Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Nowi mianowani nauczyciele

Foto: Nowi mianowani nauczyciele
mm cz, 27 sierpnia 2020 14:08

Dwudziestu nauczycieli z łomżyńskich szkół otrzymało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Tradycyjnie uroczystość poprzedziło ślubowanie.

Rektor PWSIiP przewodniczącym KRePUZ

Foto: Rektor PWSIiP przewodniczącym KRePUZ
mm cz, 27 sierpnia 2020 12:53

Dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, został wybrany przewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Zgromadzenie Plenarne Konferencji 26 sierpnia w Skierniewicach wybrało profesora PWSIiP na czteroletnią kadencję.

Nowy rok szkolny z koronawirusem

Foto: Nowy rok szkolny z koronawirusem
mm cz, 27 sierpnia 2020 07:30

- Prawie 18 tysięcy uczniów, licząc razem z przedszkolakami, rozpoczyna w poniedziałek nowy rok szkolny w placówkach podległych miastu – informuje Paweł Piwowarski, naczelnik wydziału oświaty ratusza w Łomży. Jednak tym razem wyjątkowo, ze względu na epidemię koronawirusa i rygory sanitarne, oficjalna inauguracja z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i władzami miasta nie została zaplanowana. - Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w małych grupach, przeważnie w zespołach klasowych, w formie spotkań z wychowawcami – mówi kierownik kancelarii prezydenta Grzegorz Daniluk. Ciekawe, jak to wszystko będzie wyglądać w szkołach...?

Kalendarz roku szkolnego

Foto: Kalendarz roku szkolnego
mm wt, 25 sierpnia 2020 08:31

We wtorek rozpoczynają się lekcje w szkołach. Dziś publikujemy kalendarz opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Przedszkole Niepubliczne Motylek – Przedszkole inne niż wszystkie.

Foto: Przedszkole Niepubliczne Motylek – Przedszkole ...
mm so, 22 sierpnia 2020 10:06

Motylek - przyjazny dla dzieci zdrowych i z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Ciepło, opieka, kreatywność, otwartość to nasza wizytówka. Nie oszczędzamy na jakości. Trudne pytania: Które przedszkole spełni moje oczekiwania? Będzie miejscem bezpiecznym, rozwijającym zainteresowania, które otoczy troską najmłodszych? Na te i inne pytania odpowiadam: Przedszkole Niepubliczne Motylek!

Upragnione listy przyjętych do szkół średnich w 2020 r.

Foto: Upragnione listy przyjętych do szkół średnich w...
mm śr, 19 sierpnia 2020 16:04

- Sympatyczna atmosfera, nabór do Szkoły zgodny z regulaminem, a komisja pod przewodnictwem matematyka Tomasza Szałkowskiego obradowała w miniony piątek, bo chętni do klas pierwszych i rodzice złożyli oryginały świadectw i zaświadczeń z egzaminu 8-klasisty wcześniej, nie czekając do ostatniej chwili – mówił w środowe przedpołudnie Jerzy Łuba, dyrektor I LO imienia T. Kościuszki w Łomży, gdzie od 1. września naukę zacznie w 6 klasach pierwszych 167 dziewcząt i chłopców. W Łomży na uczennice i uczniów miasta, powiatu i regionu czekało 1 590 miejsc w szkołach średnich.

Dominik Bołtralik zwycięzcą XVII Konkursu im. dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły

Foto: Dominik Bołtralik zwycięzcą XVII Konkursu im. d...
mm pon, 17 sierpnia 2020 18:52

Dominik Bołtralik, absolwent łomżyńskiej „Wety”, wygrał konkurs i zdobył indeks Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Podopieczny lek. wet. Joanny Cwaliny wykazał się ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą ketozy.

Luksusowo w ZSCKR w Marianowie

Foto: Luksusowo w ZSCKR w Marianowie
mm cz, 13 sierpnia 2020 14:56

- Przede wszystkim bezpiecznie, ale i komfortowo będą jeździć nasi uczniowie na różnego rodzaju wycieczki, wyjazdy edukacyjne czy integracyjne – cieszy się Sławomir Łomotowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie i z uśmiechem prezentuje Mercedesa i VW-a. - Nówki - zachwala.

Przy listach do liceów i techników śmiech i płacz

Foto: Przy listach do liceów i techników śmiech i płacz
mm śr, 12 sierpnia 2020 17:51

Miasto Łomża przygotowało na rok szkolny 1590 miejsc w szkołach średnich dla absolwentów klas 8. szkół podstawowych. Licea i technika w środę wywiesiły listy zakwalifikowanych - wstępnie, bo teraz uczniowie i rodzice mają tydzień na potwierdzenie zadeklarowanego wyboru. Odbędzie się to poprzez przyniesienie do sekretariatu oryginałów świadectw i zaświadczeń z egzaminu 8-klasisty. II LO w Łomży przeżyło oblężenie: do 5 klas przyjęto 140 kandydatów, ale ok. 110 musiano odrzucić. W szkołach średnich nadmiar albo zero chętnych.

Mają świadectwa dojrzałości i znają wyniki matur

Foto: Mają świadectwa dojrzałości i znają wyniki matur
mm wt, 11 sierpnia 2020 15:04

Mateusz Brajczewski emanuje energią, kiedy wybiega z radością w sercu i promiennym uśmiechem na twarzy do czekającego przed Szkołą przy Bernatowicza Taty. Obaj są zadowoleni ze świadectwa maturalnego 18-latka oraz wyników po egzaminie, dzięki czemu Absolwent I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży zamieszka w większym mieście, gdzie zacznie studia, np. w UW, PB lub UG. Tak sympatycznych i śmiałych młodzieńców Pokolenia Pandemii spotkamy w Łomży dużo więcej, ale tegoroczne matury wypadły w Białymstoku o wiele lepiej niż w 602-letnim mieście nad Narwią.

Unijne projekty odmieniają szkołę w Marianowie

Foto: Unijne projekty odmieniają szkołę w Marianowie
JJS pon, 03 sierpnia 2020 12:46

Ponad 40 milionów złotych to wartość projektów współfinansowanych ze środków unijnych, realizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. Dzięki nim ta zasłużona placówka ma szansę stać się najnowocześniejszą i jeszcze bardziej ekologiczną placówką rolniczą w regionie, oferując swym uczniom znacznie większe możliwości rozwoju oraz zdobycia wszechstronnego wykształcenia.

Matematyka na 47%

Foto: Matematyka na 47%
cz pt, 31 lipca 2020 17:11

Ósmoklasiści poznali wyniki swoich egzaminów. Tradycyjnie najsłabsze osiągnęli z matematyki. W województwie podlaskim średnio było to 47% punktów. - Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie otwarte, w którym uczniowie na podstawie informacji zawartej w zadaniu musieli przedstawić uzasadnienie tezy dotyczącej podanego wielokąta – podaje Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Certyfikowana Klasa Wojskowa

Foto: Certyfikowana Klasa Wojskowa
JJS pt, 31 lipca 2020 12:33

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży informuje absolwentów szkół podstawowych o prowadzonym naborze do nowopowstałej, Certyfikowanej Klasy Wojskowej - oddziału przygotowania wojskowego. Szkoła uzyskała zezwolenie na prowadzenie takiego oddziału od 1 września 2020 roku.

Startuje rekrutacja do nowego żłobka

cz pon, 27 lipca 2020 15:50

Rodzice małych dzieci, którzy chcieliby posyłać je do nowego miejskiego żłobka mogą pobierać dokumenty rekrutacyjne, a od przyszłego poniedziałku będzie można je składać. Miejski Żłobek nr 3 powstaje na bazie Przedszkola Publicznego nr 14 przy ul. Kołłątaja 8. Dzięki temu, że powstaje przy wsparciu środkami unijnymi teraz rodzice zyskają także bezpłatne wyżywienie dla swoich dzieci.

„Sąsiedzi” dzielą pieniądze dla szkół

cz pt, 17 lipca 2020 14:03

Gminy Łomża, Piątnica, Śniadowo, Miastkowo i Wizna otrzymają pieniądze na poprawę jakości edukacji, wyrównanie szans dzieci i wzmacnianie kompetencji zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Zarząd województwa podlaskiego przyznało dofinansowanie unijnej na 5 projektów zgłoszonych w ramach naboru przeprowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi”.

Ranking szkół wyższych Perspekywy

Foto: Ranking szkół wyższych Perspekywy
cz pt, 17 lipca 2020 09:42

Uniwersytet Jagielloński przed Uniwersytetem Warszawskim (przed rokiem było odwrotnie) i Politechniką Warszawską - tak wygląda czołówka tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych przygotowanego przez „Perspektywy”. W Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zajęła 7 lokatę zdobywając 68,1 na 100 możliwych punktów.

W szkołach średnich nadmiar albo zero chętnych

Foto: W szkołach średnich nadmiar albo zero chętnych
cz wt, 14 lipca 2020 07:41

- To nie rodzice wybierali naszemu synowi Szkołę, tylko on sam od półtora roku powtarzał, że chce uczyć się w I LO – mówi z uśmiechem Aleksandra Klekner, mama Jakuba, który zamierza pobierać nauki z klasą o profilu biologiczno-medycznym I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. Jakub wybrał profil biolmed, ponieważ zamierza po maturze i studiach zostać lekarzem. Ma świadectwo z czerwonym paskiem, które doceni Szkoła z 406-letnią tradycją i 87. miejscem w Polsce w rankingu liceów Miesięcznika Perspektywy. I LO ma miejsc na rok szkolny 174, a zgłoszeń 178, więc może i dla Kuby się znajdzie. W szkołach średnich miasto Łomża przygotowało kandydatom 1590 miejsc.

Koronawirus nie rozniósł się w przedszkolu

Foto: Koronawirus nie rozniósł się w przedszkolu
cz wt, 07 lipca 2020 15:43

- U nikogo z badanych nie stwierdzono zakażenia koronawirusem w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim – podaje Helena Zastawna dyrektor przedszkola zaznaczając jednakże, że decyzją organu prowadzącego, i ze względów bezpieczeństwa, do końca lipca przedszkole będzie nieczynne.

Nowi dyrektorzy z III LO i SP 4

Foto: Nowi dyrektorzy z III LO i SP 4
cz pon, 06 lipca 2020 14:35

Katarzyna Życzkowska, dotychczasowa wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, zastąpi na stanowisku dyrektora szkoły Grażynę Chodnicką. Prezydent Łomży podpisał dziś zarządzenia o powołaniu dyrektorów także w II LO i SP nr 4.

Ósmoklasiści z Łomży i okolic idą do szkoły średniej

Foto: Ósmoklasiści z Łomży i okolic idą do szkoły śre...
cz śr, 01 lipca 2020 08:04

- Zapraszamy absolwentki i absolwentów szkół podstawowych z Łomży i sąsiednich miejscowości do wstąpienia w poczet uczennic i uczniów naszej Szkoły – zachęca dyrektor Grażyna Chodnicka, która po 15 latach kierowania III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży przekaże stanowisko nowej dyrektor Katarzynie Życzkowskiej. W II LO w Łomży nadal dyrektorem będzie chemiczka Jolanta Kossakowska, z którą 8-klasistów zaprasza trzecioklasistka z „Drugiego” Aleksandra Szeligowska. - Gmach szkoły jest wprawdzie ponad stuletni, ale po wakacjach będzie jak nowy, ponieważ trwają gruntowne remonty - zachęca Ola, chwaląc nauczycieli za wymagania oraz życzliwość dla uczniów.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę