Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Konkurs na postacie i legendy w escape-room

Polskie Towarzystwo Informatyczne zaprasza do konkursu „Geniallne miejsca” uczniów klas 1-8 szkół podstawowych i szkół średnich. - Uczestnicy w grupach 2 - 5-osobowych mają opracować grę albo escape-room, czyli pokój zagadek, w aplikacji Genially na temat miejscowości bądź okolicy, gdzie znajduje się placówka zgłaszająca uczniów - zachęca regionalny koordynator Ewa Gutowska.

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży historią małych ojczyzn, propagowanie ciekawych miejsc w Polsce, ukazanie nieznanych obiektów w województwach i nauka algorytmów i umiejętności cyfrowej prezentacji pracy. Gra albo escape-room (pokój zagadek) grupy w aplikacji Genially może przedstawiać wybitną postać związaną z regionem, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu. Organizatorzy z PTI pragną, "by uczniowie zainteresowali się swoim regionem i zechcieli osobiście i aktywnie go poznawać". Informują, że aplikacja Genially pozwala na osadzenie prac na stronach i korzystanie z nich w sposób interaktywny. Mają nadzieję, że konkurs przyczyni się do popularyzacji miejscowości i regionu. Najlepsze prace mogą pojawiać się na stronach  gmin, miejscowości i województw. Konkurs objęli patronatem: Minister Edukacji i Nauki, Polska Organizacja Turystyczna, marszałkowie. Udział uczniów w konkursie jest bezpłatny. Rejestracja uczestników i szkół na stronie: https://sis.pti.org.pl/konkurs-geniallne-miejsca/, gdzie  są szczegółowe informacje. Termin przesyłania prac do 14. marca 2022 roku; ogłoszenie wyników w maju podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Finał konkursu oraz wręczenie nagród najlepszym zespołom zaplanowane jest na 10. września 2022 roku w Warszawie. 

Nauczyciele i uczniowie zainteresowani konkursem mogą napisać do koordynator: guciu18@o2.pl .

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę