Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 maja 2020 napisz DONOS@

Burmistrz Jedwabnego winien.

cz śr, 11 sierpnia 2004 16:14

Sąd okręgowy w Łomży utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i uznał, że burmistrz Jedwabnego kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Wyrok jest prawomocny. Burmistrz Jedwabnego zatrzymany został do kontroli we wrześniu ubiegłego roku. Alkotest wykazał większe od dopuszczalnego stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu i burmistrza skazano na karę grzywny i rok pozbawienia prawa jazdy. Zarówno on jak i jego adwokat złożyli apelacje od tego wyroku, jednak sąd drugiej instancji uznał, że ocena i ustalenia sądu rejonowego są słuszne i utrzymał jego wyrok. Obecnie jedyną drogą jego zmiany jest kasacja przez sąd najwyższy. Burmistrzowi grozi teraz utrata stanowiska. Radni Jedwabnego mają miesiąc na stwierdzenie wygaśnięcia jego mandatu.

Władze Łomży jeszcze w tym miesiącu zdecydują, kto prowadzić będzie noclegownię dla bezdomnych.

cz wt, 10 sierpnia 2004 22:25

Dwie instytucje są zainteresowane poprowadzeniem w Łomży noclegowni. Ruszyć ma ona od 1 września i zapewnić nocleg 20 bezdomnym. Mieścić się będzie w należącym do miasta budynku przy ul.Dwornej. Dotychczas prowadzący w mieście noclegownię Polski Komitet Pomocy Społecznej w swojej placówce przy ul.Sikorskiego musiał zrezygnować z tego po remoncie budynku. Władze miasta zdecydowały, by zadania te powierzyć organizacji z zewnątrz, która poprowadziłaby noclegownię w należącym do miasta budynku.

Wzrosło zagrożenie pożarowe w lasach.

cz wt, 10 sierpnia 2004 13:15

Jeśli dziś nie spadnie deszcz sytuacja w lasach będzie dramatyczna - twierdzą leśnicy. Najwyższy - trzeci stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje teraz w okolicach Łomży. W rejonie Białegostoku i Suwałk jak do tej pory jest drugi. Kilka dni bez opadów wystarczyło, by wzrosło zagrożenie pożarowe, na szczęście strażacy nie zanotowali jak dotąd większych pożarów.

Zarzuty grożenia oraz podłożenia ładunku wybuchowego

cz pon, 09 sierpnia 2004 22:02

Zarzuty grożenia oraz podłożenia ładunku wybuchowego postawiła prokuratura rejonowa w Łomży 68-letniemu Eugeniuszowi M. Zastosowano także dozór policji wobec niego. Sprawa ta dotyczy wybuchu do którego doszło w ostatni piątek na parkingu w sąsiedztwie łomżyńskiej targowicy a w którym ucierpiał hunday mieszkanki Białorusi. Eksplozja doprowadziła do ewakuacji całego targowiska, jednak po dokładniejszym zbadaniu śladów i przesłuchaniu świadków głównym podejrzanym stał się Eugeniusz M., znajomym Białorusinki, który już wcześniej jej groził.

Zabawy motocyklistów

cz pon, 09 sierpnia 2004 16:56

Motocykliści z Łomży znaleźli sobie kolejną niebezpieczną rozrywkę. Kilku z nich wyjeżdżając na Aleję Piłsudskiego na odcinku od Alei Legionów do ulicy Bema i na wysokości Szpitala Wojewódzkiego stawia motor na tylne koło i pędzi tak przez kilkadziesiąt metrów z dużą prędkością. Robią to najczęściej wieczorem i na odcinkach nie monitorowanych przez fotoradar. Nadkomisarz Piotr Jarominiak, Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży stwierdził, że policjanci nie otrzymali dotąd żadnych zgłosdzeń w tej sprawie. Zapowiedział jednak więcej patroli w tych rejonach i częstsze kontrole motocyklistów. Nadkomisarz dodał, że łomżyńscy motocykliści są regularnie kontrolowania przez policję.

Kolejna tragedia podczas prac żniwnych na podlaskich polach. Zginął młody rolnik.

cz nie, 08 sierpnia 2004 21:39

20-letni mężczyzna zginął w wypadku podczas prac polowych. Rolnik ze wsi Bukowo w gminie Wąsosz, który prawdopodobnie naprawiał maszynę do belowania słomy został przez nią wciągnięty i zmiażdżony. Do tragedii doszło wczoraj, ale ponieważ mężczyzna mieszkał samotnie, jego zwłoki znaleziono na polu dopiero dzisiaj. To kolejny wypadek w rolnictwie w tym roku na Podlasiu. Wczoraj do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafił z Zambrowa 14-latek, który uległ wypadkowi pomagając ojcu w pracach polowych w Grądach Woniecku.

100 pomyłów dla Biebrzy

cz nie, 08 sierpnia 2004 13:04

Pod hasłem "100 pomysłów dla Biebrzy" w Osowcu Twierdzy rozpoczynają się VI Targi Produktu Lokalnego. Kilkudziesięciu wystawców z Podlasia Kurpii, Warmii i Mazur będzie prezentować wyroby rękodzieła ludowego m.in figury z wosku pszczelego, koronki, ptaki z drewna, wyroby z wilkliny. Artystyczne prace inspirowane są motywami roślin i zwierząt występujących na biebrzańskich bagnach. Jak mówią organizatorzy turyści przyjeżdzający nad Biebrzę narzekali na brak pamiątek związanych z tym terenem. Dlatego przy pomocy Światowego Funduszu Na Rzecz Przyrody zorganizowano dla nich specjalne kursy rękodzieła ludowego. Wielu z uczestników nich wystawia się na targach.

Eksplozja na bazarze w Łomży. Policja ustala co było jej przyczyną

cz so, 07 sierpnia 2004 08:09

Rozmiar zniszczeń jakie powstały w wyniku eksplozji na bazarze w Łomży, może świadczyć o tym, że nie była to bomba jak wcześniej przypuszczano, a petarda. Przypomnijmy, w wyniku wybuchu jedno z aut zaparkowanych w pobliżu bazaru - zostało uszkodzone. Samochód należy do Białorusinki handlującej od czasu do czasu na łomżyńskiej targowicy. Na szczęście w chwili eksplozji w pobliżu nie było ludzi, nie ucierpiały też sąsiednie samochody. Policjanci, od razu poprosili wszystkich o opuszczenie terenu targowiska i zabezpieczyli jego okolice.

Dłużej trwać będą prace przy rozbudowie cmentarza w Łomży

cz cz, 05 sierpnia 2004 17:38

Dwa tygodnie dłużej trwać będą prace przy rozbudowie cmentarza komunalnego przy ulicy Przykoszarowej w Łomży. Pierwotnie prace miały zakończyć się do 15 sierpnia. Dotychczas położono kanalizację burzową oraz doprowadzono wodę. W tej chwili trwają pracy przy budowie ozdobnego muru od strony ulicy Przykoszarowej. Jednak opady deszczu występujące w lipcu skutecznie utrudniały prace, a kilkudniową przerwę wywołała ulewa z 19 lipca.

Suwalscy listonosze protestują.

cz cz, 05 sierpnia 2004 15:19

Suwalscy listonosze nie chcą sprawdzać czy mieszkańcy regulują abonament radiowo-telewizyjny. Pracownicy Rejonowego Urzędu Poczty w Suwałkach oraz z przedstawiciele związków zawodowych suwalskiego rejonu wysłali protest w tej sprawie do ministra infrastruktury. Odpowiedzi na protest jeszcze nie ma, ale jak twierdzą związkowcy i pracownicy suwalskiego oddziału Poczty Polskiej kontrolą opłacania abonamentów powinni zająć się pracownicy poczty nieznani mieszkańcom. - Listonosz, który wchodzi do domu nie może stracić zaufania społecznego i być postrzegany jako donosiciel, a poza tym nie jesteśmy w stanie zapewnić tym ludziom bezpieczeństwa twierdzi Zdzisław Przełomiec przewodniczący związku zawodowego pracowników Rejonowego Urzędu Poczty w Suwałkach

Fiaskiem zakończyły się rozmowy związkowców podlaskiej służby zdrowia z prezesem NFZ

cz śr, 04 sierpnia 2004 16:40

Związkowcy protestowali przeciwko niesprawiedliwemu, ich zdaniem, podziałowi nadwyżek pochodzących ze składek zdrowotnych. Z 390 milionów złotych, przekazanych przez centralę NFZ do oddziałów wojewódzkich, Podlaskie otrzymało zaledwie 11 milionów. Dzisiejsze rozmowy w centrali funduszu nie zmienią decyzji dotyczącej podziału nadwyżek pochodzących ze składek zdrowotnych. Bezskuteczna była też dwugodzinna manifestacja przed warszawska siedzibą NFZ związkowców podlaskiej służby zdrowia i pracowników szpitali. Opuścili oni Warszawę, ale zapowiadają, że będą jeszcze interweniować u ministra zdrowia Marka Balickiego. Prezes Funduszu Lesław Abramowicz powiedział, że województwo podlaskie otrzymało tyle pieniędzy, ile powinno, zgodnie z planem opracowanym przez ekspertów.

Łomżyńscy harcerze przypominają właścicielom o sprzątaniu po swoich czworonogach.

cz wt, 03 sierpnia 2004 15:03

Prawie 50 tabliczek z napisem "Tu narobił pies państwa X" pojawiło się na trawnikach osiedla Konstytucji 3 Maja w Łomży. Tabliczki zrobili i poustawiali harcerze. Druh Krzysztof Pyczot powiedział, że celem akcji jest przypomnienie społeczństwu o obowiązku sprzątania po swoim ulubieńcu, a napis umieszczony na tabliczce ma, nie obrażając nikogo, o tym przypomnieć.

Nowy wicestarosta zambrowski.

cz pon, 02 sierpnia 2004 15:46

Stanisław OŻLAŃSKI - z wykształcenia geodeta - pełni od dziś obowiązki wice starosty zambrowskiego. Zastąpił on na tym stanowisku Wojciecha Borzuchowskiego - od ponad miesiąca posła na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości. Stanisław Ożlański wybrany został przez radę powiatu na wakujące stanowisko podczas sesji 20 lipca, jednak starosta dał mu czas do końca miesiąca na zakończenie spraw zawodowych, ponieważ obecny wicestarosta prowadził własną działalność gospodarczą, co uniemożliwiało zajęcie stanowiska w zarządzie powiatu. Nowy wicestarosta zajmować się będzie sprawami związanymi z geodezją oraz komunikacją i drogami.

Mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej mogą oddać krew.

cz pon, 02 sierpnia 2004 10:36

Od dziś przez cały tydzień mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej będą mogli oddawać krew w specjalnym ambulansie. W tamtejszej stacji krwiodawstwa kończą się właśnie zapasy krwi, pobranej w czerwcu. Sytuacja w łomżyńskiej stacji nie jest wprawdzie tak dramatyczna jak w innych regionach kraju, ale jej kierownictwo dąży do tego, by zapobiec drastycznemu zmniejszeniu się zapasów najcenniejszego z leków. Przewodniczący Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, Maciej Narzewski liczy przede wszystkim na ofiarność łomżan, którzy zechcą ofiarować nieodpłatnie swoją krew.

Dodatkowe pieniądze dla łomżyńskiego teatru.

cz nie, 01 sierpnia 2004 12:53

10 tys. złotych poza planem dotacji otrzymał Teatr Lalki i Aktora w Łomży z ministerstwa kultury. Dzięki temu weźmie udział w międzyanrodowym Festiwalu teatralnym Biala Vieza na Białorusi. Wyjazd kosztowac będzie około 30 tys. złotych. Resztę pokryje kasa miejska i teatr ze środków własnych. Festiwalowa publiczność , na przełomie września i października, obejrzy czterokrotnie (także w konkursie) zrealizowany w Łomży spektakl "Opowieść o Lejzorku Rojtszwańcu" w reż. Jarosława Antoniuka.

Podlascy nauczyciele mają szansę wyjechać do pracy za granicą.

cz pt, 30 lipca 2004 21:45

Podlascy nauczyciele mają szansę wyjechać do pracy za granicą. Czasu na podjęcie decyzji jest jednak niewiele. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu poszukuje nauczycieli nauczania początkowego oraz języka polskiego, a także matematyki, fizyki , chemii i biologii. Etaty w Brukseli lub Luksemburgu czekają od 1 września. Zgłosić się jednak trzeba do 9 sierpnia.

Centrala NFZ znowu dyskryminuje Podlasie.

cz cz, 29 lipca 2004 09:54

Pismo do ministra zdrowia z wnioskiem o odwołanie szefa NFZ wyślą dziś przedstawiciele Podlaskiej Federacji Pracowników Ochrony Zdrowia. Środowiska medyczne protestują w ten sposób przeciwko dyskryminowaniu województwa podlaskiego przy podziale pieniędzy z nadwyżek. Z 220 milionów złotych centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przyznała naszemu regionowi 6 milionów 600 tysięcy. To jedna z najmniejszych kwot przyznana na poszczególne województwa. Dla porównania warmińsko - mazurskie dostało 7 milionów 700 tysięcy , a lubelskie ponad 12 i pół miliona złotych.

2 osoby trafiły do szpitala po zbiorowym zatruciu w Wysokiem Mazowieckiem.

cz cz, 29 lipca 2004 06:52

Po imieninowej imprezie pomocy lekarza potrzebowało w sumie 9. uczestników spotkania. To już 6. zbiorowe zatrucie w tym roku w naszym województwie. Pierwsze przydażyło się w maju, kolejne zatrucia były w lipcu. Według Joanny Kryńskiej z Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej w Białymstoku od kilku lat coraz rzadziej do zbiorowych zatruć dochodzi w restauracjach, stołówkach czy barach.

Grajewianin, który chciał wręczyć łapówkę lekarzowi został zatrzymany przez policję.

cz śr, 28 lipca 2004 14:03

Policja zatrzymała 41-letniego mieszkańca Grajewa, który próbował wręczyć łapówkę ordynatorowi jednego z oddziałów w tamtejszym szpitalu - poinformował rzecznik podlaskiej policji Jacek Dobrzyński. Policję powiadomił ordynator. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie chciał go przekupić, bo lekarz został powołany na biegłego w jego sprawie sądowej. Zostawiając na stole kopertę z zawartością 500 zł, mężczyzna liczył, że lekarz wyda korzystną dla niego opinię. 41-latek chciał dzięki temu uniknąć kary za jazdę pod wpływem alkoholu i jednocześnie odzyskać utracone prawo jazdy.

Oszczędności dzięki dyskietkom.

cz wt, 27 lipca 2004 15:04

Kierownictwo łomzyńskiego Ratusza chce ograniczyć wydatki na materiały biurowe i dlatego np. radni wszystkie materiały na sesje otrzymywać będą w zapisie elektronicznym. Jak powiedział Radiu Białystok wiceprezydent Marcin Sroczyński dochodziło do absurdów, gdy 150-stronicowy dokument na temat transportu w mieście trzeba było powielić w 50 egzemplarzach. Pochłaniało to duże ilości papieru, materiałów eksploatacyjnych do drukarki i generalnie - pieniędzy, a ponadto angażowało wielu ludzi. Płyty CD kupić można w hurcie już nawet po 50 groszy i tyle dokładnie będzie kosztować komplet materiałów dla jednego radnego na sesję.

« · «« · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę