Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

W trosce o lepsze jutro Twojego dziecka… Diagnoza, terapia i rehabilitacja w Fundacji DR OTIS

JJS pt, 08 grudnia 2023 09:46

Stale wzrastająca liczba diagnoz zaburzeń rozwojowych u dzieci jest faktem. Coraz częściej słyszy się o trudnościach w dostępie do specjalistycznej pomocy, z jakimi borykają się na co dzień rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, którzy szukają miejsc, gdzie otrzymają pomoc i szansę na wyrównanie deficytów w funkcjonowaniu swoich pociech. Tendencję wzrostową odnotowuje się także w zakresie rozpoznawania zaburzeń ze spektrum autyzmu. Aktualnie statystyki mówią o występowaniu autyzmu u 1 na 100 osób.

Stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie

mm wt, 05 grudnia 2023 12:03

Uczennice i uczniowie szkół podstawowych, liceów i techników otrzymali stypendia Prezydenta Miasta Łomża za wysokie osiągnięcia w nauce lub sporcie oraz nagrody edukacyjne za postępy w nauce. Uroczystość odbyła się w poniedziałek w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10.

RoboExe: Robot Challenge 2023

mm pon, 27 listopada 2023 11:47

Młodzi miłośnicy programowania robotów, studenci i uczniowie, przybyli do Akademii Łomżyńskiej, aby rywalizować w trzech kategoriach konkursu RoboExe: Robot Challenge – Line Follower (wyścigi na czas wzdłuż linii), Free Style Presentation (prezentacja robotów), Lego Sumo (walki robotów). W rywalizacji udział wzięły 32 drużyny z Łomży, Białegostoku, Wrocławia, Łowicza, Wysokiego Mazowieckiego, Niećkowa.

Kiedy uczniowie lubią chodzić do szkoły

mm pt, 17 listopada 2023 18:30

Szkoła jest bardziej lubiana przez uczennice i uczniów, gdy są czytelne normy, co im wolno i czego nie wolno. Im bardziej wyraźne są normy dozwolonych i niedozwolonych zachowań uczniowskich, tym chętniej młodzież chodzi do szkoły. Czytelność obowiązujących norm powoduje, że nastolatki mają większe szanse realizacji swoich pasji, czują się w niej bezpieczniej i odczuwają mniej stresu. Wnioski o roli szkolnego systemu normatywnego ukazał w Akademii Łomżyńskiej socjolog dr hab. Mariusz Zemło z Uniwersytetu w Białymstoku na spotkaniu nt. współczesnych filarów edukacji.

Bohaterowie Powstania Styczniowego ze Szkoły w Łomży

mm pon, 13 listopada 2023 16:17

Prelegentem apelu patriotycznego I LO w Łomży był historyk prof. Adam Dobroński, który z okazji Święta Niepodległości 1918 przedstawił znaczenie Powstania Styczniowego 1863. W tym roku jest 160. rocznica zrywu Polaków do wolności, odebranej przez carską Rosję. Powstanie - jak określił w auli Profesor – było klęską militarną, ale zwycięstwem moralnym. Następnie w sali 31 na 2. piętrze Szkoły odsłonięto planszę z biogramami nauczycieli i uczniów, którzy brali udział w powstańczej walce lub za wspieranie buntowników zostali ukarani karą śmierci w Ojczyźnie czy zsyłką na Sybir.

Wiwat Niepodległa Polska w łomżyńskim „Mechaniaku”

mm so, 11 listopada 2023 08:43

Z portretu w holu wejściowym witał uczniów, nauczycieli i gości Marszałek Józef Piłsudski, który jest współtwórcą odzyskanej 105 lat temu Niepodległości, patronem Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży. - Jestem bardzo dumny, że jestem Polakiem, i cieszę się, że żyjemy w wolnym kraju – mówił nam po koncercie patriotycznym młodzieży z „Mechaniaka” akordeonista Wiktor Czarnecki. 15-latek czuje dumę na myśl o waleczności przodków w czasach próby i odwagi.

Akademia emocji i motywacji w łomżyńskich szkołach

JJS pon, 06 listopada 2023 07:58

Stowarzyszenie Sapere Aude kontynuuje realizację projektu pn. Inicjatywa uchwałodawcza na rzecz programu wsparcia dzieci i młodzieży w mieście Łomża!, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W jego trakcie w trzech łomżyńskich szkołach średnich realizowany jest cykl spotkań z psycholog Alicją Cuellar-Tarczewską. Mają one pomóc młodzieży, która w popandemicznym czasie jeszcze gorzej radzi sobie z emocjami i ma z nimi coraz większe problemy.

Przemoc rówieśnicza: przerwać zaklęty krąg

mm pt, 03 listopada 2023 08:06

Jeśli masz dziecko, to lepiej pamiętać, że największe ryzyko przemocy stwarza dla niego… kolega lub koleżanka, czasem kuzyn czy rodzeństwo. Aż dwoje na troje dzieci w Polsce doświadczyło przemocy rówieśniczej, przy czym częściej jej doświadczały nastolatki mieszkające w miastach niż na wsi. Tę formę przemocy najczęściej wskazywali respondenci „Diagnozy przemocy wobec dzieci w Polsce 2023” opublikowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Jak skutecznie walczyć z przemocą rówieśniczą?

Młodzieżowa Rada Miejska Łomży wybrana

mm wt, 31 października 2023 16:56

Łomżyńska młodzież 23-24 października w siedemnastu okręgach wybierała swoich przedstawicieli. Spośród 63 kandydatów wybrano 23-osobową reprezentację.

Nauczyciel z Łomży na szkoleniu w Europejskiej Agencji Kosmicznej

mm pon, 23 października 2023 10:47

Warunków uprawy roślin ma Marsie dotyczyła lekcja, której scenariusz został nagrodzony zaproszeniem na szkolenie do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Piotr Chmielewski uczący przedmiotów ścisłych w łomżyńskiej Wecie pod koniec września uczestniczył w warsztatach z cyklu „e-Technology Lab Secondary Teacher Workshop" w belgijskim ESEC-Galaxia.

„Pomiędzy nami pokoleniami”, czyli program dla młodszych i starszych.

JJS pt, 20 października 2023 11:25

Współczesny świat dynamicznie się rozwija i wielu z nas nie nadąża za tymi zmianami. Szczególnie zagubione są osoby w podeszłym wieku i dzieci. Maluchy chłoną otaczającą ich rzeczywistość, lecz nie wiedzą, jakie wyciągać z niej wnioski. Dojrzali ludzie mają dużo empatii i umieją tłumaczyć emocje, ale nie potrafią odnaleźć się w świecie multimediów. Obie te grupy społeczne mogą się od siebie dużo nauczyć.

Ślubowanie na serio i otrzęsiny na wesoło w I LO

mm śr, 18 października 2023 14:22

Uczennice i uczniowie 7-u klas pierwszych w auli I LO imienia Tadeusza Kościuszki ślubowali być jak najlepszymi w murach ponad 409-letniej Szkoły. Maciej Horoszewski z Rady Rodziców z góry przeprosił zacnych nauczycieli za „nieszablonowe zachowania naszych dzieci” podczas 4 lat nauki, zaś ukochanym córkom i synom obwieścił, że przestali być dziećmi, bo stali się młodzieżą. W auli były 2 dziewczęta, które przemawiały w imieniu pierwszoklasistów: 14-letnia Kalina i 17-letnia Iza.

„Weta” ma nowoczesne Centrum Diagnostyczno-Weterynaryjne

mm pt, 13 października 2023 18:05

Uczniowie „Wety” doczekali się nowoczesnego Centrum Diagnostyczno - Weterynaryjnego, które znajduje się w piętrowym budynku wpośród drzew na skwerze za Technikum Weterynaryjnym przy ul. Stacha Konwy w Łomży. - W Centrum mieliśmy nie raz, a wiele razy zajęcia praktyczne, które w dużej mierze pomagają nam przygotować się do sprawdzianów i kartkówek – opowiada fachowo drugoklasista z Technikum Weterynaryjnego Kacper Brzozowski. - Nauczycielka Joanna Cwalina rozcinała tchawicę, żeby wiadomości teoretyczne miały odwzorowanie w praktyce... W słoneczny piątek tuż przed południem odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi CDW, które olśniewa nowością.

Przedszkole Niepubliczne Motylek – Przedszkole inne niż wszystkie.

JJS pt, 13 października 2023 14:35

Motylek - przyjazny dla dzieci zdrowych a także dzieci ze spektrum autyzmu z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową oraz sprzężoną. Ciepło, opieka, kreatywność, otwartość to nasza wizytówka. Nie oszczędzamy na jakości. Trudne pytania: Które przedszkole spełni moje oczekiwania? Będzie miejscem bezpiecznym, rozwijającym zainteresowania, które otoczy troską najmłodszych? Na te i inne pytania odpowiadam: Przedszkole Niepubliczne Motylek!

Nauczyciele z Łomży nagrodzeni finansowo

mm cz, 12 października 2023 07:59

- Za to, że mogę nazwać po imieniu samego siebie, przychodzę do Was z białą muszlą milczenia, w której szumią dalekie morza naszych wspólnych podróży... - podziękował poetycko Nauczycielom z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Aleksander Gorzęba w sali gimnastycznej III LO w Łomży. Wysłuchali recytacji trzecioklasisty nauczyciele, którzy dostali nagrodę prezydenta Łomży. Ponad 40 osób z placówek oświaty, których listę podamy poniżej, może ucieszyć się z około 2700 złotych.

„Ekonomik” ma nowy sztandar i 18. Dywizję za patrona

mm cz, 12 października 2023 07:52

- Nasz sztandar wykonały z dbałością, miłością i modlitwą Siostry Klaryski od Wiecznej Adoracji z Hajnówki, którym jestem wdzięczny za piękne dzieło - mówił w środowe przedpołudnie polonista i dyrektor ZSEiO nr 6 Paweł Drożyner na dziedzińcu „Ekonomika”. Był szczęśliwy, że świętowali z kilkudziesięcioma gośćmi nadanie imienia 18. Dywizji Piechoty i sztandaru: Technikum nr 6 oraz VI Liceum Ogólnokształcącemu. - W imieniu społeczności szkolnej ślubuję sztandar nosić wysoko i dumnie, strzec jego honoru, stać wiernie na straży prawdy, dobra i piękna. Tak nam dopomóż Bóg.

Zabawki wspierające integrację sensoryczną dziecka

JJS pon, 09 października 2023 12:36

Wspieranie rozwoju sensorycznego dziecka jest kluczowe dla jego prawidłowego rozwoju i zdolności do interpretowania rzeczywistości. Integracja sensoryczna, czyli prawidłowe oddziaływanie zmysłów, jest procesem, który można wspierać poprzez odpowiednio dobrane zabawki sensoryczne. Zabawki te, dostosowane do wieku dziecka, stymulują różne zmysły, takie jak dotyk, wzrok czy słuch, i mogą być wykorzystywane na różnych etapach rozwoju.

Wymarzony obiekt sportowy otwarty w Jedwabnem

mm so, 07 października 2023 15:38

Wielofunkcyjny obiekt sportowy z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną oraz pełną infrastrukturą do uprawiania lekkiej atletyki otwarto w piątek w Jedwabnem. Dzięki nowym obiektom, burmistrz Adam Niebrzydowski liczy na odrodzenie się Victorii Jedwabne.

Inauguracja w Akademii Łomżyńskiej z nowym Sztandarem

mm pt, 06 października 2023 19:20

Akademia Łomżyńska oficjalnie zainaugurowała nowy rok akademicki 2023/2024. Była to dwudziesta inauguracja w historii największej łomżyńskiej uczelni, która w ubiegłym roku uzyskała uprawnienia do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego, a podkreślając ten naukowy awans przyjęła także nową nazwę (z Akademia Nauk Stosowanych na Akademia Łomżyńska). Środowisko społeczne Miasta oraz Regionu, doceniając zasługi uczelni i jej rolę w kształtowaniu kadr na potrzeby regionalnej i krajowej gospodarki, w geście zaufania i dobrych partnerskich relacji - ufundowało uczelni nowy Sztandar.

Dr Marek Wincenciak jest nowym rektorem WSZOZ TWP

mm wt, 03 października 2023 08:03

- Przekazałem berło rektorskie doktorowi nauk weterynaryjnych Markowi Wincenciakowi, który jest także moim starszym synem – informuje prof. Witold Wincenciak (lat 81), inicjator utworzenia w Łomży Wyższej Szkoły Zawodowej Ochrony Zdrowia TWP. - Prowadziliśmy szkołę policealną, po ukończeniu której absolwenci wywierali nacisk, żeby móc kontynuować studia na ratownictwie medycznym. Staliśmy się od 2011 r. w Polsce północno-wschodniej potentatem pod tym względem.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę