Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dziewczyna o kasztanowych włosach

Konkurs „Dziewczyna o kasztanowych włosach” uświetnił XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ph. „Biblioteka – miejsce na czasie”.

W Hali Kultury odbyła się dziś 8 maja XII edycja Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego skierowanego do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W tym roku młodzież wykazała się znajomością książek kanadyjskiej autorki Lucy Maud Montgomery: Ania z Avonlea, Ania na uniwersytecie, Ania z Szumiących Topoli. 

Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn. W konkursie wzięli udział reprezentanci: Szkoły Podstawowej w Drozdowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie oraz z łomżyńskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I oraz Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II. Trzyosobowe drużyny (oraz wyjątkowo w tym roku zespół jednoosobowy) zostały wyłonione w wyniku eliminacji szkolnych. Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczestnicy odpowiadali na pytania ustne i pisemne oraz formułowali wypowiedzi na podstawie wysłuchanych fragmentów.

W wyniku zmagań czytelniczych I miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży: Mateuszowi Jankowskiemu, Poli Galińskiej, Maji Ciuchnickiej przygotowujących się pod kierunkiem Kamilli Rybarz-Bargielskiej. II miejsca – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. im. Jana Pawła II Łomży: Amelia Zielińska, Anna Przyborowska, Natalia Trzcinka pod kierunkiem Izabeli Szymczyk; III miejsca – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Drozdowie: Aleksandra Sielawa, Aleksandra Sokalska, Marcel Wierciszewski pod kierunkiem  Agnieszki Kalskiej. 

DSC02330.jpg

Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie: 

Mariola Kamińska – pracownik Biura Organizacji Widowni Teatru Lalki i Aktora w Łomży

Aleksandra Morawska – bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży

Monika Kulbacka – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży

 

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia oraz pamiątkowe dyplomy. 

 

Źródło: Oddział Dziecięcy MBP

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę