Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Mechaniak dostrzega pozytywy Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

JJS śr, 16 listopada 2022 08:16

Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego równie aktywnie, podobnie jak trzy pozostałe uczestniczące w projekcie szkoły, włączył się w działania w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. – Uważam, że jest to fajna akcja, bo można zdobyć dodatkowe pieniądze, które można na coś przeznaczyć – podkreśla uczennica 1 klasy Katarzyna Przytuła. Dzięki realizowanemu przez Stowarzyszenie Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej, sfinansowanemu przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności, projektowi szkoła zyska aż siedem tysięcy złotych, które będzie mogła przeznaczyć na realizację najlepszych pomysłów, zgłoszonych i wybranych przez samych uczniów.

Rektor Surowik w Radzie Konsultacyjnej PKA

mm cz, 10 listopada 2022 17:30

Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży dr hab. Dariusz Surowik, został powołany do Rady Konsultacyjnej Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Ciało to pełni funkcje opiniodawczo-doradcze w zakresie strategicznych kierunków rozwoju PKA, a jej członków powołuje przewodniczący PKA.

Szkolny Budżet Obywatelski w Szkołach Katolickich

JJS śr, 09 listopada 2022 07:46

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest jedną z czterech łomżyńskich szkół średnich, uczestniczących w realizacji projektu Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Uczniowie szkoły uczestniczyli już dwa lata temu w akcji tego typu, tak więc tym bardziej są w stanie docenić płynące z niej korzyści – Stowarzyszenie Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności, przekaże im na realizację dwóch zwycięskich projektów aż siedem tysięcy złotych.

„Tadeuszki” I LO ciekawsze dzięki Szkolnemu Budżetowi Obywatelskiemu

JJS śr, 02 listopada 2022 07:58

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki również bierze udział w Szkolnym Budżecie Obywatelskim, realizowanym przez Stowarzyszenie Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej. Szkolna społeczność od razu dostrzegła szansę zmian na lepsze, dzięki środkom od finansującego projekt Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności. Uczniowie mają już pomysły co do wykorzystania 5 tysięcy złotych na jakąś inwestycję czy zmiany w infrastrukturze szkoły, ale jeszcze ciekawiej jest przy działaniu miękkim, na które otrzymają 2 tysiące złotych – chcą je przeznaczyć na wzbogacenie tygodnia kultury uczniowskiej, wydarzenia w I LO kultowego.

Szkolny Budżet Obywatelski szansą dla aktywnych

JJS cz, 27 października 2022 09:06

Społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 bardzo aktywnie włączyła się w prace w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki realizowanemu przez Stowarzyszenie Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej projektowi szkoła na sfinalizowanie dwóch zwycięskich pomysłów otrzyma dofinansowanie w łącznej wysokości siedmiu tysięcy złotych. – Jest o co walczyć, a do tego fajną motywacją było to, że coś takiego odbywa się w naszej szkole po raz pierwszy – mówi Dominika Wojsław z klasy IV TBp. – Poza tym jesteśmy już w czwartej klasie, za rok odchodzimy z tej szkoły, tak więc fajnie byłoby na pożegnanie pozostawić w niej swój ślad.

Panowie najlepiej napisali listy

mm śr, 26 października 2022 19:30

Jakub Kotowski z SP10 i Szymon Domasiewicz z SP5, każdy w swojej kategorii wygrali konkurs literacki pt. List do postaci z bajki lub baśni. Uroczysta gala odbyła się w 25 października 2022 r. w Hali Kultury.

Co dają nam szkoły policealne?

JJS śr, 19 października 2022 15:17

Szkoły policealne często muszą się mierzyć z niezbyt pochlebnymi opiniami na swój temat. Zazwyczaj jednak są one wypowiadane przez osoby, które nigdy się w nich nie uczyły. A przecież placówki tego typu to dla wielu ludzi szansa na zdobycie cennego wykształcenia, które może im otworzyć drzwi do lepszego życia. Zanim więc na dobre skreślicie je ze swojej listy, warto dowiedzieć się, co takiego może dać wam szkoła policealna. Warszawa, czy Katowice i Olsztyn to tylko przykłady miejscowości, w których można znaleźć niejedną dobrą placówkę edukacyjną takiego rodzaju.

Imieniny patronki szkoły w Konarzycach uczczono wmurowaniem kamienia węgielnego pod jej rozbudowę

mm wt, 18 października 2022 18:46

- Chcemy, aby 1 września 2023 roku dzieci rozpoczęły naukę także w nowym budynku. Czas jest krótki, plan jest bardzo ambitny – mówił Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża podczas wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kolejnego skrzydła szkoły w Konarzycach. Uroczystość stała się symbolicznym prezentem urodzinowym dla patronki szkoły ppor. druhny Jadwigi Dziekońskiej, ps. Jadzia.

Prezydent Chrzanowski nagrodził 21 nauczycieli z 1397

mm pon, 17 października 2022 19:05

Na spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyrażano skrajnie różne opinie. Przewodnicząca Rady Miasta Łomża Alicja Konopka mówi, że w naszym mieście „tak źle nie jest”, skoro wielkich protestów nie ma, a przedstawicielki związków zawodowych wręcz odwrotnie: Ewa Chludzińska z ZNP przypomina o proteście i zubożeniu nauczycieli, zaś Jolanta Chojnowska z NSZZ Solidarność postuluje uczciwe zarobki, żeby wdzięczność urzędników dla pedagogów miała wymiar finansowy.

Rok akademicki rozpoczął MANS

mm pon, 17 października 2022 08:39

Po raz pierwszy jako Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży i po raz 27 od początku powstania jako Wyższa Szkoła Agrobiznesu rozpoczął się rok akademicki w kolejnej łomżyńskiej szkole wyższej.

Czy pamiętasz słoneczny Dzień swojego Nauczyciela...?

mm pt, 14 października 2022 13:37

- Starsi, siwi panowie i starsze panie pozdrawiają mnie, rozmawiają i wspominają ze wzruszeniem czasy, gdy przed wielu laty chodzili do szkoły – mówi 87-letnia emerytowana nauczycielka Hanna Jabłońska, do której zadzwoniliśmy w Dniu Edukacji Narodowej. Na ręce absolwentki z 1953 r. w Liceum Pedagogicznym w Łomży złożyliśmy życzenia zdrowia, radości, sympatii i dobrej pamięci.

Profesor Bralczyk uczy przemawiania w Akademii NSŁ

mm śr, 12 października 2022 19:02

Są młodzi, ambitni i sympatyczni. Mają po 19 lub 20 lat i przyjechali do uczelni przy Akademickiej studiować, zdobyć wiedzę i rozwinąć osobowość. Patrycja i Rafał przybyli z Przasnysza i Ostrołęki, Bartek i Kamil mają najbliżej, bo z Łomży, a najdalej do Akademii Nauk Stosowanych ma Alvaro, który na studia po angielsku wybrał się aż z Sewilli w Hiszpanii i „aun asi es privilegio estar aqui”. ANS zaczęła uroczyście nowy rok akademicki z około 1800 studentami i ponad 300 pracownikami.

Sala do zabawy i odkrywania reguł świata w ANSŁ

mm pon, 10 października 2022 18:25

Ponad 800 tysięcy złotych kosztuje 15 stanowisk do zabaw w eksperymenty naukowe i 11 pudełek do doświadczeń dla dzieci i dorosłych. W Akademii Nauk Stosowanych w Łomży wstęgę z SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności pocięli, m.in. wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski i Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik. Dzieci z SP 7 chwaliły pomysł.

Wystawa „Znani nieznani. Polacy światu” w Marianowie

mm pon, 03 października 2022 12:47

Wystawę o dokonaniach wybitnych Polaków otwarto w czwartek w ZSCKR. Na 23 planszach umieszczono zdjęcia i krótkie opisy 44 bohaterów, o których większość z nas wie niewiele.

Początek roku studenckiego Akademii NSŁ i uczelni Łomży

mm nie, 02 października 2022 20:16

- Nasi pierwsi studenci pojawią się w murach uczelni, na ćwiczeniach i wykładach w poniedziałek, 3. października, a uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się 12. października – mówi Jolanta Święszkowska, rzecznik Akademii Nauk Stosowanych (PWSIiP) w Łomży, gdzie 650 osób zaczyna 1. rok studiów, zaś w sumie studiować będzie około 1800 żaków. W Wyższym Seminarium Duchownym także w poniedziałek startują zajęcia dla 3 studentów 1. roku i 30 w sumie na 6 latach.

Podsumowanie projektu #Czerwony Bór’44

JJS pt, 30 września 2022 13:33

Wystawa zdjęć i pamiątek po uczestnikach bitwy w Czerwonym Borze w czerwcu 1944 roku, jednego z największych starć partyzantów z wojskami niemieckimi w okręgu białostockim, zakończyła kolejny projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży. – Od bitwy w Czerwonym Borze minęło 78 lat i nikt z jej uczestników już nie żyje – podkreśla jedna z koordynatorek projektu Jolanta Żochowska. – Zebrane zdjęcia i pamiątki pochodzą z archiwów rodzinnych, od osób prywatnych, które życzliwie nam je udostępniły. Poprzez tę wystawę, ten projekt, chcieliśmy upamiętnić tych wszystkich ludzi, którzy walczyli i ginęli za swoją Ojczyznę.

Wystartował Szkolny Budżet Obywatelski

JJS pt, 30 września 2022 13:31

Rozpoczęła się realizacja projektu Szkolny Budżet Obywatelski, stworzonego przez Stowarzyszenie Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności. – Uznaliśmy w ramach Łomżyńskiego Klastra Ekonomii Społecznej, że takie działania o charakterze obywatelskim dla młodzieży są niezwykle ważne i potrzebne – mówi członek jego zarządu Krzysztof Kozicki, doświadczony pedagog i samorządowiec, prowadzący lekcje obywatelskie w uczestniczących w Szkolnym Budżecie Obywatelskim czterech łomżyńskich szkołach średnich. Jest o co walczyć, bo każda ze szkół na realizację zwycięskich projektów otrzyma granty w wysokości siedmiu tysięcy złotych.

Próbna matura w liceach i w Łomży zakwitły kasztany

mm śr, 28 września 2022 11:14

Uczniowie liceów z czteroletnim okresem kształcenia o godzinie 9 rozpoczęli pisanie testowej matury. W województwie podlaskim przystąpiło 59 szkół (68%), a w Łomży... zakwitły kasztany.

Pełnoletnia Akademia Nauk Stosowanych

mm śr, 21 września 2022 09:55

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży świętuje 18-lecie. – Na te 18 urodziny sami zrobiliśmy sobie prezent, uzyskaliśmy jako Akademia Nauk Stosowanych prawo do nadawania stopni doktora i nadawania stopni doktora habilitowanego – podkreślał rektor Dariusz Surowik, dodając, że coś takiego w historii łomżyńskich uczelni zdarzyło się po raz pierwszy. Z okazji jubileuszu zorganizowano okolicznościową galę, podczas której zasłużeni pracownicy uczelni otrzymali odznaczenia. Wzięli w niej udział członkowie Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, a zwieńczył specjalny koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego.

Niezdrowe automaty w łomżyńskich szkołach

mm wt, 20 września 2022 11:15

- Nigdy chęć zysku jednostki nie może być stawiana wyżej niż zdrowie publiczne ani odbywać się kosztem zdrowia szczególnie tych najmłodszych, mniej świadomych konsumentów czyli dzieci – mówi radny Dariusz Domasiewicz, który od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego domaga się „natychmiastowego podjęcia działań” w sprawie automatów.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę