Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 14 lipca 2020 napisz DONOS@

Będzie wiało...

cz śr, 30 sierpnia 2006 19:50

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przez zbliżającymi się silnymi wiatrami. Przez najbliższe dwa dni prędkość wiatru w porywach może dochodzić nawet do 85 km/h. Silny wiatr może uszkadzać budynki i łamać drzewa.

Starsi Panowie Dwaj... zatrzymani

cz śr, 30 sierpnia 2006 12:06

Sąd Rejonowy w Łomży tymczasowo aresztował na 3 m-ce dwóch mężczyzn, mieszkańców Bytomia, którzy sprzedawali miedziane jednopensówki jako złote monety. W minionym tygodniu przestępcy preferujący tę metodę zebrali prawdziwe żniwo. Sprzedali miedziaków za 90 tys zł.

Obwodnica Łomży w 2013r.

cz śr, 30 sierpnia 2006 10:00

Za siedem lat Łomża będzie miała prawdziwą obwodnicę. Tak wynika z zapewnień jakie prezydentowi Łomży złożył Tadeusz Topczewski dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Topczewski przedstawił szczegółowy harmonogram budowy obwodnicy. - Gdyby Dyrekcja tego planu się trzymała oznaczałoby to gwałtowne przyspieszenie w pracach nad obwodnicą miasta - uważa Andrzej Karwowski naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa ratusza.

U nas lepsze paliwa niż gdzie indziej...?

cz wt, 29 sierpnia 2006 15:56

Z kontroli paliw przeprowadzanych przez Inspekcję Handlowa wynika, że mamy dwa razy lepsze paliwo niż kierowcy pozostałej części kraju. Spośród skontrolowanych w tym roku próbek benzyn i olejów napędowych w województwie podlaskim zakwestionowano tylko 3% z nich, a w całym kraju wskaźnik ten jest ponad dwa razy wyższy.

Zboża coraz droższe

cz wt, 29 sierpnia 2006 11:57

Jeszcze dwa tygodnie temu tak wysokich cen zbóż na targowiskach nikt nie zakładał. Jak informuje Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w ubiegłym tygodniu cena pszenicy na kilku targowiskach w regionie sięgnęła 60 złotych za kwintal (zł/q). Na początku sierpnia na targowiskach w regionie za pszenice płacono średnio po 45 zł/q.

Łomża coraz mniejsza

cz wt, 29 sierpnia 2006 11:30

XXI wiek powoli zaczyna się zapisywać jako stulecie, w którym Łomża będzie się zmniejszała. Po intensywnym rozwoju miasta w ostatnim ćwierćwieczu XX wieku – gdy z Łomży uczyniono miasto wojewódzkie, teraz zauważalny jest coraz większy odpływ ludności. Przez pierwsze pięć lat XXI wieku z ewidencji ludności wymeldowało się niemal 4 tys. osób.

Siódme: Nie kradnij

Foto: Siódme: Nie kradnij
cz pon, 28 sierpnia 2006 17:48

Nie dobiegł jeszcze końca kosztujący ponad 100 tys. złotych remont zabytkowej kaplicy na cmentarzu katedralnym w Łomży, a już zaczęli ją okradać bezduszni złodzieje. Pierwszym łupem padły miedziana rynna i arkusze miedzianej blachy z dachu mad zakrystią i prezbiterium. Internauci i mieszkańcy Łomży nie kryją oburzenia.

Rycerze, białogłowy... i czarownice.

cz pon, 28 sierpnia 2006 10:20

Przez trzy dni i trzy noce pod Nowogrodem obozowali średniowieczni rycerze, wojowie, chłopi i damy. Imprezę dla miłośników średniowiecza z regionu i całej Polski zorganizowała Kompania Świętego Krzysztofa - to grupą przyjaciół zajmujących się odtwarzaniem tradycji rycerskich.

Teść rozbił siekierą głowę zięciowi

cz pt, 25 sierpnia 2006 14:06

Antoni Ch., 75-letni mieszkaniec Chojn Starych pod Łomżą uderzył siekierą zięcia, a po kilku godzinach sam zgłosił się na komendę. 44-letni mężczyzna walczy o życie. – Jestem w szoku – przyznaje jeden z mieszkańców Chojn. – Słyszałem, że dochodziło między nimi do sporów, ale czegoś takiego nikt się nie spodziewał.

Niepewność podwyżki

cz śr, 23 sierpnia 2006 18:53

40 procent czy może tylko jedna dwunasta z 40 procent – na jaką podwyżką mogą liczyć w październiku pracownicy służby zdrowia? Zapis w ustawie nie jest jednoznaczny. Podlascy związkowcy służby zdrowia mówią o skandalu i domagają się zmiany ustawy.

Pomnik głaz w nowym miejscu!

Foto: Pomnik głaz w nowym miejscu!
cz śr, 23 sierpnia 2006 15:15

Zaledwie kilkadziesiąt minut trwały przenosiny pomnika żołnierzy 33 Pułku Piechoty. Stojący na Placu Jana Pawła II niemal 10-tonowy pomnik głaz przed południem został przesunięty o kilka metrów w stronę .seminarium.... tak by „nie zasłaniał” widoku na stojący na także przy tym placu pomnik Papieża Polaka.

Zmiany w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego

cz wt, 22 sierpnia 2006 21:17

Teresa Polecka Gryczan przestanie pełnić funkcję p.o. kierownika Placówki Zamiejscowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. Jak informuje Gazeta Wyborcza ze stanowiska odwoła ją wojewoda podlaski Jan Dobrzyński. Zdaniem gazety najpoważniejszym kandydatem na objęcie zwalnianego stanowiska jest Romuald Kozłowski, ale wcześniej wojewoda ogłosi konkurs.

Aby było bezstronnie

cz wt, 22 sierpnia 2006 13:51

Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku zdecydował o przeniesieniu z Łomży do Białegostoku wniosku obecnego zarządu ŁKS-u o sprawdzenie działalności finansowej poprzedniego zarządu klubu. Jak podkreśla szef apelacji Sławomir Luks decyzja nie była związana z prowadzonymi w kraju śledztwami dotyczącymi korupcji w „piłce nożnej”, a podyktowana była jedynie chęcią uniknięcia zarzutów o stronniczości.

Do trzech razy sztuka?

cz wt, 22 sierpnia 2006 12:36

Już po raz trzeci prezydent Łomży Jerzy Brzeziński ogłosił nabór na stanowisko architekta miejskiego. Nowy architekt jest poszukiwany od czasu tymczasowego aresztowania urzędnika który przez ostatnie kilkanaście lat pełnił tę funkcję. Andrzej Z. za kratki na trzy miesiące trafił pod koniec czerwca. Tydzień później prezydent ogłosił, że szuka jego następcy, ale jak do tej pory nie znalazł się żaden śmiałek gotów podjąć się wyzwania.

Saperzy wyremontowali kolejne mosty

cz wt, 22 sierpnia 2006 07:00

Zakończone zostały prace związane z remontem dwóch mostów przez rzekę Róż w miejscowości Bartkowizna. Bliźniacze mosty drogowe, stalowe, dwuprzęsłowe o dł. 10,5 i 9,50mb położone są w ciągu drogi powiatowej Miastkowo – Rybaki – Drogoszewo. Konieczność remontu mostów wynikała z katastrofalnego stanu podpór na przyczółkach i filarach, oraz pomostów. Ostatnio nośność mostu była ograniczona do 1,5 t, a teraz będą mogły po nich jeździć pojazdy 10 razy cięższe.

Pieniądze dla biblioteki

cz pon, 21 sierpnia 2006 16:52

Przed zbliżającym się rokiem szkolnym Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży kupi prawie cztery tysiące nowych tytułów. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało do Łomży aż 56 tysięcy złotych.

Grzybów i grzybiarzy coraz więcej

Foto: Grzybów i grzybiarzy coraz więcej
cz pon, 21 sierpnia 2006 12:04

W podłomżyńskich lasach przed kilkoma dniami pojawiły się grzyby. Leśnicy podkreślają, że wreszcie są warunki do rozwoju grzybni i już mamy pierwszy „mały wysyp maślaków”. W ślad za nimi z dnia na dzień przybywa także grzybiarzy.

Czarnoprochowcy

Foto: Czarnoprochowcy
cz nie, 20 sierpnia 2006 21:42

Kłęby dymu, huk i zapach spalonego prochu – to widać, słuchać i czuć gdy w pobliżu strzela ktoś z broni czarnoprochowej. Kilkudziesięciu miłośników używanej kilkaset lat temu broni spotkało się w niedzielę w Piątnicy. Na tutejszej strzelnicy rozegrano pierwsze zawody w strzelaniu z broni czarnoprochowej o Puchar Prezesa K.S.S. Bazuka. Choć może wydać się to niewiarygodne, ale w konkurencji broni długiej zawody wygrała kobieta...

Piękna Iza dziś walczy o koronę

Foto: Piękna Iza dziś walczy o koronę
cz so, 19 sierpnia 2006 13:42

Izabela Kownacka – 19-latka z Łomży dziś wieczorem zmierzy się w walce o tytuł najpiękniejszej Polki. Jako jedna z dwudziestu pięknych dziewczyn dostała się do finałów konkursu Miss Polonia 2006. Finałowa Gala odbędzie się dziś wieczorem w Sali Kongresowej w Warszawie, a transmitować ją będą telewizyjna „Dwójka” i internetowa itvp.pl.

Grzyby już są

Foto: Grzyby już są
cz so, 19 sierpnia 2006 12:25

Dowodem może być pieczarka gigant, którą w sobotę rano znalazł jeden z mieszkańców Łomży. Grzyb wyrósł na łąkach w Lasku Jednaczewskim. Pieczarka waży ponad 60 dkg i jest zdrowa. - Z tej jednej da radę ugotować zupę dla całej rodziny – zapewnia syn szczęśliwego grzybiarza Jerzego Pawłowskiego.

« · «« · 959 · 960 · 961 · 962 · 963 · 964 · 965 · 966 · 967 · 968 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę