Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Koniec unijnych stypendiów dla ubogich uczniów

Nie będzie już unijnego wsparcia dla wszystkich ubogich uczniów i studentów. Samorządy zakończyły realizację programów stypendialnych, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w latach 2004-2006. Projekt nowego programu operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-20013 przewiduje wsparcie, ale głównie dla wybitnych uczniów i studentów. Zmianą jest też to, że wniosków nie będą przyjmować samorządy.

W powiecie łomżyńskim przez trzy lata realizacji projektów z pomocy skorzystało 57 studentów oraz 220 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat - Zespołu Szkół w Marianowie i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem. Unijną pomoc mógł uzyskać uczeń, którego dochód na osobę w rodzinie, nie przekraczał 504 zł. Wnioski przyjmowało Starostwo Powiatowe w Łomży. - Nowy projekt na okres programowania 2007-2013 nie przewiduje udziału powiatu w realizacji programów stypendialnych na dotychczasowych zasadach - powiedziała Radiu Nadzieja Renata Wierzba.
Kryterium dochodowe nie wystarczy już także w przypadku uczniów.
Programy będą realizowane na poziomie wojewódzkim. Które instytucje będą je realizowały - na razie nie wiadomo. Wiadomo tylko, że dostać unijne stypendium będzie znacznie trudniej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę