Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Grajewska firma Ekobud, nad którą zawisła groźba upadku, może odetchnąć z ulgą.

Firma Ekobud z Grajewa, której białostocki Sąd Gospodarczy nakazał spłacać dług wobec jednej z białostockich firm budowlanych wraz z odsetkami w wysokości 12,25 procent dziennie - czyli prawie 6 tys. zł. za każdy dzień zwłoki - może jeszcze zaskarżyć tę decyzję. Taką szansę miała 7 dni po jej otrzymaniu, jednak z niej nie skorzystała. Poprosiła więc o przedłużenie tego terminu, ale sąd odmówił. Po tym jak sprawa ta odbiła się głośnym echem w mediach, sąd zmienił swoje postanowienie i termin przedłużył. Jak jednak zapewnia rzecznik prasowy białostockiego Sądu Okręgowego - sędzia Antoni Tokarzewski - media nie miały na to wpływu. Na zmianę decyzji sądu pozwoliły pewne nowe okoliczności. Jakie? O tym dowiedzieć się będzie można dopiero na rozprawie. Sędzia Tokarzewski zaprzecza również, że zmiana decyzji oznacza przyznanie się sądu do błędu. Całe zamieszanie wywołało nieprecyzyjne sformułowanie w umowie Ekobudu i jego wierzyciela.


Białostocki sąd zinterpretował je na niekorzyść Ekobudu. Jeżeli grajewska firma tym razem złoży skargę w terminie, ta niekorzystna dla niej decyzja automatycznie przestanie obowiązywać, a sprawa rozpatrzona zostanie podczas procesu.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę