Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Celnicy protestują... także w Łomży

Oflagowali budynki, wywiesili na nich swoje postulaty - w ten sposób protestują podlascy celnicy. Domagają się podwyżek płac i gwarancji zatrudnienia po 1 stycznia 2008 roku. Wtedy w życie ma wejść w życie ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej, która przewiduje przejście służby celnej w skład służby skarbowej. Co to oznacza dla celników? Zdaniem przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Urzędów Celnych w Białymstoku, Romana Białobłockiego, nawet pożegnanie się z pracą.

I dlatego celnicy, w obawie o swoją przyszłość, rozpoczęli protest. Na razie tylko oflagowali urzędy celne i informują opinię publiczną o swoich postulatach. Związkowcy domagają się zapewnienia ciągłości zatrudnienia, chcą emerytury w tej samej wysokości co inne służby mundurowe, podwyżki o 1500 złotych oraz możliwości posiadania broni dla tych celników, którzy zajmują się kontrolą.
Póki co protest nie odbił się na sprawności pracy celników - zapewnia Izba Skarbowa w Białymstoku. Obsługa petentów w podlaskich urzędach celnych przebiega normalnie, podobnie odprawy na polsko-białoruskich przejściach granicznych w Kuźnicy Białostockiej i Bobrownikach zapewnia Maciej Fiłończuk z Izby Celnej w Białymstoku.
Celnicy o projekcie ustawy o KAS i tym, co ich czeka po 1 stycznia, chcą rozmawiać z ministerstwem finansów. Mówią, że będą protestować do skutku.
Oprócz celników w podlaskiem protestują także pracownicy Izb Celnych m.in. w Krakowie, Szczecinie, Gdyni, Poznaniu i Przemyślu.
Projekt ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, został zatwierdzony został przez ministerstwo finansów. Debata nad ustawą ma odbyć się po wyborach.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę