Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Nowoczesne CSM dla pielęgniarek

Foto: Nowoczesne CSM dla pielęgniarek
cz pt, 29 marca 2019 08:28

Kosztowało ponad dwa i pół miliona złotych. Nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej otwarto w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To pięć specjalistycznych sal z nowoczesną aparatura medyczną i inteligentnymi fantomami, na których studenci pielęgniarstwa będą się uczyć i ćwiczyć. – Wykorzystanie nowoczesnych technologii, są na to liczne dowody, podnosi jakość kształcenia – mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podkreślając, że łomżyńskie CSM jest jedną z 35 takich placówek w kraju.

Zdarzyło się w marcu podczas dyktanda

Foto: Zdarzyło się w marcu podczas dyktanda
cz pt, 29 marca 2019 08:06

Maria Filipiuk ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży zwyciężyła w VII Miejskim Konkursie Ortograficznym „Dyktando 2019” dla trzecioklasistów. – Jestem dumna! – mówi Maria Filipiuk. – Dużo się uczyłam, lubię też czytać! Efekt to tytuł Mistrza Ortografii Miasta Łomża oraz nagrody, w tym główna: tablet od Urzędu Miasta. Dyktando „Zdarzyło się w marcu” o podziemnym królestwie skrzatów i pogodowych anomaliach na wiosnę powstało w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Pisało je 13. uczniów z sześciu szkół podstawowych Łomży i Jedwabnego oraz dodatkowo czworo dorosłych.

Najdroższe miasto i ziemia w poezji

Foto: Najdroższe miasto i ziemia w poezji
cz śr, 27 marca 2019 17:02

Marta Obiedzińska zdobyła Grand Prix VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Znam ziemię łomżyńską”. Sukces utalentowanej uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży i podopiecznej Doroty Przestrzelskiej zapewniło porywające wykonanie fragmentu eseju „Nie to” Łukasza Nowickiego z „Wielkiej Księgi Narwiańskiej”. – Jakoś nie wiodło mi się w innych tegorocznych konkursach, ale tym razem udało mi się zdobyć Grand Prix! – nie kryje radości Marta Obiedzińska. Jury pod przewodnictwem Wawrzyńca Kłosińskiego, wiceprezesa Zarządu Głównego TPZŁ, przyznało jeszcze 16 innych nagród i wyróżnień, podkreślając, że jest to niezwykle pożyteczny konkurs i jedyny tego typu w regionie.

Gościnna PWSIiP otwarta dla Polaków i cudzoziemców

Foto: Gościnna PWSIiP otwarta dla Polaków i cudzoziemców
cz śr, 27 marca 2019 15:57

- W dziekanacie uczelnianym panie znają nasze imiona i nazwiska, nie jesteśmy numerem z indeksu – opowiada Magdalena Zach, sympatyczna studentka 3. roku filologii angielskiej i przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSIiP w Łomży. Przez blisko 5 godzin odbyło się ponad 20 wykładów dla ponad 600 uczniów liceów i techników, m.in., z Łomży, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego i Ostrołęki. Marta Biedrzycka z działu promocji Biura Karier „Państwówki” szacuje, że w salach i nowoczesnych laboratoriach gościło łącznie około półtora tysiąca maturzystów, czyli tylko trochę mniej niż kształci się na 14 kierunkach 1730 studentów: stacjonarnych 1250 i niestacjonarnych 480.

Weta i ASP podniosą kompetencje zawodowe uczniów

Foto: Weta i ASP podniosą kompetencje zawodowe uczniów
cz wt, 26 marca 2019 15:57

Ponad dwa miliony złotych unijnego dofinansowania trafi do dwóch szkół z Łomży na podniesienie kompetencji zawodowych uczniów. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dziś dofinansowanie na kilka projektów dotyczących kształcenia zawodowego. W Łomży pieniądze trafią do Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących oraz Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej i łącznie obejmą ponad 230 uczniów.

Otwarte spotkanie z profesorem Markiem Cichockim

Foto: Otwarte spotkanie z profesorem Markiem Cichockim
cz wt, 26 marca 2019 08:28

- Marek A. Cichocki, filozof, politolog, historyk idei politycznych, doktor habilitowany nauk humanistycznych oraz współtwórca i redaktor rocznika „Teologia Polityczna”, będzie gościem Uniwersytetu Otwartego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży – zapowiada Jolanta Święszkowska. - Jego najnowsza książka „Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii” to skondensowana podróż przez różne epoki i prądy intelektualne. Lektura wyswobodzona ze sztywnych, akademickich ram, zanurza czytelnika w wartkich nurtach filozofii polityki, historii oraz literackiej fikcji.

Nauczyciele w Łomży i powiecie chcą strajkować z ZNP

Foto: Nauczyciele w Łomży i powiecie chcą strajkować ...
cz pon, 25 marca 2019 12:04

Na 63 placówki oświatowe w Łomży i powiecie łomżyńskim, gdzie działa Związek Nauczycielstwa Polskiego, w dziewięciu na 10 pracownicy chcą ogłoszenia strajku przez ZNP. Związek domaga się od rządu polskiego podwyżki pensji o 1000 zł dla każdego zatrudnionego w oświacie. Pracownicy 8-miu placówek nie zdecydowali o strajku. Referendum całej załogi okazało się nieważne z powodu mniejszej niż 50 procent frekwencji w: „Wecie”, Przedszkolu Publicznym nr 10 i ŁCRE w Łomży oraz w SP Szczepankowo. Głosy rozłożyły się pół na pół w PP nr 5 w Łomży i w SP Pniewo, co nie pozwala ogłosić strajku. Załogi w SP w Kisielnicy i SP Nadbory odrzuciły chęć walki o podwyżkę.

Zamiast wagarów... mistrzostwa CS-GO

Foto: Zamiast wagarów... mistrzostwa CS-GO
cz pt, 22 marca 2019 17:06

Pierwszy dzień wiosny, to tradycyjnie dzień wagarowicza. Od lat nauczyciele ł starają się, aby tego dnia zapewnić uczniom dodatkowe atrakcje, które powstrzymałyby ich przed... wyjściem ze szkoły. W szkole rolniczej w Marianowie przez trzy dnia świętowano Dni Kultury Uczniowskiej, w ramach których odbyły się m.in. konkursy na najlepszego traktorzystę szkoły czy mistrza FIFA 2019 i Counter-Strike.

Dr hab. Marek Rymsza o kodzie logiki polaryzacji

Foto: Dr hab. Marek Rymsza o kodzie logiki polaryzacji
cz pt, 22 marca 2019 14:22

– Etos inteligencki był najmocniejszy w okresie II RP. Dzisiaj poczucie misji inteligencji, czyli ludzi, którzy są w służbie państwa, samorządów, na uczelniach, nie jest już tak powszechne – twierdzi dr hab. Marek Rymsza. W rozmowie z Jolantą Święszkowską opowiada o nowym odkrywaniu myśli Edwarda Abramowskiego, filozofa i społecznika, autora „Zmowy powszechnej przeciw rządowi”.

Uczniowie z Piątnicy nakręcają się na zawód!

Foto: Uczniowie z Piątnicy nakręcają się na zawód!
cz cz, 21 marca 2019 10:03

Trzy zespoły uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piątnicy nakręciły trzy filmy do konkursu „Nakręć się na zawód”. Zadaniem było stworzenie filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu i związanego z nim stanowiska lub innych elementów promujących zawód w branży rolno-spożywczej lub budowlanej. O tym, który film zgłoszony do konkursu jest najlepszy zdecydować mają polubienia na fanpage’u projektu.

Co zagraża maturzystom i specjalistom w XXI wieku

Foto: Co zagraża maturzystom i specjalistom w XXI wieku
cz śr, 20 marca 2019 17:04

Każdy po swojemu postrzega „Zagrożenia XXI wieku”, o których rozprawiano w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży podczas Dnia Otwartego. Setki maturzystów z Łomży autami i autokarami przyjechało w słoneczny przeddzień Wiosny do WSA, aby odwiedzać stoiska tematyczne, słuchać pogadanek, oglądać pokazy sportowe i sprawnościowe, badać ciśnienie i poziom cukru, a na koniec posilić się i grochówką, i kiełbaskami z grilla. Rozstawione przed biurowcem WSA na „Bawełnie” duże kotły i ruszty przyciągały zapachami, traktory i maszyny imponowały rozmiarami, natomiast spotkania z naukowcami i specjalistami z różnych dziedzin nieraz dały maturzystom do myślenia...

Innowacyjne przedszkole w Łomży??? Teraz już TAK !!!

Foto: Innowacyjne przedszkole w Łomży??? Teraz już TA...
JJS pt, 15 marca 2019 13:02

Od dłuższego czasu docierają do nas informacje i ciekawostki o nowo powstałym przedszkolu w Łomży. Co jest przyczyną owego zamieszania?! Postanowiliśmy sprawdzić to osobiście. Odwiedziliśmy dzisiaj „Dwujęzyczne Bajkowe Przedszkole” w Łomży przy ulicy Pana Tadeusza 17. Mieliśmy przyjemność porozmawiać z dziećmi, rodzicami jak również z kadrą przedszkola.

Giełda uczelni w III LO pomaga w wyborze studiów

Foto: Giełda uczelni w III LO pomaga w wyborze studiów
mm śr, 13 marca 2019 19:37

- „Giełda pomysłów na życie” to bardzo dobra inicjatywa, bo można tutaj, na miejscu poznać ludzi z różnych uczelni w Polsce. Można po twarzach i w rozmowie przekonać się, czy są zadowoleni ze swojego wyboru – chwali organizatorów 19. edycji spotkania uczniów łomżyńskich szkół w III LO w Łomży maturzysta „Trzeciego” Szymon Łoziński, wahając się między prawem UwB lub PWSiIP. Za 19. razem dookoła ścian w sali gimnastycznej i pracowniach na piętrach rozlokowało się około 30 uniwersytetów, politechnik, akademii, szkół zawodowych i policealnych. Było w czym wybrać.

Napoleon Bonaparte walczy o koncert Majki Jeżowskiej dla ZSS w Łomży

Foto: Napoleon Bonaparte walczy o koncert Majki Jeżow...
cz śr, 13 marca 2019 18:23

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomży oraz wszystkich przyjaciół i sympatyków Zespołu Szkół Specjalnych do udziału w głosowaniu na najbardziej oryginalną laleczkę projektu UNICEF WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – apeluje Danuta Wierzbowska z ZSS w Łomży. Konkurs, w którym udział bierze 266 laleczek z całej Polski, trwa tylko do piątku do godz. 11.00, a nagrodą główna jest koncert Majki Jeżowskiej dla zwycięskiej szkoły.

Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku

Foto: Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku
cz śr, 13 marca 2019 17:17

- Bezpieczeństwo, ważny temat, biorąc pod uwagę najmłodszych uczniów naszej społeczności szkolnej - mówi Arkadiusz Twardowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepankowie. Szkoła uczestnicząc w akcji Polskiego Czerwonego Krzyża „Bezpieczny Patrol” zorganizowała zajęcia instruktażowe z zakresu pierwszej pomocy. - Jeśli dzieci od małego uczymy konieczności pomocy drugiej osobie w sytuacji zagrożenia, takiej pomocy udzielą w przyszłości koledze, czy koleżance – podkreśla dyrektor .

Mediacje bez skutku - będzie referendum przed strajkiem

Foto: Mediacje bez skutku - będzie referendum przed s...
cz śr, 13 marca 2019 13:07

- Dziękuję dyrektorom, ponieważ wszyscy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do mediacji w sprawie podwyżki pensji nauczycielom i pracownikom oświaty – mówi Aleutyna Kołos, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. Mediacje z dyrektorami 64 placówek oświatowych miasta i powiatu łomżyńskiego odbyły się w poniedziałek i wtorek sprawnie i w pokojowej atmosferze pod przewodnictwem byłego starosty i wójta Krzysztofa Kozickiego. ZNP podtrzymał żądanie podwyżki o 1000 zł, ale dyrektorzy nie mogą jej zrealizować.

Znamy szczegóły pogrzebu śp. dr Aliny Szepelskiej

Foto: Znamy szczegóły pogrzebu śp. dr Aliny Szepelskiej
cz śr, 13 marca 2019 08:50

W poniedziałek informowaliśmy o przedwczesnej śmierci – w wieku 45 lat - dr Aliny Szepelskiej, nauczyciela akademickiego PWSIiP i kilku łomżyńskich szkół średnich. Dziś wieczorem odbędzie się wystawie ciała zmarłej, a jutro po południu uroczystości pogrzebowe.

Głusi, ciemnoskórzy i geje w małym mieście Łomża

Foto: Głusi, ciemnoskórzy i geje w małym mieście Łomża
cz wt, 12 marca 2019 08:18

Mają po 18 lat, głowy pełne pomysłów, a serca pełne współczucia dla ludzi, jak my, lecz pod jakimś względem odmiennych. Pięcioro maturzystów klasy społeczno-ekonomicznej I LO w Łomży, której wychowawczynią jest anglistka Krystyna Mrozicka, zrealizowało 3 filmiki i tworzy czwarty. Filmy miały być proste, ascetyczne, oparte na formule: pytanie – odpowiedź. Miały pokazać uniwersalizm kondycji ludzkiej: ludzie są w istocie tacy sami, mimo różnic koloru skóry, języka, religii, orientacji seksualnej czy ograniczonej zdolności posłużenia się zmysłami. Co stworzyli, udostępnili w Sieci...

„Multimedialne” maluchy z Siódemki

Foto: „Multimedialne” maluchy z Siódemki
cz pon, 11 marca 2019 18:54

- Wszystkim nam przyszło żyć w dziwnych, czy może raczej dziwacznych czasach, w których rzeczywistość mierzona jest przekątną ekranu, rozdzielczością, pikselami i wielkością pamięci RAM – pisze Kamil Konopka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, dodając, że skoro świat wymaga od nas nowych umiejętności, rozsądnie by było, gdybyśmy wyposażyli w nie najmłodszych. Przekonuje, że w „Siódemce” najmłodsi uczniowie nie tylko mają kontakt z nowoczesną technologią informacyjno - komunikacyjną, ale wręcz traktują ją tak, jak ich rodzice w przeszłości traktowali kredę i gąbkę.

Przedwczesna śmierć nauczycielki

Foto: Przedwczesna śmierć nauczycielki
cz pon, 11 marca 2019 15:31

Nie żyje dr Alina Szepelska nauczyciel akademicki PWSIiP oraz przedmiotów ekonomicznych w I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Przeżyła 45 lat. Zmarła po nagłej i ciężkiej chorobie.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę