Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Nowa linia technologiczna do produkcji masła w Grajewie.

cz so, 05 czerwca 2004 18:08

Siedem i pół tony masła w ciągu godziny może wyprodukować oddana dziś do użytku w Grajewie nowa linia technologiczna. W tym roku łączna produkcja przekroczy 20 tys. ton- poinformował prezes Edmund Borawski, z czego około 40 procent jest eksportowana. W tej chwili masło z "Mlekpolu" jest produkowane tylko w Grajewie, docelowo każdy z zakładów wchodzących w skład holdingu specjalizować się będzie maksymalnie w czterech produktach.

Czarny dzień na podlaskich drogach.

cz pt, 04 czerwca 2004 16:22

Czarny dzień na podlaskich drogach. W karambolu w Zambrowie zginęły cztery osoby. Rano koło Knyszyna w wypadku poloneza z autobusem rannych zostało 6 osób. Natomiast w nocy także w Zambrowie zginął potrącony przez samochód pieszy. Najpoważniejszy wypadek zdarzył się około 13 w Zambrowie. Doszło tam do zderzenia sześciu samochodów 2 ciężarówek 3 samochodów osobowych i busa. Zginęły cztery osoby. Dwa samochody osobowe doszczętnie spłonęły. Policjanci mają problemy z rozpoznaniem marki jednego z aut. Nie wykluczają, że w tych samochodach mogły być jeszcze jakieś osoby.

Za handel narkotykami przed sąd

cz cz, 03 czerwca 2004 21:42

Członkowie grupy handlującej narkotykami w okolicach Wysokiego Mazowieckiego staną przed sądem. Prokuratura Okręgowa w Łomży zakończyła postępowanie w sprawie grupy ludzi handlujących narkotykami w powiecie wysokomazowieckim. Aktem oskarżenia objęto piętnaścioro mieszkańców tego powiatu , w wieku od 19 do 30 lat, w tym trzy kobiety. Co najmniej sześcioro z tej grupy działało wspólnie pod kierownictwem 30-latka z Wysokiego Mazowieckiego- uważa prokurator. Kontrolowali cały handel narkotykami w mieście i jego okolicach- sprowadzali marihuanę i amfetaminę (rzadziej extasy i haszysz), rozprowadzali narkotyki wśród co najmniej kilkunastu osób i bronili swoich wpływów przed konkurencją.

Uczelnie czekają na kandydatów.

cz cz, 03 czerwca 2004 08:58

Na uczelniach w Białymstoku rozpoczęła się rekrutacja. Politechnika Białostocka przyjmie na kierunki dzienne około 1800 osób i blisko 3 i pół tysiąca na wieczorowe. Uniwersytet w Białymstoku ma ponad tysiąc sześćset miejsc na studiach dziennych. Najwięcej chętnych zgłosiło się - jak dotychczas - na pedagogikę, angielski, ekonomię i biologię. Popularne jest też prawo, informatyka i socjologia. Na Akademii Medycznej od tego roku powstał nowy kierunek licencjacki - zdrowie publiczne.

Referendum w Stawiskach.

cz wt, 01 czerwca 2004 17:14

Komitet do spraw referendum w Stawiskach zaskarżył do sądu samo referendum i domaga się wyciagnięcia konsekwencji wobec przewodniczacej miejskiej komisji. Podstawą do takich działań jest wg nich skład jednej z komisji obwodowych, w której nieobecnego członka powołanego przez komisarza wyborcego zastąpił inny, nieuprawniony mieszkaniec gminy. Fakt ten podniesiono już po zakończeniu referendum i skargę w tej sprawie skierowano do sądu.

Prokuratorskie zarzuty dla radziców zatrutych dzieci

cz pon, 31 maja 2004 06:10

Prokuratura Łomżyńska skierowała do sadu akt oskarżenia w sprawie dziewczynek które zatruły się środkiem do mycia dojarek. Zarzut niedostatecznej opieki nad dziećmi postawiła łomżyńska prokuratura rodzicom, których dwie córki zatruły się w ubiegłym roku środkiem do dezynfekcji urządzeń udojowych. Jako pierwsza trafiła do szpitala trzyletnia Aleksandra, która napiła się płynu znalezionego w zabudowaniach gospodarczych, kilka dni później w podobnych okolicznościach zatruła się jej sześcioletnia siostra- Joasia.

Firma Metal-Fach z Sokółki zwyciężyła w konkursie Ambasador Biznesu Podlasie 2004.

cz nie, 30 maja 2004 13:25

W konkursie jury wyłoniło 15 finalistów. Drugie miejsce zajęła firma Fargotex z Łomży, a trzecie Gasstech z Suwałk. Szef Metal-Fachu Jacek Kucharewicz był szczęśliwy i cieszył się z wyróżnienia. Firma ma siedzibę w Sokółce, zatrudnia ponad 220 pracowników. Produkuje maszyny i urządzenia rolnicze oraz kotły grzewcze. Nagrodę pieniężną 15 tysięcy złotych firma przeznaczy na cele charytatywne. Zdobywca drugiego miejsca łomżyński Fargotex jest importerem tkanin meblowych, a laureat III nagrody suwalski Gasstech produkuje i regenerujre narzędzia do obróbki drewna.

Więcej księży w Diecezji Łomżyńskiej.

cz so, 29 maja 2004 21:35

Od dziś w Diecezji Łomżyńskiej będzie pracować 546 księży. Ordynariusz diecezji, bp Stanisław Stefanek wyświęcił dziś w katedrze 13 neoprezbiterów. Wszyscy ukończyli 6-letnie studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jak stwierdził rektor uczelni, ks. dr Andrzej Miałchowski - Kościół polski potrzebuje nowych, odważnych i oddanych kapłanów, bo życie niesie coraz więcej obowiązków i problemów.

Podlascy rolnicy składają najwięcej wniosków o dopłaty.

cz cz, 27 maja 2004 06:12

Podlascy rolnicy złożyli dotychczas najwięcej w kraju wniosków o unijne dopłaty bezpośrednie. Dziennie do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Podlasiu trafia około 3 tysięcy wniosków. Złożyło je do tej pory 35 procent rolników i jest to najlepszy wynik w kraju, przy średniej krajowej 20 procent. Dyrektor podlaskiego oddziału Agencji - Wojciech Szczepkowski - ocenia, że jeśli takie tempo składania wniosków utrzyma się, to nie ma obaw, że rolnicy nie zdążą ze składaniem wniosków o dopłaty.

Droższe taksówki w Łomży.

cz wt, 25 maja 2004 12:51

Trzy z czterech łomżyńskich korporacji taksówkarskich porozumiały się w sprawie podwyżki. Za "trzaśnięcie drzwiami" pasażerowie zapłacą 4 zł 50 groszy, czyli o złotówkę więcej niż obecnie. Korporacje podnoszą też o 20 groszy opłatę za każdy przejechany taksówką kilometr. Podwyżkę spowodował przede wszystkim 30-procentowy wzrost cen gazu w łomżyńskich stacjach oraz podobny wzrost cen oleju i benzyny. W niektórych stacjach w Łomży litr oleju napędowego kosztuje już więcej niż 3 zł 20 groszy. Podwyżki należy spodziewać się w najbliższych dniach, termin jej wprowadzenia jest uzależniony od tego kiedy specjaliści uporają się z przeprogramowaniem kas fiskalnych.

Dwa śledztwa w Łomży i Kolnie.

cz pon, 24 maja 2004 21:30

Prokuratura rejonowa w Łomży prowadzi dwa postępowania związane z samobójczą śmiercią pracownika jedego z łomzyńskich banków. Kierownictwo tej placówki poinformowało organy śledcze o wykryciu niedoboru co najmniej 120 tys. zł. Naruszony pakiet z pieniędzmi pomniejszonymi o tę sumę odnaleziono w biurku tragicznie zmarłego pracownika już po jego śmierci. W tym samym czasie żona pracownika złożyła doniesienie na dwie jego koleżanki z pracy, które wg. niej winne są niedoborowi i psychicznie znęcały się nad jej mężem, co w efekcie doprowadziło do jego samobójczej śmierci.

Sprawa o molestowanie w szkole - umorzona.

cz pon, 24 maja 2004 21:29

Umorzone zostało postępowanie w sprawie molestowania seksualnego uczniów przez nauczycielkę zawodu z jednej z łomżyńskich szkół. Doniesienie o czynnościach seksualnych nauczycielki wobec uczniów złożył jeden z rodziców. Prokurator jednak nie dopatrzył się w opisanych zdarzeniach podtekstów seksualnych, zaś inni rodzice nie zdecydowali się na złożenie doniesienia do prokuratury.

Arcybiskup Michalik w Łomży

cz pon, 24 maja 2004 16:59

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik celebrował uroczystą Mszę św. w Katedrze Łomżyńskiej w 40 rocznicę otrzymania święceń kapłańskich. Po 6 latach studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, wspólnie z 14 kolegami z roku, na księdza wyświęcił go biskup Czesław Falkowski. W koncelebrze uczestniczyli m.in. również ordynariusze diecezji łomżyńskiej - Stanisław Stefanek, drohiczyńskiej Antoni Dydycz oraz biskup Tadeusz Zawistowski, a także 13 kolegów kursowych arcybiskupa i pięciu łomżyńskich kapucynów, pracujących obecnie na misjach na Białorusi.

Czy wicemarszałek Jan Kamiński zostanie odwołany?

cz pon, 24 maja 2004 09:52

O jego losie w zarządzie województwa zdecydują dzis radni podlaskiego sejmiku. Kilka dni temu o jego odwołanie wystapili koledzy wicemarszałka z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej. Do zarządu województwa docierały bowiem informacje, że wicemarszałek Jan Kamiński obiecuje samorządom pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pod adresem Kamińskiego koledzy z rządzącej koalicji stawiają zarzut prowadzenia kampanii wyborczej w samorządach. Nikt jednak nie chce mówić o konkretach.

Słaba frekwencja referendum w Stawiskach.

cz nie, 23 maja 2004 17:12

Niewielka, zaledwie kilkuprocentowa frekwencja odnototowywana jest na razie w przeprowadzanym dziś referendum w sprawie odwołania burmistrza Stawisk. Grupa inicjatywna, która doprowadziła do referendum zarzuciła Markowi Waszkiewiczowi rozrzutne gospodarowanie budżetem gminy, co według nich doprowadzić może nawet do jej bankructwa, złą politykę kadrową w urzędzie, zlikwidowanie kilku miejskich i gminnych placówek oraz ogólnie- konfliktowość.

Referendum samorządowe w Stawiskach.

cz nie, 23 maja 2004 09:57

Pierwsze na Podlasiu w tej kadencji referendum samorządowe odbywa się dziś w Stawiskach gmina Kolno. Grupa mieszkańców chce odwołania ze stanowiska burmistrza Marka Waszkiewicza, któremu zarzucają m.in niegospodarność, prywatę, błędne decyzje i doprowadzenie do upadku kilku instytucji w mieściE. Komisje referendalne działaj w godzinach od 6 do 20 w siedmiu lokalach - tych samych, w których odbywały się wybory półtora roku temu.

Zarybianie w Łomży

cz nie, 23 maja 2004 09:56

Narybek klenia, lina i szczupaka trafi jeszcze w tym roku do rzek w okolicach Łomży. Zakończono już zarybianie małymi pstrągami. Dzięki corocznej pracy członków Polskiego Zwiazku Wedkarskiego, Narew jest jedną z najbardziej rybnych rzek- można tu znaleźc około 40 gatunków ryb- mówi dyrektor łomżyńskiego oddziału PZW, Karol Urbański.

Bezpieczne gospodarstwo

cz pt, 21 maja 2004 15:23

Krystyna i Andrzej Łagodowie ze wsi Czarkówka Mała prowadzą najbezpieczniejsze, w rejonie zambrowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, gospodarstwo- uznała komisja KRUS. Małżeństwo to od 16 lat gospodaruje na 30 ha i nastawione jest na hodowlę bydła mlecznego. W sumie posiadają 90 sztuk bydła, z czego 40 to krowy dojne. Do bezpieczeństwa w ich gospodarstwie pracownicy Kasy mieli najmniej uwag, na szczeblu wojewódzkim rejon będą reprezentowały trzy, ale w sprawie dwóch pozostałych jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja.

Będą pieniądze dla poszkodowanych przez wichurę.

cz cz, 20 maja 2004 11:15

Dziś w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem będzie obradować komisja opiniująca wnioski rolników poszkodowanych w czasie marcowej wichury. Do starostwa wpłynęło prawie 70 wniosków od rolników z gmin Nowe Piekuty, Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Sokoły, Szepietowo, Kulesze Kościelne. Najwięcej, bo aż 37 , złożyli mieszkańcy gminy Nowe Piekuty, którzy w czasie huraganu ponieśli największe straty. Przez ostatni tydzień komisja odwiedzała rolników,w których gospodarstwie, na skutek huraganu z 21 marca zniszczone lub uszkodzone zostały budynki mieszkalne lub gospodarcze.

Nielegalna fabryka papierosów w Łomży zamknięta.

cz wt, 18 maja 2004 17:02

9 osób podejrzanych o prowadzenie w Łomży nielegalnej fabryki papierosów zatrzymali białostoccy policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Hala fabryczna została zamknięta a drzwi oplombowane. Podejrzewane o ten proceder osoby są przesłuchiwane przez policję. Rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku potwierdził fakt zatrzymania osób w tej sprawie jedak dla dobra śledztwa nie chciał ujawnić szczegółow. Według naszych informacji zatrzymane osoby podrabiały dwie marki papierosów brytyjskiej firmy. Dziennie produkowano nawet kilkanaście tysięcy paczek papierosów.

« · «« · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · 167 · 168 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę