Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@

Po feriach najmłodsi uczniowie wracają do szkół

mm pon, 11 stycznia 2021 19:31

Po feriach zimowych uczniowie klas I - III wracają do szkół. Adam Niedzielski, minister zdrowa zapowiedział dziś powrót części dzieci do szkół i utrzymanie innych dotychczasowych obostrzeń.

ZSCKR w Marianowie ma nowy sprzęt

mm pon, 11 stycznia 2021 15:32

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie kupiło koparko-ładowarkę firmy JCB 3CX, aby w ramach realizowanego projektu, ćwiczyć umiejętności i zdobyć uprawnienia młodzieży do obsługi sprzętu.

MEiN: Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych (komunikat)

mm nie, 10 stycznia 2021 21:04

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje - Organizacja zajęć w szkole.

Ubrali się w książki

mm wt, 05 stycznia 2021 19:40

W ramach zajęć teatralnych uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie „ubrali się w książki". - To była dobra zabawa obrazem, która może zainspirować do książek – podkreśla pomysłodawczyni - Jolanta Tarnacka, opiekunka szkolnego kółka teatralnego.

Dzieci same mogą wyjść z domów, a nauczyciele czekają na testy

mm wt, 05 stycznia 2021 08:48

Dzieci mogą wychodzić na zewnątrz bez opieki dorosłych. W dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie ograniczeń. Zapowiedziano także testowanie nauczycieli klas 1-3 pod koniec ferii.

Konkurs plastyczny „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę?”

mm śr, 16 grudnia 2020 20:09

Szymon Sawicki uczeń klasy 4 c Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę?”.

Szlachetna Paczka w SP7, bo człowiek równa się serce

mm śr, 16 grudnia 2020 13:45

Choć to grudzień i rzec by się chciało piękna, biała polska zima, to jednak już od lat nic z tych rzeczy. Ostatni raz było tak chyba za Kmicica… Plucha, deszcz, błocko i jakieś pośniegowe obrzydlistwo na drogach - to już od dawna częstsze elementy zimowej pory. Autostrady przed Świętami pracują jednak pełną parą. Tak, tak, nie ma się co dziwić… Mowa bowiem o autostradach łączących ludzkie serca. Tu drogowców nigdy nie zaskoczy zbyt wczesna grudniowa zima, bramki są zawsze otwarte, a wjazd zupełnie bezpłatny. Żadnych winiet, podatków i korków

Bony na szkolenia szansą na zdobycie nowych kwalifikacji za ułamek ceny

JJS pt, 11 grudnia 2020 14:30

Łomżyńskie Forum Samorządowe przyjęło nowy regulamin rekrutacji dotyczący bonów szkoleniowych, co oznacza że wkrótce rozpocznie się nabór wniosków na kursy z dofinansowaniem. Bon edukacyjny można przeznaczyć na pokrycie kosztów jednego lub kilku szkoleń aż w 85%. Decydując się na kurs w cenie np. 10 000 zł. koszt dla uczestnika wyniesie zaledwie 1500 zł.

Projekt „Łomża Wielu Języków”

JJS wt, 08 grudnia 2020 14:05

Prawie 500 osób obejrzało wystawę “Łomża Wielu Języków”, która była prezentowana w siedzibie Szkoły Językowej Linguo na przełomie września i października.

Bon edukacyjny – unikalna szansa na podwyższenie kwalifikacji

JJS pt, 27 listopada 2020 12:53

Program dofinansowania usług edukacyjnych rusza ponownie. Jest to ogromna szansa na podwyższenie kwalifikacji. Jednak organizatorów kursów i szkoleń trzeba wybierać z głową.

Możemy mieć przebój. Zachęcamy do głosowania!

mm wt, 24 listopada 2020 17:39

„Misja Student”, czyli rockowa piosenka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży bierze udział w internetowym głosowaniu, dzięki któremu ma szansę trafić na Listę Przebojów Kultowej Akadery. W poniedziałkowe popołudnie piosenka „Misja Student” została po raz pierwszy odtworzona w Radiu Akadera. Stacja istnieje od 50 lat, jest koncesjonowana i należy do grupy Polskich Rozgłośni Akademickich. Tuż po godzinie siedemnastej utwór został także opublikowany na stronie internetowej radia, gdzie można na niego oddawać głosy. Siła naszych „lajków” może sprawić, że trafi on na Listę Przebojów Kultowej Akadery, czyli znajdzie się w zestawieniu najbardziej energetycznych utworów rockowych.

Gigant historii z Łomży

mm pon, 23 listopada 2020 10:41

Adam Chojnowski, uczący historii oraz wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zajął drugie miejsce w teleturnieju „Giganci historii” TVP Historia. Jak sam mówi, bardziej interesował go inny temat, ale w tym dotyczącym generała Władysława Andersa i 2 Korpusu Polskiego poradził sobie równie dobrze, mimo silnych rywali. To kolejny sukces Adama Chojnowskiego w telewizyjnych turniejach, po dwukrotnym zwycięstwie w „1 z 10” i jak zapowiada, zamierza brać udział w kolejnych.

Marszałek nagrodził najzdolniejszych podlaskich uczniów, w tym dwóch z Łomży

mm wt, 17 listopada 2020 19:55

Osiągają imponującą średnią ocen, zdobywają nagrody w olimpiadach i konkursach wiedzy – we wtorek (17.11) poznaliśmy tegorocznych laureatów stypendiów Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Każdy z 22 nagrodzonych otrzyma po 4 tys. zł. Podczas przeprowadzonej w trybie online gali stypendialnej, gratulacje najlepszym podlaskim uczniom przekazał marszałek Artur Kosicki.

Przeczytaj to proszę. Po prostu: czytaj codziennie!

mm wt, 17 listopada 2020 16:50

Warto czytać. Dlaczego warto to robić? Bo czytanie to cenna, wartościowa czynność, która wzbogaca nasze życie.

Pomóżmy łomżyńskim uczniom wygrać książki

mm śr, 11 listopada 2020 13:04

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa uczestniczy w zorganizowanym przez Empik ogólnopolskim konkursie „1000 powodów by czytać...”. Została do niego zgłoszona praca Jana Bieniasa i można już na nią głosować. Jeśli SP 4 znajdzie się wśród dziesięciu szkół, które otrzymają największą liczbę głosów, dostanie od Empiku aż 1000 książek do szkolnej biblioteki. – Jesteśmy jedyną szkołą z Łomży zgłoszoną do tego konkursu, dlatego zapraszamy wszystkich łomżan do wsparcia naszej szkoły w głosowaniu! – podkreśla bibliotekarka Dorota Kaja, dodając, że szczególnie potrzebne są książki dla najmłodszych czytelników.

Kuratorium o "najdalej idących konsekwencjach" Czarnka

mm pon, 09 listopada 2020 11:22

Czy doszły do Kuratorium Oświaty w Białymstoku instrukcje ministra edukacji Czarnka w sprawie zgłaszania przez kuratora i dyrektorów nauczycieli, którzy brali udział i/lub zachęcali uczniów do uczestnictwa w demonstracjach Strajku Kobiet przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodu wad płodu? - wysłaliśmy pytania w miniony czwartek. - Informuję, że do Podlaskiego Kuratora Oświaty nie wpłynęły informacje o tym, by nauczyciele zachęcali uczniów do udziału w manifestacjach - odpowiedziała rzeczniczka kuratorium Małgorzata Palanis. Jak sama twierdzi, "odpowiadając na pytania", zatem Czytelnicy sami sprawdzą, czy doczekali się wyjaśnień.

Grecja … udało się

mm nie, 08 listopada 2020 13:00

Po raz pierwszy w historii szkoły 44 osobowa grupa uczniów z Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji i Agrotroniki z Marianowa wraz z wychowawcami Jolantą Tarnacką, Sławomirem Ptaszyńskim, dyrektorem Sławomirem Łomotowskim dotarła na zagraniczne praktyki zawodowe do Grecji.

Dyrektor Zdanowicz: "Minister nie rządzi sumieniami"

mm so, 07 listopada 2020 13:53

- Wymuszanie przez kuratora na dyrektorach inwigilacji nauczycieli jest szkodliwe dla pracy szkół i prawidłowego funkcjonowania systemu edukacji w Polsce - mówi Zygmunt Zdanowicz, absolwent Liceum Pedagogicznego w Łomży z 1955 r., nauczyciel matematyki - 1959 i dyrektor I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży od 1978 do 2004 r. - Młodzież w wieku szkolnym poszukuje swego "ja", buntuje się przeciw dorosłym, rodzicom i nauczycielom, a studenci są pełnoletni i mają pełną samodzielność decyzji o popieraniu postulatów Strajku Kobiet bez pytania o zgodę wykładowców.

MEN: Rządowe wsparcie 500 zł dla nauczycieli na naukę zdalną (komunikat)

mm pt, 06 listopada 2020 17:58

MEN informuje o uruchomieniu funduszy na dofinansowanie akcesoriów do pracy zdalnej.

Bezpłatne przedszkole

JJS pt, 06 listopada 2020 12:38

Motylek - przyjazny dla dzieci zdrowych jak i z niepełnosprawnościami. Ciepło, opieka, kreatywność, otwartość to nasza wizytówka. Nie oszczędzamy na jakości. Trudne pytania: Które przedszkole spełni moje oczekiwania? Będzie miejscem bezpiecznym, rozwijającym zainteresowania, które otoczy troską najmłodszych? Na te i inne pytania odpowiadam: Przedszkole Niepubliczne Motylek!

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę