Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Egazamin niesamodzielny

cz pon, 17 maja 2004 21:38

Dwanaście przypadków niesamodzielnego pisania sprawdzianów szóstoklasistów wykryła Okregowa Komisja Egzaminacyjna w tym roku w województwach podlaskim i warmińsko - mazurskim. Taką informację przekazała dyrektor tej komisji, Helena Sutyniec. Nie ma więc potrzeby powtarzania tego sprawdzianu. Wiadomo już za to, że powtórzona zostanie część egzaminu gimnazjalistów przynajmniej w jednej podlaskiej szkole.

Coraz więcej kłusowników wpada

cz pon, 17 maja 2004 08:57

Kilkadziesiąt przypadków kłusownictwa wodnego stwierdzili w tym roku strażnicy z łomżyńskiego oddziału państwowej straży rybackiej. Kilka przypadków, kiedy schwytano sprawców na goracym uczynku, trafiło do sądu, strażnicy zdjęli też i zatrzymali kilkadziesiąt sieci zastawionych na wodach w okolicach Łomży. W tym roku liczba patroli została podwojona - do strażników dołączyli policjanci i pracownicy związku wędkarskiego, dzięki czemu mogą oni patrolować jednocześnie wody w dwóch różnych miejscach.

60. rocznica zakończenia bitwy na Monte Cassino w Łomży

cz nie, 16 maja 2004 20:15

W 60. rocznicę zakończenia bitwy na Monte Cassino, w Łomżyńskim Muzeum północno-Mazowieckim otwarta została wystawa zatytułowana "Polskie siły Zbrojne na zachodzie - bitwa o Monte Cassino". W jej otwarciu uczestniczył mn.in. biskup Tadeusz Zawistowski oraz wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński. Cała ekspozycja składa się z eksponatów zbieranych przez całe lata przez łomzyńskiego kolekcjonera Kazimierza Szczechurę. Są tu więc m.in. mapy wojskowe, obrazujące plan walk o Wzgórze Monte Cassino, elementy ówczesnego żołnierskiego ekwipunku, dystynkcje wojskowe z 2. Korpusu, portrety dowódców wojsk polskich na zachodzie, odznaczenia, medale i dyplomy.

Pomoc rolnikom z powiatu wysokomazowieckiego

cz so, 15 maja 2004 11:43

Pomoc rolnikom z powiatu wysokomazowieckiego, których gospodarstwa ucierpiały podczas marcowej wichury. Są pieniądze na pomoc rolnikom z powiatu wysokomazowieckiego, których gospodarstwa ucierpiały podczas marcowej wichury. Do starostwa powiatowego wpłynęło prawie 70 wniosków z prośbą o zrefundowanie strat - większość od rolników z gminy Nowe Piekuty i Wysokie Mazowieckie. Do podziału jest 75 tysięcy złotych, z czego 25 tysięcy pochodzi z kasy powiatu. 50 tysięcy przekazał Urząd Marszałkowski.

Ponad 10 tysięcy podlaskich rolników złożyło wnioski o dopłaty.

cz śr, 12 maja 2004 12:16

Niespełna 10 i pół tysiąca rolników z województwa podlaskiego złożyło dotychczas wnioski o unijne dopłaty. Jest to 12 procent tego, czego spodziewają się pracownicy podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Spodziewają się oni, że rolnicy z naszego regionu złożą około 84-ech tysięcy wniosków. Termin składania wniosków o pieniądze z Unii Europejskiej mija 15-tego czerwca.

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Łomży.

cz pon, 10 maja 2004 12:37

W Łomży rozpoczyna akcja bezpłatnych badań gruczołu krokowego u mężczyzn. Lekarze przypominają, że po 50-tym roku życia wzrasta ryzyko zachorowania na przerost albo - co gorsze - raka prostaty. Dlatego kierownik kliniki urologii AM w Białymstoku, docent Barbara Darewicz, namawia, by skorzystać z możliwości bezpłatnego przebadania się u najwyższej klasy specjalistów.

Stulecie istnienia obchodzi dziś jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiźnie.

cz nie, 09 maja 2004 16:19

Wręczenie odznaczeń, medali i odznak druhom- ochotnikom oraz przekazanie jednostce nowego samochodu ratowniczego to główne elementy obchodzonego dziś w Wiźnie stulecie tamtejszej jednostki OSP. Pojazd, aczkolwiek nie nowy, zakupiony za symboliczną sumę od zaprzyjaźnionej jednostki strażaków z Niemiec będzie i tak najlepszym samochodem w wiźnieńskiej remizie- stwierdził zastępca wójta Jacek Piorunek.

10 alaumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjmie dziś święcenia diakonatu

cz so, 08 maja 2004 10:05

Święcenia otrzymają z rąk ks. Bp. Stanisława Stefanka. Uroczystości odbędą się w dniu głównego patrona diecezji Św. Stanisława. Jeden z kleryków przyjmujących dziś święcenia jest rodowitym łomżaninem. Jak powiedzial ks. prałat Jan Sołowianiuk jest to 1 z 3 stopni święceń, które może przyjąć duchowny.

Wyrok w sprawie odmowy wykonania badań prenatalnych wydany.

cz cz, 06 maja 2004 17:42

Łomżyński sąd uznał za zasadne część roszoczeń Barbary W. w głośnej sprawie o niewykonanie badań płodu . Na jej rzecz sąd zasądził od szpitla wojewódzkiego w Łomży blisko 70 tys. zł z odsetkami . Małżeństwo z Łomży domagało się od szpitala wojewódzkiego i lekarzy blisko 2 mln złotych za odmowę skierowania ciężarnej Barbary W. na badania prenatalne. Od ich wyników Barbara W. uzależniała losy swojego płodu. Przed sądem stwierdziła, że gdyby okazało się, że dziecko będzie chore, zdecydowałaby się na przeprowadzenie aborcji.

W Łomży mogą potanieć opłaty za energię.

cz cz, 06 maja 2004 17:40

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wydał postanowienie o wznowieniu postępowania administracyjnego w sprawie zatwierdzenia taryfy ciepła dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Zdaniem prezesa należy wyjaśnić wszystkie rozbieżności i nieprawidłowości wykryte przez prokuraturę okregową w Łomży w trakcie postępowania w sprawie zarządu MPEC-u. Uprzywilejowana pozycja spółki doprowadziła , zdaniem prokuratora, do ponoszenia przez odbiorców ciepła nieuzasadnionych kosztów.

Amatorzy flag zatrzymani.

cz śr, 05 maja 2004 20:58

11-u amatorów flag zatrzymali łomżynscy policjanci. Miejskie służby Łomży nie doliczyly się po majowym weekendzie co drugiej wywieszonej flagi. Dziesięciu spośród zatrzymanych przez policję to mieszkańcy Łomży, jeden Nowogrodu.Zatrzymano ich albo na gorącym uczynku, albo bezpośrednio po nim. Większość to ludzie młodzi a swoje działania tłumaczą "specyficzną odmianą sportu" lub chęcią zdobycia pamiątki. Z tego też powodu zainteresowaniem cieszyły się głównie flagi unijne.

Doradca Andrzeja Leppera otwiera listę

cz wt, 04 maja 2004 17:22

Samoobrony do parlamentu europejskiego w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim. Bolesław Borysiuk współtworzył program społeczno-gospodarczy tej partii. Dziś Samoobrona przedstawiła w Białymstoku listę kandydatów do parlamentu europejskiego. Są to osoby mało znane w regionie. 5 osób pochodzi z Warmii i Mazur, 4 z Podlasia. Jednak lider listy na co dzień mieszka w Warszawie. Borysiuk zajmował się w latach '90 promocją polskich towarów na rynkach wschodnich. W latach '80 specjalizował się zaś w wydawaniu i popularyzowaniu w Polsce rosyjskich bajek, literatury pięknej i ...gry w szachy. Był aktywnym działaczem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Teraz doradza Andrzejowi Lepperowi. Na liście znaleźli się m.in wiceprzewodniczący Samoobrony w powiecie białostockim Tomasz Gan oraz Zenon Zawadzki - ekonomista , który przedstawia siebie jako Nikodema Dyzmę z Łomży.

Wojewoda podlaski - Marek Strzaliński złożył rezygnację z pełnionej funkcji

cz wt, 04 maja 2004 17:22

To konsekwencja dymisji gabinetu Leszka Millera - mówi Andrzej Jarosz - rzecznik wojewody. Rezygnację złożył więc także wicewojewoda Jerzy Półjanowicz. Nowy szef rządu o przyjęciu dymisji wojewodów i wiceministrów rozstrzyga w ciągu 3 miesięcy od dnia powołania Rady Ministrów. Do tego czasu wojewodowie wykonują swoje obowiązki normalnie.

Dzień Strażaka w Łomży.

cz wt, 04 maja 2004 13:32

Sześć przyznanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązowych odznak "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" wręczono podczas dzisiejszego apelu z okazji "Dnia Strażaka" w Łomży. Odebrali je m.in. prezydent miasta Jerzy Brzeziński i wójt Piątnicy, Edward Łada. Ponad dwadzieścia osób- strażacy i samorządowcy zostali też odznaczeni złotymi, srebrnymi i brazowymi medalami "Za zasługi dla pożarnictwa".

3 Maja w Łomży

cz wt, 04 maja 2004 06:13

W Łomży głównym elementem 3-majowych obchodów była odprawa pocztów sztandarowych na Placu Papieża Jana Pawła II. U stóp pomnika żołnierzy 33 Pułku Piechoty, przy którym wojsko zaciągnęło wartę honorową, spotkało się kilkadziesiąt pocztów, przybyły m.in.: sztandar miasta, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, organizacji kombatanckich, szkół, organizacji społecznych i związkowych. Obecnych było wielu mieszkańców miasta, kierownictwo Starostwa Łomżyńskiego, a także delegacje policjantów z Łotwy, Litwy, Estonii, Czech i Słowacji.

Strażacy gaszą trawy i trzciny w Narwiańskim Parku Narodowym.

cz nie, 02 maja 2004 21:04

Około 5-ciu hektarów trzcin i traw pali się w Narwiańskim Parku Narodowym w okolicach Kruszewa koło Choroszczy. W akcji strażacy musieli wykorzystywać samolot gasniczy Lasów Panstwowych , gdyz teren jest bardzo niedostepny, bagnisty i nie może tam ani dojechać samochód ani dojśc pieszy ratownik - mówi młodszy brygadier Dariusz Sadowski rzecznik podlaskich strażaków. Niektóre miejsca można gasić tylko z łodzi. Po zapadnięciu zmroku samolot niestety nie będzie mógł pomagać strażakom.

Wyrok dla senatora utrzymany.

cz śr, 28 kwietnia 2004 15:19

Sąd Okręgowy w Łomży utrzymał wyrok 2 tys. zł grzywny, tysiąca zł nawiązki i roczny zakaz prowadzenia pojazdów dla senatora SLD Sergiusza Plewy, odpowiadającego za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Wyrok jest prawomocny. W połowie lutego takie rozstrzygnięcie zapadło przed sądem w Zambrowie. Prokuratura domagała się surowszej kary, obrona - uniewinnienia lub niższego wyroku. Obie apelacje łomżyński sąd jednak oddalił jako bezzasadne. W ten sposób już w sierpniu senator będzie mógł znowu zasiąść za kierownicą swojego samochodu.

Związek Gmin Żydowskich chce zwrotu trzech działek w Jedwabnem.

cz wt, 27 kwietnia 2004 17:39

O zwrot trzech działek należących podobno przed wojną do narodu żydowskiego w Jedwabnem zwrócił się do Komisji regulacyjnej w Warszawie Związek Gmin Żydowskich Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o tereny przy ul. Łomżyńskiej, Szkolnej i Przytulskiej, na których - w relacji gminy żydowskiej - znajdowała sie bożnica, rytualna łaźnia oraz Dom modlitwy. Strona żydowska nie dysponuje żadnymi dokumentami potwierdzającymi jej wersję.

Sejmik Podlasia udzielił zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku

cz pon, 26 kwietnia 2004 16:45

"Udało nam się zrównoważyć budżet za 2003 rok i to jest wielki sukces" - stwierdził marszałek Podlasia, Janusz Krzyżewski. "Władza jak zwykle widzi wszystko przez różowe okulary" - odpowiadali radni opozycji. W takiej atmosferze toczyła się dyskusja na sejmiku wojewódzkim, który udzielił zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku. "Naszym głównym celem była stabilizacja finansów województwa oraz zmniejszenie zadłużenia i to nam się wpełni udało" - powiedział Janusz Krzyżewski, który przedstwaił radnym informację o wykonaniu budżetu za ubiegły rok.

I Diecezjalny Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży

cz nie, 25 kwietnia 2004 20:06

Kilkuset muzyków w strażackich mundurach uczestniczyło w I Diecezjalnym Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży. Na Rynku Starego Miasta w Łomży kończy się I Diecezjalny Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych. Uczestniczy w nim kilkuset muzyków w strażackich mundurach z 10 zespołów, m.in. z Kolna, Szczuczyna, Ostrołęki i Wyszkowa. Wszystkie orkiestry oprawiły muzycznie Mszę św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego inaugurująca tegoroczne obchody Dni Strażaka na Ziemi Łomżyńskiej.

« · «« · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · 167 · 168 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę