Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Sale przed maturą wydezynfekowane i zaplombowane

Foto: Sale przed maturą wydezynfekowane i zaplombowane
cz cz, 04 czerwca 2020 16:56

- Matury w roku epidemii koronawirusa to dla nas nowe i trudne doświadczenie organizacyjne, ze względu na przebieg egzaminów maturalnych i zalecenia sanitarne, mające na celu przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się groźnego zarazka – mówi matematyk Tomasz Szałkowski, wicedyrektor I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. Szkoła z 406-letnią tradycją przygotowuje się od 2 dwóch tygodni, by sale spełniły warunki, m.in., półtorametrowego odstępu między krzesłami maturzystów. Matury zaczną się w poniedziałek, 8. czerwca, od wejścia w maskach na egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. W Łomży ma pisać 1105 maturzystów z liceów i techników.

Nagrody dla młodych pasjonatek fotografii z łomżyńskiej Dwójki!

Foto: Nagrody dla młodych pasjonatek fotografii z łom...
cz pon, 01 czerwca 2020 07:04

Zdjęcia Magdaleny Duchnowskiej uczennicy klasy Va oraz Oliwii Borawskiej uczennicy klasy 8b ze Szkoły Podstawowej nr2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży zostały nagrodzone w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt.: #zostańwdomu_bądźkreatywny.

Szkoła dla wyjątkowych dzieci

Foto: Szkoła dla wyjątkowych dzieci
JJS pt, 29 maja 2020 14:15

Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Sprzężoną prowadzona jest przez Fundację DR OTIS od 2015 roku. Zaprasza do swoich progów uczniów z autyzmem, niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim na podstawie orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz orzeczenia o kształceniu specjalnym. Prowadzimy zajęcia z psychologiem, pedagogiem specjalnym, muzykoterapię, integracją sensoryczną, rehabilitację, logopedię, neurologopedię wraz z komunikacją alternatywną PECS, zajęcia rewalidacyjne.

Przedszkole Niepubliczne Motylek

Foto: Przedszkole Niepubliczne Motylek
JJS pt, 29 maja 2020 13:37

Motylek - przyjazny dla dzieci zdrowych i z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Ciepło, opieka, kreatywność, otwartość to nasza wizytówka. Nie oszczędzamy na jakości.

„Somewhere over the rainbow” na saksofonach z Łomży

Foto: „Somewhere over the rainbow” na saksofonach z Ł...
cz śr, 27 maja 2020 07:36

Budynek Szkoły Muzycznej w Łomży podczas stanu epidemii świeci pustkami, ale życie muzyczne i edukacyjne nie zamarło. - To trudny i wyjątkowy dla wszystkich czas, lecz nasze zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu online – opowiada Urszula Gosk, nauczyciel klasy saksofonu łomżyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. - Każdy z moich uczniów, z pomocą najbliższych, nagrywał swoją partię w domu. Powstał z tego utwór z ciekawym „twistem” aranżacyjnym mojego autorstwa. Dzięki temu, przedstawiamy Czytelnikom 4lomza.pl wideo, które powstało w trakcie nauki zdalnej.

Słabiutka frekwencja w szkołach po wielkim powrocie

Foto: Słabiutka frekwencja w szkołach po wielkim powr...
cz pon, 25 maja 2020 16:05

- Wielki comeback okazał się „mikroskopijny” – żartobliwie komentuje Justyna Brzóska pierwszy dzień wielkiego powrotu uczniów podstawówek do szkół po dwóch i pół miesiącu od zawieszenia nauki. Dyrektor SP nr 7 w Łomży dostała deklaracje zgody na lekcje stacjonarne od rodziców 14-orga dzieci, jednak do „Siódemki” w poniedziałek rano faktycznie przyszło zaledwie czworo na 7 oddziałów klas: 0, 1, 2 i 3. - Inni rodzice zadzwonili i rezygnowali, gdy dowiedzieli się, jak mało jest chętnych – tłumaczy dyrektor Brzóska. - Zobaczymy o godz. 14., ilu pojawi się ósmoklasistów. Dużo lepiej z obecnością dzieci, co świadczy głównie o odwadze rodziców, było w SP nr 9 i SP 10.

Wielki powrót do szkół – wielka niewiadoma

Foto: Wielki powrót do szkół – wielka niewiadoma
mm cz, 21 maja 2020 17:34

W poniedziałek podstawówki czeka wielka próba: po prawie dwóch miesiącach nieobecności część uczniów z klas 0, 1, 2 i 3 będzie mieć zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, natomiast 8-klasiści - tzw. konsultacje. Wielka próba w stanie epidemii koronawirusa dotyczy sprawności organizacyjnej ludzi kierujących placówkami, gdyż dyrektorzy muszą pogodzić wymagania sanitarne z poruszaniem się znowu w szkołach ruchliwych i spragnionych kontaktu dzieci i młodzieży. Muszą również spiąć w całość harmonogramy lekcji z obowiązkami online - zdalnym nauczaniem podstawy programowej.

MEN: Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

Foto: MEN: Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodst...
cz wt, 19 maja 2020 12:46

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Żłobek TWP „Pacynka” czeka na dzieci i pieniądze

Foto: Żłobek TWP „Pacynka” czeka na dzieci i pieniądze
cz pt, 15 maja 2020 10:41

Rodzice dzieci z Niepublicznego Żłobka TWP „Pacynka” dostali „prośbę” o wpłatę czesnego 550 zł za kwiecień i 550 zł za maj, bez względu na to, czy dziecko będzie chodzić, czy nie. - Opłata jest naliczana celem utrzymania miejsca. Po niezapłaceniu oraz wypowiedzeniu nie ma możliwości, aby dziecko w wrześniu mogło powrócić do żłobka – napisali rozżaleni rodziciele w liście do redakcji 4lomza.pl. - Nie można wszystkiego zwalać na sytuację epidemiologiczną, a wszystkimi kosztami obciążać rodziców - argumentują, zwłaszcza że nie wiadomo, ilu z nich straci pracę albo ją straciło. - Niepubliczny Żłobek TWP „Pacynka” nie otrzymuje żadnej dotacji – odpowiedziała nam dyrektor Bogusława Cymek z NŻ „Pacynka” na „Bawełnie”. - Utrzymuje się wyłącznie z wpłat Rodziców.

Mało chętnych do przedszkola w Łomży od 18. maja

Foto: Mało chętnych do przedszkola w Łomży od 18. maja
cz pt, 08 maja 2020 16:14

Otwarcie przedszkoli publicznych w Łomży ratusz zapowiada na poniedziałek, 18. maja. Data inna niż 6. maja, na co zgodził się w stanie epidemii premier Mateusz Morawiecki, bo miasto Łomża nie umiało dotąd przygotować placówek do „zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci i personelu" oraz "spełnienia wytycznych Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia, jak również Głównego Inspektora Sanitarnego”. Zresztą, rodzice nie chcą posłać dzieci do przedszkoli.

Przedszkolaki z Łomży bawią się w domu

Foto: Przedszkolaki z Łomży bawią się w domu
cz śr, 06 maja 2020 16:21

Co najmniej do przyszłego tygodnia żadne z około półtora tysiąca dzieci nie pójdzie do przedszkoli miejskich w Łomży, choć od środy mogłyby, na co zgodę wydał w całej Polsce premier. Jednak na naradzie pań dyrektorek 9 placówek wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski zapowiedział, że na razie przedszkola dzieci nie będą przyjmować. - Dzieciątko z grupy żłobkowej słodko sobie śpi – cieszyła się w środę z „ponownego otwarcia” Bogusława Cymek, dyrektor Przedszkola Publicznego TWP „Pinokio” na „Bawełnie”. Na 132 dzieci około 2-letnia żłobkowiczka była jedyną w budynku.

Przedszkola miejskie czekają na decyzję, a niemiejskie się otworzą

Foto: Przedszkola miejskie czekają na decyzję, a niem...
cz pon, 04 maja 2020 16:51

Premier Mateusz Morawiecki wydał zgodę na otwarcie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, w związku z mniejszym tempem epidemii koronawirusa, lecz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie chce działać aż tak pospiesznie. Na wtorek zwołał spotkanie dyrektorów przedszkoli miejskich, ażeby poznać zdanie kierujących placówkami i stan przygotowań do bezpiecznego przyjęcia dzieci. Wśród licznych zaleceń sanitarnych jest, m.in., zapewnienie 4 metrów kwadratowych w sali zabaw na dziecko i opiekuna. - Nie mam w sprawie otwarcia przedszkoli zdania, ciągle śledzę wypowiedzi rodziców, nauczycieli i zwłaszcza lekarzy pediatrów – mówi Maria Mikołajewska, dyrektor PP nr 2.

Nie wiadomo czy łomżyńskie przedszkola ruszą w środę

Foto: Nie wiadomo czy łomżyńskie przedszkola ruszą w ...
cz cz, 30 kwietnia 2020 15:34

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 6 maja mają zostać otwarte przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego, ale z dwoma zastrzeżeniami. Pierwsze dotyczy możliwego ograniczenia liczby dzieci, drugi że „w wyjątkowych sytuacjach samorządy mogą je zamknąć”. W Łomży władze miasta jeszcze nie wiedzą co zrobią...

Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty w czasach pandemii

Foto: Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty w czasach p...
cz pon, 27 kwietnia 2020 17:00

Wiktoria Koniecko z I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży wygrała X jubileuszowy Łomżyński Konkurs Matematyczny, który organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, laureatów Konkursu wybrano po drugim, zdalnym etapie rezygnując z Wielkiego Finału, który rokrocznie organizowany był w siedzibie łomżyńskiej „Państwówki”.

Szkoły zamknięte co najmniej do 24 maja. Matury i egzamin ósmoklasisty w czerwcu.

Foto: Szkoły zamknięte co najmniej do 24 maja. Matury...
cz pt, 24 kwietnia 2020 12:48

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski ogłosił w piątek, że obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół. - Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek - do 24 maja – mówił minister zapowiadając, że tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty będzie w dniach 16 - 18 czerwca. Jak zaznaczał minister to „daty dość odlegle i bezpieczne”.

Koniec roku maturzystów? Nie wiadomo kiedy...

Foto: Koniec roku maturzystów? Nie wiadomo kiedy...
cz cz, 23 kwietnia 2020 08:14

Gdyby nie stan epidemii koronawirusa i zawieszenie zajęć w szkołach od 12. marca, to - według kalendarza oświatowego - maturzyści odebraliby świadectwa ukończenia liceum bądź technikum w piątek, 24. kwietnia. - Czekamy w najbliższych dniach na decyzję pana ministra Dariusza Piontkowskiego, bo szkoły są przecież zamknięte do 26. kwietnia – wyjaśnia komplikację Jerzy Łuba, dyrektor I LO w Łomży. Rada Pedagogiczna „Pierwszego” w poniedziałek odbyła posiedzenie, w trakcie którego dokonała klasyfikacji 166 maturzystów.

Matematyki można nauczyć z dala od I LO w Łomży

Foto: Matematyki można nauczyć z dala od I LO w Łomży
cz pt, 17 kwietnia 2020 08:21

- Na początku to wydawało się strasznie trudne, ponieważ musieliśmy zmierzyć się z programami, jakich do tej pory nie znaliśmy – opowiada Tomasz Szałkowski, matematyk I LO w Łomży, który od ponad miesiąca prowadzi ze swego mieszkania nauczanie online, czyli edukację na odległość z użyciem Internetu. Wprowadza kolejne tematy z algebry, geometrii i całek, rozmawia z uczniami i wychowankami, ocenia i omawia sprawdziany, również po maturach próbnych na arkuszach OKE. - Staram się nie stawiać ocen niedostatecznych, doceniam zaangażowanie – zapewnia matematyk.

Komputery już są

Foto: Komputery już są
cz pt, 10 kwietnia 2020 12:50

- Dziś otrzymaliśmy zamówione już wcześniej laptopy, mamy wytypowane rodziny do których trafią i po świętach będą z nich korzystać uczniowie dwóch naszych szkół – mówi Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego. To kolejna z gmin regionu, która otrzyma 60 tys. zł na zakup laptopów, które będą użyczane uczniom na czas zdalnej edukacji.

Katarzyna Łebkowska: „Nie tylko książka, zeszyt i tablica...”

Foto: Katarzyna Łebkowska: „Nie tylko książka, zeszyt...
cz śr, 08 kwietnia 2020 16:11

Dwa lata temu w kwietniu byłem gościem w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Napisałem wtedy w relacji dla 4lomza.pl, że wychowawczyni Katarzyna Łebkowska „organizowała w SP nr 7 akcje dydaktyczne przy kuchennym stole, typu „śniadanie daje moc”, a jej dzieci opracowywały plakaty i albumy o zdrowym żywieniu. Jest zwolenniczką uczenia przez praktykę. - Nie tylko książka, zeszyt i tablica – streszcza pogląd, że wiedzę o życiu i świecie można czerpać w szkole, muzeum, teatrze, kinie, bibliotece i galerii. I w kuchni, jeśli da się zaaranżować z ławek”. A dziś dowiedziałem się od kolegi, że Kasia Łebkowska zmarła... Zamarł słoneczny, ciepły Wielki Tydzień Anno Domini 2020.

Laptopy do zdalnego nauczania

Foto: Laptopy do zdalnego nauczania
cz wt, 07 kwietnia 2020 12:45

Gmina Nowogród jest pierwszą gminą w regionie Łomży, która otrzyma pieniądze na zakup laptopów do zdalnego nauczania. Wczoraj wniosek gminy został pozytywnie oceniony i zaakceptowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. - W piątek złożyliśmy wniosek o 60 tys. zł. To maksymalna kwota o jaką mogliśmy się ubiegać – mówił burmistrz Grzegorz Palka wyrażając nadzieje, że 25 laptopów do wybranych rodzin uczniów z tej gminy trafi zaraz po świętach Wielkiej Nocy.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę