czwartek, 18 lipca 2019 napisz DONOS@

Przedwczesna śmierć nauczycielki

Foto: Przedwczesna śmierć nauczycielki
cz pon, 11 marca 2019 15:31

Nie żyje dr Alina Szepelska nauczyciel akademicki PWSIiP oraz przedmiotów ekonomicznych w I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Przeżyła 45 lat. Zmarła po nagłej i ciężkiej chorobie.

MEN ma plan awaryjny na wypadek strajku nauczycieli podczas egzaminów

Foto: MEN ma plan awaryjny na wypadek strajku nauczyc...
cz pon, 11 marca 2019 12:49

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli MEN chce zmienić zasady powoływania zespołów egzaminacyjnych w szkołach. Nowe przepisy miałyby obowiązywać już na tegorocznych kwietniowych egzaminach.

Turbolandeskunde dla „Katolika”

Foto: Turbolandeskunde dla „Katolika”
cz pon, 11 marca 2019 08:46

Drużyna z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zwyciężyła w rejonowych kwalifikacjach ogólnopolskiego konkursu Turbolandeskunde „Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z kilkunastu szkół średnich, odpowiadali w formule quizu na pytania dotyczące Austrii. Najlepsza drużyna z „Katolika”: Weronika Chojnowska, Paulina Taraszkowska, Karolina Prończuk, powalczy w czerwcu o najwyższe laury w Goethe Institut w Krakowie.

Kopciuszek na balu w Szkole Podstawowej w Kupiskach

Foto: Kopciuszek na balu w Szkole Podstawowej w Kupis...
cz pt, 08 marca 2019 13:26

- Takie spotkania po lekcjach ze społecznością lokalną są dla nas bardzo ważne i twórcze, ponieważ nasza szkoła pełni tutaj rolę małego centrum kultury, kulturotwórczą i integracyjną – mówi dyrektor Karol Łebkowski w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Nowych Kupiskach koło Łomży. W cenionej placówce oświatowej, kształcącej dzieci jeszcze przed 1905 rokiem, odbywał się dzień otwarty. W piątek wczesnym wieczorem ok. 100 osób odwiedziło piętrowy gmach, żeby rozmawiać z nauczycielami, zobaczyć wyposażenie sal lekcyjnych i pracowni oraz przenieść się do baśniowej krainy w przedstawieniu „Kopciuszek” z dobrą uczennicą Katarzyną Openchowską w roli głównej.

Przetarg na budowę sali gimnastycznej przy SP 2

Foto: Przetarg na budowę sali gimnastycznej przy SP 2
cz cz, 28 lutego 2019 09:55

Ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawców budowy Sali Gimnastycznej oraz boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Nowa sala ma mieć ponad 1,5 tys. m2 powierzchni użytkowej i powinna zostać zbudowana przed listopadem 2020 roku. Na jej budowę miasto ma otrzymać niespełna 2,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Po przewodniczącej Polewaczyk przewodnicząca Walczuk

Foto: Po przewodniczącej Polewaczyk przewodnicząca Wa...
cz śr, 27 lutego 2019 14:57

- Dla mnie przez 20 lat sekcja sekcja była drugim domem, nie szczędziłam czasu, wysiłku i serca – mówiła ze wzruszeniem 81-letnia Helena Polewaczyk na pożegnanie 20-letniej misji w kierowaniu Sekcją Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. - Jestem szczęśliwa, bo moja społeczna praca została doceniona około czterdziestoma dyplomami ZNP, PTTK, UZW i odznaczeniami związkowymi. Dziękuję Koleżankom i Kolegom za wspólny trud, miłą atmosferę, wzajemne zrozumienie oraz pomoc, szczególnie po tragicznej śmierci mojej córki, moim wypadku i dwóch operacjach. Jak napisał nasz nieżyjący kolega Tadeusz Szlis: „Wszystko na świecie przemija powoli, pamięć o szczęściu i o tym, co boli”. Zostaną wspomnienia ze spotkań, ognisk i wycieczek. Nauczyciele emeryci wybrali nową przewodniczącą sekcji, którą została Alicja Barbara Walczuk.

Prorektor PWSIiP z habilitacją

Foto: Prorektor PWSIiP z habilitacją
cz śr, 27 lutego 2019 14:07

– Trudno wyniki moich badań przetransponować na język publicystyczny – mówi z uśmiechem dr hab. Sylwia Chojnowska, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Rada Wydziału Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku nadała jej stopień doktora habilitowanego. Podstawą był dorobek naukowy z obszaru biologii medycznej: osiem prac, z czego siedem anglojęzycznych, wszystkie opublikowane w prestiżowych czasopismach naukowych.

Wyjątkowa Kraina – Wyjątkowe miejsce dla Wyjątkowych dzieci

Foto: Wyjątkowa Kraina – Wyjątkowe miejsce dla Wyjątk...
JJS wt, 26 lutego 2019 13:03

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest „kamieniem milowym” w życiu każdego dziecka i niesie ze sobą poważne zmiany w zakresie jego codziennego funkcjonowania, rozwoju, edukacji i wychowania. Badania psychologiczne pokazują, że rodzice, równie mocno co ich dzieci, przeżywają fakt wkroczenia na nową drogę w życiu, jaką jest przedszkole. To powoduje, że starannie i z wielką uwagą przeglądają oferty przedszkoli, by ostatecznie zdecydować się na konkretne miejsce. Czas weryfikuje zadowolenie, pokazuje, czy podjęta decyzja była tą właściwą…

Wypłaty podwyżek dla nauczycieli będą do końca marca

Foto: Wypłaty podwyżek dla nauczycieli będą do końca ...
cz pt, 22 lutego 2019 08:57

Do końca marca nauczyciele z Łomży mają otrzymać należne im od początku roku podwyżki wynagrodzenia wraz z wyrównaniem prac. Na pieniądze czeka ponad tysiąc nauczycieli. Ratusz szacuje, że realizacja wdrożonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podwyżki minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli będzie kosztowała budżet miasta około 3,6 mln zł, a MEN zapowiada, że we wrześniu po raz kolejny w tym roku, wzrosną nauczycielskie pensje.

Szkoły do wyboru... przedszkolaków

Foto: Szkoły do wyboru... przedszkolaków
cz śr, 20 lutego 2019 09:31

Trwa nabór do klas „zerówek” i klas pierwszych szkół podstawowych. Choć teoretycznie w podstawówkach obowiązuje rejonizacja, czyli uczeń przypisany jest do szkoły w zależności od miejsca zamieszkania, to władze samorządowe miasta respektują inne wybory rodziców sześcio- i siedmiolatków, a szkoły starają się przekonać i zachęcić rodziców, że to właśnie u nich dziecko będzie miało najlepiej. W poniedziałek dzień otwarty organizowała Szkoła Podstawowa nr 7.

Po 27 latach Bursa Szkolna nr 3 w Łomży - do likwidacji?!

Foto: Po 27 latach Bursa Szkolna nr 3 w Łomży - do li...
cz wt, 19 lutego 2019 15:25

- Wczoraj dowiedziałam się na komisji oświaty ze zdumieniem, bo nie mieli tego w materiałach nawet radni Rady Miasta Łomża, że nowy wiceprezydent Andrzej Stypułkowski zamierza Bursę Szkolną nr 3 przy Zjeździe postawić w stan likwidacji – alarmuje Aleutyna Kołos, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. - Likwidacja ma polegać na tym, że ją „się włączy” do Bursy Szkolnej nr 2 przy ul. Stacha Konwy. Wiceprezydent i naczelnik wydziału oświaty Paweł Piwowarski podali, że roczne oszczędności wyniosą 90 tys. zł, ale to kropla w oceanie oświatowym. Wszyscy dobrze pamiętamy, jak „włączanie” skończyło się dla PG nr 4, PG nr 3 i Szkoły Drzewnej.

Przedsiębiorcy zapraszają uczniów „Wety” do firm

Foto: Przedsiębiorcy zapraszają uczniów „Wety” do firm
cz pt, 15 lutego 2019 15:22

Przedstawiciele 10 łomżyńskich firm podpisali z „Wetą” umowy patronackie, w których deklarują chęć przyjmowania na praktyki zawodowe uczniów. Jednak prowadzący przedsięwzięcia rynkowe w Łomży i okolicy chcą dać od siebie zdolnej młodzieży dużo więcej, niż podpisywanie rubryczek w dzienniku praktyk. Współpraca przedsiębiorców ze szkołą może rozwijać się na wielu obszarach.

Minister napisała list do nauczycieli

Foto: Minister napisała list do nauczycieli
cz pon, 11 lutego 2019 09:41

- Podzielam Państwa opinię, że system wynagradzania nauczycieli wymaga zmiany (…) Dwukrotnie podejmowałam próby wypracowania nowego modelu wynagrodzeń wspólnie z przedstawicielami samorządu terytorialnego i nauczycielskich związków zawodowych. Nie powiodły się – napisała Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej w liście do nauczycieli i dyrektorów szkół. - Doceniając szczególną rolę i odpowiedzialność nauczycieli, Rząd RP podejmuje szereg działań w celu wzmocnienia prestiżu tego zawodu – zapewnia minister informując, że podpisała rozporządzenie podwyższające od 1 stycznia br. o kolejne 5 proc. minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego. - Zależy mi na tym, aby nauczyciele mogli jak najszybciej otrzymać wyższe pensje. Liczę, że w krótkim czasie samorządy wypłacą podwyższone wynagrodzenie z wyrównaniem od stycznia.

100-lecie (nieistniejącej) Szkoły Drzewnej w Łomży

Foto: 100-lecie (nieistniejącej) Szkoły Drzewnej w Łomży
cz pon, 11 lutego 2019 08:34

Rok 2019 jest szczególnym rokiem dla wszystkich absolwentów i grona pedagogicznego „Drzewnej”, gdyż przypada w nim jubileusz stulecia powstania tej placówki. - Pomimo faktu, iż szkoła (od 2017 roku – dop. red.) już nie istnieje, jednak w sercach osób z nią związanych ma stałe miejsce – podkreślają organizatorzy jubileuszu 100-lecia Szkoły Drzewnej w Łomży, którzy powołali komitet organizacyjny oraz Stowarzyszenie Zwykłe Absolwentów Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży.

W przedszkolach pozostaną grupy dla 6-latków

Foto: W przedszkolach pozostaną grupy dla 6-latków
cz cz, 07 lutego 2019 13:57

Po mieście poszła fama, że w tegorocznym naborze do przedszkoli publicznych będą zlikwidowane grupy 6-latków, którzy mieliby chodzić do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. - Skonsultowaliśmy takie rozwiązanie z rodzicami, co o tym myślą, żeby wszystkie grupy 6-latków przenieść do podstawówek, jednak nie zyskało to aprobaty – wyjaśnia Paweł Piwowarski, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży. - Dlatego prezydent postanowił, żeby pozostawić w przedszkolach oddziały dla 6-latków.

Rektor PWSIiP przypilnuje wdrażanie „Konstytucji dla Nauki”

Foto: Rektor PWSIiP przypilnuje wdrażanie „Konstytucj...
cz pt, 01 lutego 2019 11:13

Dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży został powołany przez Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w skład dwunastoosobowego Zespołu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Gremium ma rekomendować Ministrowi rozwiązania lub narzędzia wspierające wdrażanie reformy, oraz analizować efektywność podejmowanych działań.

Marszałkowskie stypendia dla uczniów artystycznie uzdolnionych

Foto: Marszałkowskie stypendia dla uczniów artystyczn...
cz pt, 01 lutego 2019 09:31

Ośmioro uczniów z Łomży i trzy uczennice z terenu powiatu łomżyńskiego otrzyma stypendia marszałka województwa dla dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionej. Zarząd Województwa Podlaskiego mając na uwadze dużą ilość wniosków jakie wpłynęły - blisko 230 – zdecydował o zwiększeniu środków na ten cel do 360 tys. zł. Dzięki temu stypendia ma otrzymać 120 uczniów. Każdy ze stypendystów będzie otrzymywał 250 zł (brutto) miesięcznie przez cały rok.

W poniedziałek startuje nabór do zerówek

cz cz, 31 stycznia 2019 12:17

Od poniedziałku rusza procedura naboru do miejskich przedszkoli i zerówek w szkołach podstawowych. W lutym władze miasta chcą przeprowadzić nabór do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, a nabór do prawdziwych przedszkoli ruszy w marcu.

ZNP w Łomży szykuje się do strajku

Foto: ZNP w Łomży szykuje się do strajku
cz wt, 29 stycznia 2019 16:04

- Tak, przygotowujemy się do akcji strajkowej – potwierdza Aleutyna Kołos, prezes łomżyńskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Dziś podjęliśmy na zarządzie procedurę wstąpienia w spór zbiorowy. Do 8. lutego zostanie przedstawione dyrektorom szkół i placówek oświatowych pismo z jednym postulatem: podwyżki plac nauczycielskich o 1000 zł do wynagrodzenia zasadniczego.

Magisterka z Zarządzania na PWSIiP

Foto: Magisterka z Zarządzania na PWSIiP
cz wt, 29 stycznia 2019 15:39

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na prowadzenie studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jak przekazuje Jolanta Święszkowska ma to być profil praktyczny, z dwiema specjalnościami: zarządzanie w handlu i usługach oraz zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę