Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Przedszkole „Edukatora” w krytycznej sytuacji

mm cz, 29 lutego 2024 18:32

Rodzice dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Słoneczko” w Łomży uczestniczyli w środę w spotkaniu z władzami Stowarzyszenia „Edukator”, które od 20 lat prowadzi znaną placówkę przy ul. Spółdzielczej. Natomiast w czwartek spotkali się z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, aby szukać pomocy przed likwidacją „Słoneczka”. Prezes „Edukatora” Barbara Kuczałek wyjaśnia, że nie chce zlikwidować placówki, tylko musi to zrobić, bo jest za mało dzieci – 52 w przedszkolu i 30 w żłobku (na ponad 150 miejsc), a Stowarzyszenie nie ma pieniędzy na rosnące koszty utrzymania budynku, rachunki za media i płace (wyższa minimalna pensja, podwyżka Tuska dla nauczycieli).

Dzieci w Piątnicy pobiegły dla Dzieci Sybiru

mm śr, 28 lutego 2024 09:42

- Dzisiaj na stadionie w Piątnicy zorganizowaliśmy Bieg Pamięci Sybiru – informuje nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Danuta Komorowska. - Pobiegło 147 osób, dzieci w wieku 4 lat, 5 lat i 6 lat z opiekunkami. Przedszkolaki z dorosłymi paniami przebiegły w sumie 11 kilometrów 760 metrów, biegnąc dla pokoju na świecie.

Akademia ogłasza jubileusz, a Chrzanowski stypendia

mm cz, 22 lutego 2024 13:07

„Zapraszam do świętowania z nami, ze społecznością Akademii Łomżyńskiej” - zachęcał podczas konferencji prasowej ogłaszającej jubileusz 20-lecia rektor Akademii Łomżyńskiej dr hab. Dariusz Surowik. Stojący obok prezydent Mariusz Chrzanowski ogłosił pomysł stypendium samorządowego.

Psychoedukacja dzieci i młodzieży w Łomży to konieczność!

JJS pt, 02 lutego 2024 11:49

Powstał zespół, mający stworzyć lokalną strategię zapobiegania negatywnym skutkom chorób psychicznych dzieci i młodzieży. To jedno z działań w ramach „Inicjatywy uchwałodawczej na rzecz programu wsparcia dzieci i młodzieży w mieście Łomża!” realizowanej przez Stowarzyszenie Sapere Aude. W pierwszym roboczym spotkaniu uczestniczyli psychologowie, pracownicy socjalni, nauczyciele, przedstawiciele NGO oraz radni, dyskutujący o tym, co i jak trzeba zrobić, żeby dzieci i młodzież z problemami natury psychologicznej i emocjonalnej mogły otrzymać pomoc.

Jaka będzie cena korepetycji z języka angielskiego w nadchodzącym roku szkolnym?

JJS śr, 31 stycznia 2024 09:35

Język angielski jest obecnie chętnie wykorzystywany zarówno podczas prywatnych podróży, jak i w pracy zawodowej, biznesie, polityce. Z tego powodu wiele osób decyduje się na dokształcanie. Dobre korepetycje mogą pomóc przełamać stres przed rozmową w obcym języku, nauczyć sprawnej komunikacji i zwiększyć poziom wiedzy. Dla wielu osób niezwykle istotnym czynnikiem jest jednak cena korepetycji. Jak może się zmienić w nowym roku szkolnym?

Wspomnienia po studniówkach w I LO, II LO oraz „Wecie”

mm pon, 22 stycznia 2024 18:11

Maturzystki i maturzyści z liceów i techników bawili się w weekend na studniówkach od wieczora do rana. Trzy lata temu w 2021 r. ich starsze koleżanki i koledzy nie mieli balu maturalnego, gdyż w Polsce obowiązywały zakazy sanitarne covid, przez co uczennice i uczniowie z klas 3. liceów i 4. techników (nie było klas 4. LO i 5. w technikach po reformie oświaty z 2019 r.) mogliby zatańczyć poloneza w domach - zdalnie. Tak „tańczono” w LO imienia Tadeusza Kościuszki, gdy Anna Dębek chodziła do 1. klasy. W niedzielę poszła w pierwszej parze chodzonego z dyrektorem Jerzym Łubą.

IV edycja Konkursu „Solidarność - droga do wolności"

mm pt, 12 stycznia 2024 08:45

Anna Jabłonowska z II LO wygrała IV edycję konkursu „Solidarność - droga do wolności". W czwartek 11.01.2024 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom oraz podsumowanie konkursu.

Najlepsze licea i technika w mieście

mm cz, 11 stycznia 2024 12:51

Najwyżej w rankingu Perspektyw z Łomży na 181 miejscu znalazło się I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki. W województwie „Bernat” zajął miejsce czwarte. Wśród techników najwyżej uplasował się „Mechaniak”.

Podlaska kurator oświaty odwołana

mm so, 30 grudnia 2023 19:21

W ostatni piątek ministerka edukacji i nauki odwołała ze stanowiska Beatę Pietruszkę, Podlaską Kurator Oświaty. Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka

Uwolnili swój potencjał

JJS cz, 28 grudnia 2023 15:30

W trzech łomżyńskich szkołach średnich odbyło się podsumowanie inicjatyw szkolnych w ramach projektu „Inicjatywa uchwałodawcza na rzecz programu wsparcia dzieci i młodzieży w mieście Łomża!”. W Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 największą liczbę głosów oddano na Mistrzostwa Mechanika w futsalu, w Zespole Szkół Akademickich na Bal zimowy 2023, a w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 na grę terenową Ekonomik 3D. Łącznie w trzech szkołach głosowało blisko 1500 osób, a Tomasz Wróblewski ze Stowarzyszenia Sapere Aude ocenia, że tak duże zaangażowanie uczniów napawa optymizmem na przyszłość.

Energetyk prawie jak alkohol - zakazany

mm cz, 28 grudnia 2023 13:22

Od nowego roku zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży napojów z dodatkiem kofeiny lub tauryny w szkołach i osobom poniżej 18. roku życia. Energetyki powinny także zniknąć z automatów.

Lekcja tolerancji, akceptacji i empatii, czyli o projekcie „Pomiędzy nami pokoleniami” w Fundacji DR OTIS

JJS pt, 15 grudnia 2023 10:08

Dzisiejsze tempo życia sprawia, że często umykają nam rzeczy najistotniejsze. Zdarza się, że brakuje nam czasu na budowanie cennych relacji i czerpanie radości ze zwyczajnej obecności drugiego człowieka. Aby propagować wśród swoich podopiecznych postawę uważności i umiejętność zatrzymania się na „tu i teraz”, prowadzone przez Fundację DR OTIS Przedszkole Niepubliczne „Nutka” w Łomży, a także działające pod patronatem Fundacji Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży oraz Przedszkole Niepubliczne „Kredka” w Kolnie, w bieżącym roku szkolnym realizują autorski program edukacyjno-wychowawczy „Pomiędzy nami pokoleniami”. Głównym założeniem projektu jest integracja międzypokoleniowa, a celem przyświecającym działaniom jest kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji u najmłodszych przy jednoczesnym aktywizowaniu i wspieraniu seniorów.

Food Expert rozstrzygnięty

mm pt, 08 grudnia 2023 12:53

Karolina Świderska z III LO w Białymstoku wykazała się największą wiedzą z zakresu znakowania i bezpieczeństwa żywności. W finale konkursu „Food Expert” organizowanego przez Akademię Łomżyńską udział wzięło 90 osób.

W trosce o lepsze jutro Twojego dziecka… Diagnoza, terapia i rehabilitacja w Fundacji DR OTIS

JJS pt, 08 grudnia 2023 09:46

Stale wzrastająca liczba diagnoz zaburzeń rozwojowych u dzieci jest faktem. Coraz częściej słyszy się o trudnościach w dostępie do specjalistycznej pomocy, z jakimi borykają się na co dzień rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, którzy szukają miejsc, gdzie otrzymają pomoc i szansę na wyrównanie deficytów w funkcjonowaniu swoich pociech. Tendencję wzrostową odnotowuje się także w zakresie rozpoznawania zaburzeń ze spektrum autyzmu. Aktualnie statystyki mówią o występowaniu autyzmu u 1 na 100 osób.

Stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie

mm wt, 05 grudnia 2023 12:03

Uczennice i uczniowie szkół podstawowych, liceów i techników otrzymali stypendia Prezydenta Miasta Łomża za wysokie osiągnięcia w nauce lub sporcie oraz nagrody edukacyjne za postępy w nauce. Uroczystość odbyła się w poniedziałek w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10.

RoboExe: Robot Challenge 2023

mm pon, 27 listopada 2023 11:47

Młodzi miłośnicy programowania robotów, studenci i uczniowie, przybyli do Akademii Łomżyńskiej, aby rywalizować w trzech kategoriach konkursu RoboExe: Robot Challenge – Line Follower (wyścigi na czas wzdłuż linii), Free Style Presentation (prezentacja robotów), Lego Sumo (walki robotów). W rywalizacji udział wzięły 32 drużyny z Łomży, Białegostoku, Wrocławia, Łowicza, Wysokiego Mazowieckiego, Niećkowa.

Kiedy uczniowie lubią chodzić do szkoły

mm pt, 17 listopada 2023 18:30

Szkoła jest bardziej lubiana przez uczennice i uczniów, gdy są czytelne normy, co im wolno i czego nie wolno. Im bardziej wyraźne są normy dozwolonych i niedozwolonych zachowań uczniowskich, tym chętniej młodzież chodzi do szkoły. Czytelność obowiązujących norm powoduje, że nastolatki mają większe szanse realizacji swoich pasji, czują się w niej bezpieczniej i odczuwają mniej stresu. Wnioski o roli szkolnego systemu normatywnego ukazał w Akademii Łomżyńskiej socjolog dr hab. Mariusz Zemło z Uniwersytetu w Białymstoku na spotkaniu nt. współczesnych filarów edukacji.

Bohaterowie Powstania Styczniowego ze Szkoły w Łomży

mm pon, 13 listopada 2023 16:17

Prelegentem apelu patriotycznego I LO w Łomży był historyk prof. Adam Dobroński, który z okazji Święta Niepodległości 1918 przedstawił znaczenie Powstania Styczniowego 1863. W tym roku jest 160. rocznica zrywu Polaków do wolności, odebranej przez carską Rosję. Powstanie - jak określił w auli Profesor – było klęską militarną, ale zwycięstwem moralnym. Następnie w sali 31 na 2. piętrze Szkoły odsłonięto planszę z biogramami nauczycieli i uczniów, którzy brali udział w powstańczej walce lub za wspieranie buntowników zostali ukarani karą śmierci w Ojczyźnie czy zsyłką na Sybir.

Wiwat Niepodległa Polska w łomżyńskim „Mechaniaku”

mm so, 11 listopada 2023 08:43

Z portretu w holu wejściowym witał uczniów, nauczycieli i gości Marszałek Józef Piłsudski, który jest współtwórcą odzyskanej 105 lat temu Niepodległości, patronem Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży. - Jestem bardzo dumny, że jestem Polakiem, i cieszę się, że żyjemy w wolnym kraju – mówił nam po koncercie patriotycznym młodzieży z „Mechaniaka” akordeonista Wiktor Czarnecki. 15-latek czuje dumę na myśl o waleczności przodków w czasach próby i odwagi.

Akademia emocji i motywacji w łomżyńskich szkołach

JJS pon, 06 listopada 2023 07:58

Stowarzyszenie Sapere Aude kontynuuje realizację projektu pn. Inicjatywa uchwałodawcza na rzecz programu wsparcia dzieci i młodzieży w mieście Łomża!, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W jego trakcie w trzech łomżyńskich szkołach średnich realizowany jest cykl spotkań z psycholog Alicją Cuellar-Tarczewską. Mają one pomóc młodzieży, która w popandemicznym czasie jeszcze gorzej radzi sobie z emocjami i ma z nimi coraz większe problemy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę