Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: więzienie za głupi żart

Nawet osiem lat grozi osobie, która udostępniła w internecie film pokazujący parę 16- latków, uczniów jednego z łomżyńskich liceów. Na filmie nakręconym telefonem komórkowym widać dziewczynę, która, jak określa to prokuratura "wykonuje tzw. inną czynność seksualną". Adres strony internetowej z filmem znalazł się na forum portalu 4lomza.pl. "Dlatego zajęliśmy się tą sprawą" - mówi prokurator Jacek Cholewicki. Na potrzeby śledztwa został zabezpieczony zapis dyskusji, która wywiązała się po opublikowaniu filmu. "Jest to potrzebne do ustalenia osoby, która umieściła film w internecie. Rozprowadzanie, udostępnianie pornografii z udziałem osób małoletnich jest zagrożone karą do 8 lat więzienia".


Prokuratorzy przesłuchali już uczniów i szukają osoby, która film udostępniła w internecie. "Jak wynika z naszych ustaleń na nakręcenie filmu uczniowie umówili się dzień wcześniej. Filmowali komórką kolegi. Telefon został mu zwrócony i to najprawdopodobniej on udostępnił film pozostałym osobom" -mówi prokurator Krzysztof Olszewski. Film został nakręcony podczas przerwy lekcyjnej w szkolnej toalecie. Grażyna Chodnicka, dyrektorka liceum zastanawia się nad konsekwencjami, które poniosą grający główne role uczniowie. "Największa karą jest to, że ci uczniowie stali się bohaterami tej afery. Szkoła nie może uczniów, którzy nie skończyli 18 lat wyrzucić. Możemy jednak poprosić kuratotorium o przeniesienie ich do innej szkoły. I chyba ze względu na ich dobro, zrobimy to". Decyzje o przeniesieniu muszą jeszcze zaakceptować rodzice uczniów. Jeżeli film udostępniła w internecie osoba pełnoletnia grozi jej do 8 lat więzienia. Jeżeli zrobiła to soba nieletetnia - zjamie się nią sąd rodzinny.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę