Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Czepkowanie 2024 w Akademii Łomżyńskiej

Studentki i studenci drugiego roku Pielęgniarstwa Akademii Łomżyńskiej złożyli uroczyste ślubowanie i przyjęli pielęgniarskie czepki, symbol wtajemniczenia zawodowego i element galowego stroju pielęgniarki. – Czepek to żywy i namacalny dowód naszego pielęgniarskiego powołania – mówiła dr n. o zdr. Joanna Chilińska, która prowadziła ceremoniał Czepkowania.

21 studentek i 6 studentów drugiego roku  Pielęgniarstwa Akademii Łomżyńskiej złożyło swoje ślubowanie zawodowe. 

– To wyjątkowy moment, wiem z własnego doświadczenie, że tak jak przeżywamy własne Czepkowanie, tak później traktujemy własne powołanie i bycie przy łóżku chorego – mówiła dr n. o zdr. Joanna Chilinska. – W naszej pracy staramy się okazywać pacjentom ciepło, odbieramy także ich wyrazy wdzięczności, choć nigdy ich nie oczekujemy. Czasem wdzięczność nasz pacjent okazuje pozawerbalnie. To może być skinienie głowy, dyskretne przytrzymanie naszej ręki, mrugnięcie powieką, płynąca pod powieką łza. Jest też takie charakterystyczne westchnienie ulgi osoby ciężko chorej, które przypomina westchnienie szczęśliwego dziecka. To bardzo intymne formy „dziękuję”, ważne dla nas i dla pacjentów, zwłaszcza tych najbardziej doświadczonych chorobą – dodawała Joanna Chilinska, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. 

Z kolei Przewodnicząca Okręgowej Izby pielęgniarek i Położnych Izabela Metelska wręczyła studentom kodeks etyki zawodowej pielęgniarek i położnych. Przewodnicząca w słowach skierowanych do gości uroczystości, podkreślała, że w Polsce brakuje stu tysięcy pielęgniarek, a na tysiąc mieszkańców przypada pięć pielęgniarek, podczas gdy w krajach Unii Europejskiej dziewięć. 

Rektor Akademii Łomżyńskiej dr hab. Dariusz Surowik, prof. AŁ przypomniał, że uczelnia już 1805 razy wydawała dyplom absolwentki, absolwenta Pielęgniarstwa.

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali studenci z najwyższą średnią ocen:  Dominika Biadun, Weronika Czaplicka, Dominika Gumkowska, Ewelina Knobelzdorf, Dawid Szyłak oraz studenci aktywni społecznie: Julia Napiórkowska i Igor Pogroszewski.

12. maja obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Życzymy im z tej okazji wszystkiego najlepszego! 

źródło: AŁ

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę