Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Szantażysta zatrzymany

Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego zatrzymali dziś 16-letniego szantażystę. Od jednego z mieszkańców gminy Kulesze Kościele domagał się okupu w kwocie 10 tys. złotych. 7 lutego mężczyzna otrzymał list, którego nadawca żądał 10.000 zł, grożąc jednocześnie mu zabójstwem i spaleniem jego zabudowań w przypadku niespełnienia żądań. Wskazał też pojemnik na śmieci w Kuleszach Kościelnych, w którym należało złożyć okup – poinformował Radio Białystok sierż. sztab. Grzegorz Malinowski - oficer prasowy wysokomazowieckiej policji.

Odbiorca listu jednak całym zdarzeniu poinformował policję. Policjanci zorganizowali zasadzkę, jednak w wyznaczonym terminie szantażysta nie zgłosił się po okup. Po kilku dniach kupił kartę telefoniczną i teraz już nękał swoją ofiarę SMS-ami z groźbami i żądaniami. Funkcjonariusze w tym czasie zawęzili krąg podejrzanych. Operacyjne ustalenia pozwoliły wytypować sprawcę, którym okazał się 16 letni mieszkaniec Kulesz Kościelnych. Po zatrzymaniu przyznał się do zarzutów. Dobrze znał ofiarę, wiedział że mężczyzna jest zamożny i złoży okup. W mieszkaniu szantażysty policjanci znaleźli m.in. telefon komórkowy, z którego wysyłał sms-y oraz komputer na którym pisał list z pogróżkami. Zeznał, że po skończeniu szkoły chciał założyć swoją firmę, a okup pomógłby mu w rozpoczęciu działalności. Nieletni sprawca został oddany pod opiekę rodziców, jednak sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Wysokiem Mazowieckiem.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę