Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

20 hodowców pokazuje swoje zwierzęta podczas regionalnej wystawy w Szepietowie

cz pt, 25 czerwca 2004 16:27

LONDA z hodowli Wojciecha Kowalewskiego ze Srebrowa koło Wizny została superchampionem XI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Krowa ta daje rocznie prawie 10 tysięcy litrów mleka o zawartości około 4 procent tłuszczu i ponad 3,2 procent białka. Na wystawie swoje zwierzęta pokazuje 120 hodowców; oprócz krów i jałówek oceniane są konie, świnie i owce. Ponadto prezentowane są także kozy oraz drób użytkowy i ozdobny.

Sporne kamienice w Łomży.

cz cz, 24 czerwca 2004 19:29

Ustaleniu rozbieżności przede wszystkim w wycenie budynku przy ul. Senatorskiej poswięcone było dzisieksze spotkanie władz Łomży z przedstawicielami Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Władze miasta zaprezentowały swoja wycenę, która w stosunku do tej zaprezentowanej przez strone żydowską jest niższa o kilkadziesiąt tysiecy złotych. Władze fundacji zobowiazały się, że udzielą odpowiedzi pisemnie, zas prezydent Jerzy Brzeziński że zapozna z nią radę miasta.

Kolejki w NFZ

cz cz, 24 czerwca 2004 16:28

Nawet 10 dni trzeba czekać na otrzymanie tzw. formularza zdrowotnego w podlaskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. W ciągu dnia do Funduszu zgłasza się po kilkaset osób, które zamierzają spędzić urlop w krajach Unii Europejskiej. "Każdy kto na wakacje wybiera się do krajów Wspólnoty powinien wcześniej zgłosić się do nas po odpowiedni formularz. Odkładanie tego na ostatnią chwilę może przysporzyć niepotrzebnych nerwów" - podpowiadają pracownicy NFZ.

Ponownie odroczono proces burmistrza Jedwabnego

cz śr, 23 czerwca 2004 19:36

Po raz trzeci nie udało się rozpocząć procesu rewizyjnego w sprawie burmistrza Jedwabnego -Michała Ch. Wiosną sąd grodzki skazał go na rok więzienia i półtora tysiąca złotych grzywny za to, że we wrześniu zeszłego roku prowadził w Jedwabnem samochód pod wpływem alkoholu. Burmistrz zaprzecza. Dzisiejszą rozprawę odroczono ze względu na zmianę obrońcy. Michał Ch. poinformował sąd, że zmienił adwokata, gdyż z poprzednim zaczęły różnić go linie obrony.

88 procent podlaskich rolników złozyło już wnioski o dopłaty bezpośrednie za ten rok.

cz wt, 22 czerwca 2004 18:39

Wraz z wydłużeniem ostatecznego terminu znacznie spadła tego dynamika- ocenia zastępca dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji, Jerzy Leszczyński. Do biur obsługi rolników codziennie trafia po kilkaset wniosków - nawet czterokrotnie mniej niż przed tygodniem. Z dotychczasowych symulacji wynika, że ostatecznie wnioski może złożyć około 90 procent wszystkich gospodarstw, którym nadano numery ewidencyjne, jednak obszarowo będzie to niemal całość terenów wykorzystywanych rolniczo.

Uczelnie wyższe ograniczają liczbę miejsc na studiach dziennych

cz pon, 21 czerwca 2004 20:08

Uczelnie wyższe ograniczają liczbę miejsc na studiach dziennych bo zarabiają na płatnych studiach wieczorowych. "Studenci studiów wieczorowych i zaocznych dokładają się do utrzymania uczelni" - mówi prorektor ds. studenckich Politechniki Białostockiej Franciszek Siemieniako. Szkoły wyższe na prowadzenie swojej działalności uzyskują pieniądze z Mnisterstwa Edukacji i od tych kwot uzależniają liczby kandydatów na kierunki nieodpłatne. Dlatego od kilku lat obserwuje się stopniowy wzrost limitów na studiach zaocznych i wieczorowych przy jednoczesnym zmniejszaniu liczby miejsc na kierunkach dziennych. Tak jest np. na architekturze. Dziennych studentów jest tam 20, zaocznych - 120 którzy płacą za rok nauki aż 8 tys. zł. Minister ograniczył jednak liczbę miejsc płatnych. Nie może ona być większa niż miejsc na studiach dziennych.

De Mono będzie gwiazdą festynu Radia Białystok w Łomży

cz nie, 20 czerwca 2004 15:26

Koncert zespołu Outsider otworzy o 14.00 festyn Studio Lato Radia Białystok. W miejscu gdzie kiedyś był amfiteatr na tzw. Muszli, do późnego wieczora można będzie bawić się, posłuchać koncertów, wziąć udział w licznych konkursach. Na scenie prezentować się będą miejscowi twórcy, w ramach programu przygotowanego przez Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych. Zagrają zespoły Wiza, Lila Affect MMM, Xenos i Formacja Fru. Przez cały czas czynne będzie też stanowisko, gdzie mieszkańcy Łomży zdobywać będą punkty dla swojego miasta, w rozgrywanym w każdym odwiedzanym przez Radio Białystok miejscu - Turnieju Pięciu Sił. Pełne atrakcji popołudnie i wieczór zakończy koncert gwiazdy wieczoru - zespołu De Mono.

Stulecie OSP w Stawiskach

cz so, 19 czerwca 2004 18:26

Wręczeniem odznaczeń i medali oraz odsłonięciem tablicy pamiątkowej uczcili strażacy ochotnicy ze Stawisk stulecie istnienia swojej jednostki. Zgodę na jej utworzenie wydały władze carskie dwa lata wcześniej, ale problemy finansowe sprawiły, że powstała ona w 1904 r. Obecnie kilkunastoosobowa drużyna przygotowana jest przede wszystkim do ratownictwa drogowego i taki sprzęt specjalistyczny posiada. Większość akcji, do których wyjeżdżają strażacy ze Stawisk, to właśnie zdarzenia drogowe na drodze nr 61, rzadziej muszą gasić ogień.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej

cz so, 19 czerwca 2004 09:43

Na jubileuszowym, bo 25. Walnym Zjeździe spotykają się dziś w Łomży delegaci Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. To jedno z najstarszych w regionie i najbardziej ofensywnych stowrzyszeń regionalnych. W ubiegłym roku świętowało 45 rocznice powstania. Dziś skupia ponad pół tysiąca członków w 14. oddziałach na terenie całego kraju. W minionej kadencji powstał jeden nowy oddział Towarzystwa, w Jedwabnem. 70 delegatów, m.in. z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Koszalina, Olsztyna i Białegostoku w łomżyńskim ratuszu zapozna się ze sprawozdaniem z pracy Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w ostatniej trzyletniej kadencji.

W wyniku silnych wiatrów część mieszkańców Podlasia i Mazur nie ma prądu

cz śr, 16 czerwca 2004 22:06

Silny wiatr, który przez cały dzień wiał w woj. podlaskim i nad Mazurami spowodował, że część mieszkańców północno-wschodniej Polski jest bez prądu. Przyczyną były drzewa lub konary, które padały i zrywały linie energetyczne. Jak poinformował Jerzy Łukasik z Zakładu Energetycznego w Białymstoku - najgorsza sytuacja jest w okolicach Pisza, Mikołajek i Orzysza - tu zasilania nie ma prawie 2,5 tysiąca gospodarstw. Prądu nie mają też mieszkańcy okolic Rajgrodu i Szczuczyna - w sumie około tysiąca gospodarstw.

Ukradli wieżę

cz wt, 15 czerwca 2004 17:23

Prawie 20-metrowa wieżę obserwacyjną ukradli handlarze złomu z terenów byłego poligonu w Czerwonym Borze. Leśniczy, który jako pierwszy stwierdził brak budowli stwierdził, że kradzież była przygotowana przez dwie noce - pierwszej przewrócono wieżę, drugiej- zdemontowano całą konstrukcje i wywieziono. Jest to kolejna tak zuchwała kradzież z terenów dawniej administrowanych przez PKP i wojsko. Wczesniej złodzieje złomu m.in. wyciągnęli z ziemi przewody wysokiego napięcia i poodpiłowywali wystające elementy wraku czołgu pozostawionego na poligonie.

Afera paliwowa

cz wt, 15 czerwca 2004 17:22

Szesnastu podejrzanych, w tym trzech łomżyńskich przedsiębiorców objetych jest aktem oskarżenia w aferze paliwowej, który trafił właśnie do łomżyńskiego sądu. Czterdziestokilkulatkowie: Andrzej A., Michał R. i Wojciech B. zajmowali się, zdaniem prokuratora , nielegalna produkcja oleju napedowego, na czym Skarb Państwa stracił ponad 25 mln zł nieodprowadzonego podatku akcyzowego i prawie 6 mln podatku VAT. Za oszustwa karno- skarbowe grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności, jednak przy okazji niejako postawiono im zarzuty fałszowania dokumentacji, co już zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dziś dodatkowe egzaminy dla szóstoklasistów i gimnazjalistów.

cz wt, 15 czerwca 2004 06:17

O 9-tej rozpoczynają się dodatkowe egzaminy dla szóstoklasistów i gimnazjalistów. Pisać je będą ci uczniowie, którzy z przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpili do nich w pierwszych terminach: 1-go kwietnia dla szóstoklasistów i na początku maja dla gimnazjalistów. Do obydwu rodzajów egzaminów przystąpią też ci uczniowie, którzy powtarzają je z powodu ściągania. Liczba tych ostatnich nie jest znana, gdyż Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży utajniła te informacje. Na Podlasiu sprawdzian będzie pisać w sumie 25-ciu uczniów szóstych klas szkół podstawowych oraz 240-stu gimnazjalistów. Uczniowie ostatnich klas gimnazjum swoje testy będą zdawać przez 2 dni: jutro część humanistyczną, w środę - matematyczno-przyrodniczą.

Umiarkowany ruch przy urnach

cz nie, 13 czerwca 2004 18:15

W łomżyńskich lokalach wyborczych - podobnie jak w innych częściach województwa - ruch jest umiarkowany Do urn wyborczych w 33 obwodach głosowania może pójść około 42 tys. mieszkańców nadnarwiańskiego grodu. Frekwencja jest jednak bardzo zróżnicowana - w obwodzie nr 26 przy ul. Księżnej Anny głosować może prawie 1900 wyborców. Dotychczas wydano 80 kart wyborczych. W komisji wyborczej przy ul. Bernatowicza z półtora tysiąca uprawnionych, przy urnie pojawiło się ponad 11 proc. wyborców. W obwodzie nr 6, gdzie głosować może 1600 wyborców, z prawa tego skorzystało ponad 15 proc.

Mężczyzna, który uległ wypadkowi w Zakopanem nie był mieszkańcem Łomży a Kolna.

cz pt, 11 czerwca 2004 06:44

47-letni nauczycieli z Kolna spadł dziś rano z kolejki krzesełkowej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. (Wcześniej Polska Agencja Prasowa informowała, że jest to mieszkaniec Łomży). Mężczyzna doznał złamania dwóch żeber i ogólnych potłuczeń. W kacji ratowniczej uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowa Ratunkowego, ratownicy TOPR, strażacy i policjanci. Nie udało nam się jednak ustalić w jakiej szkole pracuje ofiara wypadku. Na szczęście mężczyzna nie był opiekunem grupy uczniów, a uczestniczył w wycieczce osób dorosłych. Policja pobrała mu krew do badań na zawartość alkoholu, ale wyników jeszcze nie ma. Badania szpitalne wykazały, że w wyydychanym powietrzu było 2,3 prom. alkholu.

Nauczyciel z Łomży spadł z kolejki krzesełkowej w Zakopanem. Jest lekko poturbowany.

cz cz, 10 czerwca 2004 15:37

47-letni nauczyciel z Łomży spadł w czwartek z kolejki krzesełkowej na Polanie zymoszkowej w Zakopanem. Do wypadku doszło przy szóstej podporze, gdy krzesełko poruszało się na wysokości ok. 5 m - podała policja. Mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala. Tam okazało się, że pacjent jest pijany i poza złamaniem dwóch żeber oraz ogólnymi potłuczeniami ciała nic więcej mu się nie stało. Nie wiadomo jeszcze, kto zapłaci za kosztowną akcję ratunkową. Na miejsce wypadku, oprócz załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wezwano strażaków, TOPR-owców i policjantów, którzy badają okoliczności zdarzenia. Pracownicy obsługujący kolejkę, opierając się na relacjach świadków, powiedzieli PAP, że mężczyzna nie wypadł z krzesełka lecz z niego wyskoczył, przeciskając się pod poręczą zabezpieczającą.

Boże Ciało

cz cz, 10 czerwca 2004 09:22

Uroczystości Bożego Ciała w Łomży rozpoczną się o 10-tej mszą św. w 500-letniej Katedrze. Przewodniczyć im będzie ordynariusz diecezji łuckiej na Ukrainie, - biskup Marcjan Trofimiak. Procesję poprowadzi ordynariusz diecezji bp Stanisław Stefanek. Przejdzie ona ulicami: Sadową, Polową, Aleją legionów przez Plac Kościuszki, Długą i Rynek Starego Miasta, Giełczyńską i Dworną do Katedry. Tradycyjnie w łomżyńskiej procesji oprócz wiernych z całej diecezji, weźma też udział goście z kraju i zagranicy.

Wilki w gminie Zbójna

cz śr, 09 czerwca 2004 16:43

W gminie Zbójna znowu pojawiły się wilki. Na razie nie zanotowano jeszcze przypadków pogryzienia bydła, ale rolnicy znowu zmuszeni są do ochrony zwierząt na pastwiskach - poinformował wójt gminy Zenon Białobrzeski. Przed rokiem, kiedy wilki pogryzły ponad 20 krów i cieląt, minister ochrony środowiska wydał zgodę na odstrzał trzech basiorów.

O seksualne wykorzystanie nieletnich dziewcząt oskarża prokuratura dwóch mieszkańców Łomży

cz pon, 07 czerwca 2004 20:52

Dwaj mieszkańcy Łomży: 25- i ponad 30-letni zostali oskarżeni przez tamtejszą prokuraturę rejonową o seksualne wykorzystanie nieletnich dziewcząt. Przestępstwo wyszło na jaw w marcu b.r., kiedy to jedna z nastolatek po kilkudniowej ucieczce wróciła do domu i przyznała się ojcu do kontaktów z mężczyzną. W toku dochodzenia okazało się, że podobne doświadczenia ma za sobą także koleżanka 13-latki. Prokuratura postawiła obu mężczyznom zarzut doprowadzenia nieletnich do tzw. innych czynności seksualnych i rozpijania nieletnich a jednego z nich - także o udostępniania treści pornograficznych nieletniej osobie - poinformowała Arleta Rząca z Prokuratury Rejonowej w Łomży.

Nielegalna fabryka papierosów w Łomży na poseji szefa prokuratury

cz pon, 07 czerwca 2004 15:01

Prokuratura w Radomiu kontynuować będzie śledztwo w sprawie nielegalnej fabryki papierosów, zlikwidowanej w Łomży - poinformowano PAP w poniedziałek w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku, dotychczas zajmującej się tą sprawą. Sprawa została przekazana poza obszar działania białostockiej Prokuratury Apelacyjnej w związku z tym, że trzeba wyjaśnić wątek dotyczący jednego ze znanych łomżyńskich prokuratorów. Okazało się bowiem, że nielegalna wytwórnia znajdowała się na posesji należącej do niego i jego żony.

« · «« · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · 167 · 168 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę