sobota, 25 stycznia 2020 napisz DONOS@

Pisemna matura z matmy „stosunkowo łatwa” w I LO i III LO

Foto: Pisemna matura z matmy „stosunkowo łatwa” w I L...
cz wt, 07 maja 2019 16:23

- Jak na moją wiedzę i moje szczęście do egzaminów, poradziłam sobie bardzo dobrze – uśmiecha się w słoneczne południe Wiktoria Perzanowska, maturzystka I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. Poradziła sobie śpiewająco na pisemnym egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym, przystępując do rozwiązania 34 zadań. Sympatyczna wokalistka nie zastanawia się, ile z zadań rozwiązała poprawnie, w odróżnieniu od towarzyszących jej szczupłych młodzieńców i przyjaciół z klasy politechnicznej I LO. Michał Rusiniak i Błażej Kotowski są wychowankami prof. Tomasza Szałkowskiego, zatem są podstawy zakładać, że ok. 95 procent punktów mają w kieszeni.

„Wybuchowe” matury z matmy w 4 szkołach średnich w Łomży

Foto: „Wybuchowe” matury z matmy w 4 szkołach średnic...
cz wt, 07 maja 2019 10:54

- We wtorek wszystkie pisemne egzaminy maturalne z matematyki w Łomży i powiecie łomżyńskim rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9. lub z lekkim opóźnieniem, co dopuszczają procedury egzaminacyjne – informuje Grażyna Klimuszko, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomy, która organizuje matury w województwie podlaskim. - Mamy potwierdzenie z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, że sprawdzono sytuację w 5 szkołach w Łomży i okolicy. Potwierdzono bezpieczeństwo pisania matury z matematyki w: II LO, „Budowlance”, „Mechaniaku”, „Katoliku” i Zespole Szkół Rolniczych w Marianowie.

Alarm przed maturą

Foto: Alarm przed maturą
cz wt, 07 maja 2019 08:43

Maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży na nieco ponad pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu z matematyki musieli opuścić budynek szkoły. Powodem jest prawdopodobnie alarm bombowy. Takie same alarmy miano ogłosić w kilku innych szkołach Łomży i kilkudziesięciu w województwie podlaskim. Tomasz Krupa rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji nie podaje, których konkretnie szkół dotyczyły zgłoszenia, ale mówi, że wszystkie dotychczas sprawdzone alarmy okazały się fałszywe. Wczoraj podobne alarmy ogłaszano w 122 szkołach w kraju. Tylko w jednej przerwano egzamin i maturzyści pisać mają go w czerwcu.

Wolność i samotność na maturze z polskiego w Łomży

Foto: Wolność i samotność na maturze z polskiego w Łomży
cz pon, 06 maja 2019 15:33

Po majówce długiego weekendu z przymrozkiem w słoneczny poniedziałek kwitły bzy i kasztany. Prawie półtora tysiąca maturzystów w Łomży i ponad 11 tysięcy w województwie podlaskim miało 170 minut na wykazanie sobie, rodzinie i światu, że 3 lata nauki w liceum albo 4 lata w technikum nie poszły na marne. Egzamin z języka polskiego zaczął się w 21 łomżyńskich szkołach o godzinie 9., dokładnie tak jak w Szkołach Katolickich przy Sadowej, gdzie w sali wystawienniczej zasiadło za stolikami 39 dziewcząt i chłopców, przygotowywanych przez polonistkę Agnieszkę Kruszewską. - Każdy musi sam siebie zapytać, czym jest dla niego wolność, bo wolność człowieka ma niejedno oblicze – mówi uśmiechnięta z optymizmem maturzystka Faustyna Parzych z Katolickiego Liceum. W tym roku niebiosa sprzyjają pięknym dziewiętnastoletnim: kwitną fioletowo bzy i biało kasztany.

Przetarg na salę gimnastyczną przy SP 2 unieważniony

Foto: Przetarg na salę gimnastyczną przy SP 2 unieważ...
cz pon, 06 maja 2019 09:34

Z powodu zbyt wysokich cen ofert w stosunku do miejskich finansów unieważniono przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Na jej budowę władze miasta chciały wydać 6 milionów złotych, ale najtańsza z ofert była o nieco ponad milion droższa.

Budowlanka nawiązała współpracę ze Strabagiem

Foto: Budowlanka nawiązała współpracę ze Strabagiem
cz śr, 01 maja 2019 09:33

Budowlanka, czyli Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży podpisał umowę o współpracy z firmą Strabag Sp. z o.o.. To europejska spółka budowlana mająca główną siedzibę w Wiedniu. Realizuje inwestycje budownictwa ogólnego, inżynieryjnego i infrastrukturalnego. Obecnie jest wykonawcą jednego z fragmentów drogi ekspresowej S61 Via Baltica.

Kuba, Paulina i Ania znają się na Biblii

Foto: Kuba, Paulina i Ania znają się na Biblii
mm so, 27 kwietnia 2019 09:24

Ona nie chce być zakonnicą, on nie zamierza zostać księdzem. Ani ona, ani on nie planuje przyszłej pracy zawodowej jako nauczyciel religii czy katecheta. Rozpoczną niebawem studia medyczne, aby kształcić się solidnie na lekarzy. Jednakże oboje lubią wnikliwie czytać... Biblię, odkrywać historie sprzed kilku tysięcy lat, poznawać dzieje, kulturę i zwyczaje starożytnych Żydów i ludów Bliskiego Wschodu. Będą reprezentować Diecezję Łomżyńską w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie. Laureatami konkursu o Biblii zostali w Łomży: Jakub Żochowski, LO w Wysokiem Mazowieckiem, Paulina Zyskowska z Wojewodzina, Anna Gawecka z I LO w Łomży.

Świadectwa i nagrody dla maturzystów II LO w Łomży

Foto: Świadectwa i nagrody dla maturzystów II LO w Łomży
cz pt, 26 kwietnia 2019 15:18

Na scenie nauczyciele, a na widowni maturzyści. Jedni i drudzy poważni, w eleganckich strojach i z nadzieją patrzący w przyszłość. Stylowa Aula imienia Hanki Bielickiej (1915 – 2006) w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Łomży gościła około 250 osób: uczniów, rodziców i pedagogów, przybyłych na uroczystość zakończenia roku szkolnego klas 3. Przemawiała dyrektor II LO Jolanta Kossakowska, kierując do 185 absolwentów słowa od serca o trzech latach dojrzewania, dokonywaniu życiowych wyborów i zawieraniu przyjaźni. Słuchali jej z uwagą i otrzymali również albumy za osiągnięcia Magdalena Kalska i Jan Konstanty Zaremba. O czym myśleli ci maturzyści?

Nauczyciele dużo zapłacą za strajk

Foto: Nauczyciele dużo zapłacą za strajk
cz pt, 26 kwietnia 2019 14:43

- Spotkanie nic nie dało. Żadne propozycje, które padały z naszej strony nie zostały przyjęte przez władze miasta – mówi Aleutyna Kołos, prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, komentując wyniki rozmów nauczycieli łomżyńskich szkół z władzami miasta. Głównym tematem było finansowe rozliczenie strajku szkolnego, do którego w mieście przystąpiła większość nauczycieli. W piątek w Łomży i najbliższej okolicy nadal strajkowało około 200 osób w 12 placówkach. To jak mówi prezes Kołos ci, którzy gotowi byli strajkować do końca. - Wydaje mi się, że dobrze się stało, że strajk został zawieszony, ale w Łomży jest wielu nauczycieli, którzy myślą inaczej – dodaje.

Uczniowie z gminy Piątnica byli najlepsi

Foto: Uczniowie z gminy Piątnica  byli najlepsi
cz pt, 26 kwietnia 2019 09:04

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszynach i Szkoły Podstawowej w Piątnicy wygrali eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło 51 uczestników ze szkół podstawowych Łomży i okolicy. Młodzi rowerzyści wykazywali się wiedza teoretyczną z przepisów ruchu drogowego i praktyczną umiejętnością jazdy na rowerach.

Przedmaturalny krajobraz po bitwie

Foto: Przedmaturalny krajobraz po bitwie
cz pt, 26 kwietnia 2019 07:50

Dyrektorzy łomżyńskich szkół średnich wyrażali optymizm co do przeprowadzenia matur, jeszcze zanim prezes ZG ZNP Sławomir Broniarz ogłosił zawieszenie ogólnopolskiego strajku. Po prawie 3 tygodniach protestu z żądaniem podwyżki płac dla nauczycieli kierujący liceami i technikami: I LO, II LO, III LO, „Ekonomikiem” i „Mechaniakiem” w Łomży zdołali zorganizować wszystkie rady klasyfikacyjne, w czasie których nauczyciele podejmowali decyzję o promocji i ukończeniu przez maturzystów szkół. Dzięki temu, wszyscy dostaną świadectwa i mogą od 6. maja zdawać matury.

Nauczyciele zawieszają strajk

Foto: Nauczyciele zawieszają strajk
cz cz, 25 kwietnia 2019 14:47

Strajk nauczycieli zostanie zawieszony od 27 kwietnia (soboty). O decyzji poinformował przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Strajk trwa od 8 kwietnia. W czwartek w Łomży i najbliższej okolicy był prowadzony w 18 placówkach. ZNP opublikowało oświadczenie prezesa Broniarza. Czytamy w nim m.in.: Dziś zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku. Panie Premierze Morawiecki, siadamy do pracy, radzę zrobić to samo! Proszę być gotowym na wrzesień!

Coraz trudniejszy strajk nauczycieli

Foto: Coraz trudniejszy strajk nauczycieli
cz śr, 24 kwietnia 2019 10:27

W Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży po świątecznej przerwie uczniowie rozpoczęli normalne zajęcia. Wszyscy strajkujący przez ostatnie dwa tygodnie nauczyciele wrócili do pracy. Zajęcia pomimo trwającego strajku części nauczycieli rozpoczęły się także SP nr 4 i „Mechaniaku”. Napięta sytuacja jest zwłaszcza w szkołach średnich, gdzie w piątek ma być zakończenie roku szkolnego najstarszych klas. Wcześniej muszą się odbyć posiedzenia „rada klasyfikacyjnych” zatwierdzających stopnie uczniów na koniec nauki i dopuszczające ich do matury.

256 strajkuje nadal

Foto: 256 strajkuje nadal
cz wt, 23 kwietnia 2019 10:26

256 nauczycieli z Łomży najbliższej okolicy we wtorek podjęło trwający od ponad dwóch tygodni strajk szkolny. Z danych ZNP wynika, że dziś, choć w szkołach nad trwa tzw. „wiosenna przerwa świąteczna”, w 16 placówkach oświatowych miasta i najbliższej okolicy, prowadzony jest strajk. Na liście strajkujących nie ma m.in. Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. Na razie nie wiadomo czy jutro, po wiosennej przerwie świątecznej, dzieci będą mogły wrócić do nauki we wszystkich szkołach.

Historyk Katarzyna Lipska ma olimpijczyka w I LO

Foto: Historyk Katarzyna Lipska ma olimpijczyka w I LO
cz pt, 19 kwietnia 2019 13:14

- Z ogromną przyjemnością chciałabym poinformować, że nasz maturzysta Mateusz Tyszka uzyskał tytuł laureata na LX Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – napisała do redakcji portalu 4lomza.pl lubiana przez uczniów nauczycielka historii w I LO w Łomży Katarzyna Lipska. - Zajął w rozgrywkach centralnych 4. miejsce w Polsce. Jednocześnie chciałabym przypomnieć, że kilka miesięcy temu zdobył drugie miejsce w kraju w Olimpiadzie o Unii Europejskiej. Informuję z satysfakcją, że jestem od 6 lat nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie Mateusza Tyszki. To niezwykle ambitny, bystry, dociekliwy i pracowity uczeń, ze zmysłem obserwacji i dobrą pamięcią.

Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi.

Foto: Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem i Niepe...
JJS pt, 19 kwietnia 2019 12:53

1 września 2015r utworzyliśmy Szkołę Podstawową dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Łomży przy ul. Sybiraków 20/6U. W wrześniu br. planujemy przenieść siedzibę do nowo budowanego budynku przy ul. Sybiraków 24. Mieścić będzie się w nim nasza szkoła oraz Przedszkole Niepubliczne Nutka.

Strajkują pomimo „wiosennej przerwy świątecznej”

Foto: Strajkują pomimo „wiosennej przerwy świątecznej”
cz cz, 18 kwietnia 2019 11:56

Pomimo, że w szkołach rozpoczęła się, trwająca od dziś do wtorku włącznie, „wiosenna przerwa świąteczna” związana ze Świętami Wielkiej Nocy, w części szkół w Łomży i regionie nauczyciele nadal prowadzą akcję strajkową. Według danych łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, o godzinie 10. strajkowało 270 nauczycieli w 17 placówkach w mieście i regionie. - Część nauczycieli zawiesiła akcję strajkową na czas świąt, ale deklarują, że powrócą do strajku po świętach, jeśli nic się nie zmieni – przekazują działacze ZNP.

Słówka i zdania angielskie na egzaminie w SP nr 7 w Łomży

Foto: Słówka i zdania angielskie na egzaminie w SP nr...
cz śr, 17 kwietnia 2019 15:14

Wiktor Modzelewski z promiennym uśmiechem wyszedł przed szkołę. Słoneczna środa Wielkiego Tygodnia jest dla niego znamienna: oto trzeci i ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty. 15-latek jest w dobrym humorze i w dobrym towarzystwie koleżanek i kolegów, którzy niebawem rozproszą się jak poderwane do lotu śmigłe ptaki. - Niektórzy uczniowie nie zdają sobie jeszcze sprawy, jak ważne są w ich życiu te dni, poświęcone egzaminom z języka polskiego, matematyki czy języka angielskiego – opowiada Wiktor po 90 minutach sprawdzianu z rozumienia i umienia języka ojczystego Stefani Germanotta (lat 33), czyli śpiewającej mocnym kontraltem Lady Gaga from New York (USA).

Strajkujących szkół ubywa

Foto: Strajkujących szkół ubywa
cz śr, 17 kwietnia 2019 10:28

- Wczoraj w Łomży i najbliższej okolicy strajkowało ponad pół tysiąca nauczycieli – informuje dr Ewa Chludzińska, wiceprzewodnicząca łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dziś rano, trwający od poprzedniego poniedziałku strajk szkolny rozpoczął się w 23 placówkach na ternie Łomży i okolicznych gmin. - Poparcie wśród nauczycieli dla strajku jest duże – mówi Chludzińska podkreślając, że wszyscy strajkujący liczą na to, że zapowiedziane na jutro rozmowy z rządem doprowadzą do zmian.

Wiedzą, co jedzą w PWSIiP

Foto: Wiedzą, co jedzą  w PWSIiP
cz śr, 17 kwietnia 2019 09:54

– Pytania wymagały logicznego myślenia, łączenia zróżnicowanej wiedzy – mówiła Aleksandra Opęchowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Licealistka zwyciężyła w pierwszej edycji popularnonaukowego oraz interdyscyplinarnego konkursu „Zasmakuj w zdrowiu”, który zorganizowały dwa wydziały Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży: Wydział Informatyki i Nauk o Żywności oraz Wydział Nauk o Zdrowiu.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę