Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 października 2020 napisz DONOS@

Jedna trzecia nauczycieli chce kontynuować protesty

Foto: Jedna trzecia nauczycieli chce kontynuować prot...
cz wt, 24 września 2019 17:13

- Niestety, rządowi i minister edukacji udało się zastraszyć nauczycieli i podzielić nasze środowisko – mówi Ewa Chludzińska, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży, gdzie do końca dobiegło zbieranie ankiet ZNP, nazywanych kwestionariuszem badawczym. Władze związku zadają 5 pytań, aby dowiedzieć się, jakie są poglądy pedagogów w ważnych sprawach dla edukacji. Jednym z nich jest ponawiane tysiące razy od ogólnopolskiego strajku o podwyżkę pensji o 1000 zł w kwietniu 2019: czy kontynuować protest? Na 869 odpowiadających nauczycieli Łomży i powiatu łomżyńskiego 337 uważa, że tak, 221 woli działania protestacyjne zakończyć, a 303 nie ma zdania.

Pytony na szyi, ślimaki na dłoni i kura w klatce

Foto: Pytony na szyi, ślimaki na dłoni i kura w klatce
cz cz, 19 września 2019 18:43

Setki dzieci z przeszkoli, podstawówek i starszych nastolatków gościły w „Wecie”, której korytarze zamieniły się w wybiegi jak na pokazach mody oraz psiej, kociej czy wężowej piękności. Nie każda mama uczennicy lub ucznia „Wety” da się namówić na hodowlę setek mrówek w domu, jadowitych skorpionów, czarnych karaczanów albo wielkich jak dłoń ślimaków afrykańskich, dlatego... młodzi miłośnicy zwierzątek egzotycznych muszą uciekać się do sposobów, zamawiając pytona dusiciela w tajemnicy. Na szczęście, są mamy, które mają odwagę karmić zwierzątka, gdy syn i córka w szkole.

Przedszkole nr 2 w Łomży z własnym kortem tenisowym

Foto: Przedszkole nr 2 w Łomży z własnym kortem tenis...
cz pon, 16 września 2019 08:26

Jest to ewenement w skali całego kraju - uważa Karolina Wałęsa, koordynator programu „Tenis 10” i przedstawiciel Polskiego Związku Tenisowego. Podopieczni Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży będą mogli teraz bawić się i rozwijać swoje umiejętności sportowe na nowo otwartym mini korcie.

Nauka podkręcona wyobraźnią

Foto: Nauka podkręcona wyobraźnią
JJS pt, 13 września 2019 12:49

- Odrabianie pracy domowej przestało być żmudnym i przykrym obowiązkiem, dzięki uczestnictwu w „Warsztatach skutecznej nauki” mój syn pracuje znacznie szybciej i efektywniej – przyznaje Karolina Krzykowska, której dziecko brało udział w zajęciach prowadzonych w Fabryce Umysłu w Łomży. – W trakcie zajęć znalazł swój sposób na naukę, widać to m.in. gdy przygotowuje się do kartkówek i klasówek. Są efekty – dodaje.

Udało się poprawić maturę

Foto: Udało się poprawić maturę
cz śr, 11 września 2019 17:09

Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu 2019 roku przystąpiło 1 161 absolwentów. Ponad 800 z nich to tegoroczni absolwenci, którym nie powiodło się w maju. Poprawka w sierpniu dla 60 procent spośród nich okazała się sukcesem.

Sala gimnastyczna dla „dwójki” będzie budowana

Foto: Sala gimnastyczna dla „dwójki” będzie budowana
cz pon, 09 września 2019 11:23

Po niemal dwóch miesiącach „analizowania” władze Łomży zdecydowały się na zwiększenie środków i dziś ogłoszono wybór najkorzystniejszej oferty na budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Inwestycję za 6,8 mln zł miałaby zrealizować firma JL z Piątnicy.

Profesjonalne korepetycje video z matematyki dla każdego

Foto: Profesjonalne korepetycje video z matematyki dl...
JJS pt, 06 września 2019 12:28

Są ludzie, którym matematyka nie stwarza żadnych trudności, ale większości uczniów królowa nauk spędza sen z powiek. Stąd zapotrzebowanie na korepetytorów, bez pomocy których trudno myśleć o zdaniu do następnej klasy, matury czy na wymarzone studia. Najlepiej, gdy są to doświadczeni nauczyciele z odpowiednią wiedzą i podejściem do ucznia. Tak jest w przypadku Roberta Cichowicza, pedagoga powszechnie docenianego za fachowość i umiejętność wytłumaczenia matematycznych zawiłości nawet najbardziej opornym. Teraz jest to możliwe również on-line, dzięki jego portalowi MATEMATYKA NA TAK, nowatorskiej platformie z korepetycjami z matematyki w formie filmów video.

Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia szachowe .

Foto: Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza dzieci i ...
JJS pt, 06 września 2019 12:17

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice poszukują ciekawych i wszechstronnie rozwijających zajęć dodatkowych dla swoich pociech. Każdy z nas – rodziców, chce wspomóc swoje dziecko w rozwoju tak, aby w życiu codziennym, w szkole czy poza nią radziło sobie jak najlepiej. Spośród wielu propozycji zajęć dodatkowych warto zapoznać się z ofertą Akademii Szachowej. Dlaczego właśnie szachy? Co powoduje, że nauka gry w szachy jest dobrym wyborem dla dziecka? Czy każde dziecko może nauczyć się grać?

W Jedwabnem powstało Liceum Ogólnokształcące

Foto: W Jedwabnem powstało Liceum Ogólnokształcące
mm pon, 02 września 2019 20:09

Reaktywacja działalności LO w Jedwabnem odbyła się w obecności kilkuset gości inauguracji roku szkolnego Zespołu Szkól Samorządowych: uczniów SP Jedwabne i Szkoły Branżowej i rodziców, gdzie gościem honorowym był minister edukacji Dariusz Piontkowski. - Klasa I LO w Jedwabnem powstała po kilku latach nieobecności dzięki nam, bo inni rówieśnicy woleli uczyć się w liceach w Łomży – opowiada Dawid Kamiński, 15-latek, który z przyjacielem Kacprem Karwowskim znalazł się w awangardzie oświatowej miasta. Reaktywowana po kilku latach klasa LO liczy dziewięcioro nastolatków: 2 uczennice, 7 uczniów. Wychowawczynią została polonistka Andżelika Mierzwińska.

Zaczynamy rok szkolny w dobrych humorach

Foto: Zaczynamy rok szkolny w dobrych humorach
cz pon, 02 września 2019 13:30

- To były jedne z najbardziej udanych wakacji: bawiłem się z rodzicami na Wyspach Karaibskich i pływałem w Morzu Karaibskim, a potem pływałem w Bałtyku z krewniakami i kolegami, jeździłem ścieżką rowerową nadmorską po 11 kilometrów, miałem cudowne widoki i piękne wrażenia, byłem na Mazurach, poznałem wielu nowych ludzi, odnowiłem stare znajomości – opowiada z uśmiechem 16-letni Jakub Łada, który z zapałem zaczyna rok szkolny w 1. klasie politechnicznej I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie do nauki bierze się ok. 715 uczniów. Pierwszoklasista Kacper Wiśniewicz z klasy biologiczno-chemicznej II LO imienia Marii Konopnickiej zwiedzał Polskę od Krakowa po Gdańsk, więc wrażeń mu nie zbraknie i chęci do nauki z 561 koleżankami i kolegami.

Nauczyciele z ZNP nie zapomnieli o strajku

Foto: Nauczyciele z ZNP nie zapomnieli o strajku
cz pon, 26 sierpnia 2019 17:03

Tylko tydzień został do końca wakacji, zanim 2. września uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół, lecz w Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży, Białymstoku czy Warszawie nie odczuwa się wakacyjnej atmosfery. - Jesteśmy po trudnym doświadczeniu z kwietnia ogólnopolskiego strajku nauczycieli, który miał doprowadzić do rozmów z rządem PiS, ale rządzący nie przychylili się do postulatu ZNP o podwyższenie o 1000 zł wynagrodzenia wszystkim pracownikom oświaty – mówi Ewa Chludzińska, prezes Oddziału w Łomży. - Do 15. września będziemy zbierać od nauczycieli i pracowników ze wszystkich placówek informacje o postulowanych formach protestu płacowego.

Trwa nabór na stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce

Foto: Trwa nabór na stypendia Zarządu Województwa Pod...
cz śr, 21 sierpnia 2019 17:59

Wszystkich posiadających szczególne osiągnięcia w nauce za rok szkolny 2018/2019, zapraszamy do składania wniosków o stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego. Wnioski będą przyjmowane w okresie od 20 sierpnia do 20 września 2019 r.

Szkolny kalendarz 2019/2020

Foto: Szkolny kalendarz 2019/2020
cz śr, 21 sierpnia 2019 09:14

Do końca wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, ale znany jest już kalendarz nowego roku szkolnego 2019/2020. W całym kraju rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych nastąpi w poniedziałek 2. września 2019 r., a ferie zimowe w województwie podlaskim wyznaczono od 20 stycznia do 2 lutego 2020 r.

Powrót dziecka do szkoły – zakup niezbędnych rzeczy

Foto: Powrót dziecka do szkoły – zakup niezbędnych rz...
JJS pon, 12 sierpnia 2019 10:51

Wrzesień oznacza początek szkolnej rutyny i większej liczy zajęć. Aby umilić czas naszemu dziecku i ułatwić start do szkoły warto wyposażyć je we wszelkie niezbędne rzeczy. Należą do nich nie tylko książki, podręczniki czy kredki, lecz również tornister, worek na obuwie szkolne, plecak na wycieczki oraz śniadaniówki i bidony na napoje, a także strój gimnastyczny czy kostium na basen. Poza tym trzeba również zadbać o kilka zestawów ubrań, w których nasze dziecko będzie świetnie wyglądało i czuło się swobodnie. Należy także pomyśleć o wygodnym obuwiu szkolnym, butach sportowych oraz wyjściowym obuwiu.

Miliony na podwyżki w szkołach

Foto: Miliony na podwyżki w szkołach
cz wt, 30 lipca 2019 10:52

- Miesięczny koszt podwyżek dla nauczycieli łomżyńskich szkół wyniesie około 786 tys. zł – wynika z prognoz Urzędu Miejskiego w Łomży. Od września nauczyciele w całej Polsce mają zarabiać więcej. W Łomży na realizację podwyżki dla około 1150 nauczycieli miejskich szkół i przedszkoli w tym roku potrzeba dodatkowo ponad 3 miliony złotych.

Maturalny triumf I LO w Łomży i w Podlaskiem

Foto: Maturalny triumf I LO w Łomży i w Podlaskiem
mm pt, 26 lipca 2019 19:52

Dyrekcja, profesorowie i rodzice maturzystów z I LO imienia Tadeusza Kościuszki mogą przez całe wakacje hucznie świętować triumfy na skalę miasta i województwa podlaskiego: 173 absolwentów klas trzecich I LO uzyskało najwyższe wyniki z wszystkich przedmiotów maturalnych na egzaminie w maju (z wyjątkiem języka polskiego na poziomie rozszerzonym) i oddało najwyższe miejsca na maturalnym podium tylko dwóm liceom z Białegostoku: I LO oraz II LO. - Nie jestem zaskoczony, ponieważ zawsze mieliśmy najwyższe wyniki w mieście – komentuje fizyk i od 22 lat wicedyrektor I LO w Łomży Marek Ciecierski. Świetne wyniki uzyskało dzielnie rywalizujące II LO w Łomży.

Oferty trochę tańsze, ale nadal ponad kwotę miast

Foto: Oferty trochę tańsze, ale nadal ponad kwotę miast
cz pt, 19 lipca 2019 13:56

Trzy firmy złożyły oferty w drugim przetargu na budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Oferty są trochę niższe niż w pierwszym przetargu, ale najtańsza jest jeszcze o około 800 tysięcy droższa niż kwota jaką na realizację zadnia chcą przeznaczyć władze miasta czyli 6 milionów złotych.

W szkołach średnich w Łomży wiszą listy 1971 przyjętych

Foto: W szkołach średnich w Łomży wiszą listy 1971 pr...
cz pt, 12 lipca 2019 16:08

- Nasza Szkoła, z tradycjami, szczycąca się ponad 405-letnią historią, otworzyła 6 klas pierwszych dla uczniów po gimnazjum i 6 klas dla absolwentów szkół podstawowych – informuje o wynikach naboru ceniona polonistka Jolanta Szabuńko, wicedyrektor I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. - Rodzice się odwołują i składają podania, zatem rodzą się napięcia, bo każdemu zależy na miejscu dla dziecka, ale więcej klas pierwszych pierwszych nie przyjmiemy. Mogliśmy w tym roku przyjąć dwa razy więcej pierwszaków, niż zwykle, ponieważ wskutek reformy oświaty po 20 latach zamknęliśmy Publiczne Gimnazjum nr 6. Większość dzieci ma świadectwa z czerwonym paskiem.

Rząd da „zdecydowaną większość” na podwyżki nauczycieli

Foto: Rząd da „zdecydowaną większość” na podwyżki nau...
cz pon, 08 lipca 2019 17:55

Zdecydowana większość środków na wrześniowe podwyżki dla nauczycieli ma być z Budżetu Państwa, ale 300-złotowy dodatek za wychowawstwo pokryje samorząd. Mówił o tym minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas 34. Forum Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Minister Edukacji Narodowej był najważniejszym z gości obrad odbywających się w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży i mówił m. in. o realizacji porozumienia jakie kilka miesięcy temu rząd zawarł z oświatową „Solidarnością”.

Nowa dyrektor „Siódemki”

cz pon, 08 lipca 2019 16:14

Justyna Brzóska – według nieoficjalnych informacji - wygrała konkurs na stanowisko nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. Ma zastąpić dyrektor Iwonę Erynk-Cichowicz, która po niespełna trzech latach kierowania szkołą, z przyczyn osobistych, zrezygnowała z funkcji.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę