czwartek, 20 września 2018 napisz DONOS@

Listy w szkołach

Foto: Listy w szkołach
cz cz, 13 lipca 2017 10:52

Szkoły ponadgimnazjalne w Łomży wywiesiły w czwartek pierwsze listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do klas pierwszy. Teraz ci z pierwszych list mają czas do jutra do godz. 15. na potwierdzenie woli przyjęcia do danej szkoły poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

„Pierwsze” pierwsze w Łomży i trzecie w województwie

Foto: „Pierwsze” pierwsze w Łomży i trzecie w wojewód...
cz pon, 10 lipca 2017 14:23

Dyrektor Jerzy Łuba zdał ze 181 uczniami i nauczycielami I LO w Łomży maturę celująco. Tak jak dwa lata temu, na 100 procent. Jego 12. matura w najlepszej szkole w mieście (pod tym względem) oznacza, że w województwie podlaskim łomżyńskie I LO imienia Tadeusza Kościuszki szczyci się na podium 3. miejscem, za białostockimi I LO i II LO. Z matematyki podstawowej i rozszerzonej oraz z biologii rozszerzonej jest to nawet miejsce 2., natomiast z chemii, fizyki i historii maturzyści I LO zdali matury najlepiej w Podlaskiem. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała te wyniki oficjalnie, tworząc naturalny klimat do rozmowy ze szczęśliwym dyrektorem Jerzym Łubą.

Uczniowie PG 6 najlepiej zdali egzamin gimnazjalny w Łomży

Foto: Uczniowie PG 6 najlepiej zdali egzamin gimnazja...
cz wt, 04 lipca 2017 13:22

W dobrych humorach mogą być nauczyciele, rodzice i uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, ponieważ absolwenci klas trzecich ich szkoły przy ul. Bernatowicza osiągnęli najwyższe wyniki w mieście z egzaminu gimnazjalnego. 65 uczniów najwyższą średnią uzyskało z języka angielskiego - 95 procent i języka polskiego – polecenia wykonało poprawnie 90 procent zdających, którzy mieli również najwyższe wyniki w części matematyczno-przyrodniczej. Opublikowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjna w Łomży dane statystyczne pokazują, że z egzaminami w następnej kolejności dobrze poradzili sobie trzecioklasiści: Katolickiego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia Noblistów Polskich.

Nowe dyrektorki w podstawówkach

cz pt, 30 czerwca 2017 16:36

Potwierdziły się nasze informacje sprzed tygodnia. Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół podstawowych nr 1 i nr 2 w Łomży wygrały odpowiednio Krystyna Kamińska i Jolanta Kowalewska. Zarządzenia powierzające im pełnienie funkcji do 1. września na pięć kolejnych lat prezydent Łomży podpisał w piątek.

Maturzyści poznają wyniki

Foto: Maturzyści poznają wyniki
cz pt, 30 czerwca 2017 09:48

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży o północy udostępniła specjalny serwis dla maturzystów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego umożliwiający im dostęp do informacji o uzyskanych wynikach z egzaminu maturalnego. W województwie podlaskim maturę zdało 80% przystępujących do niej, ale blisko 1300 osób ma jeszcze szansę na poprawkę w sierpniu.

Ostatnie chwile...

Foto: Ostatnie chwile...
cz pt, 23 czerwca 2017 09:16

Wraz z końcem roku szkolnego przestały istnieć ostatnie elementy dawnej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Jeden z czytelników „czwórki” przypadkiem natrafił jak łyżka koparki niszczyła łącznik pomiędzy budynkiem szkoły, a zrównanej już z ziemią sali sportowej.

Jacht na koniec roku szkolnego i wesołe wakacje

Foto: Jacht na koniec roku szkolnego i wesołe wakacje
cz pt, 23 czerwca 2017 08:17

Siedzimy na krzesełkach, w ciszy sali gimnastycznej. Każdy z nas ma doświadczenia, osiągnięcia, plany i marzenia. Wiktoria Śledziewska chce zdać maturę w I LO i dostać się na medycynę. Damian Jakubik pragnie ukończyć Technikum Informatyczne i nadal śpiewać, jak dzisiaj przebój Universe, a Jakub Drozdowski zamierza po II LO w Łomży studiować architekturę. - Żałuję, że te trzy lata tak szybko minęły, ale nad przeszłością się nie rozczulam, ponieważ trzeba iść do przodu, aby zwiedzać życie i poznawać świat – uśmiecha się Damian, kiedy 16-latki odbierają świadectwa z rąk dyrektor Teresy Kurpiewskiej w obecności ośmioro wychowawców w Publicznym Gimnazjum nr 1. Dla Pani Dyrektor to równie szczególna i wzruszająca chwila: po 18 latach prowadzi uroczystość ostatni raz.

Nowi dyrektorzy w podstawówkach

cz cz, 22 czerwca 2017 08:02

Jolanta Kowalewska, dotychczasowa dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży, według nieoficjalnych informacji miał wygrać konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży. W przypadku konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 komisja jako zwyciężczynię miała wskazać Krystynę Kamińską, nauczycielkę z PG nr 1, które jest przekształcane w SP nr 1.

PWSIiP awansuje w rankingu „Perspektyw”

Foto: PWSIiP awansuje w rankingu „Perspektyw”
cz wt, 20 czerwca 2017 14:49

Miesięcznik „Perspektywy” zaktualizował opublikowany w ubiegłym tygodniu ranking Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży awansowała na trzecie miejsce zestawienia. - Takie było moje marzenie, zakończyć kadencję rektorską, gdy nasza uczelnia znajdzie się na podium najbardziej opiniotwórczego rankingu szkół wyższych w naszym kraju – komentuje rektor PWSIiP, dr hab. Robert Charmas. - We wrześniu przekażę pałeczkę mojemu następcy i czuję olbrzymią zawodową satysfakcję, bo PWSIiP jest obecnie bezdyskusyjnie w gronie najlepszych.

Gimnazjaliści najchętniej wybierają II LO i „Mechaniak”

Foto: Gimnazjaliści najchętniej wybierają II LO i „Me...
cz wt, 20 czerwca 2017 09:02

Do szkół ponadgimnazjalnych w Łomży chcą uczęszczać absolwenci gimnazjów nie tylko z grodu nad Narwią czy województwa podlaskiego: chętni są z Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskiego. Oto wniosek z zakończonego naboru drogą elektroniczną, który ponadto pokazuje, że najchętniej wybieraną szkołą średnią w mieście jest nieodmiennie II Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Konopnickiej: do każdej z pięciu 27-osobowych klas chce się dostać o wiele więcej kandydatów; do klasy humanistycznej nawet 59. Tylko w klasie holistycznej chętnych jest ledwie 14. - może byłoby więcej, gdyby nazwać ją jeszcze bardziej ogólnie. Do 26. czerwca godzina 15. kandydaci mają czas na złożenie w szkole 1. wyboru świadectwa gimnazjalnego i zaświadczenia o wynikach egzaminu.

Gimnazjaliści lepsi z polskiego niż z matematyki

Foto: Gimnazjaliści lepsi z polskiego niż z matematyki
cz pt, 16 czerwca 2017 15:09

Gimnazjaliści poznali dziś wyniki sprawdzianu kwietniowego. Na swojej stronie internetowej opublikowała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Do egzaminu gimnazjalnego w województwie podlaskim w tym roku przystąpiło 10 671 uczniów. Najlepsze wyniki są z języka polskiego, a najsłabsze z matematyki.

Dziekani wybrani w PWSIiP

Foto: Dziekani wybrani w PWSIiP
cz śr, 14 czerwca 2017 17:55

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zmienia strukturę wewnętrzną. Od września na uczelni mają zacząć funkcjonować trzy wydziały. W środę kolegium elektrów wybrało ich dziekanów.

Ranking uczelni z Łomżą

Foto: Ranking uczelni z Łomżą
cz pon, 12 czerwca 2017 11:19

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży utrzymała zdobyte w ubiegłym roku wysokie 5. miejsce także w najnowszym rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych miesięcznika Perspektywy. Łomżyńska „państwówka” najwięcej punktów zyskała w najważniejszej z podkategorii „siła naukowa”, a najsłabiej została oceniona za „innowacyjność” i „prestiż”. W sumie zdobyła 83.3 pkt, o 0,4 pkt mniej niż dwie uczelnie, które zajęły ex aequo trzecie miejsce.

Koleżeński zjazd na 60-lecie matury

Foto: Koleżeński zjazd na 60-lecie matury
cz pon, 12 czerwca 2017 08:11

Maturzyści Technikum Rachunkowości Ministerstwa Oświaty w Łomży rocznika 1957 spotkali się po latach. Wielu z nich nie widziało się od czasów matury. Wspominali z rozrzewnieniem zmarłych kolegów i profesorów, w których intencji mszę świętą odprawił ich szkolny kolega, kapucyn o. Jan Bońkowski oraz niełatwe czasy komunistycznej indoktrynacji lat 1953-57. – 60 lat to piękna rocznica! – mówi inicjator zjazdu Henryk Łepkowski. – Te lata, kiedy chodziliśmy do szkoły, były latami i trudnymi, i ciekawymi. Rozpoczynaliśmy szkołę w 1953 roku, zaraz po śmierci Stalina, ale okres stalinizmu wtedy się w Polsce nie zakończył...

135 ludzi biegało w Lasku Jednaczewskim na 25-lecie III LO

Foto: 135 ludzi biegało w Lasku Jednaczewskim na 25-l...
mm pt, 09 czerwca 2017 17:52

- W piękny, piątkowy dzień miało miejsce niezwykłe dla naszej społeczności wydarzenie: bieg długodystansowy na trasie 3 150 metrów, zorganizowany w ramach obchodów 25-lecia III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży – cieszy się polonistka Lidia Choińska. - To już kolejna inicjatywa uświetniająca nasz jubileusz. Wcześniej odbyły się wydarzenia z zakresu edukacji, kultury i sportu. W Biegu 25-lecia III LO w Łomży wzięło udział 135 osób: zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Kursy zawodowe i angielski dla Polaków, Litwinów i Łotyszy

Foto: Kursy zawodowe i angielski dla Polaków, Litwinó...
cz pt, 09 czerwca 2017 16:18

- Zajęcia w szkole i w domu, na lekcjach i po lekcjach, pokazały nam, że komunikowanie się, etyka biznesu czy nowoczesne technologie informacyjne to nie musi być nudna teoria, że nauka może być ciekawa i wciągająca – wylicza Piotr Góralczyk, trzecioklasista z klasy logistycznej Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży, uczestniczący od początku w realizacji projektu unijnego Erasmus+ „International Partnership for Improving the Quality of Teaching in Vocational Schools”. - Uczyć skutecznie i ciekawie – streścił ideę podnoszenia jakości nauczania w szkołach zawodowych dyrektor ZSEiO Paweł Drożyner, otwierając konferencję podsumowującą trzyletnią współpracę z trzema partnerami: z Daugavpils na Łotwie, Biała Waka koło Wilna i z Białegostoku.

Uczeń „czwórki” laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego!

Foto: Uczeń „czwórki” laureatem ogólnopolskiego konku...
cz cz, 08 czerwca 2017 09:20

Maciej Mieczkowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży zdobył tytuł laureata etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”. W konkursie wzięło udział kilkanaście tysięcy uczniów z całej Polski, a do etapu centralnego zakwalifikowano 124 najlepszych uczestników.

Warsztaty na Bałtyku

Foto: Warsztaty na Bałtyku
cz cz, 08 czerwca 2017 08:03

Grupa młodzieży ze szkoły na Zielonej popłynęła promem Stena Spirit do Szwecji. Nie była to zwykła wycieczka, lecz przede wszystkim warsztaty zapoznające ich z ofertą hotelową, kulinarną i SPA w transporcie morskim na przykładzie tej jednej z największych jednostek pływających po Bałtyku.

Gimnazjaliści zbierają nagrody w „Plastyku” w Łomży

Foto: Gimnazjaliści zbierają nagrody w „Plastyku” w Ł...
cz wt, 06 czerwca 2017 14:21

„I tylko półszept wiatru przywołuje na łąkach beztroski czas i widok dzieci tamtych lat wśród przydługich traw...” - opowiada swoim wierszem Natalia Sokołowska z Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem, która wygrała wojewódzki konkurs literacko-plastyczny Liceum Plastycznego w Łomży dla upamiętnienia prof. Simony Kossak (1943 - 2007), obrończyni nieskazitelnej przyrody Puszczy Białowieskiej. - Temat konkursu „Wśród łąk...” skojarzył mi się z czasami beztroskiego biegania wśród kwiatów i drzew. Gdzie się podziały dzieci z naszych czasów, czemu nie ma ich na łąkach i w lesie...? Gimnazjaliści kolorową różnorodność łąk kwietnych i świata owadów w naturze ukazują niezwykle pomysłowo i malowniczo, co widać na zdjęciach z wystawy pokonkursowej.

20 nauczycieli z Łomży dostało wypowiedzenia umowy o pracę

cz pt, 02 czerwca 2017 11:22

Wypowiedzenia otrzymali nauczyciele z trzech szkół w mieście: z likwidowanego Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. - Nasi nauczyciele odbierali dokumenty z obawami o swoją przyszłość zawodową, ale i z nadziejami, że wiceprezydent Agnieszka Muzyk dotrzyma danego słowa i pomoże im znaleźć pracę w innych szkołach – mówi Irena Zwornicka, dyrektor „Drzewnej”.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę