Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Studiuj i pracuj!

JJS pt, 17 lutego 2023 14:12

Do 23 lutego trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia z Informatyki oraz Technologii żywności i żywienia człowieka. Zachęcamy do skorzystania z unikalnej oferty studiów hybrydowych, które umożliwiają godzenie nauki z aktywnością zawodową. Studiuj i pracuj – to tegoroczne hasło rekrutacji na studia drugiego stopnia w publicznej uczelni w Łomży.

Wykonawca hali sportowej przy SP5 zszedł z budowy

mm cz, 16 lutego 2023 17:24

Budowa hali sportowej przy SP nr 5 została wstrzymana. Wykonawca zszedł z budowy – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zmarła lekarz weterynarii Maria Szarowska (+ 68)

mm pt, 27 stycznia 2023 19:31

- Była dobrym człowiekiem i dobrym fachowcem, skoncentrowaną na swojej pracy profesjonalistką – wspomina zmarłą w środę Marię Szarowską, która po studiach w SGGW przez 42 lata nauczała w „Wecie” w Łomży, dyrektor ZSWiO nr 7 Bogumiła Olbryś. - 20 lat temu poznałyśmy się z Panią Marią. Od trzech lat przebywała na emeryturze. Była lubiana przez nasze środowisko pedagogiczne i uczniowskie. Zapamiętamy Ją jako bardzo kompetentną nauczycielkę, oddaną Szkole i młodzieży.

„Jeśli zdolny uczony, to...” z Białegostoku

mm śr, 25 stycznia 2023 17:28

Na 36 laureatów stypendium ministra edukacji i nauki aż 33 to uczniowie ze szkół w Białymstoku, 2 z Bielska Podlaskiego i 1 z Suwałk. - Najlepsi z najlepszych – tak określił laureatów wiceminister Dariusz Piontkowski podczas uroczystości wręczenia dyplomów do nagród po 3 tys. zł w II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, którego 20 uczniów lub absolwentów dostało stypendia MEiN. Na liście stypendystów ministerialnych nie ma w tym roku nikogo ze szkół w Łomży. Co się stało?

Laptopy dla 4-klasistów szkół podstawowych

mm wt, 24 stycznia 2023 19:09

Począwszy od września tego roku, wszyscy uczniowie 4 klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im przez kolejne lata edukacji – ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o równe szanse dla uczniów.

Studniówka I LO w 160. rocznicę Powstania Styczniowego

mm pon, 23 stycznia 2023 16:48

Poloneza prowadził w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży dyrektor Jerzy Łuba w parze z maturzystką, a za nimi szedł korowód dziewcząt i chłopców. Studniówki do niedawna odbywały się zwykle tak, że uczennice i uczniowie zapraszali partnerkę lub partnera ze swojej czy innej szkoły, a w tym roku było wyraźnie widać, że maturzystki i maturzyści nie szukali połówki do pary „na siłę”. Niektórzy bawili się na dorosłym balu karnawałowym w pojedynkę i tańczyli w grupie koleżanek i kolegów. Studniówka zaczęła się o godz. 17.30 w niedzielę, a zakończyła w poniedziałek o 4. rano.

I LO w Łomży w pierwszej 100-ce szkół olimpijskich

mm pon, 16 stycznia 2023 17:32

Ogólnopolski ranking „Perspektyw” na najlepsze licea i technika wywołuje duże zainteresowanie w kręgu rodziców i dzieci, bo ułatwia poszukiwanie wybranej szkoły, ale również intryguje w kręgach dyrektorów i nauczycieli, umożliwiając im porównanie się z innymi. Jak to z rankingami typu „100 najlepszych przedszkoli świata” bywa, najwięcej zależy od zastosowanych kryteriów. Po artykule o rankingu „Perspektyw” na rok 2023 dostaliśmy sygnał, że pominęliśmy szkoły olimpijskie. To fakt.

Wirtualne strzelnice w „Ekonomiku” i „Budowlance”

mm pon, 16 stycznia 2023 17:12

Dwie wirtualne strzelnice, tj. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 i w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 otwarto dziś w Łomży. W obu tych szkołach są klasy mundurowe, a oddane dziś pracownie pozwolą wzbogacić zajęcia młodzieży.

Łomżyńskie instytucje zapraszają na ferie

mm pon, 16 stycznia 2023 10:29

Bardzo urozmaicony program zajęć kulturalno-edukacyjno-sportowych na ferie przygotowały dla najmłodszych łomżyńskie instytucje. Muzeum Północno-Mazowieckie oferuje warsztaty i zajęcia z kulturą w tle. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Oddziału dla Dzieci i trzech filii na zabawy integracyjne i ruchowe, głośne czytanie oraz różne zajęcia i spotkania. Regionalny Ośrodek Kultury przygotował „Zimową Akademię Artystyczną ROK 2023”. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje „Ferie na lodzie”, „Ferie w wodzie” i „Ferie kreatywne”. Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych proponuje cykl zajęć scenicznych i plastycznych „Odkrywcy kultury- Afryka”, ale tu zainteresowanie było tak duże, że listy uczestników zostały już zapełnione.

Maturzyści z „Ekonomika” mogli bawić się aż do rana

mm nie, 15 stycznia 2023 09:39

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży organizuje studniówkę tradycyjnie w swojej siedzibie. Sala gimnastyczna została tak przemieniona na salę balową, że można było wielce podziwiać dekoratorów, którzy stworzyli biały baldachim marzeń nad głowami tańczących. Ściany z granatowych kurtyn były świadkami poloneza z dyrektorem Pawłem Drożyner w pierwszej parze.

4. miejsce dla I LO w Łomży w rankingu „Perspektyw” 2023

mm cz, 12 stycznia 2023 12:19

I Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży to Szkoła z 408-letnią tradycją, jedna z najstarszych w Polsce i niezmiennie w czołówce rankingu „Perspektyw. Zestawienie stara się porównać jakość kształcenia w szkołach w całej Polsce. W województwie podlaskim ranking na 2023 r. najwyżej ocenia I LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, a I LO w Łomży jest na 4. miejscu, zajmując w kraju 145. pozycję. Które miejsca zajmuje II LO oraz Inni?

Konkurs fotograficzny i recytatorski dla łomżyńskiej młodzieży

mm so, 07 stycznia 2023 15:14

Młodzież z internatów i burs, a wrażliwa na słowo i obraz, po raz kolejny ma szansę zaprezentować się w konkursie „Podlaskie w moim sercu”. Chętni powinni się zgłosić do internatu ZSCKR w Marianowie.

Mechaniak zrealizował aż siedem inicjatyw dzięki Szkolnemu Budżetowi Obywatelskiemu

JJS pt, 30 grudnia 2022 12:26

Społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego była niezwykle kreatywna podczas realizacji pilotażowej edycji programu Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Uczniowie nie tylko napisali siedem projektów, ale współdziałali tak, że zostały zrealizowane wszystkie: dwa miękkie i pięć twardych. Przeprowadzający akcję SBO w czterech łomżyńskich szkołach średnich Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej przekazał Mechaniakowi na ich wprowadzenie siedem tysięcy złotych. – Jestem bardzo zadowolony, że w naszej szkole w tym roku pojawił się Szkolny Budżet Obywatelski – podkreśla jeden z autorów projektów Michał Zieliński, dodając, że ma nadzieję, iż takich akcji będzie więcej, bo korzystają dzięki nim i szkoła, i uczniowie.

Szkolny Budżet Obywatelski w I LO również zakończony sukcesem

JJS wt, 27 grudnia 2022 08:33

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki wybrała już najlepsze projekty w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Uczniowie zagłosowali na dofinansowanie kultowego w szkole wydarzenia, 44 już Tygodnia Kultury Uczniowskiej, na co otrzymali dwa tysiące złotych oraz projekt „Nasze 100 dni do studniówki”. Zyskali dzięki temu kolejne pięć tysięcy na zakup materiałów dekoracyjnych, które będą wykorzystywane podczas kolejnych studniówek. Było to możliwe dzięki współpracy szkoły z realizującym SBO Stowarzyszeniem Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej, dofinansowanym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności.

Finał Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w Szkołach Katolickich

JJS cz, 22 grudnia 2022 07:43

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego podsumowano Szkolny Budżet Obywatelski. Społeczność szkolna wybrała w głosowaniu dwa projekty: zakup stacji do wewnętrznej segregacji odpadów oraz zorganizowanie cyklu zajęć z psychologiem, które pozwolą uczniom lepiej radzić sobie z emocjami i stresem. Na ich sfinalizowanie szkoła otrzymała od realizującego w Łomży projekt SBO Stowarzyszenia Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej siedem tysięcy złotych.

Dlaczego warto pomyśleć o zmianie zawodu ?

JJS wt, 20 grudnia 2022 14:11

Zmiana branży pozwala profesjonalistom poznać różne ścieżki kariery, zainteresowania i korzyści. Kiedy myślisz o zmianie zawodu, istnieje kilka prostych kroków, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele zawodowe.

Konkurs „Dbam o środowisko” rozstrzygnięty

mm wt, 20 grudnia 2022 12:41

Gabriela Tkacz z Łomży zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie wiedzy „Dbam o środowisko”, pokonując ponad setkę uczestników z sześciu województw i wykazując się najlepszą wiedzą z zakresu prawnych aspektów ochrony przyrody. Ochroną przyrody osiemnastolatka interesuje się holistycznie – od naukowej problematyki ocieplenia klimatu po praktyczne ograniczanie własnego „śladu węglowego” na planecie Ziemia.

Mikołajkowa impreza i inwestycje w Ekonomiku dzięki Szkolnemu Budżetowi Obywatelskiemu

JJS pon, 19 grudnia 2022 08:04

Społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 zagłosowała w Szkolnym Budżecie Obywatelskim. Uczniowie i nauczyciele uznali, że wśród projektów twardych najciekawsze są te dotyczące zakupu sprzętu sportowego oraz dodatkowego wyposażenia, w tym puf na korytarze. Najlepszym projektem miękkim okazała się impreza „Bajeczne mikołajki w Ekonomiku”, zorganizowana w szkole po raz pierwszy, ale jak twierdzą uczniowie na pewno nie ostatni. Na ich finalizację Ekonomik otrzymał od realizującego projekt Stowarzyszenia Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności, siedem tysięcy złotych.

Zmarła Zofia Tyszka

mm śr, 14 grudnia 2022 17:34

W wieku 90 lat zmarła Zofia Tyszka (1932-2022), emerytowana nauczycielka, harcerka i wieloletni członek Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Ostatnia próba przed nową maturą

mm pon, 12 grudnia 2022 14:10

Od języka polskiego rozpoczął się w poniedziałek cykl matur próbnych. To ostatni sprawdzian przed majową maturą. W roku 2023 uczniowie będą zdawali matury wg nowej formuły, o czym na wspólnej konferencji poinformowali wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski i dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Agnieszka Muzyk.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę