Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Tegoroczne żniwa były trochę bezpieczniejsze

Około 20-ścia wypadków w rolnictwie miało miejsce podczas tegorocznych żniw w województwie podlaskim. Dwie osoby zginęły, wśród nich dziecko. Mimo to Inspekcja Pracy ocenia, że te żniwa były trochę bardziej bezpieczne niż ubiegłoroczne. Okazuje się jednak, że rolnicy nadal popełniają te same błędy. Wśród wypadków dominują i tym razem też dominowały upadki z wysokości.


Stanowiły one niemal połowę wszystkich niebezpiecznych zdarzeń podczas żniw. 5-letnie dziecko zginęło w powiecie augustowskim, bo spadło z przyczepy, podobnie rolnik z powiatu sokólskiego - w momencie, gdy chciał wsiąść na przyczepę, kierowca ruszył. Mężczyzna zginął. Eugeniusz Tyszka, specjalista ds BHP w rolnictwie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku oddział w Łomży apeluje, aby na pole nie zabierać dzieci.

Podczas żniw znów zdarzało się, że rolnicy naprawiali maszyny, gdy były one w ruchu. Kilku z nich, wskutek własnej bezmyślności, zostało okaleczonych.

Przed nami wykopki i zbiór kukurydzy. Eugeniusz Tyszka apeluje do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Przypomina, że przed obsługą maszyn rolniczych, warto przeczytać instrukcję obsługi.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę