sobota, 25 stycznia 2020 napisz DONOS@

Trwa nabór na stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce

Foto: Trwa nabór na stypendia Zarządu Województwa Pod...
cz śr, 21 sierpnia 2019 17:59

Wszystkich posiadających szczególne osiągnięcia w nauce za rok szkolny 2018/2019, zapraszamy do składania wniosków o stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego. Wnioski będą przyjmowane w okresie od 20 sierpnia do 20 września 2019 r.

Szkolny kalendarz 2019/2020

Foto: Szkolny kalendarz 2019/2020
cz śr, 21 sierpnia 2019 09:14

Do końca wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, ale znany jest już kalendarz nowego roku szkolnego 2019/2020. W całym kraju rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych nastąpi w poniedziałek 2. września 2019 r., a ferie zimowe w województwie podlaskim wyznaczono od 20 stycznia do 2 lutego 2020 r.

Powrót dziecka do szkoły – zakup niezbędnych rzeczy

Foto: Powrót dziecka do szkoły – zakup niezbędnych rz...
JJS pon, 12 sierpnia 2019 10:51

Wrzesień oznacza początek szkolnej rutyny i większej liczy zajęć. Aby umilić czas naszemu dziecku i ułatwić start do szkoły warto wyposażyć je we wszelkie niezbędne rzeczy. Należą do nich nie tylko książki, podręczniki czy kredki, lecz również tornister, worek na obuwie szkolne, plecak na wycieczki oraz śniadaniówki i bidony na napoje, a także strój gimnastyczny czy kostium na basen. Poza tym trzeba również zadbać o kilka zestawów ubrań, w których nasze dziecko będzie świetnie wyglądało i czuło się swobodnie. Należy także pomyśleć o wygodnym obuwiu szkolnym, butach sportowych oraz wyjściowym obuwiu.

Miliony na podwyżki w szkołach

Foto: Miliony na podwyżki w szkołach
cz wt, 30 lipca 2019 10:52

- Miesięczny koszt podwyżek dla nauczycieli łomżyńskich szkół wyniesie około 786 tys. zł – wynika z prognoz Urzędu Miejskiego w Łomży. Od września nauczyciele w całej Polsce mają zarabiać więcej. W Łomży na realizację podwyżki dla około 1150 nauczycieli miejskich szkół i przedszkoli w tym roku potrzeba dodatkowo ponad 3 miliony złotych.

Maturalny triumf I LO w Łomży i w Podlaskiem

Foto: Maturalny triumf I LO w Łomży i w Podlaskiem
mm pt, 26 lipca 2019 19:52

Dyrekcja, profesorowie i rodzice maturzystów z I LO imienia Tadeusza Kościuszki mogą przez całe wakacje hucznie świętować triumfy na skalę miasta i województwa podlaskiego: 173 absolwentów klas trzecich I LO uzyskało najwyższe wyniki z wszystkich przedmiotów maturalnych na egzaminie w maju (z wyjątkiem języka polskiego na poziomie rozszerzonym) i oddało najwyższe miejsca na maturalnym podium tylko dwóm liceom z Białegostoku: I LO oraz II LO. - Nie jestem zaskoczony, ponieważ zawsze mieliśmy najwyższe wyniki w mieście – komentuje fizyk i od 22 lat wicedyrektor I LO w Łomży Marek Ciecierski. Świetne wyniki uzyskało dzielnie rywalizujące II LO w Łomży.

Oferty trochę tańsze, ale nadal ponad kwotę miast

Foto: Oferty trochę tańsze, ale nadal ponad kwotę miast
cz pt, 19 lipca 2019 13:56

Trzy firmy złożyły oferty w drugim przetargu na budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Oferty są trochę niższe niż w pierwszym przetargu, ale najtańsza jest jeszcze o około 800 tysięcy droższa niż kwota jaką na realizację zadnia chcą przeznaczyć władze miasta czyli 6 milionów złotych.

W szkołach średnich w Łomży wiszą listy 1971 przyjętych

Foto: W szkołach średnich w Łomży wiszą listy 1971 pr...
cz pt, 12 lipca 2019 16:08

- Nasza Szkoła, z tradycjami, szczycąca się ponad 405-letnią historią, otworzyła 6 klas pierwszych dla uczniów po gimnazjum i 6 klas dla absolwentów szkół podstawowych – informuje o wynikach naboru ceniona polonistka Jolanta Szabuńko, wicedyrektor I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. - Rodzice się odwołują i składają podania, zatem rodzą się napięcia, bo każdemu zależy na miejscu dla dziecka, ale więcej klas pierwszych pierwszych nie przyjmiemy. Mogliśmy w tym roku przyjąć dwa razy więcej pierwszaków, niż zwykle, ponieważ wskutek reformy oświaty po 20 latach zamknęliśmy Publiczne Gimnazjum nr 6. Większość dzieci ma świadectwa z czerwonym paskiem.

Rząd da „zdecydowaną większość” na podwyżki nauczycieli

Foto: Rząd da „zdecydowaną większość” na podwyżki nau...
cz pon, 08 lipca 2019 17:55

Zdecydowana większość środków na wrześniowe podwyżki dla nauczycieli ma być z Budżetu Państwa, ale 300-złotowy dodatek za wychowawstwo pokryje samorząd. Mówił o tym minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas 34. Forum Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Minister Edukacji Narodowej był najważniejszym z gości obrad odbywających się w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży i mówił m. in. o realizacji porozumienia jakie kilka miesięcy temu rząd zawarł z oświatową „Solidarnością”.

Nowa dyrektor „Siódemki”

cz pon, 08 lipca 2019 16:14

Justyna Brzóska – według nieoficjalnych informacji - wygrała konkurs na stanowisko nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. Ma zastąpić dyrektor Iwonę Erynk-Cichowicz, która po niespełna trzech latach kierowania szkołą, z przyczyn osobistych, zrezygnowała z funkcji.

Kto się dostał do szkoły średniej, a kto nie

Foto: Kto się dostał do szkoły średniej, a kto nie
cz pt, 05 lipca 2019 14:48

Szkoły średnie w Łomży wywiesiły listy uczniów, przyjętych do klasy pierwszej. Absolwenci klas trzecich gimnazjów (zlikwidowanych) oraz klas ósmych szkół podstawowych najchętniej wybierali trzy licea ogólnokształcące jako szkoły pierwszego wyboru: I LO, II LO i III LO oraz „Mechaniak”, zwłaszcza w klasie informatycznej i mechanicznej. - Kandydaci, którzy znaleźli swoje nazwisko na listach przyjętych, są wręcz szczęśliwi, a ci, którzy nie dostali się do „Drugiego”, mają informację, do jakiej szkoły drugiego wyboru zostali przeniesieni – mówi Jolanta Kossakowska, dyrektor II LO w Łomży. W II LO chce uczyć się najwięcej chętnych, dwa razy więcej niż jest miejsc w 8 klasach pierwszych: na 112 miejsc po gimnazjach było aż 200 zgłoszeń, na 112 po podstawówkach aż 203.

Maturzyści szczęśliwi z zaświadczenia o zdanej maturze

Foto: Maturzyści szczęśliwi z zaświadczenia o zdanej ...
cz cz, 04 lipca 2019 14:23

- Nigdy nie będę przechodził obok mojej szkoły obojętnie: spotkałem tutaj wielu miłych ludzi, mam życzliwych znajomych, panowała zawsze wspaniała atmosfera i tu zdałem z powodzeniem maturę – mówi z satysfakcją Szymon Wądołowski, który odebrał zaświadczenie o zdaniu egzaminu w sali nr 8 w III LO w Łomży. Młodzieniec w dobrym humorze zasiadł przy stoliku pośrodku sali z anglistką i wychowawczynią Katarzyną Mikołajczyk i dwoma kolegami. - Jestem z mojej klasy zadowolona: byli dla siebie koleżeńscy, kreatywni i aktywni – chwali maturzystów z uśmiechem nauczycielka. W III LO trzy osoby nie zdały matury, w I LO jedna ma poprawkę, zaś w II LO zdawalność 100 %.

Pierwsze maturalne wyniki

cz cz, 04 lipca 2019 14:13

89% absolwentów liceów i 73,5% absolwentów techników z województwa podlaskiego zdało w tym roku maturę. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wstępną informację o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2019 r. Z niemal 8300 maturzystów blisko tysiąc ma jeszcze szansę zdać maturę podczas egzaminu poprawkowego w sierpniu, a dla ponad 400 kolejna matura będzie za rok.

100 lat „Drzewnej”, której już nie ma

Foto: 100 lat „Drzewnej”, której już nie ma
cz so, 29 czerwca 2019 16:34

Wrócili do Łomży ze wszystkich zakątków Polski, a nawet niektórych świata. Około 300 osób bierze udział w zjeździe absolwentów Szkoły Drzewnej w jubileusz 100-lecia jej powstania. - Szanowani absolwenci w murach tej szkoły zawarta jest historia i tradycja, wszystko co się działo na przestrzeni 100 lat. Sądzę, że Wy jako absolwenci, będziecie ambasadorami tej szkoły i będziecie dbać o to, by przyszłe pokolenia o niej nie zapomniały – mówił Edward Zimnoch wieloletni nauczyciel i dyrektor „Drzewnej”, odsłaniając pamiątkową tablicę przy wejściu głównym do zabytkowego budynku „Domu Ludowego” przy Alei Legionów. Przez blisko 90 lat była to siedziba szkoły, która dwa lata temu definitywnie zniknęła z mapy oświatowej miasta.

Bliżej wielkiej inwestycji w szkole w Marianowie

Foto: Bliżej wielkiej inwestycji w szkole w Marianowie
cz pon, 24 czerwca 2019 13:39

- Jeśli wszystko pójdzie dobrze to wbicie przysłowiowej łopaty nastąpi jeszcze w tym roku – zapowiada Sławomir Łomotowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Szkoła realizuje warty ponad 21 milionów złotych projekt jej „głębokiej termomodernizacji”. - Dzięki tej inwestycji ZSCKR w Marianowie stanie się jedną z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych szkół w Polsce, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania – zapowiada Łomotowski, który kilka dni temu podpisał umowę z firmą Bico Group z Warszawy na pełnienie funkcji inwestora zastępczego w projekcie.

Nabór do szkół średnich

Foto: Nabór do szkół średnich
cz pon, 24 czerwca 2019 08:25

Do jutra absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów mają czas na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły średniej pierwszego wyboru świadectwa szkolnego i otrzymanego z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub gimnazjalisty. Na tej podstawie „komputer” pokaże do której szkoły może zostać on przyjęty. W Łomży chętnych do najlepszych szkół jest dwa trzy, razy więcej niż przygotowanych miejsc.

Ostatni dzień renomowanego Gimnazjum nr 6 w Łomży

Foto: Ostatni dzień renomowanego Gimnazjum nr 6 w Łomży
cz śr, 19 czerwca 2019 14:08

Po 20 latach znika z mapy edukacyjnej Łomży Publiczne Gimnazjum imienia Tadeusza Kościuszki przy ul. Feliksa Bernatowicza, lecz nie znika sztandar, który uroczyście pożegnano na koniec roku szkolnego i odprowadzono do Muzeum Szkoły. To skutek reformy edukacji PiS, przywracającej 8-letnie szkoły podstawowe i 4-letnie licea. - Gdybym była ministrem oświaty, nie zlikwidowałabym gimnazjów, bo sprawdziły się jako szkoły dobre dla dojrzewających nastolatków – mówi Katarzyna Sawko z najwyższą średnią ocen 5, 83, laureatka trzech wojewódzkich konkursów przedmiotowych i finalistka czterech. - W czasie przemiany osobowości zmiana środowiska sprawia, że można stać się lepszym, niż było się w podstawówce. Myślę, że łatwiej przejść przez burzliwy okres dorastania.

Uczniowie III LO w Łomży i Gimnazjum w Butrymańcach razem dla Niepodległej

Foto: Uczniowie III LO w Łomży i Gimnazjum w Butrymań...
cz wt, 18 czerwca 2019 12:52

Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży i uczniów Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach na Litwie łączy wiele. I jedni i drudzy są aktywni, ciekawi świata, pełni energii i pasji, a także przywiązani do polskości. Dlatego w 2018 roku, kiedy świętowano 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ani jednych ani drugich nie trzeba było długo namawiać do współpracy. Wszyscy chętnie zaangażowali się realizację projektu pod hasłem „Młodzież dla niepodległej. Wy o Nas, My o Was", którego celem było poznanie lokalnych bohaterów walki o niepodległość (w Polsce i na Litwie), historii regionów, miejsc ważnych dla środowiska lokalnego i kraju.

„Mam marzenie: być wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego”

Foto: „Mam marzenie: być wykładowcą Uniwersytetu Jagi...
cz wt, 18 czerwca 2019 08:13

- Łomży nigdy nie zapomnę, jednak życie chcę poświęcić badaniom historii Polski w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – mówi 16-letni Stanisław Świerżewski z Katolickiego Gimnazjum w Łomży. Przez 4 lata jest w czołówce laureatów wojewódzkich etapów Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” i dwa razy w finale krajowym zdobył tytuł laureata z 11. miejscem w Polsce na ok. 14 tysięcy gimnazjalistów. - Moja przygoda z historią zaczęła się od podróży z rodzicami do zamków, gdy byłem 4-latkiem. Mając 6 lat, otrzymałem w prezencie na Boże Narodzenie leksykon zamków polskich ze zdjęciami i rycinami – opowiada uczeń Edyty Zielińskiej z „Katolika” i Jadwigi Tomaszewskiej z SP nr 4. - Im więcej jest spojrzeń na historię, tym lepiej dla mojej wiedzy.

Zaprezentowali się na Zamku Królewskim

Foto: Zaprezentowali się na Zamku Królewskim
cz pon, 17 czerwca 2019 11:14

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II wzięli udział w XX Edycji Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie. Wiktoria Depczyńska, Alisa Faraponova, Szymon Sobczyński, Filip Janowski, przedstawili efekty rocznej pracy projektu PoczytajMY.

Olimpijski sukces Julii Głębockiej

Foto: Olimpijski sukces Julii Głębockiej
cz pon, 17 czerwca 2019 08:22

Julia Głębocka, uczennica, a teraz już absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zajęła drugie miejsce w XLIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Podopiecznej Jolanty Szabuńko do zwycięstwa w kategorii wiedzy o teatrze zabrakło tylko jednego punktu, a wśród 180. uczniów z Polski, Litwy i Ukrainy, sprawdzających swą wiedzę z teatrologii, historii literatury oraz językoznawczej była piąta. – Tak jakoś mi się to udało – mówi skromnie Julia Głębocka. – Zależało mi na dobrym wyniku w perspektywie studiów i cieszę się bardzo, że skończyło się na tak dobrym miejscu.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę