Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Drużyna SP Olszyny wygrała Turniej BRD w Podlaskiem

Główne zdjęcie
Zwycięzcy: Amelia Rogalska, Milena Kołakowska, Jan Kozłowski, Patryk Sulkowski na XLV Turnieju BRD, Archiwum SP Olszyny

- Nasi 5-klasiści bardzo ciężko na to zwycięstwo zapracowali, wygrywając w finale wojewódzkim XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym we wtorek w Białymstoku – mówi z satysfakcją i dumą dyrektor Sylwia Pieńkowska ze Szkoły Podstawowej imienia Zesłańców Sybiru w Olszynach, powiat łomżyński. - Reprezentowała nas czwórka uczniów: Amelia Rogalska, Milena Kołakowska, Jan Kozłowski i Patryk Sulkowski. Zwyciężyli jako drużyna i indywidualnie.

Drugie miejsce w 45. Turnieju BRD w Białymstoku zdobyła czwórka reprezentantów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży: Dawid Konopka, Adam Kaczyński, Natalia Bar i Aleksandra Stawarz, których opiekunem jest Arkadiusz Bałazy. 

Finał wojewódzki Turnieju BRD odbył się z udziałem 12 czteroosobowych zespołów. 48 uczniów z rocznika 2012 i młodszych rywalizowało w miasteczku ruchu rogowego i boisku z torem przeszkód przy Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku. Ponadto rozegrano inne konkurencje: z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i opatrywania rannych, test wiedzy na tematy z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań. Po czterech godzinach zmagań i zsumowaniu wyników reprezentacja SP w Olszynach okazała się najlepszą w województwie podlaskim.

Przypomnijmy, że przed rokiem w tym samym składzie młodsza grupa również zdobyła 1. miejsce w Podlaskiem. - W klasyfikacji indywidualnej XLV Turnieju BRD triumfował Jan Kozłowski, który zdobył 1. miejsce po dogrywce z koleżanką ze swojej drużyny – relacjonuje Magdalena Lewandowska, nauczycielka wychowania fizycznego w SP Olszyny, która przygotowywała i opiekowała się reprezentacją, we współpracy z emerytowanym od poprzedniego roku wuefistą Stanisławem Rółkowskim. Na 2. miejscu podium znalazła się Milena Kołakowska, na 3. miejscu - Patryk Sulkowski (rok temu w klasyfikacji zajął miejsce 4.), zaś na 4. miejscu – Amelia Rogalska. - To ambitne, zdyscyplinowane i pracowite dzieci – chwali swoich uczniów dyrektor Pieńkowska. 

Ambitna reprezentacja na finał krajowy 

- Same się zgłosiły, ciężko pracowały, trenowały na terenie przy naszej szkole. Szkolne Koło BRD ma jedną godzinę w tygodniu, jednak zajęcia zwykle trwały dwie godziny czy dłużej, ile tylko było potrzeba. Pan Rółkowski i Pani Lewandowska nie żałowali dzieciom czasu, wiedzy i porad, za co obojgu należą się nasze podziękowania. Również Zarząd Polskiego Związku Motorowerowego w Białymstoku wyraził swoje podziękowanie dla Pana Stanisława Rółkowskiego z SP w Olszynach za zaangażowanie i wiele lat pracy w przygotowaniu uczniów do turniejów BRD. W czwartek na XLV  Turnieju dobrze radziła sobie starsza drużyna, 3-osobowa. 3. miejsce zajęli: Filip Kotowski (kl. 8.), Rafał Kołakowski (kl. 7) i Kinga Rogińska (kl. 5.). Jesteśmy dumni, że 17. i 18. czerwca będziemy reprezentować całą naszą Szkołę, gminę Piątnica, powiat łomżyński oraz województwo podlaskie w finale krajowym w Tarnawie Dolnej w Małopolskiem. Reprezentacja z Olszyn będzie pracować, jak dotąd, równie solidnie, wytrwale i z zapałem, tylko jeszcze ciężej, żeby pokazać się z dobrej strony.

 

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 

Foto: Zwycięzcy: Amelia Rogalska, Milena Kołakowska, Jan Kozłowski, Patryk Sulkowski na XLV Turnieju BRD, Archiwum SP Olszyny
Foto: Zdobywcy drugiego miejsca z SP nr 9 w Łomży

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę