Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 maja 2020 napisz DONOS@

Aresztowano mężczyznę podejrzanego o podpalenia we wsi Zaruzie.

cz nie, 17 października 2004 17:47

Łomżyński sąd aresztował 36-letniego Witolda S. z gminy Miastkowo. Zarzuca mu sie podpalenie zabudowań gospodarczych we wsi Zaruzie. Pożar wybuchł 7 października, tuż przed wieczorem. Spłonęła stodoła ze zbiorami, a właściciel oszacował straty na ponad 40 tys. złotych. Strażacy z Łomży nie mieli wątpliwości, że to kolejny przypadek podpalenia.

Tragiczna noc na Podlasiu.

cz nie, 17 października 2004 15:34

W wypadkach zginęły dwie osoby. Kilka zostało rannych. Późnym wieczorem na drodze Piątnica - Jeziorko koło Łomży nieznany kierowca, prawdopodobnie wyprzedzając inny samochód, potrącił dwie idące poboczem dziewczyny. Jedna z nich 16-letnia Ania z okolic Piątnicy zginęła na miejscu. 20-letnia Agnieszka z Kolna, ciężko ranna trafiła do szpitala w Łomży. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

W Zambrowie oddano do użytku zmodernizowaną oczyszczalnię

cz pt, 15 października 2004 16:42

Ponad 6 mln zł kosztowała zakończona właśnie modernizacja oczyszczalni ścieków w Zambrowie. Poziom dotychczasowych zanieczyszczeń, trafiających m.in. do Zalewu Zegrzyńskiego był tak wysoki, ze spółce miejskiej groziły wysokie kary za niszczenie środowiska i przebudowa była koniecznością. Funduszom własnym Zambrowskiego Ciepłownictwa i Wodociągów Miejskich przyszły z pomocą w finansowaniu wynosząca 912 tys. zł. dotacja z Ekofunduszu i 3,5 mln pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Powiat wysokomazowiecki wciąż inwestuje i jest nagradzany

cz cz, 14 października 2004 22:03

Powiat wysokomazowiecki zajął drugie miejsce w Polsce w tegorocznym rankingu pisma samorządowego "Wspólnota". Ranking ten tworzony jest na podstawie wydatków na rozbudowę lub modernizację infrastruktury technicznej w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W Wysokiem Mazowieckiem za lata 2001- 2003 (ponieważ bierze się średnią z trzech ostatnich lat) w przeliczeniu na jednego mieszkańca powiat zainwestował prawie 76 złotych. Tylko w ub. roku udało się na przykład wyremontować 10 km dróg kosztem 3,2 mln zł, zaś w tym roku za 3 mln zrealizowano projekty współfinansowane z SAPARDu.

Zastrzelił mieszkańca sąsiedniej wsi

cz cz, 14 października 2004 14:20

34-letni Andrzej P. mieszkaniec jednej ze wsi w gminie Klukowo w powiecie Wysoko-Mazowieckim zastrzelił w swoim domu znajomego Krzysztofa K. - 47-letniego mieszkańca sąsiedniej miejscowości. Zwłoki ukrył na wysypisku śmieci. Do zabójstwa doszło w niedzielę. Wczoraj policja go zatrzymała. Już podczas wstępnej rozmowy przyznał się do przestępstwa. Wskazał miejsce ukrycia zwłok i skrytkę, gdzie schował broń.

Zamieszanie w czasie sprzedaży lokat prywatyzacyjnych PKO BP na Podlasiu

cz pon, 11 października 2004 19:59

Awaria systemu komputerowego sparaliżowała sprzedaż akcji PKO BP w niektórych oddziałach banku na Podlasiu. Problemy pojawiły się przed południem. Podczas rejestracji osób, które nie miały wcześniej kont w PKO BP system się zawieszał. Obsługa jednego klienta trwała nawet kilkadziesiąt minut. Nie sprawdził sie również system awaryjny. W efekcie wielu podlasian odeszło od okienek z kwitkiem bowiem o 13.45 została wyczerpana została pula lokat przeznaczona do prywatyzacji. To skandal - mówią ci, którym nie udało się założyć lokat z powodu awarii. Tak było m.in w Suwałkach, Grajewie czy Sokółce.

Wybory uzupełniające w gminie Wysokie Mazowieckie.

cz nie, 10 października 2004 10:02

Swojego radnego wybierają dziś w wyborach uzupełniających mieszkańcy czterech wsi w gminie Wysokie Mazowieckie. Reprezentujący dotychczas w radzie gminy przedstawiciel mieszkańców Rusi Starej, Rusi Nowej, Mazur i Broku utracił swój mandat z powodu prawomocnego skazania przez sąd za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Aby wygasić jego mandat radni gminni potrzebowali aż dwóch głosowań. Dopiero na wezwanie wojewody i to zaledwie jednym głosem odebrano mu mandat.

Sąd umorzył sprawę radnego z Wysokiego Mazowieckiego oskarżonego o jazdę po pijanemu

cz cz, 07 października 2004 15:57

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem umorzył warunkowo postępowanie wobec radnego powiatu wysokomazowieckiego, oskarżonego o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. 2 czerwca Andrzej R. został zatrzymany do kontroli, gdy prywatnym samochodem osobowym jeździł po parku miejskim. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym powietrzu ponad jeden i przy powtórnym badaniu prawie jeden promil alkoholu w litrze wydychanego powietrza. O warunkowe umorzenie postępowania wnioskował adwokat radnego. Wskazywał na jego nienaganne dotychczas prowadzenie i chęć współpracy z policją już po zatrzymaniu.

Poseł LPR Andrzej Fedorowicz zamierza zawiesić immunitet.

cz cz, 07 października 2004 13:28

Podlaski poseł Ligi Polskich Rodzin Andrzej Fedorowicz zapowiedział, że zawiesi immunitet poselski na czas trwania sprawy jaką prowadzi przeciw niemu warszawska prokuratura. Chodzi o głosowania na "cztery ręce". Poseł Fedorowicz podejrzany jest, że podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych miał głosować za nieobecnego kolegę z klubu. Wczoraj prokurator generalny skierował do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Fedorowiczowi. Poseł twierdzi, że teraz kiedy wpłynęło oficjalne pismo z prokuratury może zawiesić immunitet - wcześniej nie chciał się ustosunkowywać do informacji prasowych.

Rolnicy skarżą

cz śr, 06 października 2004 21:30

Kilkunastu pierwszych rolników złożyło do prokuratury okręgowej w Łomży wnioski w sprawie wyrządzenia im szkody finansowej przez zarząd byłej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Zambrowie. Ich zdaniem podawanie przez księgowość spółdzielni nieprawdziwych danych o jej sytuacji finansowej doprowadziło do tego, że każdy z nich utracił swoje udziały. Średnio jest to kilkadziesiąt tysięcy złotych- rekordzista stracił 90 tys. Udziałami gromadzonymi czasem przez kilkadziesiąt lat pokryto niedobór finansowy wykryty po tym, jak zakład w Zambrowie został przyłączony do grajewskiego "Mlekpolu". Według danych spółdzielni z Grajewa wynosił on w sumie około 20 mln zł.

W Łomży rozpoczął się największy w regionie proces handlarzy narkotyków.

cz pon, 04 października 2004 13:26

Największy w regionie proces narkotykowy rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Łomży. Na ławie oskarżonych zasiadło 15 mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego i okolic. Na ślad wysokomazowieckiej "mafii narkotykowej" - jak się określa tę grupę w środowisku - policja wpadła w połowie ubiegłego roku, kiedy u pewnego nastolatka znaleziono środki odurzające. Wkrótce ustalono ponad 20 osób, zamieszanych w handel i udostępnianie - także nieletnim - m.in. marihuany, haszyszu, amfetaminy oraz tabletek extasy.

Profesor KUL-u Tomasz Strzembosz - honorowym obywatelem Jedwabnego

cz nie, 03 października 2004 17:52

"Chciałbym w całym tym nadbiebrzańskim regionie czuć się jak u siebie w domu" - powiedział dziś w Jedwabnem prof. Tomasz Strzembosz. Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odebrał akt nadania mu honorowego obywatelstwa tego miasta. Decyzja o tym, by pierwszym honorowym obywatelem w historii Jedwabnego został wybitny historyk zapadła podczas sesji Rady Miasta i Gminy na początku września. Na tę propozycję wpłynął fakt promocji przez profesora Strzembosza tych terenów i pokazanie ich prawdziwej historii. Dowodem materialnym jest wydana właśnie książka jego autorstwa o partyzantce antysowieckiej w tym regionie w latach 1939-41.

Początek roku akademickiego w Łomży

cz pt, 01 października 2004 12:35

Kolejny, ósmy już rok działalności inauguruje dziś Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Po raz pierwszy szkoła będzie kształcić około 150 osób na kierunku socjologia. W sumie na I roku zarządzania i na socjologii kształcić się będzie ponad 300 studentów na zajęciach zaocznych i dziennych. Studia są płatne. Rok nauki kosztuje u Jańskiego 2,5 tysiąca złotych. W sumie, w szkole w Łomży ksztaci sie ponad tysiąc osób.

Grupa mieszkańców Łomży chce wydłużenia trasy jednej lini autobusów komunikacji miejskiej.

cz cz, 30 września 2004 17:27

Z inicjatywą wydłużenia trasy przejazdu jednego z "czerwoniaków" wystąpiła grupa mieszkańców Łomży. Chodzi o linię numer 11, która to prowadzi z Konarzyc do Jednaczewa między innymi ulicą Piłsudskiego. Na Rondzie Solidarności autobusy skręcają obecnie w Zawadzką, inicjatorzy zmian proponują, by dojeżdżała ona do końca Piłsudskiego. Uważają też, że zmienione powinny być godziny odjazdów autobusów. Dyrekcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji nie wyklucza sugerowanych zmian trasy, ale wszystko uzależnia od opłacalności tego posunięcia oraz od reakcji wszystkich pasażerów tej linii. Proponowanych obecnie zmian chcą przede wszystkim działkowcy mający działki przy Grobli Jednaczewskiej i mają nadzieję, że trasę autobusu uda zmienić się jeszcze przed wiosną przyszłego roku.

Pseudokibic z Łomży zostanie ukarany za swe zachowanie

cz śr, 29 września 2004 19:24

Adam K., 18-letni sympatyk Łomżyńskiego Klubu Sportowego przez najbliższy rok nie będzie mógł chodzić na mecze ulubionej jedenastki. Przyjemności tej pozbawił go miejscowy sąd grodzki. 25 sierpnia, podczas meczu ŁKS z Mlekowitą Wysokie Mazowieckie, Adam K. był pijany, wszczynał awantury, zachowywał się wulgarnie wobec kibiców i piłkarzy z Mlekowity. Na wniosek łomżyńskiej policji, pod nieobecność oskarżonego na rozprawie, sąd uznał go winnym i postanowił ograniczyć mu wolnośc na pół roku oraz nakazać nieodpłatne przepracowanie 40 godzin na rzecz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Przez najbliższy rok zamiast na mecze ŁKS (także te wyjazdowe) Adam K. będzie musiał chodzić do Komendy Miejskiej Policji, gdzie przez czas trwania spotkania będzie poznawał zasady bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w imprezach masowych.

W Zambrowie zostanie wkrótce otwarty nowy supermarket

cz wt, 28 września 2004 20:10

Warunkową zgodę na uruchomienie marketu w centrum miasta wydał Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, mimo, że inwestycja nie została jeszcze zakończona. Supermarket położony jest przy trasie nr 8 Białystok - Warszawa. Kwestią sporną było to, że inwestor nie wywiązał się z budowy dojazdów do sklepu. Zarówno wjazd jak i wyjazd ze sklepowego parkingu prowadzi obecnie z ulicy Wyszyńskiego, zgodnie z planem wjazd miał się odbywać z ul. Białostockiej leżącej w ciągu drogi krajowej nr 8.

Strażakom udało się podnieść cysternę z propanem - butanem, która wywróciła się w okolicach Kawrowa

cz nie, 26 września 2004 12:47

Między Łomżą a Kolnem w okolicach wsi Karwowo wywróciła się cysterna przewożąca kilkanaście ton propan-butanu. Ze względu na bezpieczeństwo strażaków i wszystkich mogących się w pobliżu znajdować ruch na trasie Łomża-Kolno w okolicach wsi Karwowo został całkowicie zablokowany. Na szczęście powiodła się druga próba podniesienia cysterny i w tej chwili strażacy przygotowują ją do odtransportowania do Łomży. Tam na stacji gazowej kilkanaście ton propanu - butanu zostanie przepompwanych do innej cysterny. Ratownicy zdecydowali się na takie rozwiązanie, by zmniejszyć ryzyko wybuchu podczas przepompowywania i odblokowac drogę.

Płetwonurkowie oczyszczają Biebrzę

cz so, 25 września 2004 20:06

Płetwonurkowie z Polski i Podlasia penetrują dziś Biebrzę w poszukiwaniu śmieci, a także eksponatów muzealnych. W Biebrzańskiem Parku Narodowym trwa III Ogólnopolska Akcja sprzątania Biebrzy. Brzeg i okolice Biebrzy wysprzątały już dzieci w ramach Akcji Sprzątanie świata. Żeby oczyścić samą rzekę trzeba było wezwać specjalistów. Płetwonurkowie oczyszczają Biebrzą na odcinku kilku kilometrów. Dostali oni specjalne worki z otworami, które nie nabierają wody. Pierwszymi śmieciami zapełnili je w kilkanaście minut. W Biebrzy można znaleźć wszystko. Najwięcej jest części samochodowych, butelek, puszek i folii.

Wystawa w Przytułach na temat walki UB z podziemiem niepodległościowym

cz pt, 24 września 2004 22:52

"Urząd Bezpieczeństwa w walce podziemiem niepodległościowym i opozycją w woj. białostockim, w tym na Ziemi Łomżyńskiej" - wystawę pod takim tytułem otworzył dziś białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej w gimnazjum w Przytułach. Wydarzenia z tamtego okresu przypomniał autor ekspozycji Marcin Markiewicz. Natomiast dr Krzyszstof Sychowicz zaprezentował życie i działalność jednej z najbardziej zasłużonych postaci w walce z antykomunistycznym podziemiem także w Polsce - mjr. Jana Tabortowskiego "Bruzdy". Zasłużył się on nie tylko w latach powojennych, będąc jednym z najdłużej walczących żołnierzy AK, ale także podczas wojny m.in. w trakcie akcji "Burza" na Ziemi Łomżyńskiej.

Wyrok w sprawie głośnego wypadku w Zambrowie

cz pt, 24 września 2004 08:41

Rok i osiem miesięcy spędzi w więzieniu kierowca, który 4 czerwca doprowadził do groźnego wypadku w Zambrowie. W płonących samochodach śmierć poniosły dwa małżeństwa. Na jednym ze skrzyżowań, na oczekujące na zmianę świateł samochody wpadła nagle ciężarówka z przyczepą. Samochody zostały zmiażdżone, doszło do wybuchu paliwa. Jak ustalono w śledztwie kierowca ciężarówki, czterdzistojednoletni Zygmunt T. z Olecka, zasnął za kierownicą. Był trzeźwy.

« · «« · 147 · 148 · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę