poniedziałek, 27 maja 2019 napisz DONOS@

„Polska to my” w III LO w Łomży

Foto: „Polska to my” w III LO w Łomży
cz pt, 16 listopada 2018 12:59

XII edycja Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej Polska to my, odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Wzięło w nim udział 120 uczestników z 27 szkół z terenu województwa podlaskiego. - Niezmiennie, od dwunastu lat, celem konkursu jest propagowanie wartości patriotycznych, a także pobudzanie młodych ludzi do twórczych poszukiwań w dziedzinie repertuaru, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, rozwijanie zdolności recytatorskich i wokalnych, kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka – podkreśla Beata Chojnowska zaznaczając, że jest to szczególnie ważne w roku, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ciągle muszą czyścić nowe rury w kuchni „Jedynki”

Foto: Ciągle muszą czyścić nowe rury w kuchni „Jedynki”
cz śr, 14 listopada 2018 13:36

Pobrana tydzień temu do zbadania druga próbka wody z instalacji wodociągowej w nowo otwartej po remoncie kuchni i stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży ciągle nie nadaje się do użytku w celach spożywczych. - Nie umiem technologicznie powiedzieć, co to za preparaty i metody, lecz właściciel firmy wykonawczej zapewnił mnie, że jego pracownicy dokładają wszelkich starań, aby wyczyścić od środka nowe rury w pionie żywnościowym, więc jesteśmy o jeden krok do przodu – informuje dyrektor SP 1 Krystyna Kamińska. Obiady dla uczniów dalej gotuje Bursa Szkolna nr 1.

Film o wolności i tablica z Piłsudskim na 100-lecie

Foto: Film o wolności i tablica z Piłsudskim na 100-l...
cz pt, 09 listopada 2018 16:28

- Pokazać dziś wolność młodego Polaka na ekranie nie jest łatwo, i do tego w szkole – uśmiecha się Mikołaj Jastrzębski, 17-letni bohater filmu, jaki na 100-lecie Niepodległości zrealizowali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 imienia Józefa Piłsudskiego w Łomży. Na dwa dni przed 100. rocznicą odzyskania Niepodległości w holu przy wejściu odsłonięto też tablicę z czarnego marmuru: głowa Marszałka, profil w medalionie z liści dębu, jako symbolu siły i sławy. - Legioniści i żołnierze walczyli krwawo za wolność dla mnie i dla przyszłych pokoleń – komentuje obserwujący uroczystości Damian Jakubik. - Odczuwam wzruszenie, wielką wdzięczność i dumę.

Technik turystyki wiejskiej. Kierunek wielu możliwości

Foto: Technik turystyki wiejskiej. Kierunek wielu moż...
JJS pt, 09 listopada 2018 12:06

Wraz z rozwojem turystyki wiejskiej na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią profesjonalnie zarządzać tą formą wypoczynku. Jak zdobyć tytuł technika turystyki wiejskiej? Jakie umiejętności potrzebne są do wykonywania tego zawodu? Jakie perspektywy czekają na osoby z takim wykształceniem?

Ponad 60 dzieci z 12 szkół w hołdzie Lutosławskiemu

Foto: Ponad 60 dzieci z 12 szkół w hołdzie Lutosławsk...
mm cz, 08 listopada 2018 18:58

- Śpiewamy dla publiczności i dla jurorów, ale przede wszystkim dla tych, którzy o wolność dla nas wszystkich walczyli... - mówi śmiało Dominika Pogroszewska, 9-letnia trzecioklasistka ze Szkoły Podstawowej w Wiźnie, która zdobyła najwyższe uznanie komisji oceniającej 6. Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w SP w Drozdowie. Rezolutna dziewczynka trzyma w rączkach mały bukiet dużych maków z bibułki. Od razu wiadomo, jakiego koloru to kwiaty i jaką piosenkę wzruszająco śpiewała. Ale mało kto wie, jak 22-letni Henryk Kapelewski stoczył się we Włoszech w przepaść...

„Jedynka” czeka na czystą wodę w kuchni i stołówce

Foto: „Jedynka” czeka na czystą wodę w kuchni i stołówce
cz śr, 07 listopada 2018 16:45

- Nowoczesna stołówka w naszej szkole nie została jeszcze oddana do użytku, ponieważ okazało się, że woda w kranach ma niedobre właściwości do użytkowania w celach spożywczych – mówi Krystyna Kamińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, gdzie w piątek 2 tygodnie temu otwarto po remoncie za 1 mln 200 tys. zł kuchnię ze stołówką, mogące wyżywić 350 uczniów. - Dzień po uroczystościach wykonawca prac remontowych przywiózł panią z sanepidu, która pobrała próbkę wody. Po przebadaniu w laboratorium okazało się, że woda ta nie ma odpowiedniej jakości.

Patriotyczne śpiewanie pod patronatem Prezydenta RP

Foto: Patriotyczne śpiewanie pod patronatem Prezydent...
cz pon, 05 listopada 2018 14:39

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu już po raz szósty organizuje Szkoła Podstawowa w Drozdowie. Tegoroczny konkurs przypadający na rocznicę 100 -lecia odzyskania niepodległości otrzymał Patronat Narodowy prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

Zmarł radosny i lubiany Profesor Tadeusz Frąckiewicz (+ 70)

Foto: Zmarł radosny i lubiany Profesor Tadeusz Frącki...
mm so, 03 listopada 2018 17:18

- Profesor Tadeusz Frąckiewicz uczył nas w ogólniaku przysposobienia obronnego. Lubiliśmy raz w tygodniu na PO przychodzić, bo Profesor był bardzo pogodny i wesoły, a lekcje prowadził na luzie, gdyż wiedział, że nie są dla nas w matfizie najważniejsze przed egzaminami na studia – opowiada o Zmarłym Tadeuszu Frąckiewiczu (+ 70) dr Katarzyna Skawińska z domu Rutkowska, maturzystka z LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie w latach 1974 – 2002 uczył Profesor Frąckiewicz. W niedzielę wystawienie ciała lubianego za humor Pedagoga. W poniedziałek Jego pogrzeb w Łomży.

Z późnego Gierka w HACCP

Foto: Z późnego Gierka w HACCP
cz pt, 26 października 2018 16:03

Ponad 350 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży w listopadzie będzie mogło jeść posiłki w szkole. „Trochę” później niż planowano zakończył się remont „pionu żywieniowego”, czyli kuchni i szkolnej stołówki. Na prace wydano ponad 1,2 mln zł. - Marzenie wielu dyrektorów i spełnienie oczekiwań społeczności szkoły – mówi o nowej kuchni dyrektor „jedynki” Krystyna Kamińska.

O złotej jesieni i zmartwychwstałej Niepodległej w PWSIiP

Foto: O złotej jesieni i zmartwychwstałej Niepodległe...
cz cz, 25 października 2018 17:36

- Przepiękne piosenki, bardzo duża sala i dużo wykonawców – recenzuje krótko Antek Łada, 6-letni student Akademii Przedszkolaka, która po raz 9. inaugurowała działalność w PWSIiP w Łomży. Na scenie auli imienia mikrobiologa prof. Antoniego Jakubczaka (+ 58), w obecności rektora i dwojga prorektorów, śpiewały, tańczyły, bawiły się dzieci z ok. 20 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z Łomży, Śniadowa, Piątnicy, Nowogrodu, Borkowa, Janowa, Wygody, Szczepankowa i Rydzewa. W rolę radosnego wodzireja z mikrofonem, pokonującym niestrudzenie długie i strome jak w górach schody sali, wcieliła się pełna wdzięku filozof Jolanta Święszkowska.

Nauczyciele dostali nagrody z okazji Dnia Edukacji

Foto: Nauczyciele dostali nagrody z okazji Dnia Edukacji
cz so, 20 października 2018 11:39

- Słusznie powtarzamy, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Możemy też uszczegółowić, że takie będą rzeczpospolite, jacy będą w nich nauczyciele – gratulował biskup Tadeusz Bronakowski około 100 dyrektorom, wicedyrektorom, nauczycielom i wychowawcom z łomżyńskich placówek oświaty z okazji niedawnego Dnia Edukacji w sali gimnastycznej III LO w Łomży. 28-oro otrzymało nagrodę prezydenta Łomży po 2 800 zł brutto. W imieniu nagrodzonych dziękował historyk Krzysztof Domalewski, wicedyrektor „Ekonomika”.

Docenieni za szkolne wyniki

Foto: Docenieni za szkolne wyniki
cz pt, 19 października 2018 08:30

- Pierwszy raz jak brałem udział w konkursie z historii to mi nie poszedł, ale zawziąłem się – mówił Wojciech Kowalczyk absolwent Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, który był jednym ze 105 uczniów łomżyńskich szkół, którzy wczoraj odebrali przyznane im stypendia naukowe i sportowe oraz nagrody edukacyjne Prezydenta Łomży. Wojciech Kowalczyk otrzymał nagrodę edukacyjną dla uczniów, którzy w swój rozwój włożyli najwięcej pracy. Swoją nagrodę finansową przyznała tradycyjnie już także radna Ewa Chludzińska. Tym razem otrzymały ją dwie uczennice.

W 50. najlepszych uczniów w Podlaskiem

Foto: W 50. najlepszych uczniów w Podlaskiem
cz wt, 16 października 2018 20:46

Julia Laskowska, Wiktoria Koniecko, Jakub Wierzbowski i Jakub Mazewski z Publicznego Gimnazjum Nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży oraz Zuzanna Choińska z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Łomży znaleźli się w gronie 50. stypendystów Marszałka województwa za osiągnięcia w nauce.

Na sztandarze „Dziewiątki” książę Janusz I Mazowiecki

Foto: Na sztandarze „Dziewiątki” książę Janusz I Mazo...
cz wt, 16 października 2018 15:32

- Dziś odgrywamy rolę społeczną i akceptujemy wartości, jakie realizował nasz patron, przybijając gwoździe na sztandarze, który stał się ważnym symbolem... – tłumaczy 14-letni Hubert Kozłowski, 14-letni przewodniczący samorządu szkolnego Szkoły Podstawowej nr 9, która otrzymała od Rady Rodziców sztandar z polskim orłem w złotej koronie na prawej stronie, a na lewej z wizerunkiem z pieczęci patrona: księcia Janusza I Mazowieckiego (1346 – 1429). To jego cnoty rycerskie: odwaga, honor, wiara, pokora i sprawiedliwość przyświecają Radzie Pedagogicznej pod kierunkiem dyrektor Bożeny Dziekońskiej, prowadzącej placówkę z 51 klasami. W SP 9 uczy się ponad 1200 uczniów.

Piknik patriotyczny – Dobrzyjałowo 2018

Foto: Piknik patriotyczny – Dobrzyjałowo 2018
cz wt, 16 października 2018 08:47

Na niemal miesiąc przed 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano ją w Dobrzyjałowie. W poniedziałek w tutejszej Szkole Podstawowej odbył się Piknik patriotyczny. Był szkolny programem artystycznym „Póki Polska żyje w nas” oraz pokaz jazdy konnej. - Piękna aura sprzyjała świętowaniu przy ognisku i degustacji potraw ziemniaczanych i słodkości przygotowanych przez rodziców, nauczycieli i podopiecznych „Senior-Wigor” - przekazuje Andrzej Milewski, dyrektor szkoły.

Rozwinięcie wstęgi rozwoju w hali sportowej „Siódemki”

Foto: Rozwinięcie wstęgi rozwoju w hali sportowej „Si...
cz pon, 15 października 2018 17:59

- Jak w „Siódemce” pracę zaczynałem, to za płotem były pola, a na ćwiczenia chodziliśmy drogą na starą strzelnicę, bo wtedy nie było bloków dookoła – opowiada Jerzy Witkowski (lat 73), nauczyciel WF przez 40 lat i przez 10 wicedyrektor ds. sportowych w Szkole Podstawowej nr 7 imienia Adama Mickiewicza w Łomży, gdzie w słoneczne, poniedziałkowe południe przecięto wstęgę w oddanej do użytku nowej hali sportowej. Mieszczą się tutaj aż 3 boiska do koszykówki, której miłośnikiem jest wrzucający popisowo piłkę przed gośćmi inauguracji 8-klasista Krzysztof Szałkowski. - Bardzo się cieszę, że nasza szkoła ma teraz warunki do uprawiania gier zespołowych: koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej – mówi chłopiec. - Ćwiczymy dla zdrowia i kondycji. Nie samą nauką żyje człowiek.

Rektor Surowik: Nadal mamy nadzieję rezonować na miasto oraz region

Foto: Rektor Surowik: Nadal mamy nadzieję rezonować n...
cz cz, 11 października 2018 13:34

Około 700 studentów pierwszego roku dołączyło do prawie 2 tysięcy studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W „państwówce” zainaugurowano 15. rok akademicki. Rektor uczelni, dr hab. Dariusz Surowik podkreślał, że to rok wyjątkowy jubileuszów: 600-lecia miejskości Łomży, 100-lecia niepodległości Polski i 15-lecia szkoły, ale także, dlatego że zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące funkcjonowania uczelni. - Zmiany nie oznaczają, że w PWSIiP w Łomży rezygnujemy z aspiracji naukowych. Nadal mamy nadzieję rezonować na miasto oraz region – mówił rektor podkreślając, że „moi poprzednicy stworzyli w Łomży silny regionalny ośrodek akademicki”.

Profesor Cezary Kuklo o pomocniczości w epoce staropolskiej

Foto: Profesor Cezary Kuklo o pomocniczości w epoce s...
cz śr, 03 października 2018 11:46

– Postrzegamy Rzeczpospolitą szlachecka pejoratywnie, przez pryzmat trzech rozbiorów, koterii magnackich. Tymczasem miała ona nie tylko swoje cienie ale i blaski. Rzeczpospolita Obojga Narodów była pełna kontrastów: dwory magnackie, dwory biskupie, gospodarstwa domowe bogatego mieszczaństwa Gdańska, Warszawy, Poznania i Wilna, które słynęły z rozpasanej konsumpcji. A na przeciwległym biegunie tysiące rodzin komorniczych na wsi, tysiące rodzin biedoty miejskiej na krawędzi biologicznej przeżywalności. Dlatego już w końcu średniowiecza pojawiła się instytucja przytułków parafialnych – mówił prof. Cezary Kuklo, dodając, że grupą najsłabszą były kobiety, pozbawione praw obywatelskich liczne pensjonariuszki instytucji pomocowych.

„Łomżyńskie wędrówki” czwartoklasistów

Foto: „Łomżyńskie wędrówki” czwartoklasistów
cz pon, 01 października 2018 10:55

Pięcioosobowy zespół klasy IVA Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży wygrał Grę Miejską pod hasłem „Łomżyńskie wędrówki”. To konkurs skierowany do uczniów klas IV szkół podstawowych w Łomży i powiecie łomżyńskim organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży.

Greckie praktyki Mechaniaka

Foto: Greckie praktyki Mechaniaka
cz pt, 28 września 2018 14:18

Uczniowie techników z łomżyńskiego Mechaniaka praktykują w Grecji. Mieszkają w hotelu nadmorskiej miejscowości Olimpic Beach, a zawodu uczą się miejscowym warsztacie samochodowy i firmie działającej w sektorze IT. Na greckie praktyki wyjechali dzięki projektowi w ramach programu „Erasmus +”, który finansowany jest z funduszy UE.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę