Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radionadzieja.pl

Szpital w Łomży: rozmowy ostatniej szansy

Lekarze po raz ostatni w tym miesiącu będą rozmawiać o warunki swojej pracy. Mają zdecydować, czy przyjdą jutro do pracy i na jakich warunkach. - Chcemy rozmawiać tylko w obecności wicemarszałka lub marszałka, bo z dyrektorem nie umiemy rozmawiać - mówi dr Leszek Kołakowski, przewodniczący komitetu strajkowego przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski mówi, że jeżeli do porozumienia nie dojdzie, jutro ok. 90 lekarzy przestanie być pracownikami szpitala. - Szpital zacznie funkcjonować w nowej rzeczywistości - mówi Jaszewski.


W rękach rozmówców leży los szpitalnych oddziałów w Łomży. Jeżeli do porozumienia nie dojdzie, czasowo mogą zostać zamknięte oddziały neurologiczny i okulistyczny. Na znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji oddziale noworodkowym będą pracować wolontariusze, ale mówią, że tylko do 3 października, czyli do środy.

Już wygaszany jest oddział zakaźny. Dyrektor Marian Jaszewski zapewnił, że powolne zamykanie oddziału to już fakt. Kilka dni temu wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddział, zdecydował o ewakuacji pacjentów. - Oddział zakaźny, choć pracował dobrze, był deficytowy - tłumaczy Jaszewski. Na oddziale zakaźnym pracuje 7 lekarzy i 23 pielegniarki. Część z nich po wygaśnięciu oddziału może stracić pracę.

Czy podobny los spotka inne łomżyńskie oddziały? Marian Jaszewskie zapewnia, że nie. Jeżeli przyjęcia będą wstrzymane, to tylko czasowo. W obecności wiceministra skarbu, Krzysztofa Tołwińskiego Jaszewski mówił, że zrobi wszystko, aby pozostałe oddziały nadal funkcjonowały.

Dziś rano dyrektor w rozmowie z Radiem Nadzieja potwierdził, że ma dojść do rozmów z lekarzami. Stwierdził po raz kolejny, że w Łomży nie będzie innej propozycji, jak ta zbliżona do propozycji suwalskiej. - Tylko na to stać nasz szpital - powiedział nam Marian Jaszewski. Przypomnijmy, lekarze z Suwałk zgodzili się na 800 zł podwyżki, a do 2010 roku ich pensje mają rosnąć do 3 średnich krajowych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę