Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 12 lipca 2020 napisz DONOS@

Pierwsze maturalne wyniki

cz cz, 04 lipca 2019 14:13

89% absolwentów liceów i 73,5% absolwentów techników z województwa podlaskiego zdało w tym roku maturę. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wstępną informację o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2019 r. Z niemal 8300 maturzystów blisko tysiąc ma jeszcze szansę zdać maturę podczas egzaminu poprawkowego w sierpniu, a dla ponad 400 kolejna matura będzie za rok.

100 lat „Drzewnej”, której już nie ma

Foto: 100 lat „Drzewnej”, której już nie ma
cz so, 29 czerwca 2019 16:34

Wrócili do Łomży ze wszystkich zakątków Polski, a nawet niektórych świata. Około 300 osób bierze udział w zjeździe absolwentów Szkoły Drzewnej w jubileusz 100-lecia jej powstania. - Szanowani absolwenci w murach tej szkoły zawarta jest historia i tradycja, wszystko co się działo na przestrzeni 100 lat. Sądzę, że Wy jako absolwenci, będziecie ambasadorami tej szkoły i będziecie dbać o to, by przyszłe pokolenia o niej nie zapomniały – mówił Edward Zimnoch wieloletni nauczyciel i dyrektor „Drzewnej”, odsłaniając pamiątkową tablicę przy wejściu głównym do zabytkowego budynku „Domu Ludowego” przy Alei Legionów. Przez blisko 90 lat była to siedziba szkoły, która dwa lata temu definitywnie zniknęła z mapy oświatowej miasta.

Bliżej wielkiej inwestycji w szkole w Marianowie

Foto: Bliżej wielkiej inwestycji w szkole w Marianowie
cz pon, 24 czerwca 2019 13:39

- Jeśli wszystko pójdzie dobrze to wbicie przysłowiowej łopaty nastąpi jeszcze w tym roku – zapowiada Sławomir Łomotowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Szkoła realizuje warty ponad 21 milionów złotych projekt jej „głębokiej termomodernizacji”. - Dzięki tej inwestycji ZSCKR w Marianowie stanie się jedną z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych szkół w Polsce, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania – zapowiada Łomotowski, który kilka dni temu podpisał umowę z firmą Bico Group z Warszawy na pełnienie funkcji inwestora zastępczego w projekcie.

Nabór do szkół średnich

Foto: Nabór do szkół średnich
cz pon, 24 czerwca 2019 08:25

Do jutra absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów mają czas na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły średniej pierwszego wyboru świadectwa szkolnego i otrzymanego z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub gimnazjalisty. Na tej podstawie „komputer” pokaże do której szkoły może zostać on przyjęty. W Łomży chętnych do najlepszych szkół jest dwa trzy, razy więcej niż przygotowanych miejsc.

Ostatni dzień renomowanego Gimnazjum nr 6 w Łomży

Foto: Ostatni dzień renomowanego Gimnazjum nr 6 w Łomży
cz śr, 19 czerwca 2019 14:08

Po 20 latach znika z mapy edukacyjnej Łomży Publiczne Gimnazjum imienia Tadeusza Kościuszki przy ul. Feliksa Bernatowicza, lecz nie znika sztandar, który uroczyście pożegnano na koniec roku szkolnego i odprowadzono do Muzeum Szkoły. To skutek reformy edukacji PiS, przywracającej 8-letnie szkoły podstawowe i 4-letnie licea. - Gdybym była ministrem oświaty, nie zlikwidowałabym gimnazjów, bo sprawdziły się jako szkoły dobre dla dojrzewających nastolatków – mówi Katarzyna Sawko z najwyższą średnią ocen 5, 83, laureatka trzech wojewódzkich konkursów przedmiotowych i finalistka czterech. - W czasie przemiany osobowości zmiana środowiska sprawia, że można stać się lepszym, niż było się w podstawówce. Myślę, że łatwiej przejść przez burzliwy okres dorastania.

Uczniowie III LO w Łomży i Gimnazjum w Butrymańcach razem dla Niepodległej

Foto: Uczniowie III LO w Łomży i Gimnazjum w Butrymań...
cz wt, 18 czerwca 2019 12:52

Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży i uczniów Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach na Litwie łączy wiele. I jedni i drudzy są aktywni, ciekawi świata, pełni energii i pasji, a także przywiązani do polskości. Dlatego w 2018 roku, kiedy świętowano 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ani jednych ani drugich nie trzeba było długo namawiać do współpracy. Wszyscy chętnie zaangażowali się realizację projektu pod hasłem „Młodzież dla niepodległej. Wy o Nas, My o Was", którego celem było poznanie lokalnych bohaterów walki o niepodległość (w Polsce i na Litwie), historii regionów, miejsc ważnych dla środowiska lokalnego i kraju.

„Mam marzenie: być wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego”

Foto: „Mam marzenie: być wykładowcą Uniwersytetu Jagi...
cz wt, 18 czerwca 2019 08:13

- Łomży nigdy nie zapomnę, jednak życie chcę poświęcić badaniom historii Polski w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – mówi 16-letni Stanisław Świerżewski z Katolickiego Gimnazjum w Łomży. Przez 4 lata jest w czołówce laureatów wojewódzkich etapów Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” i dwa razy w finale krajowym zdobył tytuł laureata z 11. miejscem w Polsce na ok. 14 tysięcy gimnazjalistów. - Moja przygoda z historią zaczęła się od podróży z rodzicami do zamków, gdy byłem 4-latkiem. Mając 6 lat, otrzymałem w prezencie na Boże Narodzenie leksykon zamków polskich ze zdjęciami i rycinami – opowiada uczeń Edyty Zielińskiej z „Katolika” i Jadwigi Tomaszewskiej z SP nr 4. - Im więcej jest spojrzeń na historię, tym lepiej dla mojej wiedzy.

Zaprezentowali się na Zamku Królewskim

Foto: Zaprezentowali się na Zamku Królewskim
cz pon, 17 czerwca 2019 11:14

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II wzięli udział w XX Edycji Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie. Wiktoria Depczyńska, Alisa Faraponova, Szymon Sobczyński, Filip Janowski, przedstawili efekty rocznej pracy projektu PoczytajMY.

Olimpijski sukces Julii Głębockiej

Foto: Olimpijski sukces Julii Głębockiej
cz pon, 17 czerwca 2019 08:22

Julia Głębocka, uczennica, a teraz już absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zajęła drugie miejsce w XLIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Podopiecznej Jolanty Szabuńko do zwycięstwa w kategorii wiedzy o teatrze zabrakło tylko jednego punktu, a wśród 180. uczniów z Polski, Litwy i Ukrainy, sprawdzających swą wiedzę z teatrologii, historii literatury oraz językoznawczej była piąta. – Tak jakoś mi się to udało – mówi skromnie Julia Głębocka. – Zależało mi na dobrym wyniku w perspektywie studiów i cieszę się bardzo, że skończyło się na tak dobrym miejscu.

„Mój szkolny kolega z misji” przyniósł nagrody dla łomżyńskiej „Dwójki”

Foto: „Mój szkolny kolega z misji” przyniósł nagrody ...
cz pt, 14 czerwca 2019 16:41

Uczniowie i nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży zostali docenieni i nagrodzeni w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. W konkursie wystartowało 380 szkół, a najlepsi nagrody odbierali w gachu Sejmu RP w Warszawie.

Matematyka poszła najsłabiej

cz pt, 14 czerwca 2019 14:59

Zarówno absolwenci pierwszego rocznika ośmioklasowej podstawówki jak i ostatniego rocznika gimnazjów najsłabsze wyniki na egzaminach kończących naukę osiągnęli z matematyki. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży przekazała uczniom wyniki ich egzaminów, a do publicznej wiadomości podała średnie wyniki wojewódzkie. Z matematyki ósmoklasiści uzyskali średnio 46%, a gimnazjaliści 44%punktów możliwych do zdobycia.

Jubileusz w „Państwówce”

Foto: Jubileusz w „Państwówce”
cz cz, 13 czerwca 2019 16:56

- Impulsem do narodzin uczelni były ambicje decydentów i mieszkańców, którzy po reformie podziału administracyjnego z 1999 roku szukali nowej szansy dla naszego miasta – mówi dr hab. prof. PWSIiP Dariusz Surowik rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży podkreślając, że edukacja jest najskuteczniejszą determinantą rozwoju gospodarczego. Podczas uroczystości z okazji jej jubileuszu 15-lecia wręczył wybranym ośmiu przyjaciołom uczelni specjalne statuetki. Pierwsza z nich powędrowała do wicepremiera Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, który nieskromnie mówił, „że rzeczywiście sobie na nią zasłużyłem”.

Jutro wyniki egzaminów, a w szkołach „kolejki” chętnych

Foto: Jutro wyniki egzaminów, a w szkołach „kolejki” ...
cz cz, 13 czerwca 2019 12:57

W piątek uczniowie kończący gimnazja i ósme klasy podstawówek mają poznać wyniki sowich kwietniowych egzaminów. Ogłoszą je Centralna i Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Wyniki są ważne przy naborze do szkół średnich. Ten wchodzi w fazę kulminacyjną. Chętnych do najlepszych szkół w Łomży: liceów I, II i III, oraz „Mechaniaka” jest dwa trzy, razy więcej niż przygotowanych miejsc i to zarówno dla absolwentów gimnazjów jak i podstawówek.

Dobra kadra i jubileusz w PWSIiP

Foto: Dobra kadra i jubileusz w PWSIiP
cz śr, 12 czerwca 2019 08:43

Siódme miejsce w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy” zajęła Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To awans o jedną pozycję względem roku ubiegłego. Uczelnia została porównana do 33 innych publicznych uczelni zawodowych, na ich tle dobrze wypadła w kategoriach, które dotyczyły kwalifikacji oraz rozwoju kadry naukowo-dydaktycznej. – Przez wszystkie lata istnienia uczelni nasi wykładowcy akademiccy zdobyli 19 stopni doktora, 17 stopni doktora habilitowanego, 4 tytuły profesorskie. Te i inne sukcesy będziemy celebrować w najbliższy czwartek podczas uroczystej gali 15-lecia – informuje dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży. Obecność na uczelnianych obchodach potwierdził między innymi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, dr Jarosław Gowin.

Festyn zdrowia w „Jedynce”

Foto: Festyn zdrowia w „Jedynce”
cz pt, 07 czerwca 2019 15:44

Były przedstawienia dotyczące racjonalnej dietetyki, gry i zabawy sportowe oraz quizy promujące właściwe odżywianie. Uczniowie przygotowali różnorodne stoiska zachęcające do jedzenia warzyw i owoców oraz do skosztowania przepysznych zdrowych przekąsek. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży odbył się festyn „Moda na zdrowy styl życia”. Podobnie jak w ubiegłym roku, imprezę zorganizowała Ewa Zabielska, nauczycielka biologii, która realizuje także prozdrowotny program ,,Trzymaj formę”.

Filozofia Reggio w łomżyńskim wykonaniu

Foto: Filozofia Reggio w łomżyńskim wykonaniu
cz pt, 07 czerwca 2019 14:32

- Ja się zachłysnęłam tym podejściem do wychowania – mówiła Agnieszka Bućkowska, dyrektor Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży. Przedszkole to, wraz z palcówką w Szwecji, w ramach programu Ersamus+ realizuje program „Ekologia na co dzień w wychowaniu przedszkolnym z wykorzystaniem filozofii Reggio”. W piątek w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży podczas specjalnej konferencji specjaliści od wychowania przedszkolnego rozmawiali o tym, czym jest model wychowania Reggio Emilia i jakie są efekty wdrażania go w łomżyńskim przedszkolu.

Antypolityka żłobkowa

Foto: Antypolityka żłobkowa
cz pt, 07 czerwca 2019 12:08

- Pytam od lat: dlaczego miejskie żłobki mogą być dotowane, a nasze nie? Dotychczas nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie – mówi Barbara Kuczałek, prezes Stowarzyszenia „Edukator” w Łomży. To przy uratowanych przez to Stowarzyszenie, przed zamknięciem przez władze miasta, dwóch przedszkolach Wesołe Słoneczko i Mały Artysta działają także dwa żłobki. Od 1 września opłaty wnoszone przez rodziców za miejsce w tych żłobkach znacząco wzrastają z 500 na 800 zł miesięcznie. - Nie dajemy rady tego utrzymać – mówi prezes Kuczałek potwierdzając informacje o podwyżkach.

Coś naprawdę dobrego

Foto: Coś naprawdę dobrego
cz cz, 06 czerwca 2019 17:17

- Długo czekaliśmy na takie rozwiązanie, aby nasze dzieci miały rehabilitację – mówi Beata Szewczyk, mama Patrycji jednej z podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego. Działa on strukturach Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, który zapewnia opiekę, a od trzech miesięcy także rehabilitację sześciu nastolatkom z głębokim stopniem niepełnosprawności. To dzięki współpracy Miasta Łomża i Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W ośrodku zatrudniono zawodowego rehabilitanta, a dwa razy w tygodniu na ćwiczenia z podopiecznymi przychodzą studenci kierunku fizjoterapia.

Dyrektor Łuba zostaje w I LO. W SP 10 i SP 7 będą zmiany

Foto: Dyrektor Łuba zostaje w I LO. W SP 10 i SP 7 bę...
cz śr, 05 czerwca 2019 17:37

Jerzy Łuba, który dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, jest od 2004 roku nadal będzie pełnił tę funkcje. Był jedynym kandydatem w ogłoszonym konkursie na dyrektora tej szkoły i jego kandydaturę przegłosowała Komisja. To nie jedyny dyrektor, który wygrał konkurs na kolejną kadencję. Tak samo będzie także w PP nr 1 i nr 9. W SP 10 nowym dyrektorem ma zostać dotychczasowa wicedyrektor.

„40 lat minęło jak jeden dzień” po maturze w I LO

Foto: „40 lat minęło jak jeden dzień” po maturze w I LO
cz śr, 05 czerwca 2019 07:58

Ponad 80 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży z 1979 r. spotkało się w gościnnych murach „ukochanego liceum”, jak z sentymentem nazywał je dyrektor Zygmunt Zdanowicz. Świętowali jubileusz 40 lat od matury w gmachu przy ul. Bernatowicza, gdzie jedyną reprezentantką ukochanych wychowawców była fizyczka prof. Wanda Jankowska, z domu Kęciak. - Jest wśród nas wielu, którzy mogą za niezrównanym nauczycielem języka rosyjskiego i wychowawcą mojej klasy Panem Janem Maksimowiczem powtórzyć „mnie pawiezło!” - opowiada o spotkaniu z koleżankami i kolegami po 40 latach ceniona polonistka SP 9 Wiesława Domalewska.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę