Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zespół Szkół w Kołakach Kościelnych nosi od dziś imię księdza arcybiskupa Romualda Jałbrzykowskiego.

Zespół Szkół w Kołakach Kościelnych nosi od dziś imię swojego absolwenta- księdza arcybiskupa Romualda Jałbrzykowskiego. Późniejszy biskup łomzyński i metropolita wileński zaczynał swoje nauki w Kołakach w roku 1883 w trzyletniej szkole elementarnej, którą wybudowano w tym samym miejscu, w którym w tej chwili stoi budynek szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie zadowoleni są z takiego patrona, ponieważ- jak mówią- jego postać uświadamia im, że wywodząc się nawet z tak niewielkiej szkoły jak ich, można zostać wielkim człowiekiem i dokonać wspaniałych czynów.

Uroczystościom nadania szkole imienia w bardzo uroczystej oprawie, m.in. koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, towarzyszyło przekazanie szkole sztandaru i odsłonięcie pamiątkowej tablicy patrona w hollu obiektu.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę