sobota, 18 stycznia 2020 napisz DONOS@

Doradca Andrzeja Leppera otwiera listę

cz wt, 04 maja 2004 17:22

Samoobrony do parlamentu europejskiego w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim. Bolesław Borysiuk współtworzył program społeczno-gospodarczy tej partii. Dziś Samoobrona przedstawiła w Białymstoku listę kandydatów do parlamentu europejskiego. Są to osoby mało znane w regionie. 5 osób pochodzi z Warmii i Mazur, 4 z Podlasia. Jednak lider listy na co dzień mieszka w Warszawie. Borysiuk zajmował się w latach '90 promocją polskich towarów na rynkach wschodnich. W latach '80 specjalizował się zaś w wydawaniu i popularyzowaniu w Polsce rosyjskich bajek, literatury pięknej i ...gry w szachy. Był aktywnym działaczem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Teraz doradza Andrzejowi Lepperowi. Na liście znaleźli się m.in wiceprzewodniczący Samoobrony w powiecie białostockim Tomasz Gan oraz Zenon Zawadzki - ekonomista , który przedstawia siebie jako Nikodema Dyzmę z Łomży.

Wojewoda podlaski - Marek Strzaliński złożył rezygnację z pełnionej funkcji

cz wt, 04 maja 2004 17:22

To konsekwencja dymisji gabinetu Leszka Millera - mówi Andrzej Jarosz - rzecznik wojewody. Rezygnację złożył więc także wicewojewoda Jerzy Półjanowicz. Nowy szef rządu o przyjęciu dymisji wojewodów i wiceministrów rozstrzyga w ciągu 3 miesięcy od dnia powołania Rady Ministrów. Do tego czasu wojewodowie wykonują swoje obowiązki normalnie.

Dzień Strażaka w Łomży.

cz wt, 04 maja 2004 13:32

Sześć przyznanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązowych odznak "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" wręczono podczas dzisiejszego apelu z okazji "Dnia Strażaka" w Łomży. Odebrali je m.in. prezydent miasta Jerzy Brzeziński i wójt Piątnicy, Edward Łada. Ponad dwadzieścia osób- strażacy i samorządowcy zostali też odznaczeni złotymi, srebrnymi i brazowymi medalami "Za zasługi dla pożarnictwa".

3 Maja w Łomży

cz wt, 04 maja 2004 06:13

W Łomży głównym elementem 3-majowych obchodów była odprawa pocztów sztandarowych na Placu Papieża Jana Pawła II. U stóp pomnika żołnierzy 33 Pułku Piechoty, przy którym wojsko zaciągnęło wartę honorową, spotkało się kilkadziesiąt pocztów, przybyły m.in.: sztandar miasta, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, organizacji kombatanckich, szkół, organizacji społecznych i związkowych. Obecnych było wielu mieszkańców miasta, kierownictwo Starostwa Łomżyńskiego, a także delegacje policjantów z Łotwy, Litwy, Estonii, Czech i Słowacji.

Strażacy gaszą trawy i trzciny w Narwiańskim Parku Narodowym.

cz nie, 02 maja 2004 21:04

Około 5-ciu hektarów trzcin i traw pali się w Narwiańskim Parku Narodowym w okolicach Kruszewa koło Choroszczy. W akcji strażacy musieli wykorzystywać samolot gasniczy Lasów Panstwowych , gdyz teren jest bardzo niedostepny, bagnisty i nie może tam ani dojechać samochód ani dojśc pieszy ratownik - mówi młodszy brygadier Dariusz Sadowski rzecznik podlaskich strażaków. Niektóre miejsca można gasić tylko z łodzi. Po zapadnięciu zmroku samolot niestety nie będzie mógł pomagać strażakom.

Wyrok dla senatora utrzymany.

cz śr, 28 kwietnia 2004 15:19

Sąd Okręgowy w Łomży utrzymał wyrok 2 tys. zł grzywny, tysiąca zł nawiązki i roczny zakaz prowadzenia pojazdów dla senatora SLD Sergiusza Plewy, odpowiadającego za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Wyrok jest prawomocny. W połowie lutego takie rozstrzygnięcie zapadło przed sądem w Zambrowie. Prokuratura domagała się surowszej kary, obrona - uniewinnienia lub niższego wyroku. Obie apelacje łomżyński sąd jednak oddalił jako bezzasadne. W ten sposób już w sierpniu senator będzie mógł znowu zasiąść za kierownicą swojego samochodu.

Związek Gmin Żydowskich chce zwrotu trzech działek w Jedwabnem.

cz wt, 27 kwietnia 2004 17:39

O zwrot trzech działek należących podobno przed wojną do narodu żydowskiego w Jedwabnem zwrócił się do Komisji regulacyjnej w Warszawie Związek Gmin Żydowskich Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o tereny przy ul. Łomżyńskiej, Szkolnej i Przytulskiej, na których - w relacji gminy żydowskiej - znajdowała sie bożnica, rytualna łaźnia oraz Dom modlitwy. Strona żydowska nie dysponuje żadnymi dokumentami potwierdzającymi jej wersję.

Sejmik Podlasia udzielił zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku

cz pon, 26 kwietnia 2004 16:45

"Udało nam się zrównoważyć budżet za 2003 rok i to jest wielki sukces" - stwierdził marszałek Podlasia, Janusz Krzyżewski. "Władza jak zwykle widzi wszystko przez różowe okulary" - odpowiadali radni opozycji. W takiej atmosferze toczyła się dyskusja na sejmiku wojewódzkim, który udzielił zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku. "Naszym głównym celem była stabilizacja finansów województwa oraz zmniejszenie zadłużenia i to nam się wpełni udało" - powiedział Janusz Krzyżewski, który przedstwaił radnym informację o wykonaniu budżetu za ubiegły rok.

I Diecezjalny Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży

cz nie, 25 kwietnia 2004 20:06

Kilkuset muzyków w strażackich mundurach uczestniczyło w I Diecezjalnym Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży. Na Rynku Starego Miasta w Łomży kończy się I Diecezjalny Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych. Uczestniczy w nim kilkuset muzyków w strażackich mundurach z 10 zespołów, m.in. z Kolna, Szczuczyna, Ostrołęki i Wyszkowa. Wszystkie orkiestry oprawiły muzycznie Mszę św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego inaugurująca tegoroczne obchody Dni Strażaka na Ziemi Łomżyńskiej.

Koniec przesłuchań II konkursu Wykonawczego utworów Witolda Lutosławskiego

cz so, 24 kwietnia 2004 18:56

W podłomżyńskim Drozdowie zakończyły się przesłuchania II konkursu Wykonawczego utworów Witolda Lutosławskiego. To jedna z głównych imprez wchodzących w program obchodów ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Roku Kompozytora. To już druga edycja konkursu dla młodzieży, organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Przyrody w Drozdowie. Uczestniczy w nim na terenie całego kraju coraz więcej młodych ludzi. W tym roku jury pod przewodnictwem Jana Krenza, postanowiło nagrodzić ex aequo sześcioro finalistów: 11-letnią Karolinę Tomaszewską z Lublina, kwartet skrzypcowy z zespołu państwowych szkół muzycznych w Warszawie, 16-letnią Ewę Nowicką z Gdyni, duet Anna Loksztajn oraz Femina Cadi Sulumuna z Warszawy, duet fortepianowy Ewa Sarwińska i Karolina Szweda z Gdańska oraz 16-letniego Wiktora Kociubana z Krakowa.

Prokuratura zakazała 37 letniemu mężczyżnie zbliżania się do własnej siostry

cz pt, 23 kwietnia 2004 17:23

Prokuratura Rejonowa w Łomży zabroniła zbliżać się 37 letniemu mieszkancowi Łomży na odległość mniejszą niż 100 metrów do jego własnej siostry. Środek taki zastosowano na prośbę poszkodowanej, 39 letniej Grażyny N., która w ten sposób chce uniknąć nękania przez brata.

Korupcjogenne zjawiska w podlaskich urzędach

cz cz, 22 kwietnia 2004 20:59

Urzędnicy administracji geodezyjno - kartograficznej i architektonicznej - budowlanej nagminnie łączą pracę w tego typu instytucjach z prowadzeniem usług w zakresie związanym z ich pracą zawodową. To może sprzyjać korupcji - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Izba stwierdziła liczne nieprawidłowości między innymi w Urzędzie Miejskim w Białymstoku, Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, starostwie w Suwałkach oraz w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Łomży.

Młodzież z Łomży wyjechała do Niemiec

cz śr, 21 kwietnia 2004 13:58

Dziesięcioosobowa delegacja Zespołu Szkół Drzewnych z Łomży wyjechała dziś do niemieckiego Billbergu. To kolejny element programu wymiany młodzieży, do którego łomżyńska szkoła przystąpiła kilka lat temu.

Od 1 maja możemy się spodziewać, że bilety do kina i teatru będą droższe

cz śr, 21 kwietnia 2004 05:56

Część usług kulturalnych, między innymi te związane z wyświetlaniem filmów, prezentacją spektakli, i zwiedzaniem wystaw - zgodnie z ustawą o podatku VAT - objęte zostaną 7 % podatkiem. Czy jednak kulturalni mieszkańcy regionu maja powody do zaniepokojenia ?

Podlaskie samorządy zatrudniają więźniów przy pracach porządkowych

cz pon, 19 kwietnia 2004 20:09

Podobnie jak w poprzednich latach samorządy miast i gmin rozpoczęły już zatrudnianie osadzonych w zakładach karnych. Pierwsza, dziesięcioosobowa grupa więźniów z Czerwonego Boru uprząta ulice Zambrowa i tereny zielone w mieście, kilkunastu osadzonych z Grąd Woniecka dojeżdża codziennie do pobliskiej Wizny, gdzie porządkuje i przygotowuje do obchodów setnej rocznicy OSP rynek i park wokół urzędu gminy.

II ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych w Łomży - bez głównej nagrody

Foto: II ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych ...
cz nie, 18 kwietnia 2004 21:13

Srebrną kulisę jury przyznało teatrowi realistycznemu ze Skierniewic za spektakl "Tra ta ta". Decyzja jury wzbudziła wiele kontrowersji. Zdaniem wielu obserwatorów, nawet wśród najsłabszych można znaleźć najlepszych. Podkreślali, że wszystkie teatry, które występowały w Łomży od piątku, to rzeczywiście trupy amatorskie, ale wiele z nich zaprezentowało program, którego nie powstydziłaby się niejedna scena profesjonalna.

Ciąg dalszy dochodzenia w sprawie łomżyńskiego MPEC-u.

cz nie, 18 kwietnia 2004 21:09

Łomżyńska prokuratura postawiła zarzuty siedmiu pracownikom oddziału terenowego Urzędu Regulacji Energetyki w Lublinie. Zdaniem prowadzących dochodzenie przekroczyli oni swoje uprawnienia, poświadczali nieprawdę i fałszowali dokumenty, co miało utrudniać pracę prokuratorów. Całą siódemkę zawieszono w czynnościach służbowych i zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe. Grozi im nawet do 10 lat więzeinia.

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka drogi nr 61

cz so, 17 kwietnia 2004 15:15

Od soboty ciężarówki jadące z centrum Polski do przejść granicznych z Litwą i w przeciwną stronę, nie mogą poruszać się trasą Łomża-Augustów. Obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej ośmiu ton, spowodowany przebudową tego odcinka drogi krajowej nr 61. Według komunikatu białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ciężarówki w tranzycie będą już od Ostrowi Mazowieckiej kierowane na trasę nr 8 - Zambrów-Białystok-Augustów. Podobnie, ciężarówki wjeżdżające do Polski z Litwy,muszą kierować się na trasę przez Białystok.

Osiem przedstawień zobaczą łomżanie podczas drugiego dnia Festiwalu Teatrów Młodzieżowych.

cz so, 17 kwietnia 2004 11:36

W Łomży trwa II Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych. Łomżanie długo będą wspominać wczorajszy spektakl "Audiencja piąta" według Bogusława Schaffera w mistrzowski sposób zaprezentowany wieczorem przez Andrzeja Grabowskiego. Było jednak także sześć innych niezwykłych spektakli. Zdecydowanie jedną z najważniejszych była prezentacja , szkoda że pozakonkursowa - przygotowana przez łomżyński teatr produkcyjny o łysej śpiewaczce Ionesco?

85% podatników rozliczyło się w Łomży z fiskusem

cz cz, 15 kwietnia 2004 21:02

Prawie 58 tys. złotych - tyle wyniósł największy zwrot nadpłaty podatku, wypłacony jednemu z podatników przez Urząd Skarbowy w Łomży. Naczelnik Urzędu, Edward Matejkowski powiedział Radiu Białystok, że z obowiązku rozliczenia się z fiskusem skorzystało dotychczas ok. 85 proc. podatników - PIT złożyło ponad 25 tys. osób. Dotychczas urząd zdążył też wypłacić już około 7 mln złotych nadpłaconego podatku. Jest to kwota o 20 proc. wyższa niż rok wcześniej.

« · «« · 148 · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę