Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Koniec „bezprawia” na Narwi i Pisie

Jest już zarządca łowisk na Narwi i Pisie. Dzisiaj w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisana została umowa dzierżawy. Teraz łowiskami zarządza Prywatne Gospodarstwo Rybacko-Rolne. "Łomżyński Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego przestał być dzierżawcą łowisk 1 stycznia" - mówi Karol Urbański dyrektor biura zarządu okręgu. "Na razie działamy normalnie. Będziemy wydawali karty wędkarskie i zajmowali się wodami, których dalej jesteśmy użytkownikiem. Ale znacznie zmniejszy się zakres naszej działalności". Nowi administratorzy zapowiadają nowe porządki. "Naszym zdaniem można prowadzić nowoczesną i rozwojową gospodarkę nastawioną na turystykę "- czytamy na stronie internetowej wędkarskiego centrum informacji. Deklarują też, że przedsięwzięcie nie będzie nastawione na szybki zysk.

Mają się za to pojawić nowi strażnicy wędkarscy. Walka z kłusownikami jest jednym z głównych celów nowego dzierżawcy. Uruchomiony ma być nawet spejcalany numer alarmowy, pod którym będzie można zgłaszaać przypadki kłusownictwa i zanieczyszczenia rzek. Nowi administratorzy bardzo otwrcie krytykują także dotychczasową politykę PZW. Liczą, że ich przykład będzie początkiem zmian w podejściu do wędkarzy. Mają zadziałać zasady rynku i zdrowa konkurencja. Opłata za łowienie ryb ma zostać na zbliżonym poziomie, koła zostaną zastąpione klubami, a na zarybianie Gospodarstwo wyda każdego roku ok 380 tys zł. Pieniądze mają pochodzić z Unii Europejskiej.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę