poniedziałek, 18 marca 2019 napisz DONOS@

Jedzie, jedzie Naukobus do Piątnicy

Foto: Jedzie, jedzie Naukobus do Piątnicy
cz pt, 20 kwietnia 2018 11:15

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu. Warszawskie Centrum Nauki Kopernik przyjedzie na dwa dni do Piątnicy. W poniedziałek i wtorek mobilne CNK rozstawi się w miejscowej Hali Sportowej, a eksperymentować, badać i uczyć się będą mogli uczniowie ze wszystkich szkół w regionie.

Greckie praktyki Mechaniaka

Foto: Greckie praktyki Mechaniaka
cz cz, 19 kwietnia 2018 11:03

20 uczniów Mechaniaka wyruszyło na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. To pierwsza z czerech grup uczniów szkoły z klas technik informatyk, technik teleinformatyk i technik pojazdów samochodowych, dla których praktyki zorganizowano w gminie Leptokaria, w greckim regionie Tessala. Szkoła pozyskała środki finansowe na ten cel z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji , tworząc projekt pt. „Nowoczesna edukacja dla nowoczesnej Europy” w ramach Programu Erasmus+.

O Łomży wiedział najwięcej

Foto: O Łomży wiedział najwięcej
cz cz, 19 kwietnia 2018 09:23

Aleksander Szczepara z I Liceum Ogólnokształcącego wygrał konkurs wiedzy „Łomża - moje miasto”. Konkurs w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży zorganizował Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonej. W zmaganiach finałowych wzięli udział uczniowie 7 łomżyńskich szkół średnich. - Test wiedzy, który uczestnicy konkursu miesili rozwiązać był co najmniej trudny – mówi prof. PWSIiP dr hab. Krzysztof Sychowicz, przewodniczący komisji konkursowej. - Pytania dotyczyły historii miasta, znanych łomżan, ważnych miejsc, zabytków i wymagały od uczestników dobrej znajomości przeszłości Łomży.

Przedostatni egzamin gimnazjalny. W podstawówkach wolne.

Foto: Przedostatni egzamin gimnazjalny. W podstawówka...
cz wt, 17 kwietnia 2018 09:24

Prawie 11 tysięcy uczennic i uczniów z 231 szkół w Podlaskiem może przystąpić do 3-dniowego egzaminu gimnazjalnego w środę, czwartek i piątek. W ogólnopolskim sprawdzianie uczniowie kończący gimnazjum pierwszego dnia będą zdawać w części humanistycznej, drugiego – w części matematyczno-przyrodniczej, a trzeciego – z języka nowożytnego. W Łomży do egzaminu zostało zgłoszonych i zobowiązanych 565 trzecioklasistów z 9 szkół, a w powiecie łomżyńskim 485, także z 9 placówek. Gdy trzecioklasiści z gimnazjów piszą egzaminy, z których punktacja jest ważna przy kwalifikacji do szkół średnich, to pozostali uczniowie szkół mają wolne, również w podstawówkach, jeśli w ich skład włączono klasy drugie i trzecie gimnazjów, zlikwidowanych przez reformę oświaty PiS.

Staże zawodowe w Grecji dla uczniów Zespołu Szkół im. St. Staszica w Łomży

Foto: Staże zawodowe w Grecji  dla uczniów Zespołu Sz...
JJS wt, 17 kwietnia 2018 08:11

W dniu 15 kwietnia br. piętnastoosobowa grupa uczniów Staszicówki ucząca się w zawodach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, cukiernik, kucharz wyjechała na dwutygodniowe staże do Grecji.

PWSIiP bez kanclerza Grodzkiego

Foto: PWSIiP bez kanclerza Grodzkiego
cz pon, 16 kwietnia 2018 15:58

Andrzej Grodzki nie będzie kanclerzem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jolanta Święszkowska, rzecznik uczelni potwierdza nasze informacje w tej sprawie. - Rozwiązanie umowy nastąpiło na mocy porozumienia stron – mówi Święszkowska, zwracając uwagę, że kanclerz odbiera teraz należny mu urlop, a ustanie stosunku pracy nastąpi pod koniec maja.

„Spojrzenie” Julii wyróżnione

Foto: „Spojrzenie” Julii wyróżnione
cz pon, 16 kwietnia 2018 08:10

Julia Dąbrowska uczennica klasy IVa Szkoły Podstawowej nr2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży została doceniona VI Konkursie Fotograficznym pn. „Ptaki w polskim krajobrazie jesienno - zimowym” organizowanym przez Ostrowskie Stowarzyszenie „LUDZIE Z PASJĄ”. Jej zdjęcie pt. „spojrzenie” zdobyło wyróżnienie w tym konkursie. - Jest to kolejny sukces Julii - podkreśla opiekun młodej fotografki Jacek Sokołowski.

Zasady muzyki dla najlepszych

Foto: Zasady muzyki dla najlepszych
cz nie, 15 kwietnia 2018 12:17

38. uczniów z całego kraju rywalizowało w IV Ogólnopolskim Konkursie z Zasad Muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Łomży. Poziom był tak wysoki, że jury przyznało aż 11 wyróżnień i nagród. Zwyciężył Maciej Wijata z Łodzi, kolejni w klasyfikacji byli Kacper Bendig z Sosnowca oraz Piotr Cholewa ze Szczecina i Łukasz Czyż z Nadarzyna. To jedyny tego typu konkurs w Polsce oraz jeden z czterech rekomendowanych uczniom i pedagogom przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego pomysłodawczynią jest nauczycielka łomżyńskiej szkoły Małgorzata Wiśniewska.

Profesor Konarski: Fakt, że Polska wzięła w tym udział nie wystawia nam najlepszego świadectwa

Foto: Profesor Konarski: Fakt, że Polska wzięła w tym...
cz pt, 13 kwietnia 2018 16:50

O wielokulturowości, realnym czy fikcyjnym zagrożeniu islamizacją Europy, a dlaczego błędem było obalenie dyktatora Iraku oraz o „problemie z papieżem Franciszkiem” – z profesorem Wawrzyńcem Konarskim, politologiem, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozmawiała Jolanta Święszkowska. Profesor Konarski, był gościem Uniwersytetu Otwartego PWSIiP w Łomży.

„Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej”

Foto: „Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej”
cz pt, 13 kwietnia 2018 12:16

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży po raz kolejny upamiętnił ofiary katyńskiego ludobójstwa. Uroczystość odbyła się w przededniu Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który został ustanowiony na 13 kwietnia i jest obchodzony w rocznicę opublikowania przez Niemców informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.

Ziemia łomżyńska w poezji i w prozie

Foto: Ziemia łomżyńska w poezji i w prozie
cz pt, 13 kwietnia 2018 08:18

Edyta Golińska z Drozdowa zdobyła Grand Prix V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Znam ziemię łomżyńską”. – Nie spodziewałam się żadnej nagrody, może ewentualnie jakiegoś wyróżnienia – mówi Edyta Golińska. Sukces uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży zapewniło poruszające wykonanie wiersza „Matka Boska na Nowogrodzkiej” Wawrzyńca Kłosińskiego, przewodniczącego konkursowego jury. – Byliśmy tu jednogłośni, że za coś takiego należy się nagroda Grand Prix! – ocenia Wawrzyniec Kłosiński, wiceprezes Zarządu Głównego TPZŁ dodając, że taki konkurs jest bardzo potrzebny, a poznawanie małej ojczyzny ścieżką żywego słowa i poezji czymś niezwykle efektywnym.

Najlepszy w Infoteście

Foto: Najlepszy w Infoteście
cz cz, 12 kwietnia 2018 16:06

Marcin Kotecki z I LO w Zambrowie wygrał tegoroczną edycję Infotestu, konkursu informatycznego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Do rywalizacji przystąpiło blisko 500 uczniów szkół średnich ze szkół od Warszawy do Wilna, a do rozgrywanego w czwartek w Łomży finału dostało się 49 najlepszych. - Widziałam emocje, widziałem zaangażowanie i chęć rywalizacji. Dziś wśród Was nie ma nikogo przegranego, wszyscy jesteście zwycięzcami – mówiła do finalistów dr Aneta Wiktorzak, prodziekan wydziału informatyki i nauk o żywności PWSIiP.

Otwórzmy serca dla Damiana... w sobotę

Foto: Otwórzmy serca dla Damiana... w sobotę
cz śr, 11 kwietnia 2018 08:41

W sobotę w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży odbędzie się impreza charytatywna w ramach pomocy Damianowi Śliwowskiemu ucz. kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W maju 2017 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu, przeszedł ciężką operację i obecnie przebywa w ośrodku leczenia i rehabilitacji w Toruniu, gdzie pozostaje w tzw. śpiączce jasnej. Niestety, leczenie jest bardzo kosztowne, rodzina Damiana nie jest w stanie sama go sfinansować. Po raz kolejny z pomocą przyjść koledzy ze szkoły i o wsparcie proszą mieszkańców Łomży i okolicy.

Przypominają posła sprzed wieku

Foto: Przypominają posła sprzed wieku
cz pon, 09 kwietnia 2018 08:25

Natalia Cwalina i Gabriela Łukasik, uczennice klasy II d Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, chcą zastać posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży. Ten zbierze się w tym roku po raz XXIV – 1. czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dziecięcych posłów wybiera się spośród autorów najlepszych projektów. Temat wiodący w tym roku są „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”, a łomżanki za bohatera swojej pracy wybrały Franciszka Szymańskiego, pochodzącego z Bronowa posła na Sejm Ustawodawczy. Współczesnym mieszkańcom Łomży jest on praktycznie nieznany, co potwierdziła przeprowadzona sonda uliczna.

Jestem z miasta, ale zakochałem się w mleczarstwie

Foto: Jestem z miasta, ale zakochałem się w mleczarstwie
cz pt, 06 kwietnia 2018 19:18

Patryk Ostojski z Technikum Przemysłu Spożywczego w Lublinie zwyciężył w zorganizowanej po raz 44. Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. W łomżyńskiej Wecie przez trzy dni rywalizowało 60 uczniów z 15 szkół z całej Polski. - Najtrudniejsza była część praktyczna, w której trzeba było robić projekt linii produkcyjnej koncentratów mlecznych – oceniał zwycięzca przyznając, że to trzecie jego podejście do tej olimpiady. - Pierwszy raz byłem tu dwa lata temu - nie dostałem się nawet do finału. Za drugim razem zająłem szóste miejsce, a teraz mam pierwsze – cieszył się Patryk Ostojski, który poza nagrodami rzeczowymi zdobył także indeks na Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zmarł nauczyciel III LO

Foto: Zmarł nauczyciel III LO
cz so, 31 marca 2018 10:53

Bogdan Bacławski, nauczyciel matematyki i informatyki z III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży nie żyje. Miał tylko 47 lat. - Zaskoczenie wielkie, wielkie wzruszenie i wielka strata - mówi Grażyna Chodnicka, dyrektor III LO. - Bogdan był bardzo ciepły, bardzo sumienny, bardzo życzliwy w stosunku do wszystkich.

Ortograficzna przygoda z Hanką Bielicką

Foto: Ortograficzna przygoda z Hanką Bielicką
mm nie, 25 marca 2018 16:32

Marianna Dobrowolska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży, zwyciężyła w Miejskim Konkursie Ortograficznym „Dyktando 2018”. W odniesieniu sukcesu nie przeszkodziło jej, że była młodsza o rok od swych rywali, bo naukę rozpoczęła w wieku 6 lat. – To dyktando nie było aż takie trudne! – mówi Marianna Dobrowolska. – Było ciekawe, co też pomagało w pisaniu, a tablet na pewno mi się przyda! Związane z jubileuszem 600-lecia miasta dyktando „Zdarzyło się w Łomży” pisało 14. uczniów klas III łomżyńskich szkół oraz czworo dorosłych, w tym mama jednej z uczestniczek konkursu.

E-sportowa pasja

Foto: E-sportowa pasja
cz pt, 23 marca 2018 12:34

Są gry, w których fizyczne prawa naszej planety nie obowiązują, istnieją odmienne grawitacje, a kule przechodzą przez ściany oraz takie, które odzwierciedlają rzeczywistość. Ich stałymi bywalcami są Amer „Miracle” Al-Barkawi, Grzegorz „MaNa” Komincz, Filip „NEO” Kubski i Wiktor „TaZ” Wojtas, najlepiej zarabiający polscy e-sportowcy. – Nie wyobrażam sobie młodego człowieka, który nie wie kim są ci ludzie – mówi Piotr „Nagredo” Boratyński, współorganizator amatorskiej ligi Polish DOTA 2 League oraz student administracji w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. E-sport to jego pasja, a być może także coś więcej – klucz do zrozumienia młodego pokolenia.

Bystre Sokoły wygrały bieg patrolowy w „Mechaniaku”

Foto: Bystre Sokoły wygrały bieg patrolowy w „Mechani...
cz cz, 22 marca 2018 08:14

Nazwa 4-osobowej drużyny chłopców w biegu patrolowym zobowiązywała do spostrzegawczości, bystrości i szybkości, gdyż rywalizowali z dziesięcioma zespołami rówieśników na 7-kilometrowej trasie wokół Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Z okazji Światowego Dnia Wody odbył się tamże test z wiedzy o wodzie jako źródle życia, konkurs fotograficzny i bieg z 16-oma punktami kontrolnymi, na których trzeba było podać ryby słodkowodne jak karaś i morskie jak makrela, przeorientować się na podstawie znaków w terenie z jednej mapy na drugą, wymieniać morza, do których wpadają rzeki i wiedzieć, że Narew wpada z Bugiem do Wisły, a nie do Bałtyku.

Zimowa Marzanna pofrunęła z dymem na powitanie wiosny

Foto: Zimowa Marzanna pofrunęła z dymem na powitanie ...
cz śr, 21 marca 2018 16:09

Szklisty lód w cichym basenie portowym nad Narwią gruby na metr albo i grubszy, wiatr dmie od rzeki mroźny, że aż palce grabieją, lecz wokół ogniska przy pobliskiej wiacie wesoło: dzieci tłoczą się, byle stać jak najbliżej blasku ciepłych płomieni, dorośli z zespołu Tabor śpiewają o wiośnie, co dziewczynę chłopakowi zabrała, a kierownik działu imprez MOSiR-u w Łomży tłumaczy, dlaczego marzanny nie na wodę będą puszczane, tylko w ognisku spalone. - Co roku marzanny tu w ognisku palimy, by nie zanieczyszczać w rzece wody ani brzegów – rozciera zgrabiałe ręce Kamil Walczyk. - Coraz więcej ludzi i coraz częściej spędza czas nad Narwią: chcemy, żeby tu zawsze było czysto.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
190312084044.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę