Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Która prokuratura zajmie się sprawą byłego komendanta policji w Łomży?

Żadna prokuratura z okręgu łomżyńskiego nie chce prowadzić sprawy b. komendanta miejskiego policji w Łomży Bogdana Rutkowskiego. Z wnioskiem o wyłączenie ich z tej sprawy wystąpiła dziś do prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku, łomżyńska "okręgówka". Jak powiedział Radiu Białystok zastępca prokuratora okręgowego w Łomży Sławomir Kołakowski, mł. insp. Bogdan Rutkowski przez wiele lat pracował w policji na terenie Wysokiego Mazowieckiego, a ostatnio także w Łomży. Utrzymywał ścisłe służbowe kontakty z prokuraturami w wielu sprawach. "Aby uniknąć podejrzenia o stronniczość w jego osobistej sprawie, powinna ją przejąć prokuratura z innego okręgu" - uważa prokurator Kołakowski.


Decyzja w białostockiej apelacji jeszcze nie zapadła. Przypomnijmy, że były już komendant łomżyńskiej policji wracając z pracy do domu w Wysokiem Mazowieckiem w ubiegły czwartek, na łuku drogi w Woli Zambrowskiej wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem przeprowadzone przez zambrowskich policjantów miało dać wynik negatywny, drugie badanie, w obecności prokuratora, już nie. Wobec takich wątpliwości pobrano mu krew do badania. Wynik badania będzie znany za trzy tygodnie. Wczoraj komendant wojewódzki policji przychylił się do wniosku Rutkowskiego o zwolnienie z policji. Wczoraj także, w rozmowie z Radiem Białystok Bogdan Rutkowski powiedział, że jest przekonany, iż cała ta sprawa zakończy się dla niego pozytywnym wynikiem.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę