czwartek, 18 lipca 2019 napisz DONOS@

Inne lekcje patriotyzmu

Foto: Inne lekcje patriotyzmu
cz pt, 07 grudnia 2018 08:20

Dowiedzieli się o reformie walutowej Władysława Grabskiego, o najsłynniejszych polskich przedsiębiorcach m.in. Hipolicie Cegielskim, kleili modele transatlantyka Batory i odrzutowej Iskry, a także dźwigali sztabę prawdziwego złota i spoglądali na debatujących posłów. Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży realizowała projekt: "My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy", który został dofinansowany w ramach konkursu grantowego Narodowego Banku Polskiego.

Wystarczy czy zabraknie?

Foto: Wystarczy czy zabraknie?
cz cz, 06 grudnia 2018 15:04

Przyszłoroczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych nie powinna budzić obaw uczniów, bo placówki przygotowały się na podwójną liczbę kandydatów – podaje Polskie Radio Białystok powołując się na zapewnienia Podlaskiego Kuratora Oświaty. Beata Pietruszka stwierdziła, że „szkoły są przygotowane na przyjęcie dwukrotnie większej liczby uczniów i nie powinno to doprowadzić do zwiększonej zmianowości”. Najwyraźniej kurator wie więcej niż pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży, którzy oficjalnie „analizują” najnowsze zmiany w prawie oświatowym. - Po ich rozpatrzeniu podejmowane będą dalsze decyzje i wówczas będziemy mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące organizacji kolejnego roku szkolnego w łomżyńskich szkołach średnich – podaje Łukasz Czech.

Dali kasę na pensje w szkołach

Foto: Dali kasę na pensje w szkołach
cz śr, 05 grudnia 2018 18:19

- Nie zabraknie środków na wypłaty dla nauczycieli – zapewniała w środę radnych miejskich miejska skarbnik Elżbieta Parzych. Warunkiem było przegłosowanie zaproponowanych przez prezydenta zmian w tegorocznym budżecie Łomży czyli dołożenie do oświaty ponad miliona złotych. - Ja man nadzieję, że wystarczy też na pochodne – mówiła dopytywana skarbnik zaznaczając jednak, że jeśli w którejkolwiek placówce na nie zabraknie, to nic się nie stanie, bo terminy wnoszenia tych opłat są dopiero w styczniu: „więc ja nie widzę problemu” - dodawała.

Z Marianowa na NWR w Poznaniu

Foto: Z Marianowa na NWR w Poznaniu
cz wt, 04 grudnia 2018 16:02

To było jedno z najważniejszych wydarzeń rolniczych w tym roku. Organizowaną w Poznaniu Narodową Wystawę Rolniczą, zorganizowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w weekend odwiedziło prawie 36 tysięcy osób. Prezentowało się ponad 200 wystawców - producenci i przetwórcy rolni, organizacje branżowe, koła gospodyń wiejskich, czy szkoły rolnicze. Swoje stoisko miała także Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. - Udział w Narodowej Wystawie Rolniczej był dla nas cennym doświadczeniem i ogromnym przeżyciem – mówi Sławomir Łomotowski, dyrektor szkoły.

Apollo w PWSIiP

Foto: Apollo w PWSIiP
cz wt, 04 grudnia 2018 13:31

Apollo trafił do Centrum Symulacji Medycznej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To nie najpiękniejszy z bogów greckiej mitologii, ani statek kosmiczny, ale inteligentny fantom, który potrafi symulować choroby i dolegliwości ludzi, a nawet śmierć. Szkoleni na nim będą studenci pielęgniarstwa.

Olimpijczycy wiedzy o HIV/AIDS

Foto: Olimpijczycy wiedzy o HIV/AIDS
cz pt, 30 listopada 2018 13:21

Damian Kupidłowski z Łomży zajął drugie miejsce w tegorocznej Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS. Jutro przypada 30. rocznica Światowego Dnia Walki z AIDS - dnia stworzonego w celu zwiększenia świadomości na temat HIV i wynikających z niego epidemii AIDS.

Uczniowski „Aktywator” wspiera potrzebujących

Foto: Uczniowski „Aktywator” wspiera potrzebujących
cz pt, 30 listopada 2018 11:11

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki od 7 lat, w ramach Tygodnia kultury uczniowskiej, organizuje koncerty charytatywne. Tegoroczny „Aktywator” na Bernatowicza zgromadził uczniów także innych łomżyńskich szkół wykonujących utwory od soulu do rocka. W jego trakcie zbierano pieniądze na dalsze leczenie zmagających się z nowotworami 4-letniej Samiry oraz Anny Bronowicz, dawnej absolwentki szkoły. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo frekwencja naprawdę dopisała – mówi współorganizatorka imprezy Wiktoria Perzanowska. – Nie wiem jeszcze ile udało nam się zebrać, ale sprawdzałam zawartość i puszka jest prawie pełna, tak więc nasz najważniejszy cel został osiągnięty!

Unijna dotacja dla „państwówki”

Foto: Unijna dotacja dla „państwówki”
cz cz, 29 listopada 2018 14:37

Dwa i pół miliona złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Pieniądze są na dofinansowanie zakup wyposażenia do pracowni zawodowych, laboratoriów i warsztatów szkolnych oraz na przebudowę i adaptację pomieszczeń pod tworzone Centrum Symulacji Medycznych.

Nauczyciele z Łomży nie dostaną pensji?

Foto: Nauczyciele z Łomży nie dostaną pensji?
cz cz, 29 listopada 2018 10:02

Sytuacja staje się tragiczna. Mimo dołożenia w tym roku do budżetu oświaty około 14 milionów złotych dyrektorom wielu miejskich szkół brakuje środków na realizację wypłat pensji za grudzień. Złożone do Urzędu Miejskiego wnioski o dodatkowe pieniądze opiewają na blisko 3 miliony złotych, ale miejscy urzędnicy uważają, że to wygórowane roszczenia i że wystarczy dołożyć niespełna 1,1 mln zł by „zabezpieczyć wydatki szkół na wynagrodzenia w bieżącym roku”. Prezydent Łomży przesłał do Rady Miejskiej wniosek o setki zmian w budżecie, w tym także wygospodarowanie dodatkowych pieniędzy na nauczycielskie pensje.

Uczniowie „Siódemki” znają znaki drogowe

Foto: Uczniowie „Siódemki” znają znaki drogowe
cz cz, 29 listopada 2018 08:28

W ubiegłym roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży otwarto Miejskie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i pracownię wychowania komunikacyjnego, a teraz w szkole zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze, znam znaki drogowe”.

Sejmik Samorządów Uczniowskich w SP 1 w Łomży

Foto: Sejmik Samorządów Uczniowskich w SP 1 w Łomży
cz śr, 28 listopada 2018 15:41

„Nie ma demokracji bez udziału obywateli. Tam, gdzie obywatele nie interesują się życiem publicznym, demokracja jest bardzo krucha”. Słowami Jana Nowaka Jeziorańskiego rozpoczął się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży XII Sejmik Samorządów Uczniowskich. - Praca w Samorządzie Uczniowskim to ważne doświadczenie na polu nauki demokratyzacji, pomysłowości i kształtowania osobowości uczniów – przekazuje Joanna Marek, nauczyciel SP 1 w Łomży podkreślając, że podstawą działania Samorządu Uczniowskiego jest prawo uczniów do aktywności w szkole i w środowisku lokalnym. Prawo to mają wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy oni tworzą samorząd.

Warsztaty z Bambino

Foto: Warsztaty z Bambino
cz pon, 26 listopada 2018 11:14

- Najważniejsze jest to, aby dzieciom podobała się zabawa – mówiła Małgorzata Czuj, autorka podręczników do plastyki i doświadczona nauczycielka techniki i plastyki w szkole podstawowej, która w piątek w Kupiskach poprowadziła przedświąteczne warsztaty dla nauczycieli z przedszkoli i nauczania wczesnoszkolnego. Uczestniczyło w nich około stu nauczycieli z Łomży i okolicy. - Zainteresowanie warsztatami było ogromne. Nie wszystkich chętnych mogliśmy zapisać – mówi Andrzej Frołow ze Szkoły Podstawowej w Kupisach, podkreślając, że bezpłatne warsztaty wpisują się w wymóg samodoskonalenia się nauczycieli, ale są też okazją do spotkania, wymiany doświadczeń i integracji środowiska.

Rady na „lżejszy tornister i zdrowszy kręgosłup”

Foto: Rady na „lżejszy tornister i zdrowszy kręgosłup”
cz śr, 21 listopada 2018 08:54

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, tornister nie może być cięższy niż 15 proc. masy ciała dziecka. To oznacza, że dziecko ważące 40 kg nie powinno dźwigać do szkoły więcej niż 6 kg. Z ostatnich krajowych ważeń uczniowskich tornistrów wyszło, że rekordzista z II klasy podstawówki miał w plecaku aż 11 kg. Sanepid ma na to... rady. Dokładnie 6 rad, które rozplakatowano w łomżyńskich podstawówkach.

Konferencja o sporcie, zdrowiu i edukacji w PWSIiP

Foto: Konferencja o sporcie, zdrowiu  i edukacji w PW...
cz śr, 21 listopada 2018 08:10

– Wymiana doświadczeń, merytoryczna dyskusja oraz prezentacja badań naukowych krajowych oraz zagranicznych ośrodków, które zajmują się problematyką sportu, zdrowia, edukacji dzieci i młodzieży. Interdyscyplinarność, czyli łączenie wychowania fizycznego, fizjoterapii, dietetyki a także pielęgniarstwa – tak ogólnopolską konferencję naukową „Sport, zdrowie, edukacja dzieci i młodzieży” zapowiada dr Tomasz Waldziński, kierownik Zakładu Kultury Fizycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP w Łomży. Zaprasza do „Państwówki” w piątek 23 listopada nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i instruktorów.

Patryk Sekściński i drużyna III LO najlepsi z historii Łomży

Foto: Patryk Sekściński i drużyna III LO najlepsi z h...
cz wt, 20 listopada 2018 17:07

Nobliwa aula I LO na pięć kwadransów przemieniła się w przyciemnione tajemniczo studio, jak w teleturniejach telewizyjnych. Wśród licznej publiczności zapanowała atmosfera napięcia i pełnego emocji myślenia - na wyścigi z czterdzieściorgiem uczestników z 8 szkół średnich. Trzeba było się bardzo spieszyć, gdyż w konkursie na temat historii Łomży liczyły się wiedza, koncentracja, zmysł obserwacji, kojarzenie faktów i refleks. Do połowy zdawało się, że triumfować będą gospodarze na zmianę z II LO, lecz pytanie po pytaniu - aż do ostatniego z numerem 21 - przewagę konsekwentnie umacniała piątka z III LO, skąd Patryk Sekściński zdobył 1. miejsce, zaś drugie Cezary Wiśniewski.

Uczniowie z „siódemki” wygrali „Historyczną potyczkę”

Foto: Uczniowie z „siódemki” wygrali „Historyczną pot...
cz pt, 16 listopada 2018 16:57

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży w składzie: Kalina Białecka, Adrian Maszczyk i Korneliusz Piątek wygrali skierowanego do uczniów kl. IV szkół podstawowych Międzyszkolny Turniej Czytelniczy. Finał turnieju pod hasłem „Historyczna potyczka” w piątek odbył się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Wcześniej odbyły się eliminacje szkolne, które wyłoniły 3-osobową reprezentację na finał.

„Polska to my” w III LO w Łomży

Foto: „Polska to my” w III LO w Łomży
cz pt, 16 listopada 2018 12:59

XII edycja Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej Polska to my, odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Wzięło w nim udział 120 uczestników z 27 szkół z terenu województwa podlaskiego. - Niezmiennie, od dwunastu lat, celem konkursu jest propagowanie wartości patriotycznych, a także pobudzanie młodych ludzi do twórczych poszukiwań w dziedzinie repertuaru, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, rozwijanie zdolności recytatorskich i wokalnych, kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka – podkreśla Beata Chojnowska zaznaczając, że jest to szczególnie ważne w roku, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ciągle muszą czyścić nowe rury w kuchni „Jedynki”

Foto: Ciągle muszą czyścić nowe rury w kuchni „Jedynki”
cz śr, 14 listopada 2018 13:36

Pobrana tydzień temu do zbadania druga próbka wody z instalacji wodociągowej w nowo otwartej po remoncie kuchni i stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży ciągle nie nadaje się do użytku w celach spożywczych. - Nie umiem technologicznie powiedzieć, co to za preparaty i metody, lecz właściciel firmy wykonawczej zapewnił mnie, że jego pracownicy dokładają wszelkich starań, aby wyczyścić od środka nowe rury w pionie żywnościowym, więc jesteśmy o jeden krok do przodu – informuje dyrektor SP 1 Krystyna Kamińska. Obiady dla uczniów dalej gotuje Bursa Szkolna nr 1.

Film o wolności i tablica z Piłsudskim na 100-lecie

Foto: Film o wolności i tablica z Piłsudskim na 100-l...
cz pt, 09 listopada 2018 16:28

- Pokazać dziś wolność młodego Polaka na ekranie nie jest łatwo, i do tego w szkole – uśmiecha się Mikołaj Jastrzębski, 17-letni bohater filmu, jaki na 100-lecie Niepodległości zrealizowali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 imienia Józefa Piłsudskiego w Łomży. Na dwa dni przed 100. rocznicą odzyskania Niepodległości w holu przy wejściu odsłonięto też tablicę z czarnego marmuru: głowa Marszałka, profil w medalionie z liści dębu, jako symbolu siły i sławy. - Legioniści i żołnierze walczyli krwawo za wolność dla mnie i dla przyszłych pokoleń – komentuje obserwujący uroczystości Damian Jakubik. - Odczuwam wzruszenie, wielką wdzięczność i dumę.

Technik turystyki wiejskiej. Kierunek wielu możliwości

Foto: Technik turystyki wiejskiej. Kierunek wielu moż...
JJS pt, 09 listopada 2018 12:06

Wraz z rozwojem turystyki wiejskiej na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią profesjonalnie zarządzać tą formą wypoczynku. Jak zdobyć tytuł technika turystyki wiejskiej? Jakie umiejętności potrzebne są do wykonywania tego zawodu? Jakie perspektywy czekają na osoby z takim wykształceniem?

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę