niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Szkoły do wyboru... przedszkolaków

Foto: Szkoły do wyboru... przedszkolaków
cz śr, 20 lutego 2019 09:31

Trwa nabór do klas „zerówek” i klas pierwszych szkół podstawowych. Choć teoretycznie w podstawówkach obowiązuje rejonizacja, czyli uczeń przypisany jest do szkoły w zależności od miejsca zamieszkania, to władze samorządowe miasta respektują inne wybory rodziców sześcio- i siedmiolatków, a szkoły starają się przekonać i zachęcić rodziców, że to właśnie u nich dziecko będzie miało najlepiej. W poniedziałek dzień otwarty organizowała Szkoła Podstawowa nr 7.

Po 27 latach Bursa Szkolna nr 3 w Łomży - do likwidacji?!

Foto: Po 27 latach Bursa Szkolna nr 3 w Łomży - do li...
cz wt, 19 lutego 2019 15:25

- Wczoraj dowiedziałam się na komisji oświaty ze zdumieniem, bo nie mieli tego w materiałach nawet radni Rady Miasta Łomża, że nowy wiceprezydent Andrzej Stypułkowski zamierza Bursę Szkolną nr 3 przy Zjeździe postawić w stan likwidacji – alarmuje Aleutyna Kołos, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. - Likwidacja ma polegać na tym, że ją „się włączy” do Bursy Szkolnej nr 2 przy ul. Stacha Konwy. Wiceprezydent i naczelnik wydziału oświaty Paweł Piwowarski podali, że roczne oszczędności wyniosą 90 tys. zł, ale to kropla w oceanie oświatowym. Wszyscy dobrze pamiętamy, jak „włączanie” skończyło się dla PG nr 4, PG nr 3 i Szkoły Drzewnej.

Przedsiębiorcy zapraszają uczniów „Wety” do firm

Foto: Przedsiębiorcy zapraszają uczniów „Wety” do firm
cz pt, 15 lutego 2019 15:22

Przedstawiciele 10 łomżyńskich firm podpisali z „Wetą” umowy patronackie, w których deklarują chęć przyjmowania na praktyki zawodowe uczniów. Jednak prowadzący przedsięwzięcia rynkowe w Łomży i okolicy chcą dać od siebie zdolnej młodzieży dużo więcej, niż podpisywanie rubryczek w dzienniku praktyk. Współpraca przedsiębiorców ze szkołą może rozwijać się na wielu obszarach.

Minister napisała list do nauczycieli

Foto: Minister napisała list do nauczycieli
cz pon, 11 lutego 2019 09:41

- Podzielam Państwa opinię, że system wynagradzania nauczycieli wymaga zmiany (…) Dwukrotnie podejmowałam próby wypracowania nowego modelu wynagrodzeń wspólnie z przedstawicielami samorządu terytorialnego i nauczycielskich związków zawodowych. Nie powiodły się – napisała Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej w liście do nauczycieli i dyrektorów szkół. - Doceniając szczególną rolę i odpowiedzialność nauczycieli, Rząd RP podejmuje szereg działań w celu wzmocnienia prestiżu tego zawodu – zapewnia minister informując, że podpisała rozporządzenie podwyższające od 1 stycznia br. o kolejne 5 proc. minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego. - Zależy mi na tym, aby nauczyciele mogli jak najszybciej otrzymać wyższe pensje. Liczę, że w krótkim czasie samorządy wypłacą podwyższone wynagrodzenie z wyrównaniem od stycznia.

100-lecie (nieistniejącej) Szkoły Drzewnej w Łomży

Foto: 100-lecie (nieistniejącej) Szkoły Drzewnej w Łomży
cz pon, 11 lutego 2019 08:34

Rok 2019 jest szczególnym rokiem dla wszystkich absolwentów i grona pedagogicznego „Drzewnej”, gdyż przypada w nim jubileusz stulecia powstania tej placówki. - Pomimo faktu, iż szkoła (od 2017 roku – dop. red.) już nie istnieje, jednak w sercach osób z nią związanych ma stałe miejsce – podkreślają organizatorzy jubileuszu 100-lecia Szkoły Drzewnej w Łomży, którzy powołali komitet organizacyjny oraz Stowarzyszenie Zwykłe Absolwentów Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży.

W przedszkolach pozostaną grupy dla 6-latków

Foto: W przedszkolach pozostaną grupy dla 6-latków
cz cz, 07 lutego 2019 13:57

Po mieście poszła fama, że w tegorocznym naborze do przedszkoli publicznych będą zlikwidowane grupy 6-latków, którzy mieliby chodzić do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. - Skonsultowaliśmy takie rozwiązanie z rodzicami, co o tym myślą, żeby wszystkie grupy 6-latków przenieść do podstawówek, jednak nie zyskało to aprobaty – wyjaśnia Paweł Piwowarski, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży. - Dlatego prezydent postanowił, żeby pozostawić w przedszkolach oddziały dla 6-latków.

Rektor PWSIiP przypilnuje wdrażanie „Konstytucji dla Nauki”

Foto: Rektor PWSIiP przypilnuje wdrażanie „Konstytucj...
cz pt, 01 lutego 2019 11:13

Dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży został powołany przez Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w skład dwunastoosobowego Zespołu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Gremium ma rekomendować Ministrowi rozwiązania lub narzędzia wspierające wdrażanie reformy, oraz analizować efektywność podejmowanych działań.

Marszałkowskie stypendia dla uczniów artystycznie uzdolnionych

Foto: Marszałkowskie stypendia dla uczniów artystyczn...
cz pt, 01 lutego 2019 09:31

Ośmioro uczniów z Łomży i trzy uczennice z terenu powiatu łomżyńskiego otrzyma stypendia marszałka województwa dla dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionej. Zarząd Województwa Podlaskiego mając na uwadze dużą ilość wniosków jakie wpłynęły - blisko 230 – zdecydował o zwiększeniu środków na ten cel do 360 tys. zł. Dzięki temu stypendia ma otrzymać 120 uczniów. Każdy ze stypendystów będzie otrzymywał 250 zł (brutto) miesięcznie przez cały rok.

W poniedziałek startuje nabór do zerówek

cz cz, 31 stycznia 2019 12:17

Od poniedziałku rusza procedura naboru do miejskich przedszkoli i zerówek w szkołach podstawowych. W lutym władze miasta chcą przeprowadzić nabór do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, a nabór do prawdziwych przedszkoli ruszy w marcu.

ZNP w Łomży szykuje się do strajku

Foto: ZNP w Łomży szykuje się do strajku
cz wt, 29 stycznia 2019 16:04

- Tak, przygotowujemy się do akcji strajkowej – potwierdza Aleutyna Kołos, prezes łomżyńskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Dziś podjęliśmy na zarządzie procedurę wstąpienia w spór zbiorowy. Do 8. lutego zostanie przedstawione dyrektorom szkół i placówek oświatowych pismo z jednym postulatem: podwyżki plac nauczycielskich o 1000 zł do wynagrodzenia zasadniczego.

Magisterka z Zarządzania na PWSIiP

Foto: Magisterka z Zarządzania na PWSIiP
cz wt, 29 stycznia 2019 15:39

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na prowadzenie studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jak przekazuje Jolanta Święszkowska ma to być profil praktyczny, z dwiema specjalnościami: zarządzanie w handlu i usługach oraz zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

Zmarła nauczycielka historii Krystyna Chmielewska (+ 82)

Foto: Zmarła nauczycielka historii Krystyna Chmielews...
cz cz, 24 stycznia 2019 12:45

- Znałam Panią Profesor i jako uczennica, i jako pracownik Szkoły – wspomina Zmarłą Historyczkę Krystynę Chmielewską (+ 82) kadrowa Barbara Wykowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Feliksa Bernatowicza w Łomży. - Z każdym chętnie porozmawiała, była bardzo serdeczna i ciepła w kontakcie, chętnie podzieliła się wiadomościami. Była niezwykle aktywna w życiu Szkoły.

Nabór 2019. Dyrektorzy liceów i techników spokojni o przyszłość

cz śr, 23 stycznia 2019 09:13

Wprowadzona przez PiS reforma oświaty, likwidująca gimnazja i przywracająca 8-klasowe szkoły podstawowe, doprowadziła w tym roku do sytuacji „nakładania się” roczników absolwentów obu typów szkół. Jak na powiększenie około 2-krotnie liczby chętnych do przyjęcia w szeregi uczniów są przygotowane łomżyńskie licea ogólnokształcące i technika...? Wszyscy dyrektorzy zapewniają, że nie przewidują problemów z zapewnieniem miejsca w klasach i salach oraz kadry pedagogicznej.

Bal wolontariuszy szkolnych kół Caritas w „Wecie”

Foto: Bal wolontariuszy szkolnych kół Caritas w „Wecie”
cz pon, 21 stycznia 2019 16:22

Bartosz Rupacz zachęcił dwóch kolegów z klasy, żeby wybrać się na bal karnawałowy do „Wety”. - Mamy ferie, czas wolny, nie musimy w domu nudzić się przed komputerem – opowiada 7-klasista ze Szkoły Podstawowej nr 7 w szatni, z której wychodzą i do której w podziemiach wchodzą dzieci małe i duże. Dyrektor „Wety” Bogumiła Olbryś ocenia, że wolontariuszy Caritas w szkole przy ulicy Stacha Konwy gościło ok. 200. Udostępniono im do zabawy salę gimnastyczną, w której zapanował optymistyczny i słoneczny blask, jakby na leśnej polanie, gdzie dzieci tańczyły, skakały i malowały.

Elegancja, wdzięk i kultura na studniówce w II LO oraz I LO

Foto: Elegancja, wdzięk i kultura na studniówce w II ...
mm nie, 20 stycznia 2019 22:44

Piękna i złożona z wdzięcznych figur tanecznych choreografia poloneza z wychowawcami w II LO w Łomży i prosty korowód chodzonego w I LO – oto niezapomniane inauguracje Studniówki 2019. - Wyglądacie dostojnie i wyjątkowo, to Wasz pierwszy prawdziwy bal, jedyny i niepowtarzalny... – mówiła maturzystkom i maturzystom Jolanta Kossakowska, dyrektor II LO w Łomży, zapewniając młodzież, że Studniówka 2019 będzie pięknym wspomnieniem młodości. - Zapomnijcie o maturze! Maturzysta, olimpijczyk z historii sztuki Dawid Gawryś skorzystał z rady Pani Dyrektor na tę jedną studniówkową noc. Naukę w „Drugim” traktuje jako kolejny etap kształcenia. - Czasami szkoły ma się dość, ale ...górę bierze przyzwyczajenie i wiem, że będę tęsknić za tymi murami – mówił Dawid przed aulą imienia Hanki Bielickiej. Znany ze zdolności wokalnych, nosi fryzurę a la David Bowie.

Roztańczona studniówka w „Mechaniaku” na 101 par maturzystów

Foto: Roztańczona studniówka w „Mechaniaku” na 101 pa...
mm so, 19 stycznia 2019 21:51

Sala gimnastyczna zamieniła się w przestronną salę balową o granatowych ścianach i z pułapem w biało-niebieskie pasy. Efektowna iluminacja z kryształowymi żyrandolami dodawała historycznego splendoru Studniówce 2019, podczas której w pierwszych parach staropolskiego poloneza kroczyli dostojnie: maturzystka Izabela Trzaska z dyrektorem „Mechaniaka” Jackiem Koconiem i ucząca języka niemieckiego Małgorzata Obrycka – Meja z maturzystą Krzysztofem Justem. - Na początku był niewielki stresik przed pierwszym krokiem, ale jak ruszyliśmy do poloneza, to wszystko poszło gładko – mówią Iza i Krzysiek z zadowoleniem po uroczystej inauguracji zabawy karnawałowej na 100 dni przed maturą, do której czują się dobrze przygotowywani przez wymagających nauczycieli.

„Wybieram wybory” startuje po raz trzeci

Foto: „Wybieram wybory” startuje po raz trzeci
cz pt, 18 stycznia 2019 12:14

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze ogłosiły III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i poświęcony jest ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego. - Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego - propagowania idei udziału w wyborach, oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym – podają organizatorzy.

Wesoła licytacja lalek z Łomży na szczepienia w Afryce

Foto: Wesoła licytacja lalek z Łomży na szczepienia w...
mm cz, 17 stycznia 2019 18:32

Cesarz Napoleon Bonaparte z XVIII wieku okazał się najdroższą z 26 wylicytowanych lalek – 230 zł, jakie zrobili uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, by wesprzeć fundusz Organizacji Narodów Zjednoczonych UNICEF, pomagający dzieciom i matkom w krajach rozwijających się. - Prawdziwym bogactwem człowieka jest dobro dla świata, gest dobroci dla drugiego człowieka – mówiła dyrektor ZSS Lucyna Antecka, witając kilkunastu szczodrych gości, wśród których prym wiódł Jacek Perkowski, prowadzący renomowane Biuro Podróży Aviarest. Nie żałował pieniędzy, żeby przygarnąć Włóczykija z „Muminków”, Kalego z Afryki i Noni z Polinezji.

Gaz pieprzowy w szkole w Nowogrodzie

cz śr, 16 stycznia 2019 11:09

Jedna z uczennic szkoły podstawowej w Nowogrodzie w szkolnej szatni rozpyliła gaz pieprzowy. Strażacy z budynku szkoły do pobliskiej sali gimnastycznej ewakuowali ponad 300 uczniów i około 20 nauczycieli i pracowników szkoły. Na miejscu pracują także ratownicy medyczni, którzy zajmują się m.in. kilkunastoma osobami „w stanie podwyższonego poddenerwowania”. Prawdopodobnie jedna z uczennic zostanie przewieziona do szpitalna na badania.

Lalki z Łomży na szczepionki dla dzieci z Afryki

Foto: Lalki z Łomży na szczepionki dla dzieci z Afryki
cz śr, 16 stycznia 2019 10:38

Kilkanaście szmacianych lalek własnoręcznie wykonali nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. lalki powstały w ramach, organizowanej pod honorowym patronatem UNICEF, akcji „Wszystkie Kolory Świata” i w czwartek będą zlicytowane podczas szkolnej aukcji charytatywnej. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę