Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@

Nagrodzona magisterka absolwenta PWSIiP

mm cz, 05 listopada 2020 17:15

Praca magisterska Emila Borkowskiego, dotycząca zinformatyzowanego zarządzania czasem pracy, znalazła się w prestiżowym zestawieniu 14 nagrodzonych prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich absolwentów publicznych uczelni zawodowych. Praca absolwenta administracji Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, zdobyła wyróżnienie w drugiej edycji konkursu o Nagrodę Prezesa ARP na najlepszą pracę magisterską w kategorii zarządzanie przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków.

Minister Czarnek (PiS) straszy nauczycieli "konsekwencjami"

mm wt, 03 listopada 2020 17:41

"Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach" - napisali na stronie społecznościowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, którym kieruje Przemysław Czarnek (lat 43, PiS). "Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje. Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół". TVN 24 podało, że Pan Czarnek - określający np. prawa człowieka i równość ludzi idiotyzmami - mówił, że "będą wyciągane wszystkie najdalej idące konsekwencje, które są w granicach możliwości prawnych ministerstwa i kuratoriów".

Oddział Przygotowania Wojskowego w "Ekonomiku"

mm pt, 23 października 2020 13:05

- OPW w naszym zespole szkół nie jest odpowiedzią na pandemię koronawirusa, tylko nową formą współpracy z Wojskiem Polskim - opowiada ceniony polonista Paweł Drożyner, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży. - Na kierunku technik logistyk rozpoczęła funkcjonowanie jedna klasa, która ma 5-letni cykl szkolenia wojskowego, według programu MON.

Sukces bibliotecznego projektu „Łomżyński Bastion 1920”

JJS pt, 23 października 2020 11:04

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zakończyła realizację kolejnego projektu. „Łomżyński Bastion 1920”, dofinansowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”, był skierowany do młodzieży w wieku 11-13 lat. Uczestniczyło w nim około 60 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży, dla których przygotowano atrakcyjny program, złożony z prelekcji, spotkań i wycieczek historycznych. Uczestnicy mogli też sprawdzić swą wiedzę i zdobyć nagrody w konkursie historyczno-artystycznym, a całość projektu podsumowywał film.

Obracają intelektualnie w głowach scenariusze przyszłości

mm śr, 21 października 2020 20:06

Prawie pusta aula na rozpoczęcie roku akademickiego to smutny symptom pandemii koronawirusa. - Dzisiejsza inauguracja jest diametralnie inna, niż wszystkie poprzednie - powitała gości w czarnej masce na twarzy filozof Jolanta Święszkowska, rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zapewniła, że dla społeczności PWSIiP jest to "czas wielkiej radości i nadziei". Do gości w Auli imienia prof. Antoniego Jakubczaka i online mówił rektor dr hab. Dariusz Surowik, zaś prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego wygłosił wykład.

PWSIiP brata się z Japończykami i Albańczykami

mm pon, 19 października 2020 14:52

Kanagawa University oraz Mediterranean University – to nowe uczelnie partnerskie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Właśnie od roku akademickiego 2020/2021 łomżyńska uczelnia podpisała umowy partnerskie z kolejnymi uczelniami. Łącznie PWSIiP współpracuje już ze stoma zagranicznymi z dwudziestu sześciu krajów – informuje PWSIiP w przesłanym komunikacie.

Nietypowa 25. inauguracja roku WSA - w maskach

mm nie, 18 października 2020 12:16

Tylko 3 naukowców w czarnej osłonce na usta i nosy znajdowało się na podwyższeniu dla Senatu Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży podczas 25. rozpoczęcia roku akademickiego. - Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie studentów i pracowników zdecydowaliśmy się na symboliczną inaugurację – wyjaśnił rektor WSA prof. Roman Engler, serdecznie witając studentów I semestru, którzy przybyli na immatrykulację. Rok akademicki zaczęło około 1000 studentów studiów I i II stopnia na 5 kierunkach kształcenia, w tym 295 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych na I semestrze. Rok szkolny zainaugurowało też ok. 300 uczniów średnich szkół akademickich ZSA.

Dyrektor Placówki została sama z wychowankami

mm cz, 15 października 2020 19:23

"Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, inaczej Dom Dziecka, jest od 20 dni opuszczona przez wszystkich pracowników, powodem jest wirus Covid-19. Od 20 dni wszystkimi wychowankami opiekuje się jedna osoba przez 24 godziny na dobę" - zaalarmował Czytelnik w mailu do portalu 4lomza.pl. - To nieprawda: jestem sama z 14-orgiem wychowanków Placówki 24 godziny na dobę dopiero od tygodnia, bo wcześniej pomagało mi dwóch pracowników - prostuje dyrektor Placówki Inga Kolaska. - Muszę wytrwać z dziećmi, to osobista odpowiedzialność. Nie mam innego wyjścia.

Wiemy, ile wynosiła nagroda prezydenta

mm śr, 14 października 2020 19:20

Nauczyciele i pracownicy łomżyńskich szkół i placówek oświatowych spotkali się z okazji Dnia Edukacji Narodowej w auli im. Hanki Bielickiej w II LO w Łomży. Ceniony nauczyciel w-f Andrzej Drozdowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży otrzymał odznaczenie za zasługi dla sportu od ministra sportu z rąk poseł Solidarnej Polski Aleksandry Szczudło oraz dyrektora „Ekonomika” Pawła Drożynera. Uroczystość poprowadził naczelnik wydziału oświaty UM w Łomży Paweł Piwowarski.

"Nasza Pani" Pieńkowska poświęciła życie dzieciom

mm śr, 14 października 2020 13:52

- Dzieci po wojnie nienawidziły siebie nawzajem: każde mówiło po polsku, ale z innym akcentem - opowiada Daniela Pieńkowska, 93-letnia emerytowana nauczycielka szkolnictwa specjalnego. Trwa wspomnienie domu dziecka w Bartoszycach, gdzie trafiły dzieci autochtonów z Mazur, ze zsyłek na Syberię i Powstania Warszawskiego. Od 1967 do 1984 uczyła w szkole dla dzieci z upośledzeniami w Łomży. Powołanie zaczęło się przed wojną 1939. Przyszła studentka prof. Marii Grzegorzewskiej jako dziewczynka lubiła bawić się w szkołę i grała przedstawienia z dziećmi sąsiadów w rodzinnym Aleksandrowie Kujawskim. Niebawem została na 5 lat opiekunką małych Niemców, Petera i Ingrid.

W "Dziesiątce" i Placówce na kwarantannie, a w "Katoliku...

mm wt, 13 października 2020 14:19

- W niedzielę późnym popołudniem dostałam informację z Sanepidu, że dwoje dzieci z naszej szkoły ma pozytywne wyniki testu na Covid-19 - informuje Jadwiga Kirejczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. - Uzgodniłam z Sanepidem, że te dwie klasy: druga i czwarta, do których uczęszczają zakażone koronawirusem dzieci, przechodzą na nauczanie zdalne. Dyrektor "Katolika" Bożena Śliwowska potwierdziła nieobecność jednej grupy. Chora jest dyrektor w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży - przedłużono kwarantannę do 25. października.

15 klas na nauczaniu zdalnym w ZSP w Piątnicy

mm pon, 12 października 2020 12:56

- Bardzo sprawnie przeszliśmy na nauczanie zdalne w 15 oddziałach klas od 4-ej do 8-ej, czyli dla 315 dzieci - informuje dyrektor Marta Ogonowska-Stolarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy. - Oprócz tego, tydzień kwarantanny dotyczy jednej klasy uczniów z rodzinami, 16 nauczycieli z SP w Piątnicy, jednej grupy 3-latków, 4 nauczycieli z przedszkola oraz jednej osoby, pracującej jako pomoc nauczyciela.

70 lat "Wety" w krainie szczęśliwości

mm so, 10 października 2020 19:47

Jak słoneczne struny światła rozkwitły przed "Wetą" kuliste hortensje, różowawe wrzosy i błękitne astry. Budynek lśni świeżością i czystością, a najbardziej lśnią blaskiem uśmiechu młodości w holu wejściowym dziewczęta i chłopcy. Ubrani na galowo, biało-czarno, w przyłbicach z przezroczystej pleksi, obdarowują gości okrągłym medalem z piernika. Pośrodku ciastka własnego wypieku pyszni się napis z lukru "70 lat Wety". - 7 razy pracę zmieniałem: od PGR-u pod Kętrzynem po mieszkanie na Marszałkowskiej - mówi kolegom z ławy szkolnej i matury sprzed pół wieku 70-letni Wojciech Kuczewski, rówieśnik "Wety". Ponad 60 absolwentów Technikum Weterynaryjnego oraz ZSWiO w Łomży znów wstąpiło w mury "Wety" z Głównym Lekarzem Weterynarii dr. Bogdanem Konopką.

Koronawirus namieszał szkołom w Zbójnej, Kuziach i...

mm pt, 09 października 2020 18:43

- Moim zdaniem, w sytuacji pandemii nie należy ani się wstydzić, ani obawiać udzielać rzetelnych informacji na temat zakażenia koronawirusem, ponieważ to pozwala innym zachować ostrożność i podejmować świadome decyzje co do własnego postępowania - mówi wójt gminy Zbójna Elżbieta Parzych. Potwierdza, że 2 klasy 8. w Szkole Podstawowej w Zbójnej i SP w Kuziach miały krótko zdalne nauczanie i są objęte kwarantanną z rodzinami. Powodem decyzji Sanepidu jest stwierdzone zakażenie u nauczyciela, który uczy w klasach 8. i na początku miesiąca miał objawy przeziębienia. Na 1056 szkół i placówek w Podlaskiem lekcje zdalnie i hybrydowo odbywają się w zaledwie 28.

Staś Świerżewski zdobył indeks na UJ w Krakowie

mm pt, 09 października 2020 13:08

17-letni Stanisław Świerżewski z Łomży, uczeń 2. klasy Liceum Katolickiego, zdobył tytuł laureata XXV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". - Dzięki temu sukcesowi i tytułowi, Staś zdobył 100 % punktów na maturze z historii i ma zagwarantowany indeks na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie - ucieszyła się z kolejnego zwycięstwa utalentowanego ucznia Edyta Zielińska, od 15 lat nauczycielka historii w Szkołach Katolickich.

Kwarantanna w szkole w Puchałach oraz ZSA w Łomży

mm śr, 07 października 2020 14:51

- Żaden z uczniów, uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Puchałach, nie ma potwierdzonego zakażenia koronawirusem - mówi Cezary Zborowski, zastępca wójta gminy Łomża, potwierdzając informację, że osobą zakażoną jest jeden nauczyciel spoza gminy Łomża, "który miał lekcje także w tej szkole". Nauczyciel miał kontakt ze wszystkimi klasami, liczącymi ok. 50 dzieci, w ubiegłym tygodniu. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna SP z Puchał ogłosiły dni wolne do końca tego tygodnia. Kwarantanna napotkała również 4 klasy i nauczycielkę z Zespołu Szkół Akademickich w Łomży.

Zamiast wycieczki do Grecji, kwarantanna w domu

mm wt, 06 października 2020 13:51

4 klasy i 10 nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, w tym 6 wychowawców z internatu, przebywa na kwarantannie domowej do końca tygodnia. - 53 uczniów miało w niedzielę wyjechać z czterema opiekunami ZS CKR na praktyki zawodowe do Grecji, w ramach projektu Power - opowiada dyrektor Sławomir Łomotowski. - W piątek robiliśmy testy, a w niedzielę okazało się, że trzech uczniów i jeden nauczyciel ma pozytywny wynik na koronowairusa. Kwarantannę, o około 2 tygodnie, łomżyński Sanepid przedłużył także nauczycielom i podopiecznym w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rybaki w Łomży.

Gdzie studiować by dobrze zarabiać?

JJS pt, 02 października 2020 13:23

Nie trzeba emigrować z Łomży, aby ukończyć Uczelnię, po której można uzyskać wyższe wynagrodzenie od absolwentów z innych uczelni regionu i kraju! Prezentujemy Państwu ofertę studiów w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, która w oparciu o niezależne wyniki badań Ekonomicznych Losów Absolwentów i przebiegu ich kariery, wypada najlepiej w regionie. Tyczy się to zarówno możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów jak i osiąganych zarobków.

Początek roku akademickiego w PWSIiP oraz WSA

mm cz, 01 października 2020 18:06

- Wyższa Szkoła Agrobiznesu na 5 kierunkach ma około 1000 studentów, w tym 300 na pierwszym roku - mówi prof. Roman Engler, założyciel (w 1996 roku) i rektor najstarszej w Łomży uczelni świeckiej. W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży kształci się około 2000 studentów na 14 kierunkach. - Uczelnia jest w trakcie rekrutacji, trwającej do połowy października - informuje rzecznik Jolanta Święszkowska. - Dotychczas na pierwszy rok studiów przyjętych zostało 629 osób, a w elektronicznym systemie rekrutacyjnym zarejestrowane są 1443 osoby. Zapraszamy!

Zakażenie koronawirusem w I LO w Łomży

mm wt, 29 września 2020 15:05

- Ze względu na bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, wprowadziłem dzisiaj dzień wolny od zajęć w naszej Szkole, po zasięgnięciu opinii stosownych organów: Urzędu Miejskiego w Łomży i Stacji Sanepidu - potwierdza dyrektor I LO w Łomży Jerzy Łuba naszą poniedziałkową informację o tym, że jeden nauczyciel w "Pierwszym" przy ulicy Feliksa Bernatowicza ma potwierdzone zakażenie koronawirusem. - Od jutra, czyli od wtorku cała nasza Szkoła przechodzi na nauczanie zdalne.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę