Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Akademii Łomżyńskiej

Święto pasjonujących odkryć, wynalazków i nieskończonej mocy rozumu oraz wyobraźni, czyli XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, 16. maja zagości w murach Akademii Łomżyńskiej, w pracowniach, aulach, laboratoriach uczelni. Naukowcy i popularyzatorzy myśli naukowej, a także artyści, przygotowali ponad sześćdziesiąt otwartych wydarzeń. Zapraszamy!

Na jubileuszowy XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki Akademia Łomżyńska zaprasza osoby we wszystkich przedziałach wiekowych, których łączy jedno – ciekawość otaczającego świata. Dzieci, młodzież, dorosłych. 

Z bogatej oferty festiwalowych wydarzeń uczestnicy mogą wybrać własną, unikalną ścieżkę nawigowania po nauce, dostosowaną do zainteresowań i wieku. Najmłodszych Akademia Łomżyńska zaprasza na bajkową symulację rozprawy sądowej, kolorową lekcję anatomii, gry i zabawy, a starszych odbiorców na cykle prelekcji i warsztatów, a także praktycznych porad, np. jak zadbać o kondycję, zdrowie, opanować egzaminacyjny stres, czy  trenować cechy przywódcze albo komunikacyjne. Dodatkowo na terenie kampusu uczelnianego odbędzie się widowiskowy plenerowy pokaz bezpieczeństwa w ruchu drogowym z udziałem Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego. A w przerwach między prelekcjami – uczelnia zaprasza na  najlepsze na świecie lody wyprodukowane w  Hali Technologicznej Akademii Łomżyńskiej. 

Festiwal to możliwość „dotknięcia”  naukowej rzeczywistości, ale w luźnej formule zabawy, eksperymentu, kulturowej animacji.    

To moża zapoznać się ze wszystkiemi wydarzeniami Akademii Łomżyńskiej.

Na część wydarzeń obowiązują zapisy. Sprawdźcie już teraz, co ciekawego do zaoferowania ma największa uczelnia ziemi łomżyńskiej i rezerwujcie 16. maja czas na wizytę w Akademii Łomżyńskiej. 

Festiwal uczelnia inauguruje 16. maja o godz. 9:00 debatą na temat Sztucznej Inteligencji, w której wezmą udział przedstawiciele czterech uczelnianych wydziałów. Pod lupę naukowej obserwacji trafi fenomen AI, widziany z różnych perspektyw: pedagoga, inżyniera, prawnika, humanisty. To nie będzie zwykła debata lecz manifestacja różnorodności w podejściu do jednego z najważniejszych tematów naszych czasów. 

Zapraszamy na fascynującą podróż w głąb naukowych zagadek i ciekawostek, ale także uczelnianej codzienności, bo przecież każdy detal ludzkiego życia opleciony jest aurą magicznej naukowości, wystarczy tylko to dostrzec i zrozumieć. 

Na festiwalowych gości czekają liczne atrakcje, które z pewnością zainteresują szeroką grupę odbiorców! Od warsztatów produkcji lodów, przez fascynujące zajęcia z robotami, po ciekawe wykłady na tematy takie jak rodzaje manipulacji w mediach społecznościowych. Na miłośników aktywności fizycznej czeka Windgate Test,  warsztaty bandażowania oraz wykłady na temat dress codu. Wszyscy miłośnicy nauki będą zachwyceni możliwością obserwacji mikroskopowych oraz warsztatami z termowizji! A to tylko przedsmak naszych wydarzeń, a jednocześnie prawdziwy smak naukowego i popularnonaukowego życia Łomży.

W tym roku uczelnia zaprasza także na warsztaty śpiewacze, połączone z pokazem wokalnym. To okazja, aby zobaczyć „kuchnię” warsztatu śpiewaczego, poszczególne elementy przygotowania do występu, a także sam występ muzyczny, jako artystyczne zwieńczenie nabytej praktycznej wiedzy. Zapraszamy osoby, które lubią „bawić się” swoim głosem, poszukują muzycznych inspiracji, albo po prostu ciekawe są tego, co się dzieje zanim muzycy wejdą na scenę, jak wygląda droga muzycznych inspiracji, kariery. A wszystko to 16. maja podczas XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki!

Warsztaty śpiewacze to efekt współpracy maestro dra Jacka Szymańskiego, znakomitego tenora, oraz Chóru Kameralnego Amici, który działa pod auspicjami MDK-DŚT w Łomży. Maestro zdradzi uczestnikom wydarzenia warsztat swojej pracy muzycznej i instruktorskiej, a Chór zaprezentuje efekty współpracy dając w finale wydarzenia krótki, ale wytrawny występ muzyczny. Zobaczymy zatem ile wysiłku trzeba włożyć, aby uzyskać odpowiednią skalę artystycznej ekspresji na scenie.

Jedno z festiwalowych wydarzeń, które możemy określić mianem kultowych, odbędzie się „dzień po”, czyli 17. maja. To dedykowana najmłodszym „Chemiczna piaskownica”, czyli efektowny pokaz naukowych doświadczeń chemicznych, podczas którego dzieci poznają rozmaite zjawiska fizyczne i chemiczne oraz rodzaje szkła laboratoryjnego. To idealna metoda nauki poprzez zabawę. 

Zapraszamy na XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki do Akademii Łomżyńskiej! 

https://al.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/1657-xx-podlaski-festiwal-nauki-i-sztuki   

 

źródło: AŁ


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę