzie możliwości zapewnienia opieki w strajkujących szkołach.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę