sobota, 25 stycznia 2020 napisz DONOS@

„Mój szkolny kolega z misji” przyniósł nagrody dla łomżyńskiej „Dwójki”

Foto: „Mój szkolny kolega z misji” przyniósł nagrody ...
cz pt, 14 czerwca 2019 16:41

Uczniowie i nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży zostali docenieni i nagrodzeni w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. W konkursie wystartowało 380 szkół, a najlepsi nagrody odbierali w gachu Sejmu RP w Warszawie.

Matematyka poszła najsłabiej

cz pt, 14 czerwca 2019 14:59

Zarówno absolwenci pierwszego rocznika ośmioklasowej podstawówki jak i ostatniego rocznika gimnazjów najsłabsze wyniki na egzaminach kończących naukę osiągnęli z matematyki. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży przekazała uczniom wyniki ich egzaminów, a do publicznej wiadomości podała średnie wyniki wojewódzkie. Z matematyki ósmoklasiści uzyskali średnio 46%, a gimnazjaliści 44%punktów możliwych do zdobycia.

Jubileusz w „Państwówce”

Foto: Jubileusz w „Państwówce”
cz cz, 13 czerwca 2019 16:56

- Impulsem do narodzin uczelni były ambicje decydentów i mieszkańców, którzy po reformie podziału administracyjnego z 1999 roku szukali nowej szansy dla naszego miasta – mówi dr hab. prof. PWSIiP Dariusz Surowik rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży podkreślając, że edukacja jest najskuteczniejszą determinantą rozwoju gospodarczego. Podczas uroczystości z okazji jej jubileuszu 15-lecia wręczył wybranym ośmiu przyjaciołom uczelni specjalne statuetki. Pierwsza z nich powędrowała do wicepremiera Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, który nieskromnie mówił, „że rzeczywiście sobie na nią zasłużyłem”.

Jutro wyniki egzaminów, a w szkołach „kolejki” chętnych

Foto: Jutro wyniki egzaminów, a w szkołach „kolejki” ...
cz cz, 13 czerwca 2019 12:57

W piątek uczniowie kończący gimnazja i ósme klasy podstawówek mają poznać wyniki sowich kwietniowych egzaminów. Ogłoszą je Centralna i Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Wyniki są ważne przy naborze do szkół średnich. Ten wchodzi w fazę kulminacyjną. Chętnych do najlepszych szkół w Łomży: liceów I, II i III, oraz „Mechaniaka” jest dwa trzy, razy więcej niż przygotowanych miejsc i to zarówno dla absolwentów gimnazjów jak i podstawówek.

Dobra kadra i jubileusz w PWSIiP

Foto: Dobra kadra i jubileusz w PWSIiP
cz śr, 12 czerwca 2019 08:43

Siódme miejsce w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy” zajęła Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To awans o jedną pozycję względem roku ubiegłego. Uczelnia została porównana do 33 innych publicznych uczelni zawodowych, na ich tle dobrze wypadła w kategoriach, które dotyczyły kwalifikacji oraz rozwoju kadry naukowo-dydaktycznej. – Przez wszystkie lata istnienia uczelni nasi wykładowcy akademiccy zdobyli 19 stopni doktora, 17 stopni doktora habilitowanego, 4 tytuły profesorskie. Te i inne sukcesy będziemy celebrować w najbliższy czwartek podczas uroczystej gali 15-lecia – informuje dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży. Obecność na uczelnianych obchodach potwierdził między innymi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, dr Jarosław Gowin.

Festyn zdrowia w „Jedynce”

Foto: Festyn zdrowia w „Jedynce”
cz pt, 07 czerwca 2019 15:44

Były przedstawienia dotyczące racjonalnej dietetyki, gry i zabawy sportowe oraz quizy promujące właściwe odżywianie. Uczniowie przygotowali różnorodne stoiska zachęcające do jedzenia warzyw i owoców oraz do skosztowania przepysznych zdrowych przekąsek. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży odbył się festyn „Moda na zdrowy styl życia”. Podobnie jak w ubiegłym roku, imprezę zorganizowała Ewa Zabielska, nauczycielka biologii, która realizuje także prozdrowotny program ,,Trzymaj formę”.

Filozofia Reggio w łomżyńskim wykonaniu

Foto: Filozofia Reggio w łomżyńskim wykonaniu
cz pt, 07 czerwca 2019 14:32

- Ja się zachłysnęłam tym podejściem do wychowania – mówiła Agnieszka Bućkowska, dyrektor Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży. Przedszkole to, wraz z palcówką w Szwecji, w ramach programu Ersamus+ realizuje program „Ekologia na co dzień w wychowaniu przedszkolnym z wykorzystaniem filozofii Reggio”. W piątek w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży podczas specjalnej konferencji specjaliści od wychowania przedszkolnego rozmawiali o tym, czym jest model wychowania Reggio Emilia i jakie są efekty wdrażania go w łomżyńskim przedszkolu.

Antypolityka żłobkowa

Foto: Antypolityka żłobkowa
cz pt, 07 czerwca 2019 12:08

- Pytam od lat: dlaczego miejskie żłobki mogą być dotowane, a nasze nie? Dotychczas nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie – mówi Barbara Kuczałek, prezes Stowarzyszenia „Edukator” w Łomży. To przy uratowanych przez to Stowarzyszenie, przed zamknięciem przez władze miasta, dwóch przedszkolach Wesołe Słoneczko i Mały Artysta działają także dwa żłobki. Od 1 września opłaty wnoszone przez rodziców za miejsce w tych żłobkach znacząco wzrastają z 500 na 800 zł miesięcznie. - Nie dajemy rady tego utrzymać – mówi prezes Kuczałek potwierdzając informacje o podwyżkach.

Coś naprawdę dobrego

Foto: Coś naprawdę dobrego
cz cz, 06 czerwca 2019 17:17

- Długo czekaliśmy na takie rozwiązanie, aby nasze dzieci miały rehabilitację – mówi Beata Szewczyk, mama Patrycji jednej z podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego. Działa on strukturach Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, który zapewnia opiekę, a od trzech miesięcy także rehabilitację sześciu nastolatkom z głębokim stopniem niepełnosprawności. To dzięki współpracy Miasta Łomża i Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W ośrodku zatrudniono zawodowego rehabilitanta, a dwa razy w tygodniu na ćwiczenia z podopiecznymi przychodzą studenci kierunku fizjoterapia.

Dyrektor Łuba zostaje w I LO. W SP 10 i SP 7 będą zmiany

Foto: Dyrektor Łuba zostaje w I LO. W SP 10 i SP 7 bę...
cz śr, 05 czerwca 2019 17:37

Jerzy Łuba, który dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, jest od 2004 roku nadal będzie pełnił tę funkcje. Był jedynym kandydatem w ogłoszonym konkursie na dyrektora tej szkoły i jego kandydaturę przegłosowała Komisja. To nie jedyny dyrektor, który wygrał konkurs na kolejną kadencję. Tak samo będzie także w PP nr 1 i nr 9. W SP 10 nowym dyrektorem ma zostać dotychczasowa wicedyrektor.

„40 lat minęło jak jeden dzień” po maturze w I LO

Foto: „40 lat minęło jak jeden dzień” po maturze w I LO
cz śr, 05 czerwca 2019 07:58

Ponad 80 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży z 1979 r. spotkało się w gościnnych murach „ukochanego liceum”, jak z sentymentem nazywał je dyrektor Zygmunt Zdanowicz. Świętowali jubileusz 40 lat od matury w gmachu przy ul. Bernatowicza, gdzie jedyną reprezentantką ukochanych wychowawców była fizyczka prof. Wanda Jankowska, z domu Kęciak. - Jest wśród nas wielu, którzy mogą za niezrównanym nauczycielem języka rosyjskiego i wychowawcą mojej klasy Panem Janem Maksimowiczem powtórzyć „mnie pawiezło!” - opowiada o spotkaniu z koleżankami i kolegami po 40 latach ceniona polonistka SP 9 Wiesława Domalewska.

„Ekonomik” czeka na ładną fasadę

Foto: „Ekonomik” czeka na ładną fasadę
cz wt, 04 czerwca 2019 15:08

Popularny „Ekonomik”, czyli Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 przy ulicy Mikołaja Kopernika w Łomży, to chyba już ostatnia z łomżyńskich szkół, która czeka na nową fasadę. Ze starej na potęgę sypie się tynk szpecąc budynek i ukazując gołe, nieocieplone jeszcze ściany. O nową fasadę z ociepleniem od lat u władz miasta zabiega dyrekcja szkoły. Teraz zadanie weszło do miejskiego planu, ale... brakuje pieniędzy.

Patriotyczne „Razem dla edukacji”

Foto: Patriotyczne „Razem dla edukacji”
cz wt, 04 czerwca 2019 08:16

Byli na cmentarzu w Rossie przy pomniku pod którym pochowane jest serce Józefa Piłsudskiego. Spacerowali zabytkowymi uliczkami Wilna do Matki Boskiej Ostrobramskiej i do celi Konrada – bohatera III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. W ramach projektu „Razem dla edukacji” młodzież z łomżyńskiej Wety, wspólnie z młodzieżą z polskiej szkoły w Ejszyszkach, zgłębiała wiedzę o wielkich Polakach żyjących na Wileńszczyźnie oraz poznawała historię i kulturę Ziemi Wileńskiej.

Wygrali Integracyjny Turniej Piłki Nożnej

Foto: Wygrali Integracyjny Turniej Piłki Nożnej
cz pt, 31 maja 2019 15:26

Pokonali miejskich urzędników i kleryków. Drużyna Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży wygrała Integracyjny Turniej Piłki Nożnej.

Cięcia w szkołach

Foto: Cięcia w szkołach
cz pt, 31 maja 2019 11:45

Ograniczanie liczny wicedyrektorów szkół, zwolnienia bibliotekarzy i pedagogów. Przez miejskie szkoły podstawowe przeszła fala cięć... wydatków osobowych. To – według nieoficjalnych informacji - skutek podpisanych w ubiegły piątek nowych arkuszy organizacyjnych szkół i poleceń z ratusza. - Można to było zrobić miesiąc, dwa wcześniej, a nie teraz nauczyciele dostają wypowiedzenia, czy zmiany zakresu pracy. Jak ich nie przyjmą, to stracą pracę, a dziś jest za późno, żeby ludzie szukali sobie nowej pracy – mówi Ewa Chludzińska, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży.

Matematyczny konkurs w PWSIiP

Foto: Matematyczny konkurs w PWSIiP
cz pt, 31 maja 2019 10:55

Tomasz Modzelewski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży zwyciężył w konkursie matematycznym zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości. – Po raz czwarty jestem w finale. W tym roku zadania podpasowały mi, dotyczyły algebry, kombinatoryki. Wiedza szkolna nie wystarcza do zwycięstwa, trzeba mieć jeszcze wprawę, matematyczne wyczucie, umiejętność rozwiązywania niestandardowych problemów. Jeżeli dodatkowo jest się pod opieką nauczyciela, który ma duże ambicje oraz funkcjonuje się w dobrej klasie, w optymalnym środowisku rówieśniczym, to bardzo pomaga – mówił uczeń drugiej klasy, który jeszcze jako młody gimnazjalista, zdobywał w matematycznej rywalizacji wyróżnienia w kategorii najmłodszy uczestnik konkursu. Do tegorocznego zwycięstwa przygotował go matematyk Piotr Łowicki. On także odebrał nagrodę – jako najlepszy nauczyciel dziewiątej edycji Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego.

Patriotyczna i rozśpiewana „Siódemka”

Foto: Patriotyczna  i rozśpiewana „Siódemka”
cz cz, 30 maja 2019 16:23

Dwukrotnym wykonaniem ponadczasowej piosenki „Kocham wolność” zakończył się doroczny „Wieczór patriotyczny”, który w tym roku odbył się w południe, w Szkole Podstawowej nr 7. – Uroczystość patriotyczna na stałe zapisała się już w tradycji naszej szkoły – podkreślała dyrektor Iwona Erynk-Cichowicz. – Spotykamy się ósmy rok, żeby świętować i wspólnie, choć na chwilę, skłonić swe myśli ku refleksji nad bogatą historią naszego narodu, aby razem wykonać pieśni patriotyczne, które niegdyś śpiewali nasi przodkowie.

Dotacja na rozwój ASP w Łomży

Foto: Dotacja na rozwój ASP w Łomży
cz cz, 30 maja 2019 16:09

- Traktujemy to jako zaliczkę na stworzenie fundamentu – mówił prof. nadzw. Roman Engler, rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży podpisując umowę z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Markiem Olbrysiem na dotację projektu „Kompleksowy program rozwoju ASP w Łomży”. Wartość projektu to niespełna 1,3 mln zł, a dofinansowanie unijne z środków RPO Województwa Podlaskiego wynosi ponad 1,2 mln zł.

PWSIiP będzie szkolić trenerów boksu

Foto: PWSIiP będzie szkolić trenerów boksu
cz cz, 30 maja 2019 13:02

Rada Wydziału Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jednomyślnie przegłosowała, a Polski Związek Bokserski pozytywnie zaopiniował, uruchomienie na kierunku wychowanie fizyczne specjalizacji trener boksu II klasy. Uzyskana przez PWSIiP zgoda, to pierwsza decyzja, jaką podpisał odpowiedzialny za wyszkolenie polskich bokserów nowy wiceprezes PZB Zbigniew Maleszewski. „Państwówka” jest jednocześnie jedyną uczelnią w Polsce, która uzyskała tego typu uprawnienie. – Jestem Łomżyniakiem i chcę, aby nasze miasto stało się zapleczem krajowego boksu – mówi Zbigniew Maleszewski.

„Musimy utrzymać jedność”. W ZNP Chludzińska za Kołos.

Foto: „Musimy utrzymać jedność”. W ZNP Chludzińska za...
cz wt, 28 maja 2019 15:04

Dr Ewa Chludzińska, dotychczasowa wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży została nowym prezesem oddziału. Dotychczasowa prezes Aleutyna Kołos, która szefową związku była przez cztery kolejne kadencje, nie kandydowała na następną. Integrowanie nauczycieli, pracowników oświaty, powiększenie zasobów ludzkich - to główne cele nowej łomżyńskiej prezes ZNP. - Musimy utrzymać jedność. Nastroje wśród nauczycieli i pracowników oświaty są bardzo pesymistyczne. Nauczyciele czują się upokorzeni sytuacja, jaka się zdarzyła niedawno – mówił Ewa Chludzińska podkreślając, że prawie miesiąc strajkowania nie przyniósł żadnych efektów.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę