Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Czas grypy i przeziębień

Przeziębienie, kaszel, katar i wysoka gorączka - to główne dolegliwości z którymi w ostatnich dniach zgłaszają się pacjenci do przychodni lekarskich. Tylko w samej Łomży lekarze przyjmują teraz nawet kilkaset osób dziennie.

Jesienne chłody są przyczyna coraz częstszych zachorowań, zwłaszcza wśród dzieci. Prawdziwe oblężenie przeżywa Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Lekarze rodzinni 3”. Najczęstsze dolegliwości z jakim zgłaszają się pacjenci są to infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, przeziębienie, grypa, temperatura, kaszel, angina.

Lekarz Wanda Pisowodzka mówi, ze połowa zachorowań w tym czasie jest wynikiem złego odżywiania i częstych zmian temperatury.

Aby przeziębienie nie przerodziło się w poważniejszą chorobę, warto juz teraz pomyśleć o szczepieniach. Powinny się o to zatroszczyć głównie osoby, które w swojej pracy narażone są na kontakty z wieloma osobami.

Szczyt zachorowań na przeziębienie i grypę trwa w naszym klimacie z reguły od jesieni do wczesnej wiosny. Każdego roku właśnie w tym czasie chorujemy częściej. Pojedyncze zachorowania występują oczywiście przez cały rok, ale trzeba pamiętać, że w Polsce przewaga chłodnej pory roku występuje częściej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę