Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Bon edukacyjny – unikalna szansa na podwyższenie kwalifikacji

Foto: Bon edukacyjny – unikalna szansa na podwyższeni...
JJS pt, 27 listopada 2020 12:53

Program dofinansowania usług edukacyjnych rusza ponownie. Jest to ogromna szansa na podwyższenie kwalifikacji. Jednak organizatorów kursów i szkoleń trzeba wybierać z głową.

Możemy mieć przebój. Zachęcamy do głosowania!

Foto: Możemy mieć przebój. Zachęcamy do głosowania!
mm wt, 24 listopada 2020 17:39

„Misja Student”, czyli rockowa piosenka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży bierze udział w internetowym głosowaniu, dzięki któremu ma szansę trafić na Listę Przebojów Kultowej Akadery. W poniedziałkowe popołudnie piosenka „Misja Student” została po raz pierwszy odtworzona w Radiu Akadera. Stacja istnieje od 50 lat, jest koncesjonowana i należy do grupy Polskich Rozgłośni Akademickich. Tuż po godzinie siedemnastej utwór został także opublikowany na stronie internetowej radia, gdzie można na niego oddawać głosy. Siła naszych „lajków” może sprawić, że trafi on na Listę Przebojów Kultowej Akadery, czyli znajdzie się w zestawieniu najbardziej energetycznych utworów rockowych.

Gigant historii z Łomży

Foto: Gigant historii z Łomży
mm pon, 23 listopada 2020 10:41

Adam Chojnowski, uczący historii oraz wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zajął drugie miejsce w teleturnieju „Giganci historii” TVP Historia. Jak sam mówi, bardziej interesował go inny temat, ale w tym dotyczącym generała Władysława Andersa i 2 Korpusu Polskiego poradził sobie równie dobrze, mimo silnych rywali. To kolejny sukces Adama Chojnowskiego w telewizyjnych turniejach, po dwukrotnym zwycięstwie w „1 z 10” i jak zapowiada, zamierza brać udział w kolejnych.

Marszałek nagrodził najzdolniejszych podlaskich uczniów, w tym dwóch z Łomży

Foto: Marszałek nagrodził najzdolniejszych podlaskich...
mm wt, 17 listopada 2020 19:55

Osiągają imponującą średnią ocen, zdobywają nagrody w olimpiadach i konkursach wiedzy – we wtorek (17.11) poznaliśmy tegorocznych laureatów stypendiów Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Każdy z 22 nagrodzonych otrzyma po 4 tys. zł. Podczas przeprowadzonej w trybie online gali stypendialnej, gratulacje najlepszym podlaskim uczniom przekazał marszałek Artur Kosicki.

Przeczytaj to proszę. Po prostu: czytaj codziennie!

Foto: Przeczytaj to proszę. Po prostu: czytaj codzien...
mm wt, 17 listopada 2020 16:50

Warto czytać. Dlaczego warto to robić? Bo czytanie to cenna, wartościowa czynność, która wzbogaca nasze życie.

Pomóżmy łomżyńskim uczniom wygrać książki

Foto: Pomóżmy łomżyńskim uczniom wygrać książki
mm śr, 11 listopada 2020 13:04

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa uczestniczy w zorganizowanym przez Empik ogólnopolskim konkursie „1000 powodów by czytać...”. Została do niego zgłoszona praca Jana Bieniasa i można już na nią głosować. Jeśli SP 4 znajdzie się wśród dziesięciu szkół, które otrzymają największą liczbę głosów, dostanie od Empiku aż 1000 książek do szkolnej biblioteki. – Jesteśmy jedyną szkołą z Łomży zgłoszoną do tego konkursu, dlatego zapraszamy wszystkich łomżan do wsparcia naszej szkoły w głosowaniu! – podkreśla bibliotekarka Dorota Kaja, dodając, że szczególnie potrzebne są książki dla najmłodszych czytelników.

Kuratorium o "najdalej idących konsekwencjach" Czarnka

Foto: Kuratorium o "najdalej idących konsekwencj...
mm pon, 09 listopada 2020 11:22

Czy doszły do Kuratorium Oświaty w Białymstoku instrukcje ministra edukacji Czarnka w sprawie zgłaszania przez kuratora i dyrektorów nauczycieli, którzy brali udział i/lub zachęcali uczniów do uczestnictwa w demonstracjach Strajku Kobiet przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodu wad płodu? - wysłaliśmy pytania w miniony czwartek. - Informuję, że do Podlaskiego Kuratora Oświaty nie wpłynęły informacje o tym, by nauczyciele zachęcali uczniów do udziału w manifestacjach - odpowiedziała rzeczniczka kuratorium Małgorzata Palanis. Jak sama twierdzi, "odpowiadając na pytania", zatem Czytelnicy sami sprawdzą, czy doczekali się wyjaśnień.

Grecja … udało się

Foto: Grecja …  udało się
mm nie, 08 listopada 2020 13:00

Po raz pierwszy w historii szkoły 44 osobowa grupa uczniów z Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji i Agrotroniki z Marianowa wraz z wychowawcami Jolantą Tarnacką, Sławomirem Ptaszyńskim, dyrektorem Sławomirem Łomotowskim dotarła na zagraniczne praktyki zawodowe do Grecji.

Dyrektor Zdanowicz: "Minister nie rządzi sumieniami"

Foto: Dyrektor Zdanowicz: "Minister nie rządzi s...
mm so, 07 listopada 2020 13:53

- Wymuszanie przez kuratora na dyrektorach inwigilacji nauczycieli jest szkodliwe dla pracy szkół i prawidłowego funkcjonowania systemu edukacji w Polsce - mówi Zygmunt Zdanowicz, absolwent Liceum Pedagogicznego w Łomży z 1955 r., nauczyciel matematyki - 1959 i dyrektor I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży od 1978 do 2004 r. - Młodzież w wieku szkolnym poszukuje swego "ja", buntuje się przeciw dorosłym, rodzicom i nauczycielom, a studenci są pełnoletni i mają pełną samodzielność decyzji o popieraniu postulatów Strajku Kobiet bez pytania o zgodę wykładowców.

MEN: Rządowe wsparcie 500 zł dla nauczycieli na naukę zdalną (komunikat)

Foto: MEN: Rządowe wsparcie 500 zł dla nauczycieli na...
mm pt, 06 listopada 2020 17:58

MEN informuje o uruchomieniu funduszy na dofinansowanie akcesoriów do pracy zdalnej.

Bezpłatne przedszkole

Foto: Bezpłatne przedszkole
JJS pt, 06 listopada 2020 12:38

Motylek - przyjazny dla dzieci zdrowych jak i z niepełnosprawnościami. Ciepło, opieka, kreatywność, otwartość to nasza wizytówka. Nie oszczędzamy na jakości. Trudne pytania: Które przedszkole spełni moje oczekiwania? Będzie miejscem bezpiecznym, rozwijającym zainteresowania, które otoczy troską najmłodszych? Na te i inne pytania odpowiadam: Przedszkole Niepubliczne Motylek!

Nagrodzona magisterka absolwenta PWSIiP

Foto: Nagrodzona magisterka absolwenta PWSIiP
mm cz, 05 listopada 2020 17:15

Praca magisterska Emila Borkowskiego, dotycząca zinformatyzowanego zarządzania czasem pracy, znalazła się w prestiżowym zestawieniu 14 nagrodzonych prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich absolwentów publicznych uczelni zawodowych. Praca absolwenta administracji Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, zdobyła wyróżnienie w drugiej edycji konkursu o Nagrodę Prezesa ARP na najlepszą pracę magisterską w kategorii zarządzanie przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków.

Minister Czarnek (PiS) straszy nauczycieli "konsekwencjami"

Foto: Minister Czarnek (PiS) straszy nauczycieli &quo...
mm wt, 03 listopada 2020 17:41

"Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach" - napisali na stronie społecznościowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, którym kieruje Przemysław Czarnek (lat 43, PiS). "Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje. Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół". TVN 24 podało, że Pan Czarnek - określający np. prawa człowieka i równość ludzi idiotyzmami - mówił, że "będą wyciągane wszystkie najdalej idące konsekwencje, które są w granicach możliwości prawnych ministerstwa i kuratoriów".

Oddział Przygotowania Wojskowego w "Ekonomiku"

Foto: Oddział Przygotowania Wojskowego w "Ekonom...
mm pt, 23 października 2020 13:05

- OPW w naszym zespole szkół nie jest odpowiedzią na pandemię koronawirusa, tylko nową formą współpracy z Wojskiem Polskim - opowiada ceniony polonista Paweł Drożyner, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży. - Na kierunku technik logistyk rozpoczęła funkcjonowanie jedna klasa, która ma 5-letni cykl szkolenia wojskowego, według programu MON.

Sukces bibliotecznego projektu „Łomżyński Bastion 1920”

Foto: Sukces bibliotecznego projektu „Łomżyński Basti...
JJS pt, 23 października 2020 11:04

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zakończyła realizację kolejnego projektu. „Łomżyński Bastion 1920”, dofinansowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”, był skierowany do młodzieży w wieku 11-13 lat. Uczestniczyło w nim około 60 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży, dla których przygotowano atrakcyjny program, złożony z prelekcji, spotkań i wycieczek historycznych. Uczestnicy mogli też sprawdzić swą wiedzę i zdobyć nagrody w konkursie historyczno-artystycznym, a całość projektu podsumowywał film.

Obracają intelektualnie w głowach scenariusze przyszłości

Foto: Obracają intelektualnie w głowach scenariusze p...
mm śr, 21 października 2020 20:06

Prawie pusta aula na rozpoczęcie roku akademickiego to smutny symptom pandemii koronawirusa. - Dzisiejsza inauguracja jest diametralnie inna, niż wszystkie poprzednie - powitała gości w czarnej masce na twarzy filozof Jolanta Święszkowska, rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zapewniła, że dla społeczności PWSIiP jest to "czas wielkiej radości i nadziei". Do gości w Auli imienia prof. Antoniego Jakubczaka i online mówił rektor dr hab. Dariusz Surowik, zaś prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego wygłosił wykład.

PWSIiP brata się z Japończykami i Albańczykami

Foto: PWSIiP brata się z Japończykami i Albańczykami
mm pon, 19 października 2020 14:52

Kanagawa University oraz Mediterranean University – to nowe uczelnie partnerskie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Właśnie od roku akademickiego 2020/2021 łomżyńska uczelnia podpisała umowy partnerskie z kolejnymi uczelniami. Łącznie PWSIiP współpracuje już ze stoma zagranicznymi z dwudziestu sześciu krajów – informuje PWSIiP w przesłanym komunikacie.

Nietypowa 25. inauguracja roku WSA - w maskach

Foto: Nietypowa 25. inauguracja roku WSA - w maskach
mm nie, 18 października 2020 12:16

Tylko 3 naukowców w czarnej osłonce na usta i nosy znajdowało się na podwyższeniu dla Senatu Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży podczas 25. rozpoczęcia roku akademickiego. - Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie studentów i pracowników zdecydowaliśmy się na symboliczną inaugurację – wyjaśnił rektor WSA prof. Roman Engler, serdecznie witając studentów I semestru, którzy przybyli na immatrykulację. Rok akademicki zaczęło około 1000 studentów studiów I i II stopnia na 5 kierunkach kształcenia, w tym 295 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych na I semestrze. Rok szkolny zainaugurowało też ok. 300 uczniów średnich szkół akademickich ZSA.

Dyrektor Placówki została sama z wychowankami

Foto: Dyrektor Placówki została sama z wychowankami
mm cz, 15 października 2020 19:23

"Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, inaczej Dom Dziecka, jest od 20 dni opuszczona przez wszystkich pracowników, powodem jest wirus Covid-19. Od 20 dni wszystkimi wychowankami opiekuje się jedna osoba przez 24 godziny na dobę" - zaalarmował Czytelnik w mailu do portalu 4lomza.pl. - To nieprawda: jestem sama z 14-orgiem wychowanków Placówki 24 godziny na dobę dopiero od tygodnia, bo wcześniej pomagało mi dwóch pracowników - prostuje dyrektor Placówki Inga Kolaska. - Muszę wytrwać z dziećmi, to osobista odpowiedzialność. Nie mam innego wyjścia.

Wiemy, ile wynosiła nagroda prezydenta

Foto: Wiemy, ile wynosiła nagroda prezydenta
mm śr, 14 października 2020 19:20

Nauczyciele i pracownicy łomżyńskich szkół i placówek oświatowych spotkali się z okazji Dnia Edukacji Narodowej w auli im. Hanki Bielickiej w II LO w Łomży. Ceniony nauczyciel w-f Andrzej Drozdowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży otrzymał odznaczenie za zasługi dla sportu od ministra sportu z rąk poseł Solidarnej Polski Aleksandry Szczudło oraz dyrektora „Ekonomika” Pawła Drożynera. Uroczystość poprowadził naczelnik wydziału oświaty UM w Łomży Paweł Piwowarski.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę