Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

50 tys. egzaminów przeprowadzanych jest w łomżyńskim WORDzie

W łomżyńskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego rocznie przeprowadzanych jest w sumie 45- 50 tys. egzaminów. Nie da się jednak tego przełożyć prosto na liczbę osób- mówi dyrektor Mirosław Oliferuk, ponieważ są to egzaminy i teoretyczne i z jazdy, a jeśli komuś nie uda się któraś część za pierwszym "podejściem" i musi zdawać ponownie , to w sumie liczone to już będzie jako dwa egzaminy.

W Łomży przyjeżdżają zdawać egzaminy kursanci aż z trzech województw, co zdaniem dyrektora, zdeterminowane jest położeniem miasta właściwie na pograniczu województwa podlaskiego, warmińsko- mazurskiego i mazowieckiego. Tradycyjnie przyjeżdżają tu na egzaminy mieszkańcy pięciu powiatów z terenów byłego województwa łomżyńskiego, z północy - z powiatu piskiego i z zachodu- z ostrowskiego. Dosyć licznie próbują też zdawać w Łomży mieszkańcy Warszawy, na co wpływ na pewno ma czas oczekiwania na egzamin- w Łomży wynosi on obecnie około 3 tygodni.
Zdarzają się także, nie tak licznie już jednak tacy, którzy kształcą się w innych WORD-ach a do Łomży przyjeżdżają tylko na egzamin. To najczęściej ci mieszkańcy łomży, którzy uczą się i studiują w większych ośrodkach i tam rozpoczynają kurs prawa jazdy, jednak egzamin praktyczny wolą zdawać na ulicach miasta mniejszego i takiego, które znają. Na zdawanie w Łomży egzaminu w ruchu ulicznym bez wcześniejszych jazd po mieście w ramach praktycznej części kursu decyduje się mniej niż 10 procent wszystkich zadających- ocenia Mirosław Oliferuk.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę