Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Zrób makijaż, nagraj filmik i wygraj w PWSIiP

Foto: Zrób makijaż, nagraj filmik i wygraj w PWSIiP
mm pt, 26 lutego 2021 10:13

- Dobrze dobrany makijaż podkreśla urodę kobiety, tuszuje mankamenty i dodaje pewności siebie - mówi Monika Dąbrowska z Biura Rektora PWSIiP w Łomży i zachęca miłośników sztuki makijażu do startu w konkursie. - Pomimo pandemii koronawirusa, Zakład Kosmetologii na Wydziale Nauk o Zdrowiu PWSIiP zaprasza do udziału w VI Akademickich Mistrzostwach Makijażu Fantazyjnego. Rywalizacja odbędzie się wirtualnie pod hasłem „Po drugiej stronie lustra online”. Uczestniczkami i uczestnikami mogą być uczący się w szkołach policealnych kosmetycznych i studiujący w szkołach wyższych na kosmetologii. Zapraszamy także uczennice i uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

Zamknięta przez Covid Szkoła Podstawowa w Piątnicy

Foto: Zamknięta przez Covid Szkoła Podstawowa w Piątnicy
mm cz, 18 lutego 2021 13:27

- To trudna decyzja zamknąć całą szkołę, radykalna, ale podjęłam ją w porozumieniu z Sanepidem i organem prowadzącym, czyli Urzędem Gminy w Piątnicy - wyjaśnia dyrektor Marta Ogonowska-Stolarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy. - Na kwarantannach, w izolacji domowej i na zwolnieniach lekarskich mamy 8 nauczycieli oraz 9 osób z obsługi. Bez personelu w szkole nie można wypełnić zaleceń sanitarnych, jak sprzątanie, wycieranie klamek i poręczy oraz mycie toalet. Postanowiłam, że do końca lutego klasy pierwsze, drugie i trzecie przejdą na tryb zdalny nauczania.

Profesorowie i doktorowie chętni się zaszczepić

Foto: Profesorowie i doktorowie chętni się zaszczepić
mm wt, 16 lutego 2021 16:29

- Chciałbym z przyjemnością zaszczepić się przeciwko COVID-19 z żoną, rodziną oraz pracownikami Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, ale jeszcze nie mogę, bo mam powyżej 65 lat - wyjaśnia z życiowym optymizmem prof. Roman Engler, 67-letni rektor WSA, w której z ok. 100 pracowników naukowych i dydaktycznych 16 zadeklarowało chęć przyjęcia szczepionki. Od poniedziałku kadra akademicka uczelni w Polsce może zgłosić się do przyjęcia szczepionki - aby uodpornić się na czas prowadzenia zajęć ze studentami, bo wykłady są online. Jak licznie zgłosili się naukowcy z Łomży?

Zapisz dziecko do zerówki albo klasy pierwszej

Foto: Zapisz dziecko do zerówki albo klasy pierwszej
mm pt, 12 lutego 2021 14:04

Zaczęła się rekrutacja dzieci do klas pierwszych w szkołach podstawowych i 6-latków do zerówek w oddziałach przedszkolnych szkół. Informacje szczegółowe i formularze dokumentów dla dzieci z roczników 2014 oraz 2015 znajdują się na stronie internetowej Nabór Łomża 2021/2022. Rodzice 6-latków mogą zgłaszać pociechy i składać dokumenty do 19. lutego, a pierwszaków do 22. lutego.

Zmarła Nauczycielka i Harcerka Alicja Barbara Walczuk (+ 78)

Foto: Zmarła Nauczycielka i Harcerka Alicja Barbara W...
mm cz, 11 lutego 2021 12:32

- Ala miała czas i uśmiech dla każdego: pochylała się nad maluczkim człowiekiem jako nauczyciel, lecz nie zapominała o koleżankach z pracy - wspomina ŚP. Alicję Barbarę Walczuk (+ 78) pedagog Alicja Wejroch w Szkole Podstawowej nr 3 w Łomży (SP nr 3 istniała przy starym szpitalu). - Basia Walczuk, nazywana w szkole Alą, to wspaniały człowiek. Służyła pomocą młodym adeptom sztuki bycia nauczycielem. Moje pierwsze kroki nauczycielskie stawiałam przy Jej wsparciu. Ala kochała ludzi i róże. Tę miłość dawała całą sobą. Jej działkowe kwiaty kwitły jak zaczarowane. Przyciągała swoją dobrocią jak magnes. Przy Ali każdy stawał się lepszym człowiekiem. Jej dar zostanie w nas.

Wojsko szuka ośmioklasistów do eksperymentu

Foto: Wojsko szuka ośmioklasistów do eksperymentu
mm śr, 10 lutego 2021 10:18

UWAGA, ÓSMOKLASISTO! Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, a zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”? - zachęca Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży w przesłanym komunikacie.

Powtórne testy przesiewowe nauczycieli szkół podstawowych

Foto: Powtórne testy przesiewowe nauczycieli szkół po...
mm so, 06 lutego 2021 14:21

Od niedzieli, 7 lutego 2021 r. rusza kolejna ogólnopolska akcja testowania nauczycieli na obecność koronawirusa – zapowiada Ministerstwo EiN. Akcja zakończy się 19 lutego.

Szczepienia nauczycieli - komunikat MEiN

Foto: Szczepienia nauczycieli - komunikat MEiN
mm pt, 05 lutego 2021 07:46

Ministerstwo edukacji i nauki poinformowało, jak będą wyglądały szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności z takiej możliwości będą mogli skorzystać nauczyciele, którzy obecnie prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. W kolejnym etapie do tej grupy dołączą nauczyciele uczący w pozostałych klasach.

Dwaj łomżyniacy otrzymali stypendium Ministra Edukacji

Foto: Dwaj łomżyniacy otrzymali stypendium Ministra E...
mm cz, 04 lutego 2021 17:49

42 uczniów z województwa podlaskiego, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie w roku szkolnym 2019/2020, dostało stypendium ministra, 3 000 zł jednorazowo. Z Łomży zasłużyli na nagrodę dwaj laureaci olimpiad przedmiotowych, absolwenci I LO imienia Tadeusza Kościuszki: Tomasz Modzelewski i Maciej Kuliś. - Jestem zadowolony z wyróżnienia, ale dopiero myślę, na co wydać większą gotówkę... - mówi Maciek, student 1. roku SGH Warsaw School of Economics po 5 egzaminach i 3 zaliczeniach na ocenę. - Prawdopodobnie będą to podróże. O ile pandemia pozwoli. Stypendia Premiera Mateusza Morawieckiego cieszą uczniów i nauczycieli szkół średnich z Łomży.

MEiN: Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie

Foto: MEiN: Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie
mm cz, 04 lutego 2021 14:04

Automatyk, dekarz, monter nawierzchni kolejowej, technik budowy dróg, technik programista, technik robotyk, technik spawalnictwa – to wybrane zawody szkolnictwa branżowego, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym rynku pracy. Już po raz trzeci Minister Edukacji i Nauki ogłosił w formie obwieszczenia prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Zmarł dyrektor "Mechaniaka" Marian Jaśkowiec (+ 89)

Foto: Zmarł dyrektor "Mechaniaka" Marian Ja...
mm wt, 02 lutego 2021 08:21

- Marian Jaśkowiec w latach 70. przyszedł na dyrektora "Metalówki", za swoich czasów dobudował 2. piętro budynku przy Senatorskiej, gdzie teraz jest III Liceum, a w czynie społecznym zaczęliśmy budować salę gimnastyczną - wspomina Mariana Jaśkowca (+ 89), zmarłego w sobotę, 30. stycznia, Tadeusz Zaremba, następca dyrektora od 1989 r. - To dyrektor Jaśkowiec przekształcał Zasadniczą Szkołę Zawodową w 1975 r. w popularny Zespół Szkół Mechanicznych. Rok wcześniej powstało 4-letnie Liceum Zawodowe Mechaniczne, potem Technikum Mechaniczne i Technikum Elektryczne.

Łomżyńskie wzloty i spadki w rankingu "Perspektyw"

Foto: Łomżyńskie wzloty i spadki w rankingu "Per...
mm pt, 29 stycznia 2021 16:34

Rankingi mają to do siebie, że odzwierciedlają rzeczywistą sytuację na tyle, na ile zechcą ukazać ją autorzy metodologii tworzenia listy z najlepszych czy najgorszych pod jakimś względem. Tak samo jest z rankingiem "Perspektyw": o miejscu szkoły zadecydują trzy rodzaje wyników uczniów, ale w proporcjach: 25% za sukcesy w olimpiadach, 30% za wyniki matury z obowiązkowego polskiego, matematyki i języka obcego oraz 45% za wyniki na maturze z przedmiotów dodatkowych (25 + 30 + 45 = 100). Liceum i technikum zyskuje sumę punktów, co pozwala umieścić je na liście od wyżej do niżej. I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży znalazło się w rankingu 2021 roku dopiero na 140. miejscu w Polsce, mimo że rok temu miało miejsce 87., a w Podlaskiem awansowało z 4. na 3.

Stan zdrowia psychicznego polskich uczniów z perspektywy nauczycieli. Raport „Rozmawiaj z klasą”

Foto: Stan zdrowia psychicznego polskich uczniów z pe...
mm cz, 28 stycznia 2021 07:11

Problemy ze zdrowiem psychicznym wśród polskich uczniów są powszechne, ale w czasie pandemii ich skala znacząco wzrosła. Lockdown negatywnie wpływa na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży, jednak problem tkwi w tym, że sytuacja była dramatyczna jeszcze zanim wybuchła epidemia COVID-19. Co sprawia, że statystyczny polski uczeń przeżywa kryzys psychiczny? Jaką rolę ma w tym szkoła? Czy szkoła jest miejscem, gdzie uczeń może znaleźć fachową pomoc? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć autorzy raportu „Rozmawiaj z klasą”, opublikowanego przez Fundację Szkoła z Klasą. Wnioski z niego płynące są alarmistyczne.

Konkurs fotograficzny i recytatorski

mm nie, 24 stycznia 2021 09:43

Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie zaprasza nauczycieli, wychowawców, młodzież szkół średnich mieszkającą w Internatach i Bursach oraz uczniów klas ósmych do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim i fotograficznym „Podlasie w moim sercu”.

Ewa Witkowska - Stankiewicz (+ 46) lubiła III LO i Radio

Foto: Ewa Witkowska - Stankiewicz (+ 46) lubiła III L...
mm śr, 20 stycznia 2021 06:55

- Ewa Witkowska była moją koleżanką z ławki szkolnej w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, razem jeździliśmy na obozy sportowe, później spotykaliśmy się z przyjaciółmi nad morzem, gdy studiowałem w AWF w Gdańsku, a Ewa była w AWF w Warszawie, i staliśmy się kolegami nauczycielami III LO - wspomina Zmarłą Ewę Witkowską - Stankiewicz (1974-2021) rówieśnik Tomasz Waldziński. - Ewa była pilna i w nauce, i sporcie. Wyróżniała się w lekkiej atletyce, a w rzucie oszczepem była jedną z najlepszych w województwie podlaskim.

Najmłodsi uczniowie podstawówek znowu w ławkach

Foto: Najmłodsi uczniowie podstawówek znowu w ławkach
mm pon, 18 stycznia 2021 17:45

Pomimo 20-stopniowego mrozu i śniegu, setki uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich ze szkół podstawowych nr 1 oraz nr 10 w Łomży po 2 miesiącach nieobecności w ławkach wróciło do nauki w tradycyjnej formie. Frekwencja w "Jedynce" i "Dziesiątce" była prawie 100-procentowa, natomiast zerowa w Szkole Podstawowej nr 5 - zajęcia kolejny tydzień muszą odbywać się online.

Po feriach najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Foto: Po feriach najmłodsi uczniowie wracają do szkół
mm pon, 11 stycznia 2021 19:31

Po feriach zimowych uczniowie klas I - III wracają do szkół. Adam Niedzielski, minister zdrowa zapowiedział dziś powrót części dzieci do szkół i utrzymanie innych dotychczasowych obostrzeń.

ZSCKR w Marianowie ma nowy sprzęt

Foto: ZSCKR w Marianowie ma nowy sprzęt
mm pon, 11 stycznia 2021 15:32

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie kupiło koparko-ładowarkę firmy JCB 3CX, aby w ramach realizowanego projektu, ćwiczyć umiejętności i zdobyć uprawnienia młodzieży do obsługi sprzętu.

MEiN: Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych (komunikat)

Foto: MEiN: Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III sz...
mm nie, 10 stycznia 2021 21:04

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje - Organizacja zajęć w szkole.

Ubrali się w książki

Foto: Ubrali się w książki
mm wt, 05 stycznia 2021 19:40

W ramach zajęć teatralnych uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie „ubrali się w książki". - To była dobra zabawa obrazem, która może zainspirować do książek – podkreśla pomysłodawczyni - Jolanta Tarnacka, opiekunka szkolnego kółka teatralnego.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę