środa, 14 listopada 2018 napisz DONOS@

Wolontariuszka z PWSIiP doceniona

Foto: Wolontariuszka z PWSIiP  doceniona
cz wt, 19 grudnia 2017 13:44

Justyna Konopka, absolwentka, studentka oraz referent administracyjny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży znalazła się, obok legendy skoków narciarskich Wojciecha Fortuny, w gronie dziesięciu najbardziej aktywnych wolontariuszy województwa podlaskiego. – Wśród nagrodzonych dominowały osoby z doświadczeniem i dużym dorobkiem społecznym, a także gwiazda sportu. Ja jestem dopiero na początku mojej drogi wolontariusza – komentuje Justyna, która za swoją społeczną, bezinteresowną pracę z osobami niepełnosprawnymi odebrała na uroczystej Gali Wolontariatu w białostockim Teatrze Lalek kryształową statuetkę z przezroczystym sercem.

BRD w szkole

Foto: BRD w szkole
cz pt, 15 grudnia 2017 18:23

- Najlepszy sposób na poprawę bezpieczeństwa to edukacja – mówiła Iwona Erynk-Cichowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży dziękując władzom miasta i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, za otwarcie w szkole Miejskiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To piąta tego typu placówka w mieście, do której wyposażenie kupił WORD, a samorząd będzie sfinansował przez cztery kolejne lata po dodatkowej godzinie zajęć wychowania komunikacyjnego dla czwartoklasistów. - Sprawiliście Państwo naszej społeczności ogromną radość – dodała dyrektorka „siódemki” w podziękowaniu wręczając im grawertony.

Paraolimpijczyk z Londynu i Rio Rafał Wilk w Kupiskach

Foto: Paraolimpijczyk z Londynu i Rio Rafał Wilk w Ku...
cz śr, 06 grudnia 2017 08:09

- Spotkanie z uczniami to dla mnie także coś fajnego: mogę dzieciom pokazać siebie jako osobę na wózku inwalidzkim, człowieka niepełnosprawnego, który mimo przeciwności losu potrafił osiągnąć w życiu sukces – opowiada Rafał Wilk (lat 43), trzykrotny złoty medalista Paraolimpiady, 5-krotnie mistrz świata i 2-krotnie wicemistrz świata w kolarstwie ręcznym, tzw. handbike. - Urodziłem się w Łańcucie, ale pochodzę z Rzeszowa, gdzie od 1991 r. byłem zawodnikiem Stali Rzeszów. Nie mam problemu ze wspominaniem wypadku na torze 3. maja 2006 r. Jadący za mną żużlowiec nie zdołał mnie ominąć, najechał na mój motocykl, jego motocyklem dostałem w plecy. Nogi mam niewładne.

Brakuje środków na wypłaty dla nauczycieli

Foto: Brakuje środków na wypłaty dla nauczycieli
cz wt, 05 grudnia 2017 09:31

Przesunięcie kolejnych pieniędzy – tym razem 1,5 mln zł – do działu oświata i wychowanie zaproponował radnym Łomży prezydent Mariusz Chrzanowski. Pieniądze są niezbędne na wypłaty wynagrodzeń dla pracowników jednostek oświatowych za grudzień i opłacenie ZUS za listopad. Niespełna tydzień temu radni na wypłaty dla nauczycieli przesunęli ponad 2 mln zł, a od września w sumie już ponad 4 mln zł.

Złote Lwy: „Cicha noc” i Piotr Domalewski w I LO Łomży

Foto: Złote Lwy: „Cicha noc” i Piotr Domalewski w I L...
cz pt, 01 grudnia 2017 18:01

Film „Cicha noc” Piotra Domalewskiego po pierwszym weekendzie wyświetlania w ok. 200 kinach w Polsce miał 65 tysięcy widzów, czyli więcej niż Łomża ma mieszkańców. Warta 3 mln 870 tys. zł produkcja Studia Munka w Warszawie, nagrodzona Złotymi Lwami 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przez jury z Jerzym Antczakiem (lat 87), stała się tematem półtoragodzinnego spotkania z młodzieżą 34-letniego reżysera (matura 2002) i producentki Ewy Jastrzębskiej (matura 1979). W auli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, którego oboje są absolwentami, skrzyło się od żartu, refleksji i wspomnień o kochanej Szkole oraz od anegdot i faktów o nagrodzonym filmie.

Ratusz: „celem jest zracjonalizowanie wydatków”

cz pt, 01 grudnia 2017 13:57

- Wydział Edukacji w dniu 27 listopada br. skierował zalecenie do dyrektorów szkół, którego celem jest zracjonalizowanie wydatków, m.in. na zajęcia dodatkowo płatne i godziny zastępcze. Podjęte działania pozwolą zaplanować wydatki na tego typu zajęcia w kolejnym roku budżetowym – napisał Łukasz Czech z ratusza potwierdzając nasze informacje o „zaskakujących” dla nauczycieli wytycznych z Urzędu Miejskiego, że w grudniu nie będą opłacane zastępstwa i zajęcia dodatkowe dla uczniów.

Zabrakło pieniędzy dla nauczycieli, uczniowie nie będą mieli zajęć!

Foto: Zabrakło pieniędzy dla nauczycieli, uczniowie n...
cz pt, 01 grudnia 2017 08:11

Uczniowie nie będą mieli zajęć, albo nauczyciele nie otrzymają zapłaty za zajęcia dodatkowe i zastępstwa. Ratusz przekazał do szkół wytyczne na grudzień. Doniesienia o zaskakującej treści pisma przekazanego do szkół potwierdzają nauczyciele z różnego typu miejskich placówek. Pisma wywołały konsternację. Dyrektorzy i nauczyciele nie wiedzą jak się zachować – czy odwoływać zajęcia dodatkowe, czy też prowadzić je wiedząc, że nie otrzyma się za to zapłaty.

„Decyzja została podjęta”

cz wt, 28 listopada 2017 15:16

Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku marszałek województwa Jerzy Leszczyński przedstawiając projekt budżetu na 2018 rok mówił także o planowanych oszczędnościach. Jako jedne z przykładów wskazał połączenie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. - Myślę, że to też jest racjonalne, aby obniżyć koszty – mówił marszałek.

Centrum Symulacji Medycznej w PWSIiP

Foto: Centrum Symulacji Medycznej w PWSIiP
cz pon, 27 listopada 2017 14:31

Kubuś ma dwa miesiące, z objawami kaszlu i duszności został przyjęty do szpitala, dziecko jest senne i apatyczne. Chłopcem od października 2018 roku będą zajmować się studenci Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Kubuś to nie człowiek, to inteligentny fantom. Zaprogramowany, potrafi symulować objawy wielu chorób, w tym stanów bezpośredniego zagrożenia życia, takich jak wstrząs anafilaktyczny, obrzęk płuc czy odma prężna. Przedstawiony przez „Państwówkę” projekt Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na ponad dwa i pół miliona złotych.

XX Olimpiada Wiedzy o Żywności w Wecie

Foto: XX Olimpiada Wiedzy o Żywności w Wecie
cz pt, 24 listopada 2017 22:58

Joanna Browarek – uczennica z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Spożywczych w Olsztynie zajęła pierwsze miejsce w etapie okręgowym XX Olimpiady Wiedzy o Żywności. W łomżyńskiej „Wecie” rywalizowało 20 uczniów techników o profilu spożywczym z województwa podlaskiego, warmińsko – mazurskiego i mazowieckiego. - Poziom tegorocznej olimpiady jest dobry – oceniała dr inż. Róża Biegańska - Marecik z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. - Jestem w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży po raz pierwszy i doceniam profesjonalizm przygotowania i działania, a także gościnność gospodarzy.

Przyszłość będzie z SI

Foto: Przyszłość będzie z SI
cz pt, 17 listopada 2017 09:49

- Sztuczna inteligencja i czwarta rewolucja będą Was dotyczyć. Większość z Was nie będzie pracować w zawodach, które dziś są – mówił studentom Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dr inż. Roman Krzanowski z wydziału filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Naukowiec tłumaczył, że sztuczna inteligencja (SI) to symulowanie na komputerach wszelkich zdolności człowieka. SI mają rozwiązywać problemy, uczyć się, tworzyć i odczuwać – ale – pytał - czy one będą zachowywały się etycznie? Mówił, że SI jest też uznawana obok m.in. wojny nuklearnej, czy uderzenia w ziemię meteorytu, za jedną z głównych zagrożeń dla ludzkości. - Przyjmuje się, że inteligencja komputerów w tej chwili jest na poziomie wszy, ale to szybko rośnie – mówił naukowiec.

„Polska to my”, ale kim my jesteśmy i czego chcemy?

Foto: „Polska to my”, ale kim my jesteśmy i czego chc...
cz pt, 17 listopada 2017 08:17

- „Patriotyzm na dziś to mieć dzieci i wychować je na dobrych ludzi” - takimi oto słowy 17-Julian Iwanicki z Knyszyna zakończył płomienną recytację wiersza Lecha Makowieckiego i stało się coś, czego nigdy na Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my” nie widziałem: dorosła i młodzieżowa publiczność w sali gimnastycznej III LO poderwała się z ław i krzeseł, bijąc brawa na całego. - Trzeba umieć zrozumieć, że prawdziwie dobry człowiek żyje wartościami piękna serca w zgodzie z sumieniem. Trzeba odróżnić, że czasem uważamy, że ktoś jest dobry, ale to tylko pozory i nakładanie przy innych ludziach kolejnych masek, aby im się przypodobać. Prawdziwość wychodzi z serca: wtedy możemy powiedzieć o kimś, że naprawdę jest dobry. Widzimy to i czujemy sercem...

Młodzi Żydzi w Lesie Giełczyńskim i Szkołach Katolickich

Foto: Młodzi Żydzi w Lesie Giełczyńskim i Szkołach Ka...
cz śr, 15 listopada 2017 18:26

Noc i przedpołudnie spędziło w Łomży 137 uczniów i nauczycieli ze szkoły Kalai w Givatayim w dystrykcie Tel Awiw w Izraelu. Z przewodnikami Instytutu Yad Vashem 17-letni Żydzi przyjechali do Polski na tygodniową wycieczkę historyczną. Mało który z nich ma stąd przodków, ale wszyscy mają wspomnienie II wojny światowej i Holocaustu – Zagłady 6 milionów Żydów przez faszystów z Niemiec pod wodzą Hitlera. Modlili się przy mogiłach zbiorowych w Lesie Giełczyńskim, gdzie Niemcy wymordowali od połowy '41 do lata '44 ok. 12 tysięcy ludzi: 7 tys. Żydów i 5 tys. Polaków. Zziajani, w ubłoconych butach, ciut zmarznięci spotkali się z uczniami Szkół Katolickich w Łomży.

„Piąteczka” świętuje 70 lat dziecięcą galą i codzienną pracą

Foto: „Piąteczka” świętuje 70 lat dziecięcą galą i co...
mm wt, 14 listopada 2017 19:09

- „W dzieciństwie niewiele zależy od nas, wiele zaś od tych, którzy są z nami”. Słowa Bronisława Rocławskiego często przypominamy sobie dopiero w życiu dorosłym, wspominając wychowawców i nauczycieli... – powiedziała do blisko 300 osób w sali Centrum Kultury Jadwiga Juchniewicz, od 41 lat nauczyciel i 31 lat dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 przy ul. Sikorskiego 216 w Łomży. 70-lecie było okazją do uroczystego spotkania absolwentów „Piąteczki” na żywo i na archiwalnych zdjęciach, w krótkim filmie i długim teatrzyku, pełnym bajek o smerfach, jagódkach, księżniczkach i pszczółkach. Jubileusz 70 lat opromieniła publikacja monografii PP nr 5, a przysłonił pewien cień.

Wierni ideałom Kościuszki odsłonili tablicę w I LO w Łomży

Foto: Wierni ideałom Kościuszki odsłonili tablicę w I...
mm pt, 10 listopada 2017 19:14

„W ROKU TADEUSZA KOŚCIUSZKI w dwusetną rocznicę śmierci bohatera dwóch kontynentów walczącego o Wolność i Równość ludzi i narodów, w setną rocznicę nadania Szkole imienia Naczelnika insurekcji potwierdzamy wierność Jego ideałom. 15 – 10 - 2017 Społeczność Gimnazjum i Liceum” – takie wzniosłe słowa widnieją na wąskiej, poziomej tablicy pamiątkowej, jaką pod portretem patrona na parterze budynku przy ul. Bernatowicza w przededniu 99. rocznicy odzyskania Niepodległości odsłonili: dyrektor ZSO w Łomży Jerzy Łuba, podlaska wicekurator oświaty Bożena Dzitkowska, biskup łomżyński Janusz Stepnowski , przewodniczący samorządu uczniowskiego I LO i maturzysta Eryk Mroczko oraz reprezentująca PG nr 6 Paula Rafałowska.

Dla Niepodległej

Foto: Dla Niepodległej
cz pt, 10 listopada 2017 17:38

- Polskie drogi do niepodległości były kręte – mówił Jacek Kocoń, dyrektor łomżyńskiego „Mechaniaka”. Patronem szkoły jest Marszałek Józef Piłsudski – jeden z najwybitniejszych Polaków przełomu XIX i XX wieku, którym zawdzięczamy, że 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach zaborów, odzyskała niepodległość. W przeddzień 99. rocznicy tych wydarzeń w tej największej w mieście szkole średniej odbyły się uroczystości patrona szkoły.

Patriotyczne śpiewanie w szkole w Drozdowie

Foto: Patriotyczne śpiewanie w szkole w Drozdowie
cz pt, 10 listopada 2017 09:37

Ponad 60 młodych artystów z 11 szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. Konkurs z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości po raz piąty zorganizowała Szkoła Podstawowa w Drozdowie.

Najlepsi uczniowie docenieni

Foto: Najlepsi uczniowie docenieni
cz pt, 10 listopada 2017 09:18

Po raz kolejny władze miasta doceniły najlepszych uczniów łomżyńskich szkół. W czwartek wieczorem w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży 111 uczniów odebrało zaświadczenia o przyznaniu im stypendiów lub nagród Prezydenta Łomży za wyniki sportowe i edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017. Pierwsze przelewy mają pójść w grudniu z wyrównaniem od września. Stypendia naukowe wynoszą od 80 do 180 zł, a sportowe po 110 zł. Tych drugich jest też wyraźnie więcej. Niezależnie od oficjalnych nagród finansowanych z budżetu miasta, swoje prywatne nagrody po 450 zł dla dwóch wybranych uczniów ufundowała radna dr Ewa Chludzińska.

Portret na 102 urodziny Hanki Bielickiej

Foto: Portret na 102 urodziny Hanki Bielickiej
cz cz, 09 listopada 2017 10:29

Ponad 600 przedszkolaków i uczniów placówek oświatowych z Łomży oraz powiatu łomżyńskiego wzięło udział w VIII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Hanka Bielicka w oczach dzieci”. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 z okazji przypadającej 9 listopada rocznicy urodzin Hanki Bielickiej. W tym roku byłyby to 102 urodziny słynnej Pani Hani.

Mali patrioci z „Dziewiątki”

Foto: Mali patrioci z „Dziewiątki”
cz śr, 08 listopada 2017 09:13

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości, to szczególna data dla Polaków. Uroczystości poprzedzające obchody tego wyjątkowego dnia zorganizowało już Przedszkole Publiczne nr 9 w Łomży.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę