Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Nauka to więcej niż wiedza”

mm pon, 01 maja 2023 11:24

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży zaprasza na XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Nauka to więcej niż wiedza”. 19. maja na wszystkich chętnych czekać będą liczne atrakcje naukowe i popularnonaukowe, od warsztatów genealogicznych, warsztatów mikroskopowania, po izolację DNA z banana, symulację medyczną, symulację rozprawy mediacyjnej, czy Internet Rzeczy i kierunki rozwoju Sztucznej Inteligencji (AI).

Ponad tysiąc maturzystów odebrało świadectwa w Łomży

mm pon, 01 maja 2023 10:43

- Naprawdę fajnie mi się spędziło te cztery lata: dużo ciekawych osób poznałem, moich najlepszych znajomych, a z nauczycieli w pamięć najbardziej zapadnie moja wychowawczyni Joanna Charubin i matematyczka Irena Ramotowska – mówi Paweł Koziej, maturzysta z II LO, który jest jednym z 1028 abiturientów w Łomży, przystępujących po raz pierwszy do matury po majówce. W szkołach średnich odbierali świadectwa i dziękowali swoim profesorom. - Ciekawych wydarzeń było wiele, aż ciężko spamiętać, ale miło spędziłem czas w II LO. Sporo się rozwinąłem naukowo i jako osoba.

Anna Rogińska z II LO triumfuje w Polsce z niemieckiego

mm nie, 30 kwietnia 2023 09:45

Czasem na sukces trzeba poczekać dwa pokolenia pedagogiczne. Anna Rogińska, 2-klasistka II LO imienia Marii Konopnickiej w Łomży, zdobyła wysokie 7. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego, do której przygotowała się z nauczycielką Adrianną Sierzputowską, która jest absolwentką II LO i uczennicą Katarzyny Kowalewskiej. Obie germanistki były szczęśliwe, że Ania Rogińska została także laureatką szkolnej, cenionej nagrody Marysieńka 2023 za osiągnięcie roku.

Dąb pamięci dla aspiranta Stefana Najdy (+ 42) w Jeziorku

mm pt, 28 kwietnia 2023 19:31

Kompania reprezentacyjna 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oddała trzy salwy honorowe na cześć Stefana Najdy (1898-1940). Policjant z Jeziorka w 1939 r. dostał się do niewoli rosyjskiej i został zamordowany przez NKWD strzałem w tył głowy w Twerze, a pochowany w Miednoje. Przy Szkole Podstawowej w Jeziorku posadzono Dąb Pamięci ku czci ofiary totalitarnego okrucieństwa.

Posterunek milicji obywatelskiej na Starym Rynku

mm pt, 28 kwietnia 2023 10:53

Do godziny 17. mieszkańcy Łomży mogą zwiedzać Mobilne Muzeum Żołnierzy Wyklętych, które stanęło na Starym Rynku przed Ratuszem. „Dla nas jest to niezwykle ważne, że możemy naszym uczniom pokazywać alternatywną formę nauczania. Może bardziej przystępną, może bardziej dostosowaną do współczesnych czasów” - mówił przed wejściem prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Maturzyści I LO w Łomży otrzymali świadectwa

mm cz, 27 kwietnia 2023 20:49

Ona wybrała Polonistykę w Uniwersytecie Warszawskim, którego pierwszym rektorem od 1818 do 1831 r. był Wojciech A. Szweykowski, absolwent szkoły pijarów w Łomży. On zamierza studiować inżynierię mechaniczno-medyczną w Politechnice Gdańskiej. Natalia i Krzysztof są maturzystami I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki, których rówieśnicy po 4 latach edukacji w ponad 100-letnim gmachu także otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły z 409-letnią tradycją.

„Ekonomik” otrzymał patrona - 18. Dywizję Piechoty

mm cz, 27 kwietnia 2023 12:58

- W Szkole Handlowej, czyli naszej poprzedniczce, powstała pierwsza wśród szkół drużyna, której harcerze należeli do Polskiej Organizacji Wojskowej, a wielu z nich wstąpiło do 33. Pułku Piechoty w Łomży, należącego do 18. Dywizji Piechoty z dowództwem w naszym mieście – wyjaśnia Paweł Drożyner, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i pomysłodawca nadania dla Technikum nr 6 i VI LO imienia 18. Dywizji Piechoty. W środę 21 radnych Rady Miejskiej Łomży wyraziło zgodę.

Rowerzyści i motorowerzyści w ruchu drogowym

mm wt, 25 kwietnia 2023 18:45

5 czteroosobowych drużyn młodszych i 7 trzyosobowych starszych uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. - Konkurs to dobra okazja do uczenia się przepisów drogowych i udzielania pierwszej pomocy – mówi 13-letni Adam Wojcik, uczeń SP nr 9 z Łomży, który jest również motorowerzystą.

Bawili siebie i dorosłych

mm so, 22 kwietnia 2023 14:43

Łomżanki: Liwia Jankowska i Maja Kazimierczuk wygrały w swoich kategoriach XX edycję konkursu recytatorskiego „Powiedz to jeszcze raz – wiersze trudne w wymowie”.

Biegali i układali piramidy z kartonów dla Łomży

mm pt, 21 kwietnia 2023 19:44

Dbałość o własne zdrowie i formę fizyczną od dziecka jest inwestycją na całe dorosłe życie. Jednak promocja zdrowego i aktywnego stylu egzystencji ma też wymiar społeczny i – parafrazując słowa sprzed wieków - takie będą kondycje Rzeczypospolitej, jakie ich młodzieży wychowanie fizyczne. Organizatorzy zawodów w Szkole Podstawowej nr 1 zaproponowali 4-klasistom sport niebanalny.

Rekrutacja do przedszkola Nutka na rok 2023/2024

JJS pt, 21 kwietnia 2023 12:36

Informujemy, że trwają zapisy do Przedszkola Niepublicznego "NUTKA" w Łomży. Przedszkole Niepubliczne Nutka w Łomży - to najlepszy wybór, który jest oparty na latach doświadczeń w edukacji i wychowaniu przedszkolnym. Placówka mieści się w wolnostojącym, spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa budynku w spokojnej, nowoczesnej części miasta. Przedszkole posiada własny plac zabaw pozwalający na regularny pobyt naszych podopiecznych na świeżym powietrzu.

VII Akademickie Mistrzostwa Makijażu Fantazyjnego

mm pt, 21 kwietnia 2023 10:56

Wróżki, elfy, motyle i kwiaty zagościły w czwartek w stylizacjach uczestników VII Akademickich Mistrzostw Makijażu Fantazyjnego, którzy swoje prace przygotowali pod hasłem „W zaczarowanym lesie”.

Wojewódzki finał konkursu o parkach krajobrazowych w Nowogrodzie

mm cz, 20 kwietnia 2023 13:53

Uczniowie z Krynek będą reprezentować województwo podlaskie w ogólnopolskim finale XXII edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" w Janowie Lubelskim. Wojewódzki finał odbył się w środę, 19 kwietnia, w Muzeum - Skansenie Kurpiowskim im. Adama Chętnika w Nowogrodzie, a nagrody ufundowane przez urząd marszałkowski wręczał m.in. wicemarszałek Marek Olbryś.

Dzień i noc uczą się matematyki do matury w I LO

mm pon, 17 kwietnia 2023 14:33

Po tygodniu mozolnej nauki 73-oje uczennic i uczniów z klas 4. przyszło ponownie w sobotę do I LO imienia Tadeusza Kościuszki. Gdyby zjawili się w dzień, to nie zdziwiłoby nikogo w ponad 100-letnim gmachu przy ul. Feliksa Bernatowicza, gdzie odbywają się zajęcia dodatkowe zdolnej, ambitnej i pracowitej młodzieży. Ale tym razem przybyli o godzinie 18. na Pierwszą Matematyczną Noc Maturzystów.

Córka „Wyklętego” i historyk uczą o Niezłomnych

mm so, 15 kwietnia 2023 08:58

Niecodzienną formę poszerzenia wiedzy o historii powojennej zaproponowało Starostwo w Łomży 7- i 8-klasistom ze szkół w Wygodzie, Konarzycach, Podgórzu i Jedwabnem. Bohaterką lekcji była Halina Gerwat, która jako dziecko przenosiła tajne informacje od partyzantów AK. Wprowadzenie w realia sprzed 70 - 80 lat przedstawił prof. Krzysztof Sychowicz z Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku. Spotkanie prowadziła wicestarosta Maria Dziekońska, inicjatorka żywych lekcji w Starostwie Powiatowym w Łomży.

Rekrutacja do przedszkola na rok 2023/2024

JJS pt, 14 kwietnia 2023 12:17

Informujemy, że trwają zapisy do Przedszkola Niepublicznego "MOTYLEK" w Łomży. Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży – to nowoczesna placówka, która zapewnia wszechstronny rozwój wychowanków. Opiekę sprawuje doświadczona, energiczna oraz pełna zaangażowania kadra pedagogiczna. Celem jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, ciepła, życzliwości oraz stworzenie rodzinnej atmosfery.

Jak temperować czekoladę i zrobić pralinę?

mm cz, 13 kwietnia 2023 16:52

Święto Czekolady w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży ma tradycję. - W środę, 12. kwietnia, nasza Szkoła miała zaszczyt gościć w swoich progach przedstawicieli firmy Stara Szkoła z Sokółki – informuje polonistka Aneta Trzeciak – Kowalczyk z „Wety”. - Panowie Jan i Łukasz Dutkowscy przeprowadzili w sposób profesjonalny warsztaty cukiernicze.

W tym roku dłuższe wakacje

mm cz, 13 kwietnia 2023 13:26

Nie 1. września, a 4. rozpocznie się w 2023 roku rok szkolny. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało właśnie Kalendarz roku szkolnego 2023/2024.

„Weta” wyróżniła 14 uczennic i uczniów „Bojanusami”

mm pon, 03 kwietnia 2023 14:04

„Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie / Święty i czysty jak pierwsze kochanie...” - znane słowa z epilogu „Pana Tadeusza” obdarzyły „Wetę” w parafrazie na stronie Szkoły: odpornością na upływ czasu, świętością wspomnień, czystością lat dzieciństwa i niewinnością pierwszej miłości. VII Gala Konkursu „Uczniowie Mistrza Bojanusa” z wręczeniem Laureatkom i Laureatom statuetek odbyła się w ZSWiO nr 7 przy ulicy Stacha Konwy w Łomży w klimacie romantycznej staropolszczyzny.

Nowogrodzka młodzież kandydująca do Sejmu Dzieci i Młodzieży prosi o wsparcie

mm nie, 02 kwietnia 2023 08:34

Młodzi mogą wszystko, np. zostać posłami i zmieniać świat. W tym roku trzy zespoły uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie walczą o taki mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży, który zbiera się 1. czerwca 2023 roku. By tak się stało musiały wykonać pewne zadania, a teraz potrzebują wsparcia lokalnej społeczności.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę