Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

5 lat Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Diecezji Łomżyńskiej

Pomaga samotnym matkom przed i po urodzeniu dziecka, szkoli rodziny zastępcze i adopcyjne, pomaga dzieciom znaleźć dom - to wszystko robi Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Diecezji Łomżyńskiej. I to dokładnie od 5 lat. Z okazji jubileuszu pracownicy ośrodka będą świętować z rodzinami i ich dziećmi.


Dekret o utworzeniu ośrodka podpisał 7 października 2002 roku biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Od tego czasu kilka osób - pracowników ośrodka - walczy o lepszy byt dzieci skrzywdzonych przez los. Dziesięcioro już może mówić o prawdziwym szczęściu, bo trafiło do adopcji. - Nie są to może liczby powalające, ale każde dziecko - to jest bardzo często dramatyczna i wzruszająca historia, bo okaleczone i skrzywdzone może się cieszyć kochającą rodziną - mówi dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Łomży, Katarzyna Witkowska.

Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy przeszkolił łącznie 13 rodzin adopcyjnych, a 5 jest w trakcie szkolenia. Specjalny kurs przeszło też pięć rodzin zastępczych. Umieszczono w nich siedmioro dzieci, których sytuacja rodzinna nie jest jeszcze uregulowana - mówi opiekun duchowy ośrodka, ks. dr Mirosław Brzeziński.
Rodziny adopcyjne przygotowują się do przyjęcia dziecka przez 9 miesięcy. Nieco krócej szkolą się rodziny zastępcze.

Z okazji 5. urodzin pracownicy ośrodka oraz rodziny adopcyjne i zastępcze wraz z dziećmi spotkają się w Kupiskach Nowych. W najbliższą niedzielę w tamtejszym kościele zostanie odprawiona Msza św. jubileuszowa. Później na rodziny będzie czekał słodki poczęstunek oraz gry i zabawy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę