Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Świadectwa i nagrody dla maturzystów II LO w Łomży

Foto: Świadectwa i nagrody dla maturzystów II LO w Łomży
cz pt, 26 kwietnia 2019 15:18

Na scenie nauczyciele, a na widowni maturzyści. Jedni i drudzy poważni, w eleganckich strojach i z nadzieją patrzący w przyszłość. Stylowa Aula imienia Hanki Bielickiej (1915 – 2006) w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Łomży gościła około 250 osób: uczniów, rodziców i pedagogów, przybyłych na uroczystość zakończenia roku szkolnego klas 3. Przemawiała dyrektor II LO Jolanta Kossakowska, kierując do 185 absolwentów słowa od serca o trzech latach dojrzewania, dokonywaniu życiowych wyborów i zawieraniu przyjaźni. Słuchali jej z uwagą i otrzymali również albumy za osiągnięcia Magdalena Kalska i Jan Konstanty Zaremba. O czym myśleli ci maturzyści?

Nauczyciele dużo zapłacą za strajk

Foto: Nauczyciele dużo zapłacą za strajk
cz pt, 26 kwietnia 2019 14:43

- Spotkanie nic nie dało. Żadne propozycje, które padały z naszej strony nie zostały przyjęte przez władze miasta – mówi Aleutyna Kołos, prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, komentując wyniki rozmów nauczycieli łomżyńskich szkół z władzami miasta. Głównym tematem było finansowe rozliczenie strajku szkolnego, do którego w mieście przystąpiła większość nauczycieli. W piątek w Łomży i najbliższej okolicy nadal strajkowało około 200 osób w 12 placówkach. To jak mówi prezes Kołos ci, którzy gotowi byli strajkować do końca. - Wydaje mi się, że dobrze się stało, że strajk został zawieszony, ale w Łomży jest wielu nauczycieli, którzy myślą inaczej – dodaje.

Uczniowie z gminy Piątnica byli najlepsi

Foto: Uczniowie z gminy Piątnica  byli najlepsi
cz pt, 26 kwietnia 2019 09:04

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszynach i Szkoły Podstawowej w Piątnicy wygrali eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło 51 uczestników ze szkół podstawowych Łomży i okolicy. Młodzi rowerzyści wykazywali się wiedza teoretyczną z przepisów ruchu drogowego i praktyczną umiejętnością jazdy na rowerach.

Przedmaturalny krajobraz po bitwie

Foto: Przedmaturalny krajobraz po bitwie
cz pt, 26 kwietnia 2019 07:50

Dyrektorzy łomżyńskich szkół średnich wyrażali optymizm co do przeprowadzenia matur, jeszcze zanim prezes ZG ZNP Sławomir Broniarz ogłosił zawieszenie ogólnopolskiego strajku. Po prawie 3 tygodniach protestu z żądaniem podwyżki płac dla nauczycieli kierujący liceami i technikami: I LO, II LO, III LO, „Ekonomikiem” i „Mechaniakiem” w Łomży zdołali zorganizować wszystkie rady klasyfikacyjne, w czasie których nauczyciele podejmowali decyzję o promocji i ukończeniu przez maturzystów szkół. Dzięki temu, wszyscy dostaną świadectwa i mogą od 6. maja zdawać matury.

Nauczyciele zawieszają strajk

Foto: Nauczyciele zawieszają strajk
cz cz, 25 kwietnia 2019 14:47

Strajk nauczycieli zostanie zawieszony od 27 kwietnia (soboty). O decyzji poinformował przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Strajk trwa od 8 kwietnia. W czwartek w Łomży i najbliższej okolicy był prowadzony w 18 placówkach. ZNP opublikowało oświadczenie prezesa Broniarza. Czytamy w nim m.in.: Dziś zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku. Panie Premierze Morawiecki, siadamy do pracy, radzę zrobić to samo! Proszę być gotowym na wrzesień!

Coraz trudniejszy strajk nauczycieli

Foto: Coraz trudniejszy strajk nauczycieli
cz śr, 24 kwietnia 2019 10:27

W Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży po świątecznej przerwie uczniowie rozpoczęli normalne zajęcia. Wszyscy strajkujący przez ostatnie dwa tygodnie nauczyciele wrócili do pracy. Zajęcia pomimo trwającego strajku części nauczycieli rozpoczęły się także SP nr 4 i „Mechaniaku”. Napięta sytuacja jest zwłaszcza w szkołach średnich, gdzie w piątek ma być zakończenie roku szkolnego najstarszych klas. Wcześniej muszą się odbyć posiedzenia „rada klasyfikacyjnych” zatwierdzających stopnie uczniów na koniec nauki i dopuszczające ich do matury.

256 strajkuje nadal

Foto: 256 strajkuje nadal
cz wt, 23 kwietnia 2019 10:26

256 nauczycieli z Łomży najbliższej okolicy we wtorek podjęło trwający od ponad dwóch tygodni strajk szkolny. Z danych ZNP wynika, że dziś, choć w szkołach nad trwa tzw. „wiosenna przerwa świąteczna”, w 16 placówkach oświatowych miasta i najbliższej okolicy, prowadzony jest strajk. Na liście strajkujących nie ma m.in. Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. Na razie nie wiadomo czy jutro, po wiosennej przerwie świątecznej, dzieci będą mogły wrócić do nauki we wszystkich szkołach.

Historyk Katarzyna Lipska ma olimpijczyka w I LO

Foto: Historyk Katarzyna Lipska ma olimpijczyka w I LO
cz pt, 19 kwietnia 2019 13:14

- Z ogromną przyjemnością chciałabym poinformować, że nasz maturzysta Mateusz Tyszka uzyskał tytuł laureata na LX Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – napisała do redakcji portalu 4lomza.pl lubiana przez uczniów nauczycielka historii w I LO w Łomży Katarzyna Lipska. - Zajął w rozgrywkach centralnych 4. miejsce w Polsce. Jednocześnie chciałabym przypomnieć, że kilka miesięcy temu zdobył drugie miejsce w kraju w Olimpiadzie o Unii Europejskiej. Informuję z satysfakcją, że jestem od 6 lat nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie Mateusza Tyszki. To niezwykle ambitny, bystry, dociekliwy i pracowity uczeń, ze zmysłem obserwacji i dobrą pamięcią.

Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi.

Foto: Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem i Niepe...
JJS pt, 19 kwietnia 2019 12:53

1 września 2015r utworzyliśmy Szkołę Podstawową dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Łomży przy ul. Sybiraków 20/6U. W wrześniu br. planujemy przenieść siedzibę do nowo budowanego budynku przy ul. Sybiraków 24. Mieścić będzie się w nim nasza szkoła oraz Przedszkole Niepubliczne Nutka.

Strajkują pomimo „wiosennej przerwy świątecznej”

Foto: Strajkują pomimo „wiosennej przerwy świątecznej”
cz cz, 18 kwietnia 2019 11:56

Pomimo, że w szkołach rozpoczęła się, trwająca od dziś do wtorku włącznie, „wiosenna przerwa świąteczna” związana ze Świętami Wielkiej Nocy, w części szkół w Łomży i regionie nauczyciele nadal prowadzą akcję strajkową. Według danych łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, o godzinie 10. strajkowało 270 nauczycieli w 17 placówkach w mieście i regionie. - Część nauczycieli zawiesiła akcję strajkową na czas świąt, ale deklarują, że powrócą do strajku po świętach, jeśli nic się nie zmieni – przekazują działacze ZNP.

Słówka i zdania angielskie na egzaminie w SP nr 7 w Łomży

Foto: Słówka i zdania angielskie na egzaminie w SP nr...
cz śr, 17 kwietnia 2019 15:14

Wiktor Modzelewski z promiennym uśmiechem wyszedł przed szkołę. Słoneczna środa Wielkiego Tygodnia jest dla niego znamienna: oto trzeci i ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty. 15-latek jest w dobrym humorze i w dobrym towarzystwie koleżanek i kolegów, którzy niebawem rozproszą się jak poderwane do lotu śmigłe ptaki. - Niektórzy uczniowie nie zdają sobie jeszcze sprawy, jak ważne są w ich życiu te dni, poświęcone egzaminom z języka polskiego, matematyki czy języka angielskiego – opowiada Wiktor po 90 minutach sprawdzianu z rozumienia i umienia języka ojczystego Stefani Germanotta (lat 33), czyli śpiewającej mocnym kontraltem Lady Gaga from New York (USA).

Strajkujących szkół ubywa

Foto: Strajkujących szkół ubywa
cz śr, 17 kwietnia 2019 10:28

- Wczoraj w Łomży i najbliższej okolicy strajkowało ponad pół tysiąca nauczycieli – informuje dr Ewa Chludzińska, wiceprzewodnicząca łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dziś rano, trwający od poprzedniego poniedziałku strajk szkolny rozpoczął się w 23 placówkach na ternie Łomży i okolicznych gmin. - Poparcie wśród nauczycieli dla strajku jest duże – mówi Chludzińska podkreślając, że wszyscy strajkujący liczą na to, że zapowiedziane na jutro rozmowy z rządem doprowadzą do zmian.

Wiedzą, co jedzą w PWSIiP

Foto: Wiedzą, co jedzą  w PWSIiP
cz śr, 17 kwietnia 2019 09:54

– Pytania wymagały logicznego myślenia, łączenia zróżnicowanej wiedzy – mówiła Aleksandra Opęchowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Licealistka zwyciężyła w pierwszej edycji popularnonaukowego oraz interdyscyplinarnego konkursu „Zasmakuj w zdrowiu”, który zorganizowały dwa wydziały Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży: Wydział Informatyki i Nauk o Żywności oraz Wydział Nauk o Zdrowiu.

Jurorzy w „Wecie” zachwyceni kapuśniaczkiem na bulionie

Foto: Jurorzy w „Wecie” zachwyceni kapuśniaczkiem na ...
cz wt, 16 kwietnia 2019 17:26

Marek Gruszfeld z sentymentem wraca w dawne szkolne mury, z których jako technolog żywności wyfrunął w wielki świat, aby rozpocząć dorosłe życie. Tutaj poznał małżonkę w 1. klasie technikum i powrócił jako juror sztuki kulinarnej. O dwa razy starszym koledze z „Wety” nie wiedział 18-letni Jakub Chojnowski z Łomży, który z przejęciem w nowoczesnej kuchni przygotowywał przystawkę, danie i deser w wojewódzkim konkursie gastronomicznym „Gotuj z klasą”. Jakubowi do gotowania ze smakiem wystarczył jak on zręczny i pomysłowy kolega Robert Stępkowski. Tylko czy wygrali?

Matematyka królowała na egzaminie w SP 2 w Łomży

Foto: Matematyka królowała na egzaminie w SP 2 w Łomży
cz wt, 16 kwietnia 2019 14:18

Na całym świecie od tysiącleci matematyka jest królową nauk, lecz królowe matematyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży są dwie: Agata Bagińska i Barbara Kiełczewska. Dwie wszechstronne nauczycielki, o których w superlatywach wyraża się piątka 15-letnich abiturientów - nie wiedzą, jak wesoło uśmiechnięte miny mają wychowankowie w słoneczne przedpołudnie po udanym egzaminie ósmoklasisty. Nic dziwnego, bo rozwiązali po 20 albo 21 zadań, czyli wszystkie w egzaminacyjnym arkuszu. Do tego porównane przez uczennice i uczniów wyniki się zgadzają, więc nastroje piątka z „Dwójki” ma znakomite. A to dobry prognostyk na jutrzejsze zmagania z językiem Dawida Bowie.

Strajk trwa nadal

Foto: Strajk trwa nadal
cz wt, 16 kwietnia 2019 10:19

24 placówki oświatowe w Łomży i najbliższej okolicy prowadzą nadal strajk szkolny – wynika z najnowszych danych oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Dziś rano na listy strajkowe wpisało się 356 osób – mówi dr Ewa Chludzińska, wiceprzewodnicząca ZNP w Łomży podkreślając, że to dane poranne i nie uwzględniają np. nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży, która pracuje głównie popołudniami i codziennie, od ubiegłego poniedziałku, strajkuje w niej 15 - 20 nauczycieli.

Demonstracja poparcia dla strajkujących nauczycieli

Foto: Demonstracja poparcia dla strajkujących nauczyc...
cz pon, 15 kwietnia 2019 20:39

- Jak to jest możliwe, że nauczyciela nie stać, aby kupić sobie książkę – pytała publicznie jedna z nauczycielek podczas poniedziałkowego wiecu poparcia dla strajkujących od tygodnia nauczycieli i pracowników szkół. W poniedziałkowe późne popołudnie na Stary Rynek w Łomży przyszło około 400 - 450 osób. W większości to nauczyciele, ale byli także uczniowie i ich rodzice. - Chcieliśmy pokazać nasze wsparcie, że nauczyciele nie są sami – mówiła Natalia Kościelecka, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta. To właśnie MRM wraz nauczycielami „nie byli organizatorami” łomżyńskiego „protestu symbolicznego” czy „zebrania spontanicznego” jak nazywano demonstrację popierających strajk szkolny.

Ponad tysiąc uczennic i uczniów na egzaminie 8-klasisty

Foto: Ponad tysiąc uczennic i uczniów na egzaminie 8-...
cz pon, 15 kwietnia 2019 13:58

- Dobre wieści mamy: egzamin 8-klasisty odbywa się spokojnie we wszystkich szkołach w Łomży, powiecie łomżyńskim i województwie podlaskim – cieszy się w słoneczny poniedziałkowy poranek Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. O godzinie 9. zaczął się 3-dniowy sprawdzian wiedzy i umiejętności 15-nastolatków, również ze szkół podstawowych w mieście nad Narwią. Najpierw mają 120 minut egzaminu z języka polskiego, we wtorek CKE dała 100 minut na matematykę, a w środę ledwie 90 minut na język obcy, którym jest głównie angielski.

Oferty na salę gimnastyczną przy SP 2

Foto: Oferty na salę gimnastyczną przy SP 2
cz pon, 15 kwietnia 2019 11:58

Dwie firmy złożyły oferty na budowę nowej sali gimnastyczne przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Firma z Piątnicy za jej zbudowanie chce nieco ponad 7 milionów złotych, a firma z Białegostoku blisko 11 milionów. Przed otwarciem kopert miejscy urzędnicy poinformowali, że na realizację tego zadania przeznacza się tylko 6 mln zł.

Strajk się zmniejsza

Foto: Strajk się zmniejsza
cz pon, 15 kwietnia 2019 11:30

Ponad godzinę trwało spotkanie prezydenta Łomży z kilkudziesięcioma nauczycielami łomżyńskich szkół. Po rozmowach, za zamkniętymi drzwiami, ani prezydent Mariusz Chrzanowski, ani szefowa łomżyńskiego oddziału ZNP Aleutyna Kołos nie chcieli komentować spotkania. Przekazywali, że tak się umówili wyznaczając następną turę rozmów po Wielkanocy. Na pewno rozmowa nie zakończyła strajku w miejskich szkołach. Ten trwa nadal w 27 placówkach z Łomży i regionie. To o 5 strajkujących mniej niż w piątek i o 11 mniej niż zaczynało strajk na początku ubiegłego tygodnia. Dziś o godzinie 18.00 na Stary Rynku w Łomży ma się odbyć wiec wspierający strajkujących nauczycieli. Na Facebooku promuje go Młodzieżowa Rada Miejska Łomży.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę