Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Nauczyciele z regionu szykują się do strajku

Flagi Związku Nauczycielstwa Polskiego pojawiły się wczoraj na budynkach placówek edukacyjnych w Łomży i powiecie łomżyńskim. To znak, że członkowie związku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Przyczyną protestu jest projekt przyszłorocznego budżetu, w którym obniżono kwotę bazową dla nauczycieli o 48 zł w stosunku do tegorocznej. Nie możemy się na to zgodzić- wyjaśnia Radiu Nadzieja prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Aleutyna Kołos

Sławomir Broniarz, prezes ZNP podczas konferencji prasowej w Warszawie 8 października poinformował, że Związek wystąpił do premiera o spotkanie w sprawie niekorzystnych dla nauczycieli zapisów w budżecie. Bezskutecznie. – Brak reakcji premiera zmusza nauczycieli do zdecydowanego protestu – powiedział Broniarz. Dodał, że nauczyciele są zdeterminowani. Aleutyna Kołos potwierdza, że jeśli obecna forma protestu nie przyniesie rezultatu związkowcy zapowiadają intensywniejsze wyrażenia swojego niezadowolenia:

Aleutyna Kołos dodaje, że w przypadku braku reakcji ze strony rządu po pikietach Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada przygotowania do strajku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę