poniedziałek, 18 marca 2019 napisz DONOS@

SP 9 chce za patrona Księcia Mazowieckiego Janusza I

Foto: SP 9 chce za patrona Księcia Mazowieckiego Janu...
cz śr, 21 marca 2018 08:11

- Kiedy Publiczne Gimnazjum nr 8 imienia księcia Janusza zakończyło działalność i nasza szkoła przyjęła jego uczniów i nauczycieli, podczas zebrania z Radą Rodziców pojawiła się inicjatywa, aby nadać Szkole Podstawowej nr 9 imię – wspomina Bożena Dziekońska, dyrektor SP nr 9, która sąsiaduje w budynku z PG 8, kończącym działalność z powodu reformy systemu edukacji PiS. - W wyniku rozmów z rodzicami, uczniami i nauczycielami wybraliśmy zgodnie imię księcia Janusza I, choć były inne propozycje, np., SP 9 imienia Olimpijczyków Polskich czy Niepodległej, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Czekamy na nadanie imienia przez Radę Miasta.

Pieniądze dla PWSIiP

Foto: Pieniądze dla PWSIiP
cz pon, 19 marca 2018 13:48

Blisko 3,8 mln zł otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację projektu „KPK – Kompleksowy Program Kształcenia w PWSIiP”. Dr. hab. Dariusz Surowik, rektor uczelni podkreśla, że pieniądze są na „upraktycznienie dydaktyki”.

Giełda pomysłów na życie od dziecka i po maturze

Foto: Giełda pomysłów na życie od dziecka i po maturze
cz śr, 14 marca 2018 17:51

Po trzech godzinach rozmów z pracownikami uczelni wyższych Szymon Kozłowski, maturzysta III LO w Łomży, dokonał wyboru: albo Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, albo Uniwersytet w Białymstoku. Na XVIII giełdzie pomysłów na życie setki młodych mogło wybierać z oferty ok. 40 uniwersytetów, akademii i szkół zawodowych, głównie z Polski północno-wschodniej i Warszawy. - Mam głos prawie jak Zenek Martyniuk, umiem go naśladować i znam repertuar od „Przez twe oczy zielone” po „Przekorny los”, które podbiły serca milionów Polaków, lecz piosenkarzem nie zostanę, choć cudownie byłoby śpiewać z Mistrzem – z uśmiechem tłumaczy fenomen swej popularności na imprezach III LO i weselach, gdzie wykonywał przeboje disco polo z nosowo-sepleniącą manierą. - Mam pomysł na życie: jestem młodszym ratownikiem i płetwonurkiem, od dziecka ciągnie mnie do munduru. Po maturze chcę studiować ratownictwo medyczne, by zostać strażakiem lub żołnierzem.

„Siódemka” rusza z naborem do zerówek

Foto: „Siódemka” rusza z naborem do zerówek
cz cz, 08 marca 2018 14:29

Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży będzie miała zerówki. Do tej pory była to jedyna podstawówka w mieście, w której nie planowano utworzyć klas zerowych dla dzieci 6-letnich, które od września miałby rozpocząć obowiązkowe przygotowanie przedszkolne. Teraz dyrektor szkoły Iwona Erynk – Cichowicz poinformowała o planach utworzenia w „siódemce” dwóch oddziałów przedszkolnych.

Opłaty za publiczne przedszkola – wyjaśnienia MEN

Foto: Opłaty za publiczne przedszkola – wyjaśnienia MEN
cz pt, 02 marca 2018 16:17

- Ustalenie wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez gminę następuje w drodze uchwały rady gminy. Nie ma podstaw do zawierania przez dyrektorów przedszkoli publicznych umów cywilnoprawnych z rodzicami, określających wysokość i zasady wnoszenia opłat - podała Ministerstwo Edukacji Narodowej tłumacząc zapisy ustawa o finansowaniu zadań oświatowych, która weszła w życie 1 stycznia 2018 r. - Natomiast wysokość opłat za korzystanie z wyżywienia w publicznych placówkach wychowania przedszkolnego ustala dyrektor przedszkola w porozumieniu z organem prowadzącym przedszkole.

Kochani Rodzice!

Foto: Kochani Rodzice!
JJS pt, 02 marca 2018 15:02

Przed Wami bardzo ważna decyzja: wybór przedszkola dla Waszego dziecka, pierwszej placówki w długim szeregu instytucji edukacyjnych, z którymi będziecie mieć do czynienia przez najbliższe kilkanaście lat. Ten wybór jest tak istotny, ponieważ dotyczy okresu intensywnego rozwoju dziecka i ma decydujący wpływ na jego całe późniejsze życie.

Zmarła kochana nauczycielka i przyjaciółka Irena Wiśniewska

Foto: Zmarła kochana nauczycielka i przyjaciółka Iren...
cz cz, 01 marca 2018 16:45

- Żegnamy Irenę Wiśniewską, pogodną i kochaną koleżankę z nieistniejącej Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży. Irenka 10. czerwca skończyłaby 93 lata – wspomina Helena Polewaczyk, kierująca sekcją emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. - Okazywała dzieciom dużo serca jako nauczycielka w klasach 1 – 4. Nie szczędziła pochwały i uśmiechu. Była bardzo troskliwa, ale i wymagająca, dlatego wychowała kilka pokoleń wdzięcznych wychowanków. Bardzo ją polubiliśmy, bo chętnie dzieliła się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi koleżankami. Uroczystości pogrzebowe nauczycielki Ireny Wiśniewskiej (+ 92) zaczną się w piątek o godzinę 13. mszą świętą w kaplicy na starym cmentarzu. Wcześniej wystawienie ciała Zmarłej od godziny 11.

Ekonomista, mechanik, kolejarz i prawnik szukają zawodu

Foto: Ekonomista, mechanik, kolejarz i prawnik szukaj...
cz śr, 28 lutego 2018 17:43

- Zawsze byłem dzieckiem, które lubiło w domu majsterkować: na podstawie maszyn w gospodarce robiłem modele do zabawy – wspomina 18-letni Mateusz Pastorczyk z „Mechaniaka”, pokazując ze znawstwem młodszym kolegom z gimnazjów, jak działa silnik benzynowy VW: tłok w górę i w dół, korbowód i wał korbowy, a obok pompa wodna do chłodzenia urządzenia i alternator. Młodzieniec stoi przy jednym z 24 stanowisk łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych i burs w hali przy SP nr 9 w Łomży, gdzie odbywała się trzecia giełda edukacyjno-zawodowa „Dobry zawód – fajne życie”.

Szkolne zerówki ruszają z naborem

cz śr, 28 lutego 2018 14:13

W czwartek rozpoczyna się nabór dzieci, które od września miałyby rozpocząć obowiązkowe przygotowanie przedszkolne w oddziałach przedszkolnych utworzonych w miejskich szkołach podstawowych. Te powstaną w pięciu z sześciu podstawówkach. Będą liczyły od jednego do nawet pięciu oddziałów. Nabór do miejskich przedszkoli ruszy dopiero za miesiąc.

Makaron, kasza i płatki na sałatki Michała Myszkiewicza

Foto: Makaron, kasza i płatki na sałatki Michała Mysz...
cz pon, 26 lutego 2018 17:31

15-letnia Ewelina Ferenc ze zręcznością prestidigitatora podrzuca na patelni duży naleśnik, który z jasnego ciasta zamienił się w złocisty krąg: wyobraźni kulinarnej, wiedzy o zrównoważonej diecie i doświadczenia 34-letniego Mistrza Michała Myszkiewicza w kuchniach renomowanych restauracji w Londynie i Warszawie. W Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży przez 3 godziny pokazywał on młodzieży z klasy III a, jak przyrządzić makaron z kurczakiem, sałatkę z kaszy czy placki z cukinią. Gimnazjaliści Magdaleny Rakowskiej – Grochowskiej wygrali konkurs w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”, w którym uczyło się zdrowiej odżywiać 100 000 dzieci z 600 szkół.

Dr Perło nowym prorektorem PWSIiP

Foto: Dr Perło nowym prorektorem PWSIiP
cz śr, 21 lutego 2018 12:55

Nie było niespodzianki. W środę kolegium elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wybrało ekonomistę dr Dariusza Perło na nowego prorektora uczelni do dydaktyki i spraw studenckich. Wybory uzupełniające trzeba było przeprowadzić bo w styczniu, po nieco ponad czterech miesiącach, z funkcji zrezygnował dr hab. Krzysztof Prokop.

Dr Dariusz Perło będzie nowym prorektorem „państwówki”?

Foto: Dr Dariusz Perło będzie nowym prorektorem „pańs...
cz pt, 16 lutego 2018 13:58

Ekonomista dr Dariusz Perło został zgłoszony jako kandydat na nowego prorektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ma zastąpić dr hab. Krzysztof Prokop, który w styczniu, po nieco ponad czterech miesiącach, zrezygnował z bycia prorektorem dydaktyki i spraw studenckich „państwówki”.

Jubileusz III LO w Łomży: „25 lat minęło jak jeden dzień”

Foto: Jubileusz III LO w Łomży: „25 lat minęło jak je...
cz cz, 15 lutego 2018 16:45

Kiedy III LO w Łomży zaczynało edukować, miało 68 uczniów i 15 nauczycieli, a kiedy świętuje jubileusz 25-lecia, nauczycieli jest 48, zaś uczniów 505. Uśmiechnięta 7-ka stanęła wysoko w progu wejściowym, ażeby wprowadzać ponad 100 gości w sympatyczny nastrój, swojski, ciepły, niemalże rodzinny. - Jesteśmy w naszej szkole traktowani przez nauczycieli z należytym szacunkiem, dlatego też potrafimy odwdzięczyć się szacunkiem pedagogom – wyjawia sekret skutecznego wychowania i owocnej edukacji Michał Tatko, 17-latek z klasy 2. f. Kiedy w sali gimnastycznej trwa uroczystość, wychowankowie super matematyczki Anny Szczęsnej wybiorą najważniejsze wydarzenia 25-lecia.

Informatyka na „państwówce” po kontroli PKA

Foto: Informatyka na „państwówce” po kontroli PKA
cz cz, 15 lutego 2018 16:22

Oferowany przez „państwówkę” kierunek informatyka - studia I oraz II stopnia - przeszedł kontrolę Polskiej Komisji Akredytacyjnej i został pozytywnie zaopiniowany w raporcie z wizytacji – informuje Jolanta Święszkowska, rzeczniczka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaznaczając, że uczelnia czeka już tylko na oficjalną ocenę PKA.

Kucharze z gminnego gimnazjum nagrodzeni

Foto: Kucharze z gminnego gimnazjum nagrodzeni
cz cz, 15 lutego 2018 15:09

Klasa IIIA z Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży zajęła pierwsze miejsce w konkursie programu „Lubella inspiruje i edukuje”. W nagrodę w szkole odbędą się warsztaty kulinarne z ekspertem kulinarnym marki Lubella – Michałem „Maglem” Myszkiewiczem.

Dopalacze w szkole?

Foto: Dopalacze w szkole?
cz pon, 12 lutego 2018 17:42

Dwóch uczniów szkoły w Piątnicy w ubiegłym tygodniu prawdopodobnie zatruło się dopalaczami. Jeden był już nieprzytomny, drugi dziwnie się zachowywał i źle się czuł. Pierwszego karetka zabrała do szpitala w poniedziałek, drugiego w środę. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, a dyrekcja zapowiedziała wprowadzenie w szkole „stanu wyjątkowego”. Dziś odbyło się spotkanie dyrekcji z rodzicami poświęcone incydentom.

Studenccy liderzy szkolą się w Łomży

Foto: Studenccy liderzy szkolą się w Łomży
cz pt, 09 lutego 2018 17:37

O autoprezentacji, efektywnym zarządzaniu czy mobilności akademickiej uczą się w Łomży członkowie samorządów studenckich z Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Na ogólnopolską konferencję szkoleniową organizowaną w łomżyńskiej „państwówce” przyjechało pond 50 studentów z całego kraju. - Mam nadzieję, że ta konferencja przyniesie nam liczne korzyści – mówił Maksymilian Prusak z Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Młodzi o konstytucjach

Foto: Młodzi o konstytucjach
cz cz, 08 lutego 2018 16:43

Mateusz Tyszka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, uczeń drugiej klasy o profilu społeczno-ekonomicznym wygrał konkursu „Konstytucje państw europejskich” zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Pokonał 66 rywali w tym Julię Urbanowicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, która zajęła drugie miejsce oraz Martynę Matysek z Uniwersytetu w Białymstoku, która była trzecia.

W tej bibliotece wszystko jest możliwe

Foto: W tej bibliotece wszystko jest możliwe
cz pon, 05 lutego 2018 08:17

Motocykl Yamaha na wyciągnięcie ręki, podczas spotkania z muzykiem i rockerem. Tajemnice z wielowiekowej historii Łomży, odkrywane z historykiem. Wizyta przygotowujących się do rundy wiosennej piłkarzy ŁKS 1926. Spotkanie „Przez oceany z delfinami” z podróżnikiem i żeglarzem, który niedawno wrócił z Wysp Kanaryjskich, a wcześniej zwiedził niemal cały świat. Zabawa z psem, który kiedyś mieszkał w schronisku, a teraz ze swą nową panią bierze udział w szkoleniach i zna niewiarygodne sztuczki. To tylko niektóre z atrakcji dla uczestników zakończonych właśnie ferii w Filii nr 2 MBP. Dzieci były zachwycone i już nie mogą doczekać się kolejnych spotkań w bibliotece – miejscu, w którym można nie tylko wypożyczać książki.

Nie były nudne „ferie z biblioteką” w Zbójnej

Foto: Nie były nudne „ferie z biblioteką” w Zbójnej
cz pt, 02 lutego 2018 11:28

Pełen wrażeń, niespodzianek i doskonałej zabawy – tak minął tydzień „Ferii z biblioteką” dzieciom z Gminy Zbójna. Organizatorem półkolonii dla 37 dzieci z Dobrego Lasu, Kuzi i Zbójnej była Gminna Biblioteka Publiczna.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
190312084044.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę