Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Szkoła unowocześnia się

Foto: Szkoła unowocześnia się
cz pt, 08 listopada 2019 14:20

Waży ponad 12 i pół tony, kosztowała ok. 830 tysięcy złotych i potrzebuje jeszcze osprzętu za ok. 150 tysięcy. Do szkoły rolniczej w Marianowie dotarła nowoczesna sieczkarnia firmy New Holland. To jedna z serii nowych maszyn rolniczych kupowanych w ramach realizacji unijnego projektu modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Śpiewają dla Niepodległej Polski

Foto: Śpiewają dla Niepodległej Polski
mm cz, 07 listopada 2019 17:37

- Organizujemy konkurs, aby przypomnieć młodym ludziom, takim jak my, że w czasie wojny jest inaczej niż teraz: strach o życie, zagrożenie, głód i nędza – mówi 13-letnia Roksana Zakrzewska z Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Drozdowie, gdzie przez 6 godzin odbywał się VII Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. - Chcemy, żeby nasze pokolenie zapamiętało, komu zawdzięczamy niepodległość i wolność: żołnierzom, którzy dla nas oddali w walce życie... W patriotycznej rywalizacji wokalnej brało udział 38 wykonawców: 26 solistów i 12 zespołów z 15 szkół podstawowych z Łomży, gminy Piątnica i powiatu łomżyńskiego. Jury najwyżej oceniło ex aequo: Oliwię Szmitko (SP Jedwabne) i Wiktorię Mańko (SP 1 w Łomży).

Zdolni uczniowie odebrali stypendia od prezydenta Łomży

Foto: Zdolni uczniowie odebrali stypendia od prezyden...
mm śr, 06 listopada 2019 19:52

O czym myślą sobie stypendyści prezydenta Łomży w mrocznej auli II LO imienia Hanki Bielickiej (1915 – 2006), kiedy mówi o ich sukcesie Mariusz Chrzanowski, prosząc, żeby podziękowali tegoż sukcesu współautorom za wspólną pracę: nauczycielom, rodzicom i opiekunom? Tematy rozmyślań zapewne są tak różne, jak różnych jest 33 stypendystów za szczególne osiągnięcia w nauce ze szkół podstawowych, gimnazjów (byłych), liceów i techników oraz 37 za osiągnięcia sportowe. Ponadto prezydent wyróżnił piętnaścioro uczniów swoją nagrodą edukacyjną w kwocie od 500 do 1 200zł.

W Łomży bezprawnie ograniczono prawa studentów

Foto: W Łomży bezprawnie ograniczono prawa studentów
cz cz, 31 października 2019 08:23

Skoro każdy student w Polsce ma prawo do ulgowych przejazdów komunikacją miejską, to Rada Miejska w Łomży nie może w sposób dowolny tego prawa ograniczać – to konkluzja wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który stwierdza nieważność zaskarżonej części uchwały w sprawie uprawnienia określonych grup osób do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Władze miasta unieważnionymi przez sąd zapisami ograniczyły ulgi dla studentów do 26 roku życia. Zdaniem sądu było to istotne naruszenie prawa.

Listy do bohatera literackiego

Foto: Listy do bohatera literackiego
cz wt, 29 października 2019 16:49

Spośród 69 listów nagrodzili najlepsze. W Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży odbyło się podsumowanie 9. edycji konkursu literackiego organizowanego w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów (9 - 15 października).

Będzie trzeci miejski żłobek?

Foto: Będzie trzeci miejski żłobek?
cz pt, 25 października 2019 12:34

Po pięciu latach władze miasta wreszcie dostrzegły, że w dwóch utworzonych w 2014 roku miejskich żłobkach jest za mało miejsc. Teraz - jak poinformował ratusz - prezydent Łomży złożył wniosek o dofinansowanie na utworzenie żłobka przy Publicznym Przedszkolu nr 14 w Łomży. Jeśli wniosek miasta został dobrze napisany i wygra w konkursie na unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, w mieście powstaną dodatkowe miejsca dla... 25 małych dzieci.

Co zamiast studiów – gdzie się uczyć, aby szybko wejść na rynek pracy?

Foto: Co zamiast studiów – gdzie się uczyć, aby szybk...
JJS cz, 24 października 2019 16:32

Nie każdy musi skończyć studia wyższe, żeby zdobyć wykształcenie w interesującym go kierunku. Dobry zawód można zdobyć dość szybko, wybierając alternatywne sposoby kształcenia, np. szkoły policealne, szkoły medyczne czy kursy jednoroczne.

Smaczny poranek w szkole

Foto: Smaczny poranek w szkole
cz śr, 23 października 2019 17:26

Środowy poranek w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie był wyjątkowy. Młodzież mieszkająca w szkolnym internacie przygotowała wykwintne śniadanie dla wszystkich uczniów. Rozstawione w holu stoły uginały się od różnego rodzaju pieczywa, past, przekąsek i ciast.

„Pasja, profesja, powołanie”...

Foto: „Pasja, profesja, powołanie”...
cz śr, 23 października 2019 16:30

Uczniowie klas 7 i 8 łomżyńskich podstawówek mogli dowiedzieć się jak to jest być policjantem, żołnierzem, strażakiem, leśnikiem czy celnikiem. Łomżyński Centrum Rozwoju Edukacji w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowało spotkanie zawodoznawcze, w których udział wzięło 180 uczniów Szkół Podstawowych nr 1, 2, 4, 7, 9, 10.

Polsko-litewska współpraca i nauka

Foto: Polsko-litewska współpraca i nauka
cz pt, 18 października 2019 13:15

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży nawiązała współpracę z Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach na Litwie. Szkoły wspólnie realizują projekt „Razem dla Edukacji” w ramach konkursu „Rodzina polonijna“ na lata 2019 – 2020 współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tematem przewodnim jest „Piękno ziemi ojczystej – historia i współczesność w Polsce i na Litwie”, a celem uwrażliwienie młodych ludzi na dziedzictwo kulturowe obu krajów, zrozumienie podobieństw i różnic kulturowych, nauka patriotyzmu w duchu wzajemnego poszanowania - podkreśla Monika Rong koordynator projektu.

Co z protestem włoskim w szkołach i placówkach oświaty

Foto: Co z protestem włoskim w szkołach i placówkach ...
cz pt, 11 października 2019 16:37

- Za strajkiem włoskim w szkołach i placówkach oświatowych optowała w referendum we wrześniu ponad połowa nauczycieli i pracowników oświaty – mówi Ewa Chludzińska, prezes poddziału ZNP w Łomży. Od wtorku, 15. października, pedagodzy mają podjąć bezterminową akcję protestacyjną, ponieważ nie udało im się podczas strajku w kwietniu wywalczyć od rządu podwyżki wynagrodzeń o 1 000 zł. - Wyniki krajowego referendum układały się podobnie jak w naszym oddziale ZNP, do którego należy około 630 nauczycieli i pracowników oświaty z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak protest włoski ma wyglądać w różnych placówkach, zależeć będzie od ich typu i statutu placówki.

Nagrody dla 34 nauczycieli na Dzień Edukacji w Łomży

Foto: Nagrody dla 34 nauczycieli na Dzień Edukacji w ...
mm cz, 10 października 2019 18:48

„Nauczyciel widzi więcej, niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich duszę” - hasło wypisane na dekoracji z flagą biało-czerwoną, godłem polskim i kompozycją z jesiennych kwiatów widzieli na miejskim Dniu Edukacji Narodowej nauczyciele, wyróżnieni z okazji święta nagrodą prezydenta Łomży w kwocie 2 700 zł. Pedagodzy, których listę podajemy poniżej, odebrali wyróżnienia, m.in., z rąk Mariusza Chrzanowskiego i posła Lecha Kołakowskiego (PiS), który nazwał ludzi uczących i wychowujących (też trójkę jego) dzieci jako obdarzonych anielską cierpliwością. Nawiązał w miły sposób do występów uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej nr 9, ukazujących w hali sportowej 5 typów osobowości pedagogów: Anioła, Luzaka, Służbisty, Aktywisty, Sceptyka. Kto za nimi stoi...?

Nowi studenci w Łomży

Foto: Nowi studenci w Łomży
cz śr, 09 października 2019 13:53

761 studentów pierwszego roku rozpoczęło studia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. - Dziękuję, że jesteście z nami. Będziecie zdobywać praktyczną wiedzę w przyjaznym środowisku – to mogę obiecać - mówił w trakcie inauguracji nowego, 16. już roku akademickiego rektor uczelni prof. PWSIiP, dr hab. Dariusz Surowik. Rektor immatrykulował kilkunastu studentów z najlepszymi wynikami z naboru, a wojewoda podlaski kilkunastu naukowcom z uczelni wręczył przyznane przez Prezydenta RP i Ministra Edukacji Narodowej medale i odznaczenia.

Tabliczka mnożenia zamiast tabliczki czekolady

Foto: Tabliczka mnożenia zamiast tabliczki czekolady
cz pt, 04 października 2019 15:27

Światowy dzień tabliczki mnożenia wymyślił Andrzej Grabowski ze Szczecinka, twórca wesołych kart do gier matematycznych, a w Szkole Podstawowej w Piątnicy organizowała zabawę z tabliczką mnożenia dla swoich 3-klasistów nauczycielka Ewa Gutowska. W turnieju ambitnie rywalizowały także klasy A i C koleżanek: Moniki Dwórznik i Angeliki Kędziorek. Po serii zadań, wymagających sprytu, refleksu, bystrości umysłów, orientacji w liczbach oraz precyzyjnego mnożenia i dzielenia na wyrywki jury wyłoniło zwycięską Trójkę z 3C: Rafał Szok, Dominik Zawadzki i Szymon Zych.

Otrzymają stypendia wojewódzkie

cz śr, 02 października 2019 16:41

51 uczniów z województwa podlaskiego, w tym 4 z Łomży, otrzyma stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego. Stypendia są za wyniki osiągnięte w rok szkolny 2018/2019. Zgodnie z uchwałą zarządu województwa uczniowie otrzymają po 4 000 zł.

ZNP zarządza protest włoski od 15 października

Foto: ZNP zarządza protest włoski od 15 października
cz śr, 02 października 2019 10:13

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił, że nauczyciele chcą kontynuować akcję protestacyjną w formie protestu włoskiego. W oparciu o wyniki ankiety, którą we wrześniu przeprowadzono wśród pracowników szkół, prezydium ZG ZNP zdecydowało o rozpoczęciu protestu włoskiego od 15 października br. - podał związek w komunikacie.

Gotowy na rolnictwo 4.0

Foto: Gotowy na rolnictwo 4.0
cz wt, 01 października 2019 15:19

Wart jest blisko 640 tysięcy złotych. Swoimi rozwiązaniami technicznymi spełnia nie tylko założenia rolnictwa precyzyjnego, zwanego rolnictwem 3.0, ale także wpisuje się w system składników rolnictwa 4.0, które jest zbiorem technologii informatycznych wykorzystywanych do optymalizacji procesów produkcji. Do szkoły rolniczej w Marianowie dotarł nowy kombajn zbożowy firmy Fendt.

„Gra o tron” po ślubowaniu na otrzęsinach w I LO w Łomży

Foto: „Gra o tron” po ślubowaniu na otrzęsinach w I L...
mm pt, 27 września 2019 21:28

Podniosłe słowa przysięgi ślubowania na sztandar w białej auli I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży mogą mieć znaczenie w życiu 360 pierwszoklasistów z 12 oddziałów. Lubiana za poziom lekcji i poczucie humoru anglistka Mariola Franciszkowicz po raz szósty została wychowawczynią. W jej 32-osobowej klasie biologiczno-chemicznej uczy się 8 chłopców. Jak w Polsce za rządów PiS wpajać młodym szacunek dla Konstytucji Rzeczpospolitej, jak wychować do respektowania prawa, jak zachęcić do postaw obywatelskich, a nie służalczego konformizmu dla kariery, stołka i zarobku, kosztem zasad etyki, godności, honoru? - Uczymy młodzież odwagi w wyrażaniu poglądów, sztuki przekonywania do swoich racji w kulturalny sposób – opisuje metody wychowania anglistka, która w I LO zdała maturę w 1994 r. - Uczymy ich sprawdzać informacje, żeby nie bali się głosić prawdy

Wesoła Szkoła Magii i Czarodziejstwa w II LO w Łomży

Foto: Wesoła Szkoła Magii i Czarodziejstwa w II LO w ...
cz pt, 27 września 2019 14:28

- Otrzymujecie ten Puchar Domów na znak chwały i... czegoś tam – tajemniczo powiedział Profesor Albus Dumbledore, wręczając pucharek ze złotego plastiku Paulinie Brzezińskiej, gospodyni klasy I B – G, która zespołowo wygrała turniej na Otrzęsinach 2019 w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Sceneria rywalizacji pierwszoklasistów była od początku niesamowita: budzący lęk mrok w auli, pełgające czerwienie w łunie płomieni po kurtynie sceny i bajkowe domki z tektury, jakby dla uczniów Hogwartu... W grozie ponurej melodii ku oniemiałej z wrażenia publiczności weszło osiem postaci. W czarnych kapturach i habitach do ziemi uniosły wysoko tablice z tajemniczymi napisami.

Absolwenci PWSIiP wygrywają w konkursie ARP

Foto: Absolwenci PWSIiP wygrywają w konkursie ARP
cz pt, 27 września 2019 10:14

Prace absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży docenione w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu w kategorii „innowacje w przemyśle”. „Magisterka” Ewy Wnuk wygrała główną nagrodę, a „inżynierka” zajęła trzecie miejsce.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę