Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Punkty informacji dla rolników

W około stu podlaskich gminach rozpoczęły dziś działalność, jako jedyne w Polsce, specjalne punkty informacji i pomocy dla rolników w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie z UE na 2005 rok. "W ubiegłym roku, dzięki takim punktom informacji województwo podlaskie było na drugim miejscu w Polsce co do liczby złożonych wniosków" - podkreśla przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, wójt Korycina, Mirosław Lech. Powstanie punktów to realizacja porozumienia zawartego w lutym pomiędzy Związkiem Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, Podlaską Izbą Rolniczą, Wojewódzkim Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przy wsparciu Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Stworzeniem punktów informacji dla rolników nie było zainteresowanych tylko kilka gmin w województwie. Do pracy w punktach zatrudniono stażystów skierowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy. Pracę znalazło około dwustu osób, w każdej gminie po dwie. Punkty informacyjne będą działać już po raz drugi. Jak mówią pomysłodawcy punktów - sprawdziły się w roku ubiegłym, dlatego też uruchomiono je na parę miesięcy i w tym roku. Gminy zapewniły pomieszczenie na punkt informacji w urzędzie gminy i sprzęt biurowy. Wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2005 rok można składać w oddziałach ARiMR od 15 marca do 15 maja. Punkty pomocy w województwie podlaskim będą działały do czerwca.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę