Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Studenci Informatyki PWSIiP ze stypendiami Sonarolu

Foto: Studenci Informatyki PWSIiP ze stypendiami Sona...
cz cz, 16 stycznia 2020 15:59

Czworo najlepszych studentów Informatyki z łomżyńskiej „Państwówki” przez rok będzie otrzymywało comiesięczne naukowe stypendia prywatne w wysokości 1.500 złotych. Fundatorem stypendiów jest firma Sonarol. - Pomysł na współpracę narodził się z potrzeby rozwoju firmy oraz z potrzeby docenienia najlepszych studentów z Łomży, którzy chcą wkroczyć w dorosłe życie zawodowe w sposób rzetelny i odpowiedzialny – mówił Stanisław Najda, współwłaściciel firmy Sonarol. - Zależy nam na długofalowej współpracy, dlatego damy młodym informatykom możliwość wykonywania swojej pracy zdalnie, aby nie czuli się ograniczani, nie tracili czasu na dojazdy.

Der Adventskalender

Foto: Der Adventskalender
cz pt, 10 stycznia 2020 12:54

Paulina Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie wśród uczniów klas młodszych i Anna Radecka ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie wśród uczniów klas starszych wygrały międzypowiatowy konkurs „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender”. - Konkurs miał na celu przybliżenie tradycji związanej z tworzeniem kalendarza adwentowego oraz popularyzację języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży - podaje Elżbieta Supińska nauczyciel SP1 w Łomży.

I LO w Łomży zdobyło tytuł Złotej Szkoły w Polsce

Foto: I LO w Łomży zdobyło tytuł Złotej Szkoły w Polsce
cz cz, 09 stycznia 2020 16:01

Znane i renomowane I Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży zdobyło 87. miejsce w rankingu „Perspektyw”, które porównały wyniki maturalne i w olimpiadach w 2019 roku z 2 085 liceów ogólnokształcących w Polsce. - Przyjęliśmy taką radosną wiadomość z dużym zadowoleniem, gdyż z powodzeniem konkurujemy z najlepszymi liceami w kraju i plasujemy się co roku w gronie najlepszych – cieszy się z wyników wicedyrektor I LO i ceniona polonistka Jolanta Szabuńko. O wiele wyżej I LO w Łomży plasuje się w rankingu olimpijskim: 61. miejsce w Polsce.

Matury próbne, studniówki i ferie za pasem

Foto: Matury próbne, studniówki i ferie za pasem
cz śr, 08 stycznia 2020 08:20

Po 17 dniach wolnego uczniowie powrócili z przerwy świąteczno-noworocznej do szkół po święcie Trzech Króli, aby poduczyć się chociaż przez 9 dni i znów odpoczywać na 2-tygodniowych feriach zimowych od 20. stycznia 2020. Prawdopodobnie najwięcej do zrobienia na polu edukacji w takim ograniczonym czasie „pomiędzy” mają maturzyści w łomżyńskich liceach i technikach. Z jednej strony, muszą napisać próbne matury, przygotowując się do egzaminu dojrzałości w maju, z drugiej strony, ważna jest studniówka - pierwszy w życiu i niepowtarzalny, dorosły bal w murach szkoły.

Drogo zapłacili za swój strajk

Foto: Drogo zapłacili za swój strajk
cz wt, 31 grudnia 2019 08:25

Niemal milion złotych stracili łomżyńscy nauczyciele na kwietniowym strajku. Dopiero teraz Urząd Miejski w Łomży ujawnił, ile „potrącił” wynagrodzeń za miesiące strajku w 21 szkołach i placówkach oświatowych. W niektórych kwoty oszczędności przekraczają nawet 100 tysięcy złotych. Tyle stracili pracującym tam nauczyciele i w znacznie mniejszym stopniu pracownicy administracyjni i obsługi.

Słodziaki SP1 Łomża

Foto: Słodziaki SP1 Łomża
cz cz, 19 grudnia 2019 08:17

Magiczne Drzewo Słodziaków wykonane przez uczniów klasy II a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka w ramach akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Uczniowie „Wety” zebrali 735 kg żywności „Dla kolegi”

Foto: Uczniowie „Wety” zebrali 735 kg żywności „Dla k...
cz śr, 18 grudnia 2019 12:08

Pół wieku temu o bezpłatnym niesieniu pomocy potrzebującym, chorym czy biednym, mówiło się woluntariat, a dzisiaj mówimy raczej wolontariat, gdyż obie formy słowa pochodzą od łacińskiego „dobrowolny”. - Najbardziej cieszą mnie chwile, gdy uczniowie sami przychodzą z zapytaniem, co i kiedy robimy – opowiada Lucyna Przychodzeń, opiekunka Szkolnego Koła Caritas, w świątecznie przyozdobionym gabinecie dyrektor „Wety” Bogumiły Olbryś. Z opiekunką Koła PCK Aleksandrą Dzbeńską uhonorowały w środę najaktywniejszych wolontariuszy – ochotników, poświęcających swój prywatny czas i młodzieńczy zapał, żeby życie innych ludzi było dostatniejsze i szczęśliwsze.

Niebywały moment w naszej gminie

Foto: Niebywały moment w naszej gminie
cz pon, 16 grudnia 2019 15:26

- Wielu samorządowców traktuje edukacje i szkolnictwo jako tylko koszt, a tutaj mamy do czynienia z zupełnie innym podejściem – mówił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, podczas otwarcia samorządowego przedszkola w Wiźnie. W trzech grupach 3, 4 i 5-latków opiekę ma tu 46 dzieci. Uruchomienie przedszkola i utrzymanie przez pierwszy rok będzie kosztowało ponad milion złotych. 90% tej kwoty to środki unijne.

Tak widzą najsłynniejszą łomżyniankę

Foto: Tak widzą najsłynniejszą łomżyniankę
cz pon, 16 grudnia 2019 09:15

W konkursie wzięło udział 314 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Na etap powiatowy wpłynęło 125 prac, a jury nagrodziło 39 najlepszych z nich. W SP nr 2 w Łomży odbył się finał X edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Hanka Bielicka w oczach dzieci.

Żołnierze, ale w cywilnym ubraniu

Foto: Żołnierze, ale w cywilnym ubraniu
cz pt, 06 grudnia 2019 14:38

Tablica wmurowana w ścianę budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży upamiętnia nauczycieli i uczniów tajnego nauczania Ziemi Łomżyńskiej, którzy podjęli działalność edukacyjną w latach drugiej wojny światowej. W ten sposób w Łomży uczczono 80. rocznicę powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Była to konspiracyjna działalność Związku Nauczycielstwa Polskiego. - To nie jest tylko historia ZNP, to nie jest tylko historia poszczególnych osób, ale to jest historia państwa polskiego – podkreślał Sławomir Broniarz, prezes ZNP, który uczestniczył w łomżyńskich uroczystościach.

Masz prawo kochać, masz prawo żyć…

Foto: Masz prawo kochać, masz prawo żyć…
cz śr, 04 grudnia 2019 19:15

Tymi słowami w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży rozpoczął się XIII Sejmik Samorządów Uczniowskich, którego celem jest integracja i wymiana doświadczeń między Samorządami Uczniowskimi. Sejmik po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomży. 

Olimpijczycy wiedzy o HIV/AIDS

Foto: Olimpijczycy wiedzy o HIV/AIDS
cz wt, 03 grudnia 2019 10:46

Weronika Bachorek z Ciechanowca zajęła pierwsze miejsce, a Kamil Karwowski z Łomży drugie w finale Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Studenci rejestrują

Foto: Studenci rejestrują
cz pon, 02 grudnia 2019 16:35

Do niedzieli (8. grudnia) w całym kraju, w tym w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, prowadzona będzie rejestracja dawców szpiku kostnego do bazy Fundacji DKMS. – Moja współpraca z Fundacją zaczęła się w dniu 18. urodzin, kiedy wysłałam pakiet rejestracyjny. Już wtedy wiedziałam, że chcę pomóc chorym pacjentom – mówi Julia Mastalerz, studenta pierwszego roku Filologii angielskiej „Państwówki” i jedną z liderek tegorocznej edycji Helpers' Generation.

Andrzejkowy prezent

Foto: Andrzejkowy prezent
cz pon, 02 grudnia 2019 15:04

Akwarium o pojemności 375 litrów podarowali Zespołowi Szkół Specjalnych w Łomży „akwariusze”, czyli członkowie Polskiej Społeczności Akwarystycznej. Akwarium stanęło w szkolmy korytarzu i cieszy oczy i serca nie tylko dzieci i młodzieży.

Praktyczne rady na naukowym poziomie w PWSIiP

Foto: Praktyczne rady na naukowym poziomie w PWSIiP
cz pon, 02 grudnia 2019 08:05

Jak walczyć z otyłością i nadwagą u dzieci, ażeby nie wstydziły się rozebrać w szatni przed lekcją wychowania fizycznego? W jaki sposób uniknąć zerwania więzadeł i łąkotki w stawie kolanowym, aby móc samodzielnie chodzić? Kiedy zacząć badać postawę i układ stóp dziecka, żeby uchronić je przed chorobami i bólami kręgosłupa? Czy piramida egipska może mieć znaczenie dla stylu życia i odżywiania Polaków? - setki ciekawych pytań i odpowiedzi zrodziła II Ogólnopolska Konferencja Naukowa ph. „Sport, zdrowie, edukacja dzieci i młodzieży”. W piątek przez 6 godzin dokonywano przeglądu prac naukowych i problemów badawczych w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Krótkich, bo zwykle 10 – 15 minutowych, wykładów było ponad 20.

I LO bawi się i pomaga

Foto: I LO bawi się i pomaga
cz pt, 29 listopada 2019 13:51

747 złotych zebrano podczas czwartkowego koncertu „Aktywator” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Pomogą w dalszym leczeniu chorującemu na stwardnienie zanikowe boczne Łukaszowi Karasiowi. – Chcemy i możemy pomagać, więc to robimy! – mówi jedna z wolontariuszek. W części koncertowej zaprezentowali się utalentowani uczniowie łomżyńskich szkół, śpiewający wyłącznie polskie piosenki, zagrał też zespół Leczsami, dla którego był to koncertowy debiut w tym składzie. – Cieszymy się, że nasi uczniowie są tak otwarci na pomaganie innym! – podkreśla pedagog Anna Leszczewska, dodając, że cały, obfitujący w wydarzenia, Tydzień Kultury Uczniowskiej przygotowała młodzież.

Ostatnie godziny na zgłoszenie

Foto: Ostatnie godziny na zgłoszenie
cz wt, 26 listopada 2019 11:02

Wydarzenie odbędzie się w piątek. Dedykowane jest nauczycielom wychowania fizycznego, ale mile widziani są także instruktorzy sportu, trenerzy, specjaliści z zakresu medycyny i zdrowia, pedagodzy, dydaktycy i studenci. W Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbędzie się druga edycja Konferencji Naukowej „SPORT, ZDROWIE, EDUKACJA DZIECI I MŁODZIEŻY” . - Przyjeżdżają do nas naukowcy z prestiżowych ośrodków w Polsce, ludzie z doświadczeniem praktycznym i naukowym – rekomenduje dr Tomasz Waldziński, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego PWSIiP.

PWSIiP ma nowy biurowiec

Foto: PWSIiP ma nowy biurowiec
cz pon, 25 listopada 2019 15:23

„Budynek geodezji”, czyli trzykondygnacyjny biurowiec przy ulicy Akademickiej 20, został notarialnie przekazany Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przez samorząd województwa. To trzeci budynek w mieście, który „Państwówka” otrzymuje nieodpłatnie od władz województwa. – Otwiera to przed nami nowe możliwości związane z rozwojem naukowo-dydaktycznym – mówi rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP.

Natalka i Maciek z „Wety” w „Pytaniu na śniadanie”

Foto: Natalka i Maciek z „Wety” w „Pytaniu na śniadanie”
cz pon, 25 listopada 2019 14:56

Dwoje wyróżniających się uczniów z łomżyńskiej „Wety” wystąpi we wtorek rano w „Pytaniu na śniadanie” na antenie ogólnopolskiej „Dwójki”. Chociaż to ich pierwszy występ przed kamerami na żywo, trema młodych techników nie zżera. - Odczuwamy pozytywny stres, dający chęć do działania – mówi Natalia Farfułowska, 19-latka, z którą w programie o zaletach mleka dla zdrowia i rozwoju opowie także kolega Maciej Szlejter i Bogumiła Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży. Młodzi przygotują mleczne desery i zaproszą na Targi Mleczarskie Mleko – Expo 2019, które będą odbywać się w dniach 27. - 29. listopada w Pałacu Kultury i Nauki.

O „Dolinie Muminków” wiedzieli prawie wszystko

Foto: O „Dolinie Muminków” wiedzieli prawie wszystko
cz pon, 25 listopada 2019 09:14

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w składzie: Monika Jałbrzykowska, Gabriela Szymańska i Julia Żebrowska wygrał trzecią edycję Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego organizowany przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Turniej skierowany był do uczniów kl. III i IV szkół podstawowych i w tym roku odbywał się pod hasłem „W Dolinie Muminków”.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę