Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Podlaski Narodowy Funduszu Zdrowia do połowy sierpnia skontroluje wszystkie poradnie specjalistyczne

cz śr, 14 lipca 2004 19:56

Podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia do połowy sierpnia skontroluje wszystkie poradnie specjalistyczne w regionie mające kontrakty z funduszem - poinformował w Białymstoku dyrektor podlaskiego NFZ Adam Kurluta. Fundusz dokona kontroli po ostatnich doniesieniach dziennikarzy Polskiego Radia Białystok i TVN w sprawie nieprawidłowości w podlaskim NFZ. Kontrolę w oddziale Funduszu rozpoczęła też NIK. W cyklu reportaży "Prywatny folwark" - Radio Białystok i TVN zarzuciły dyrektorowi podlaskiego oddziału NFZ, że "nie panuje nad wydawaniem publicznych pieniędzy".

Kłopoty szpitali w Suwałkach i w Łomży.

cz śr, 14 lipca 2004 07:25

(...) Szpital Wojewódzki w Łomży w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku przyjął o około 10 % pacjentów więcej niż przewidywał kontrakt. Prowadzi to do systematycznego wzrostu zadłużenia szpitala, a sytuacja pogorszy sie prawdopodobnie w styczniu i grudniu. Sytuację próbuje sie ratować przesuwaniem środków z oddziałów, w których pacjentów było mniej niż to przewidywał kontrakt tam gdzie było ich zdecydowanie więcej. Mimo stale pogarszajacej się sytuacji, szpital nie przewiduje administracyjnego ograniczania przyjęć na leczenie - powiedział zastępca dyrektora Jan Bajno.

W Jedwabnem uczczono 63 rocznicę mordu miejscowych Żydów

cz nie, 11 lipca 2004 18:36

W Jedwabnem zakończyły się uroczystości w 63 rocznicę zamordowania tam około 300 żydowskich mieszkańców miasteczka. Wzięło w nich udział około 30 Żydów z Warszawy, z ambasadorem Izraela w Polsce Dawidem Pelegem. Jak podkreślał przewodniczący uroczystościom rabin gminy żydowskiej Warszawy i Łodzi Michael Szudrich, spotkanie miało wyłącznie charakter religijny. Dlatego przy pomniku pomordowanych odśpiewano psalmy i złożono kamienie. Wieńce złożyli natomiast przewodniczący sejmiku woj. podlaskiego Zbigniew Krzywicki, przedstawiciel marszałka województwa Anatol Wapp oraz - w imieniu Instytutu Pamięci Narodowej dr Jerzy Milewski. Nie było przedstawiciela wojewody, starosty łomżyńskiego ani władz Jedwabnego.

Gwałtowne burze przejdą dziś nad Podlasiem

cz pt, 09 lipca 2004 13:41

Gwałtowne burze z silnymi opadami deszczu przejdą po południu i w nocy nad północnowschodnia Polską . Lokalnie może padać grad, będzie też wiał bardzo silny wiatr - ostrzega dyżurny synoptyk białostockiego Biura Prognoz Wiesław Winnicki. Opady deszczu mogą powodować lokalne podtopienia, a silny wiatr w czasie burz może powodować zniszczenia.

Jeden z głównych podejrzanych o nielegalną produkcję papierosów w Łomży został zwolniony z aresztu.

cz cz, 08 lipca 2004 16:38

Jeden z głównych podejrzanych w sprawie nielegalnej fabryki papierosów, Andrzej R. został zwolniony z aresztu - poinformowała rzecznik prokuratury okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. Powodem takiej decyzji był zły stan zdrowia oskarżonego. Andrzej R., który jest teściem prokuratora rejonowego z Łomży, cierpi na problemy krążeniowe. Mógł opuścić także areszt dlatego, że w jego sprawie zebrano już wszystkie niezbędne dowody i wyjaśnienia. Trwają natomiast czynności sprawdzające czy z nielegalną fabryką papierosów nie są powiązane także inne osoby.

Obchody 63 rocznicy mordu w Jedwabnem

cz śr, 07 lipca 2004 21:36

Ze względu na szabat, żydowskie święto zaczynające się w piątek wieczorem a kończące następnego dnia z nadejściem zmroku, nie w sobotę 10 lipca, lecz w niedzielę 11 lipca przedstawiciele środowisk żydowskich będą się w tym roku modlić pod pomnikiem Żydów pomordowanych w Jedwabnem

Czy dojdzie do skutku apelacja burmistrza Jedwabnego?

cz śr, 07 lipca 2004 07:10

Po raz piąty w sądzie Okręgowym w Łomży nie doszła do skutku rozprawa apelacyjna burmistrza Jedwabnego Michała Ch. Tym razem dlatego, że nowy obrońca burmistrza wyjechał na urlop. Rozprawa została odroczona bezterminowo. Sąd poinformował jednak , że postawa adwokatów burmistrza jest niezrozumiała. Poprzedni adwokat przysłał na jedną z rozpraw zwolnienie lekarskie, a sąd ustalił że w tym samym dniu podejmował on czynności służbowe w innym sądzie. Sąd Okręgowy w Łomży ma rozpatrzyć odwołanie burmistrza Jedwabnego od wyroku sądu grodzkiego, który wiosną tego roku skazał go na grzywne w wysokości 1,5 tys. złotych oraz pozbawił prawa jazdy na rok za to, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Umorzono śledztwo przeciwko Górniak i Krupie

cz pon, 05 lipca 2004 17:00

Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła postępowanie przeciwko znanej piosenkarce Edycie Górniak i jej partnerowi Dariuszowi Krupie. Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła dziś postępowanie prowadzone z wniosku Adama K. - jednego z łomżyńskich przedsiębiorców przeciwko znanej piosenkarce Edycie Górniak i jej partnerowi Dariuszowi Krupie. Adam K. prosił o ściganie, gdyż winni mu byli około 12 tysięcy złotych za okna wstawione przez firmę Adama K. w willi w Milanówku.

Kolejny sezon rozpoczyna kąpielisko miejskie w Łomży.

cz nie, 04 lipca 2004 16:00

Od dziś można korzystać z miejskiego kąpieliska w Łomży. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będzie kilkudziesięciu ratowników. Kąpielisko w tym roku wypiękniało. Wycięto chaszcze i zarośla, ustawiono nowy specjalny pawilon ratowniczy, w którym przewidziano pomieszczenia dla ratowników i pokój lekarski z wyposażeniem ratowniczym. Obiekt kosztował ponad 50 tys. złotych. Łodzie motorowe, skuter i łódź wiosłowa - to sprzęt, który będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa kąpiących się.

Do 10 lat więzienia grozi byłym kierownikom i akcjonariuszowi SZEPTELA

cz pt, 02 lipca 2004 22:12

Prawie 9 mln złotych wyprowadzili z kasy spółki telekomunikacyjnej Szeptel w Szepietowie byli członkowie jej kierownictwa i jeden z akcjonariuszy. Pieniądze uzyskane ze spedaży akcji inwestowali m.in. w kupno akcji upadającej firmy, pożyczyli część funduszy zakładowych spółce z Łodzi, a także zawarli umowę o obsługę prawną firmy z jedną z firm adwokackich, mimo, że spółka obsługę prawną miała zagwarantowaną już wcześniej. Tylko w tym ostatnim przypadku Szeptel stracił pół miliona złotych.

Pracujące dzieci

cz pt, 02 lipca 2004 06:19

Myją szyby w samochodach, roznoszą ulotki reklamowe, a nawet wykonują drobne roboty na budowach - tak najczęściej zarabiają w wakacje białostockie dzieci. Jak mówi policja jest to nielegalne. Ale mimo to co raz więcej dzieci zarabia właśnie w taki sposób. "Myjąc samochodowe szyby w ciągu sześciu godzin potrafię zarobić nawet 50 złotych" - powiedział nam ośmioletni Piotr. Dzieci mogą pracować jeżeli mają skończone 15 lat i przyuczają się do zawodu lub gdy są zatrudnione sezonowo.

Rozpoczynają się egzaminy na studia

cz cz, 01 lipca 2004 06:33

Na niektórych kierunkach białostockich uczelni zaczynają się egzaminy wstępne. Tak jest np. na Politechnice Białostockiej. Egzaminy pisać będą od rana kandydaci na elektrotechnikę oraz elektronikę i telekomunikację. Politechnika Białostocka przyjmie na kierunki dzienne 1600 osób. Najwięcej osób ubiega się o przyjęcie na turystykę i rekreację, marketing, informatykę i architekturę. Na Uniwersytecie w Białymstoku z pisemnym językiem polskim zmagać się dziś będą kandydaci na polonistykę. Będą oni musieli napisać rozprawę na jeden z pięciu tematów do wyboru (cztery związane z literaturą dawną i współczesną oraz piąty - interpretacja konkretnego utworu). Egzaminy pisemne będą też zdawać kandydaci na matematykę.

Najpopularniejsze szkoły średnie w Łomży.

cz śr, 30 czerwca 2004 17:23

W Łomży dużym zainteresowaniem młodzieży jak co roku cieszyły się licea ogólnokształcące. Przoduje tutaj II LO, w którym na jedno miejsce przypada trzech i pół kandydata. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się licea:I i III . Jednak prawdziwym rekordzistą jest Liceum Ogólnokształcące działające w Zespole Szkół Ekonomicznych w Łomży. Tutaj o jedno miejsce stara się sześciu kandydatów. Ogółem w szkole złożono prawie 900 podań na 240 miejsc.

Dziś mija termin składania wniosków o unijne dopłaty

cz śr, 30 czerwca 2004 12:03

Tylko kilkanaście godzin zostało rolnikom, którzy jeszcze chcą ubiegać się o dopłaty obszarowe z Unii Europejskiej. Na Podlasiu wnioski złożyło ponad 78 tysięcy rolników, czyli 90% tych, którzy mają numery ewidencyjne. W ostatnich dniach składania tych wniosków znów wzrosło zainteresowanie rolników - mówi zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Jerzy Leszczyński.

Protest rolników z Zambrowa

cz wt, 29 czerwca 2004 15:29

Około stu rolników, byłych członków spółdzielni mleczarskiej w Zambrowie, a obecnie zrzeszonych a Mlekpolu, uczestniczyło w trzygodzinnej pikiecie przed spółdzielnią mleczarską w Grajewie. Protestowali pod hasłem: "Bronimy naszych udziałów". W spółdzielni odbywa się walne zebranie członków, które ma m.in. podjąć uchwałę o pokryciu strat przejętej przez Mlekpol zambrowskiej spółdzielni udziałami rolników. Protestujący chcieli wejść na salę obrad, ale nie zostali wpuszczeni, mogli tam wejść tylko delegaci. Ochrona nie wpuściła też na salę posła LPR Andrzeja Fedorowicza.

Wznowiona zostanie modernizacja drogi Grajewo-Szczuczyn.

cz pon, 28 czerwca 2004 20:45

Modernizacja drogi nr 61 na odcinku z Grajewa do Szczuczyna ruszy jutro lub w środę - powiedział dyrektor Tadeusz Topczewski z białostockiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Główny wykonawca konsorcjum Mostostal - Nesco zapłacił dzisiaj Augustowskiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych za wykonane prace. Kontrakt przewiduje modernizację drogi nr 61 mniej więcej za 4,5 miliona euro. Trzy czwarte środków ma pochodzić z funduszu Phare. Gdyby inwestycja nie została zrealizowana wówczas przepadłyby pieniądze Unii Europejskiej.

Oskarżony o przemyt 9 kg narkotyków

cz pon, 28 czerwca 2004 17:24

34 letni Polak mieszkający tymczasowo w Holandii został oskarżony o próbę przemytu do Polski ponad 9 kilogramów marihuany. 34 letni obywatel Polski pochodzący z okolic Ostrowi Mazowieckiej a mieszkający tymczasowo w Holandii został oskarżony o próbę przywiezienia do Polski ponad 9 kilogramów marihuany. Narkotyki z Belgii do Polski miały być we wrześniu 2002 roku przetransportowane przez dziewczynę rejsowym busem osobowym i przekazane odbiorcy w Ostrowi Mazowieckiej. Towar był ukryty w lampach ogrodowych.

Harcerze seniorzy w Nowogrodzie

cz pon, 28 czerwca 2004 06:07

Po raz 21. w Nowogrodzie koło Łomży spotkali się harcerze seniorzy - z przedwojennych drużyn łomżyńskich. Przyjechali z całej Polski aby spotkać dawnych druhów a także przekazać swoje doświadczenia obecnej młodzieży harcerskiej. Łomżyńska drużyna weteranów powstała jako pierwsza w Polsce i nadal jest jedną z nielicznych w całym kraju.

Międzynarodowa akcja policji na Podlasiu.

cz nie, 27 czerwca 2004 13:08

Kilkanaście pociętych na części ekskluzywnych aut, kilka skradzionych w Europie zachodniej samochodów - głównie mercedesów i BMW - znalazły w ostatnich dniach w województwie podlaskim połączone siły policji z Polski, Belgii Holandii i Niemiec. To pierwsza na Podlasiu wspólna akcja policjantów kilku państw. Region ten wybrano nieprzypadkowo, bowiem tędy wiedzie jeden z głównych szaków przemytu aut na Wschód.

Edukator ratuje przed zamknięciem kolejną wiejską szkołę

cz pt, 25 czerwca 2004 18:37

Prowadzona przez Stowarzyszenie "Edukator" szkoła podstawowa i utworzony przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej ośrodek pomocy dla dzieci, okazały się ratunkiem dla planowanej do likwidacji Szkoły Podstawowej w Szczodruchach (gm.Kołaki Kościelne). Wspólne działania Edukatora i Caritasu zmierzają do tego, że dzieci, które zamieszkają w rodzinie zastepczej w zbędnej do celów dydaktycznych części szkoły, staną się jednocześnie jej uczniami, zwiekszając liczbę uczniów placówki.

« · «« · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · 167 · 168 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę