Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Klasa sportowa to najlepszy wybór!

W łomżyńskiej czwórce od wielu lat ku zadowoleniu dzieci i rodziców funkcjonują klasy sportowe ogólnorozwojowe z elementami gier zespołowych oraz o profilu koszykówki i piłki nożnej. Uczniowie uczęszczający do tych klas mogą nie tylko rozwijać swoje zainteresowania sportowe, ale też kształtować właściwe nawyki zdrowotne. „W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież spędzają dużo czasu przed komputerem, telefonem komórkowym.

Nie mają motywacji, by uprawiać sport, spędzać czas na świeżym powietrzu. W klasie sportowej stwarzamy im taką możliwość. Dwie jednostki lekcyjne każdego dnia poświęcone są na ruch, aktywność i zabawę. Dzięki temu dzieci maja zaspokojoną naturalną potrzebę ruchu, zabawy i uczą się współpracy w grupie.” – mówi o zaletach nauki w klasie sportowej Dyrektor SP 4 w Łomży Pan Marcin Piotrowski.

Nauka w klasie sportowej rozwija społecznie i intelektualnie. Uczniowie klas sportowych biorą udział w wielu zawodach, turniejach i obozach. Uczą się współpracy w zespole, ale mają też możliwość nawiązywania nowych znajomości, przez co stają się bardziej otwarte, odważne i przebojowe.

Treningi sportowe wymagają zaangażowania i konsekwencji, co wpływa na umiejętności skupienia i organizacji. „Analizy wyników nauczania pokazują, że to właśnie uczniowie klas sportowych osiągają najwyższe wyniki w nauce oraz podczas egzaminów zewnętrznych, co bardzo nas cieszy, bo świadczy o tym, że uczniowie klas sportowych są świetnie zorganizowani. Potrafią znaleźć czas i na trening i na naukę. To dzieci bardzo ambitne. Mają duże osiągniecie nie tylko w sporcie, ale też w innych dziedzinach naukowych i artystycznych” – dodaje dyrektor szkoły.

Uczniowie klas sportowych są często zauważani i doceniani również przez władze miasta, powiatu i gmin, które zamieszkują. Nagradzani stypendiami i innymi odznaczeniami t.j. Łomżyński Laur Sportowy.

Zajęcia w klasach sportowych prowadzą trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego 4 Łomża i Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, co jest gwarancją profesjonalnego szkolenia.

Chcesz, Żeby twoje dziecko było zdrowe, szczęśliwe i osiągnęło w życiu sukces?

Zapisz je do I klasy sportowej o profilu ogólnorozwojowym!

Szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży, ul. Kierzkowa 7, telefon 86 216 27 52

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę