Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Grajewo: strażacy i biznesmeni podejrzani o korupcję

Suwalska prokuratura podejrzewa o korupcję dwóch funkcjonariuszy publicznych oraz dwóch biznesmenów z Grajewa. Wszystkim postawiono już zarzuty. Wśród podejrzanych są komendant straży pożarnej i naczelnik wydziału kwatermistrzowskiego PSP .Prokurator Hanna Lewczuk nie wyklucza ,że zarzuty otrzymają kolejne osoby. Sprawa ma związek z pewnym przetargiem. Chodziło o dostawy paliwa dla strażaków na lata 2004 – 2006. Wystartowała w nim grajewska spółka rodzinna Dariusza i Lucjana K., która ma stację benzynową. W czasie śledztwa okazało się ,że przewodniczącym komisji przetargowej był naczelnik wydziału kwatermistrzowskiego Tomasz T.,dobry znajomy biznesmena Dariusza K. Tymczasem naczelnik zataił ten fakt i złożył odpowiednie oświadczenie. Nie zareagował również komendant PSP Dariusz B. Rodzina przetarg wygrała, a naczelnik miał jednorazowo zatankować paliwo do swego prywatnego samochodu właśnie na stacji rodziny K i wziąć 500 złotych na zorganizowanie Dnia Strażaka. Na imprezę zbierał podobno także komendant. Miał on zażądać 300 złotych od firmy z Łomży , która ocieplała budynek straży.


Okazuje się, że sprawa ta to tylko jeden z wątków śledztwa. Prokurator Hanna Lewczuk mówi, że zarzuty mogą otrzymać również inne osoby zamieszane m.in. w fałszowanie dokumentów na stacji paliw . Tymczasem komendantowi i naczelnikowi PSP w Grajewie prokuratura zarzuca niedopełnienia obowiązków związanych z przetargiem i przyjęcia korzyści majątkowej. Biznesmenom m.in. wręczania łapówek . Wszyscy mają zakaz opuszczania kraju i muszą wpłacić poręczenie majątkowe od 4 do 30 tysięcy złotych . Za wręczanie i przyjmowanie łapówek grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą .
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę